Субота, 19 Квітня, 2025

На Закарпатті затягують резонансну справу про насильство над 14-річною дівчинкою

Важливі новини

Коли можна не платити за комуналку: що робити, якщо квартира була пустою роками

Багато українців, які виїхали за кордон під час повномасштабної війни, залишили свої квартири без нагляду. Однак навіть у відсутності мешканців нарахування комунальних послуг не зупиняється автоматично. Повернувшись додому через кілька років, власники житла можуть виявити неприємний «сюрприз» — рахунки з чималими боргами. На сайті Верховної Ради нагадують: існують законні механізми, які дозволяють зменшити або навіть […]

Елітний ремонт: Прокурор Андрій Андрєєв вклав по 1,5 млн доларів у реконструкцію двох будинків у Конча-Заспі

У центрі уваги опинилася казкова купівля та ремонт елітних будинків у престижному районі Конча-Заспи, що стало предметом обговорення та розслідування у правоохоронних органах. Палке зцікавлення громадськості викликало походження коштів для такого розкішного інвестування, а також обставини придбання цієї нерухомості, зокрема, те, яким чином родина прокурора здійснила подібну трансакцію.

Виявилося, що зазначені будинки належать особисто прокурору Андрієву та його родині. І цікаво, як саме вони дістали доступ до цієї нерухомості, особливо враховуючи її розташування на території дитячого оздоровчого комплексу, яке вже мала стати предметом злочинного захоплення та незаконної забудови.

Коли поліція Києва розпочала кримінальне провадження стосовно обставин цієї справи, виявилося, що захоплення та забудова території комплексу були проведені незаконно, а саме відчуження землі та недобудовані об’єкти. Ці процеси були організовані під прикриттям відповідних посадових осіб, серед яких був і заступник начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національної поліції України та представник Офісу генерального прокурора, саме Андрій Андрєєв.

За дії, які відповідають статті 190 частині 5 Кримінального кодексу, винесено обвинувальний вирок щодо шахрайства в особливо великих розмірах. Однак, замість покарання, Андрієву та його родині випала несподівана винагорода у вигляді двох елітних будинків, здобутих за суттєво заниженою ціною.

Хоча справа отримала публічний резонанс, але замість очікуваного карного переслідування, вони продовжують насолоджуватися новими надбаннями та проводити ремонт у заарештованих будинках. Звідси, друзі та колеги з Київської місцевої прокуратури заслуговують на подяку за свою підтримку. Однак, несподіваний поворот подій може стати причиною нових негараздів, оскільки Національне агентство з питань запобігання корупції вже розпочало перевірку щодо можливого незаконного збагачення, а також недостовірного декларування коштів прокурором Андрєєвим. Таким чином, від радісного новосілля може здатися тільки кримінальний шепіт підозр.

У результаті дослідження виявлено, що прокурор Офісу Генерального прокурора Андрієв Андрій Васильович та його родина придбали елітні будинки у районі Конча-Заспи, які розташовані на території дитячого оздоровчого комплексу. При цьому, за фактом злочинних дій, пов'язаних з захопленням та незаконною забудовою цієї території, було порушено кримінальне провадження. Встановлено, що прокурор Андрієв отримав винагороду у вигляді цих нерухомостей, не зважаючи на можливі порушення закону. Згідно з проведеними слідством діями, відкрито два кримінальні провадження за фактами незаконного збагачення та недостовірного декларування коштів. Таким чином, ситуація щодо придбання та ремонту елітних будинків прокурором Андрієвим має потенційно серйозні правові наслідки і потребує подальшого ретельного розгляду з боку компетентних органів.

ЗСУ скаржиться на низький рівень донатів

Командир взводу Збройних Сил України, відомий під позивним "Дієго", підняв тривожний сигнал щодо дуже низького рівня донатів на підтримку армії. За його словами, останній збір коштів став своєрідним "лакмусовим папірцем" для відображення загального настрою та підтримки військових справ в країні. Ця ситуація викликала серйозні занепокоєння стосовно морального клімату в суспільстві та рівня підтримки військових дій у боротьбі за незалежність.

За його словами, на збір, який за неповну добу переглянуло понад 15 тисяч користувачів, задонатило в підсумку тільки 12 осіб, серед яких був сам Дієго і його дружина.

“Це свідчить багато про що. Я думаю, законодавцям потрібно замислитися над такою статистикою – наскільки люди зараз вірять армію і в усе”, – сказав військовий.

Окремо «Дієго» розповів, що в коментарях до збору було багато критики за те, що він говорив російською. На це Дієго відповів, що в окопах на Донбасі в перший період війни він практично не бачив солдатів, які розмовляють виключно українською.

“Усі говорили російською, або суржиком, але наближеним до російської. На вашу думку, якщо я говорю російською, я не можу бути патріотом України? Скажіть це десяткам тисяч загиблих хлопців”, – заявив військовий.

