Субота, 19 Квітня, 2025

НАБУ та САП оголосили підозру народній депутатці України

Важливі новини

Соціологічне опитування: українці залишаються вдома попри енергетичні виклики

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Повідомляється, що намір переїхати мають 10% респондентів. Із них 4% – у межах своєї області, 3% – по країні, і 2% – за кордон.

Зазначається, що на момент опитування, 64% українців мали стабільне електропостачання. Ще 30% повідомили про незначні відключення. Водночас 4% респондентів стикаються з частими перебоями, а 1% – постійно.

Найбільш критична ситуація спостерігається у східних регіонах, де 13% опитаних відзначають регулярні відключення електроенергії.

Співробітники СБУ та ГУР виконали спецоперацію на металургійний комбінат у Липецьку: переривання ланцюга постачання для виробництва ядерної та ракетної зброї

Проведений удар по Новолипецькому металургійному комбінату, що стався в ніч на 24 лютого, має велике стратегічне значення і був реалізований за участю співробітників Служби безпеки України та української військової розвідки як частина спеціальної операції. Зазначений комбінат входить до переліку найбільших металургійних підприємств у Російській Федерації та виконує значні державні замовлення, включаючи виробництво сировини для важливих збройних систем, таких як ракети, артилерія та безпілотники.

В результаті атаки безпілотниками на комбінаті спалахнула серйозна пожежа, що змусила евакуювати весь персонал. Головною метою атаки були установки для первинного охолодження неочищеного коксового газу, пошкодження яких призведе до припинення виробництва на тривалий період.

Важливо відзначити, що Новолипецький металургійний комбінат є власністю олігарха Володимира Лісіна, який має близькі зв'язки з диктатором Володимиром Путіним і є одним із найбагатших людей у Росії. Попередньо комбінат виробляв сировину для компаній, що займаються розробкою ядерної зброї та балістичних ракет.

Удар по Новолипецькому металургійному комбінату, проведений співробітниками СБУ та ГУР, є значущою операцією, що має стратегічне значення для національної безпеки України. Ця атака спрямована на об'єкти, які грають важливу роль у військовому комплексі Російської Федерації та постачають сировину для виробництва стратегічної зброї. Пошкодження цих об'єктів призведе до значного обмеження виробництва, що вплине на російські військові можливості. Також варто відзначити, що цей крок демонструє готовність та здатність України протидіяти загрозам безпеки та підтверджує важливість співпраці з європейськими партнерами у зміцненні власної обороноздатності та спільному протистоянні агресії.

Лихоманка Західного Нілу: нова загроза для України під час війни

Аналіз сприйняття урядових змін в УкраїніClick to open document Я створив новий розширений аналітичний текст українською мовою, базуючись на наданій інформації про опитування КМІС. Ця стаття включає:

З початку липня в Україні було зареєстровано 88 випадків захворювання на лихоманку Західного Нілу, 11 осіб померли. Ця хвороба становить серйозну загрозу, вважає заступник міністра охорони здоров’я України та епідеміолог Ігор Кузін.

Лихоманку Західного Нілу зазвичай поширюють комарі, які переймають вірус від інфікованих птахів. Вірус викликає такі симптоми, як ломота, блювота, висипання, діарея і головний біль. Осередки спалаху зазвичай розташовані на міграційних маршрутах птахів, через Україну проходить кілька таких.

Наразі не існує вакцини або специфічного лікування для цієї хвороби, при цьому МОЗ України оцінює рівень смертності у 2-14%.

Як розв’язати проблему необмежених строків служби – Ігор Луценко

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Як розв’язати проблему необмежених строків служби тих, хто зараз у ЗСУ?

От, приміром, така ідея, в якості мозкового штурму.

Іде в комплекті з чергою на демобілізацію. По суті, це одна і та ж черга, просто іде по колу. Якщо ти демобілізувався — потрапляєш в кінець черги на мобілізацію.

Обидві черги — електронні.

На демобілізацію записуєшся добровільно. Якщо хочеш служити далі — не питання.

Припустимо, працює певний коефіцієнт. Якщо держава мобілізувала двох людей, котрі за визначеним переліком критеріїв мають у теорії тебе замінити, то 1 військовослужбовець отримує білет на вихід (і стає у кінець черги на мобілізацію, повторюю). Але не відразу, а як тільки ці люди стануть належною заміною.

Які критерії того, що вони стали належною заміною? Треба їх продумати. Звісно, новачки мають мінімум пів року прослужити і тоді вважатимуться такими, що здатні замінити попередника. Або навіть не просто пів року, а з урахуванням ризиків. Бо на фронті — то одне, в тилу — то інше.

Які ще критерії? Звісно, сфера. Медики за медика, сапери за саперів тощо.

Звісно, купа питань лишається…

Фіцо звинуватив Зеленського у спробі підкупу за допомогою російських активів

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив із заявами на адресу президента України Володимира Зеленського, заявивши, що він нібито не запропонував йому 500 мільйонів євро з російських активів у обмін на підтримку членства України в НАТО. Ці заяви, які викликали широкий резонанс, прозвучали під час виступу Фіцо в середу, 20 грудня 2024 року. Про це пише Politico. За словами […]

The post Фіцо звинуватив Зеленського у спробі підкупу за допомогою російських активів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) повідомили про підозру чинній народній депутатці України у внесенні недостовірних даних до електронної декларації.

Мова йде про Ірину Кормишкіну.

Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НАБУ.

За даними слідства, у декларації за 2023 рік вона не зазначила дані про будинок й дві земельні ділянки, які перебували у неї в користуванні.

Кваліфікація дій підозрюваної: ч. 2 ст. 366-2 КК.

Ця народна обраниця вже є підозрюваною у справі щодо незаконного збагачення. За даними слідства, у 2021-2022 рр. вона набула у власність активи на суму понад 20 млн грн. За них згодом було придбано будинок, який й не відобразила у декларації нардепка.

The post НАБУ та САП оголосили підозру народній депутатці України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини