Вівторок, 22 Липня, 2025

На Закарпатті затримали чоловіка, який переправляв ухилянтів до Румунії

Важливі новини

Сильні магнітні бурі накриють Україну 19 та 21 квітня

У найближчі дні українці можуть відчути на собі вплив сильної сонячної активності. Магнітні бурі можуть викликати головний біль, втому, роздратування та інші неприємні симптоми — особливо у метеозалежних людей. За даними NOAA (Центру прогнозування космічної погоди), 19 та 21 квітня очікуються бурі червоного рівня — з К-індексом 5 і 6 відповідно. Це вже класифікується як […]

Железняк розповів чому вважає, що Шмигаля не звільнять

Ситуація, що склалася, викликає занепокоєння серед військових експертів та політиків. Вони застерігають, що нестача артилерійських боєприпасів може суттєво вплинути на хід бойових дій. Деякі аналітики навіть прогнозують можливість повторення так званого "снарядного голоду", який вже спостерігався раніше.

Ось, що він пише в своїй статті:

Змушений визнати, що мій колега Федір Веніславський мав рацію у своєму твердженні, що закон про воєнний стан забороняє звільнення Кабінету міністрів України.

Давайте я нагадаю цю заочну дискусію. Колега відкрив Закон “Про правовий режим воєнного стану” і знайшов там чинну статтю №10 “Недопустимість припинення повноважень органів державної влади, інших державних органів в умовах воєнного стану”. Вона говорить, що:

“У період дії воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Кабінету міністрів України”. Запам’ятайте це словосполучення “припинення повноважень” – воно буде вирішальним.

Я ж своєю чергою посилався на Конституцію України і, зокрема, на статтю 115, де йдеться про те, що “Кабінет міністрів України, відставка якого прийнята Верховною Радою України, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого уряду”.

І фактично наша суперечка була в площині: коли звільняють прем’єра/КМУ, – це “припинення повноважень”? Чи діє безперервність влади? І тут закон чи регламент Ради не дає відповіді окрім… випадкової норми, яка точно розставляє все на свої місця.

Пам’ятаєте, я писав, що коли змінюють Кабмін, то всі законопроєкти від нього відкликаються автоматично? Так ось це відбувається на основі двох законів:

1. Закону України про Кабмін, ст. 27.

2. Закону України про Регламент, ст.105.

Але тут головне: і там, і там це відкликання законопроєктів попереднього уряду відбувається саме через “припинення повноважень”. І якщо ми поглянемо на історію останніх змін уряду: чи то Яценюка на Гройсмана, чи вже в цьому скликанні Гончарука на Шмигаля, то саме так і було. Тобто кожного разу в аналогічній ситуації це було припиненням повноважень.

Тому так, звільнення прем’єра і обрання нового уряду – це “припинення повноважень КМУ”. Тобто прямо заборонено зараз статтею 10 закону про воєнний стан.

І тому колега Веніславський має рацію: для заміни Шмигаля зараз влада має або змінити закон України про воєнний стан… або його порушити. Інші креативні варіанти неможливі з вищеописаних причин.

P.S. Але коли це когось зупиняло…

Переплутав і забив до смерті: на Житомирщині затримали підозрюваного у вбивстві жінки

У селищі Гришківці Житомирської області поліція затримала 37-річного місцевого мешканця, якого підозрюють у жорстокому вбивстві 34-річної жінки. Трагедія сталася під час домашньої вечірки, повідомляє поліція Житомирської області. Під час застілля до компанії увірвався сусід, який одразу ж схопив одну з гостей та почав жорстоко бити її по голові та обличчю. Зловмисник швидко залишив помешкання, а […]

Освіта під землею: Харків відкриває нові укриті школи

У Харкові, який постійно зазнає обстрілів з боку Росії, продовжують розвивати систему безпечного навчання. Після Великодня в місті запрацюють ще дві нові підземні школи, розраховані на тисячу учнів. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону. “Після Великодня ми будемо відкривати ще дві підземні школи, які розраховані на тисячу учнів. Тому діти […]

“Дія.Карта” спростить отримання державних виплат

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

“Замість кількох різних карток – один зручний інструмент. Згодом вам більше не доведеться випускати щоразу нові картки для отримання допомоги або інших державних виплат”, – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

Наразі на картку можна отримати виплату в рамках програми “еКнига”, яка передбачає виплату в розмірі 908 гривень на купівлю книжок українцям, які досягли повноліття.

Крім того, на цю картку планують перевести виплати “еПідтримки”, зокрема й кошти за 2021-2023 роки. Також до кінця місяця на нову картку можна буде отримати ще одну соціальну виплату. Число державних програм із грошовими коштами для цільових виплат буде збільшуватися.

Наразі “Дія.Карту” можна оформити в “ПриватБанку”, “А-банку”, “Акордбанку”, “Глобус банку” і mono.

“Згодом на Дія.Карті буде більше державних програм із “забарвленими” коштами для цільових виплат. Також розшириться список банків, зараз ще три на етапі підключення – очікуємо на Банк Кредит Дніпро, Sense і Bank 3/4″, – підсумував Федоров.

Варто зазначити, що власники карток mono вже можуть побачити “Дія.Карту” в мобільному застосунку.

На Рахівщині правоохоронці викрили чергову схему незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон. Як повідомляє поліція Закарпатської області, організатором був 45-річний житель села Верхнє Водяне.

Чоловік налагодив схему втечі до Румунії для осіб, які ухиляються від мобілізації. За даними слідства, він підшукував клієнтів, перевозив їх у обхід блокпостів до одного з населених пунктів Рахівського району, а далі — доправляв на мотоциклі до прикордонної річки Тиса. Там утікачі самостійно мали перепливти до Румунії. За такі послуги чоловік вимагав 8 тисяч доларів з одного “клієнта”.

Зловмисника затримали саме під час спроби переправити 27-річного жителя Донецької області. У ході обшуку поліцейські вилучили автомобіль, мотоцикл, готівку, отриману за послуги, та інші речові докази.

Чоловіка затримано в порядку ст. 208 КПК України. Йому інкримінують ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України — “незаконне переправлення осіб через державний кордон, вчинене з корисливих мотивів організованою групою або повторно”.

Слідство триває, поліція встановлює інших можливих співучасників злочинної схеми.

Останні новини