Українська опозиція розкритикувала виплату “тисячі Зеленського”

Ключові елементи військового обліку:

Нардеп від «Євросолідарності» Ірина Геращенко заявила, що це «відверте знущання» на тлі підняття податків, мізерних зарплат у бюджетній сфері та браку грошей на армію.

«Усю соціальну сферу утримують наші партнери, і це не триватиме вічно… Ми просимо гранти, кредити і допомогу по всьому світу, і ці кредити десятиліттями будуть віддавати ще наші діти й онуки. І в цей час чергова Зе- тисяча? Really?» – пише Геращенко.

Її однопартієць Володимир Ар’єв припустив, що «соціологія у влади настільки погана, що треба вдаватися до банального підкупу громадян, особливо охочої до шари частини населення».

«Крок 1: забрати в людей тисячі гривень із зарплат підвищенням податків, пояснюючи потребами армії. Крок 2: віддати тисячу з панського плеча президентської милості. Крок 3: розповісти в телемарафоні про те, як Зеленський піклується про народ», – пише Ар’єв.

Він також очікує стрибок інфляції через додаткову емісію грошей на ці цілі – за заявою Ар’єва, влада може додрукувати до 30 мільярдів гривень. Він задається питанням, чому ці гроші не спрямовуються на потреби армії.

Нардеп від тієї ж партії Олексій Гончаренко теж критикує ідею «тисячі».

«Як вам ідея про те, щоб тисячу роздавати? Особливо, коли військові доплати не підвищують, Гетманцев в істериці кричить, як треба збирати податки з усіх, бо в бюджеті не вистачає грошей. Виплати матерям із дітьми 860 грн. Виплати ВПО 2000 грн. Пенсії мізерні. Але по тисячі роздамо абсолютно всім. Що це за цирк?», – пише Гончаренко.

Головред «Цензора» Юрій Бутусов заявив, що влада «забирає гроші у солдатів на фронті заради підкупу виборців» і назвав ідею Зеленського «злочином проти оборони держави».

«Якщо вважати, що по тисячі отримає 30 або 40 мільйонів українців, то це потрібно близько 30-40 мільярдів гривень… За 40 мільярдів можна всю українську армію на півроку повністю забезпечити всіма типами дронів, усі підрозділи. Чому військові повинні продовжувати жебракувати на озброєння і захист України в інтернеті, якщо в бюджеті є гроші?», – пише Бутусов.

Кімнатна свинка або мініпіг: скільки коштують і як утримувати вдома

Мініпіги – це крихітні свинки, які завоювали популярність у соцмережах завдяки своєму милому вигляду. Однак навколо них шириться багато міфів, і перш ніж заводити такого вихованця, варто розібратися в реаліях утримання. Скільки коштує мініпіг в Україні Якщо ви хочете завести мініпіга, будьте готові заплатити від 10 до 15 тисяч гривень за порося. Проте не всі […]

The post Кімнатна свинка або мініпіг: скільки коштують і як утримувати вдома first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Воловецькому районному суді Закарпатської області триває розгляд резонансної справи щодо зґвалтування 14-річної дівчини трьома підлітками. Попри значний громадський резонанс, фінальні судові дебати знову перенесено.

Що сталося цього разу?

Юридична компанія “Міллер”, яка представляє інтереси потерпілої, повідомила про чергову спробу затягнути процес із боку захисту обвинувачених.

26 грудня під час засідання захист подав заяву про відвід головуючого судді, проте суд відхилив її. Водночас мати одного з обвинувачених повідомила про свою госпіталізацію, хоча доказів цього представлено не було. Інша мати під час слухання заявила про погіршення самопочуття, що стало підставою для перенесення дебатів на 10 січня 2025 року.

Передісторія справи

Злочин, що шокував Україну, стався 24 серпня 2021 року в селі Верхні Ворота. Троє неповнолітніх хлопців вчинили сексуальне насильство над дівчиною, зафіксували це на відео і виклали у мережу. Спочатку суд присудив обвинуваченим п’ять років позбавлення волі, але згодом термін було зменшено до двох років умовного строку. Це рішення викликало хвилю обурення серед громадськості.

Чому громада обурена?

  • М’яке покарання. Обвинувачених не ув’язнили через їхній неповнолітній вік.
  • Поводження після звільнення. Після виходу на волю підлітки не дотримувалися умов домашнього арешту, публічно ображали жертву і створювали для неї загрозливі умови.
  • Заможні родини. У селі зазначають, що родини обвинувачених є досить забезпеченими, що породжує підозри у спробах уникнути справедливого покарання.

10 січня відбудуться фінальні дебати, після яких кожен із обвинувачених матиме можливість виголосити останнє слово. Після цього суд ухвалить остаточне рішення. Громадськість очікує справедливого вироку, який стане прикладом того, що тяжкі злочини не залишаються безкарними.

The post На Закарпатті затягують резонансну справу про насильство над 14-річною дівчинкою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини