Вівторок, 15 Липня, 2025

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Важливі новини

Ексдиректор МАУ підозрюється в ухиленні від податків на 344 мільйони

Офіс генерального прокурора повідомив про підозру колишньому директору ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» Євгену Дихнє та головному бухгалтеру компанії у справі про умисне ухилення від сплати податків на понад 344 мільйони гривень. Про це стало відомо з матеріалів слідства. Йдеться про події 2017–2022 років, коли МАУ виплачувала мільярдні суми кіпрським компаніям Brazaline Limited, Skyways Leasing […]

ДБР викрило військкома, який заробив мільйон на ухилянтах

Дії Державного бюро розслідувань (ДБР) розкрили вибуховий скандал, пов'язаний з військовим комісаром, що зловживав своїм посадовим становищем, втручаючись у електронну систему «Оберіг» та збагатившись на мільйони доларів. Злочинний сценарій полягав у створенні фіктивних документів, які надавали привілеї уникнення військової служби. Це не лише порушення закону, а й безпосереднє підірвання довіри до військових структур та системи державного управління в цілому. Дії цього чиновника є недопустимими та підлягають найсуворішому покаранню згідно із чинним законодавством.

Чиновник зробив 138 ухилянтів фіктивно непридатними до служби.

Протиправна схема діяла в Одеському центрі комплектування з липня 2023 року. Тоді начальник відділу несанкціоновано почав втручатися у роботу електронної бази реєстру військовозобов’язаних “Оберіг” та загалом “відкоригував” дані щодо 138 військовозобов’язаних, фіктивно зробивши їх непридатними до військової служби. За свої послуги зловмисник брав від 4,5 до 7 тисяч доларів і таким чином зумів заробити щонайменше мільйон доларів. У Бюро зазначили, що встановили всіх осіб, які встигли скористатися схемою – частина з них уже виїхала за кордон.

Під час проведення спільних заходів ДБР із співробітниками РТЦК та СП ухилянти, які залишилися на території України, були доставлені до центру комплектування для оновлення даних та подальшої мобілізації до лав ЗСУ. Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та усунення з посади. Чоловіку загрожує до 15 років позбавлення волі. Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до оборудки. Зокрема, провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми. Процесуальні дії продовжуються.

Що загрожує військовозобов’язаним, які ігнорують повістки

В Україні під час воєнного стану та загальної мобілізації військовозобов’язані чоловіки, які порушили правила військового обліку, можуть бути оголошені у розшук територіальними центрами комплектування (ТЦК). Такі особи підлягають затриманню працівниками поліції та доставленню до ТЦК. Фахівці юридичної компанії INSEININ пояснили, що мова йде не про кримінальний, а адміністративний розшук. Його головна мета – доставити військовозобов’язаного […]

The post Що загрожує військовозобов’язаним, які ігнорують повістки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ДБР викрило схему переправлення ухилянтів за кордон на Одещині

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) спільно з СБУ та Держприкордонслужбою завершили розслідування справи щодо поліцейського, який організував нелегальний канал переправлення чоловіків призовного віку через кордон. Обвинувальний акт вже передано до суду, і тепер зловмисник чекатиме на рішення Феміди. За даними слідства, правоохоронець активно шукав осіб, які хотіли уникнути мобілізації, та пропонував їм нелегальний виїзд до […]

The post ДБР викрило схему переправлення ухилянтів за кордон на Одещині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

99% добровільно: лудомани самі просять закрити їм доступ до азарту

У 2024 році кількість українців, які добровільно обмежили собі доступ до азартних ігор, зросла втричі. Станом на сьогодні в Реєстрі лудоманів перебувають 12 807 осіб. Про це свідчать дані аналітичної платформи “Опендатабот”. Протягом минулого року Реєстр поповнився на 9 389 нових осіб, тоді як у 2023 році таких звернень було значно менше. У середньому щомісяця […]

Особливу увагу громадськості та ЗМІ привернув той факт, що серед фігурантів справи значиться колишній високопосадовець — екс-керівник Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь. Ця обставина підкреслює серйозність та масштабність розслідування, яке торкнулося вищих ешелонів державної влади.

«Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладанання та програмного забезпечення», – зазначено в повідомленні.

Так, відомство уклало контракти на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 роках кошти на суму понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ склала 223 млн грн, а різницею більш ніж 62 млн грн і заволоділи учасники злочину.

Серед підозрюваних:

Нагадаємо, у листопаді минулого року НАБУ та САП повідомили про підозру голові Держспецзв’язку Юрію Щиголю, його заступнику та іншим у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн.

Щиголю визначили запобіжний захід у вигляді взяття під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі 25 млн грн. Через день після обрання запобіжного заходу він вийшов з-під варти.

Останні новини