Середа, 23 Липня, 2025

Нацбанк встановив рекорд із продажу долара для підтримки гривні

Важливі новини

Мешканця Бердичева судитимуть за підпал авто військового ЗСУ

На Житомирщині 31-річний житель Бердичева постане перед судом за умисне знищення чужого майна шляхом підпалу. Як повідомляє Житомирська обласна прокуратура, чоловік спалив автомобіль військовослужбовця ЗСУ через особисту образу — і тепер йому загрожує до 10 років позбавлення волі. За даними слідства, обвинувачений — колишній військовослужбовець, який раніше самовільно залишив частину. У лютому 2025 року, перебуваючи […]

Андрій Сибіга запропонував створити продовольчий хаб в Омані

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

У середу, 23 жовтня, під час візиту до Оману, Сибіга провів переговори з міністром економіки султанату доктором Саідом бен Мохамедом бен Ахмедом Аль-Сакрі.

Голова МЗС висловив зацікавленість України в розвитку відносин з Оманом та державами Затоки в низці сфер, серед яких торгівля, інвестиції, експорт продовольства, розвиток відновлюваної енергетики та технологій.

Міністр запропонував оманській стороні розглянути можливість створення продовольчого хабу для української продукції та її подальшого просування на ринки держав східної Африки

Сибіга наголосив, що попри війну та удари росії по українській портовій інфраструктурі та цивільним суднам, Україна залишається одним з гарантів світової продовольчої безпеки. “Він запевнив у готовності України і надалі бути надійним партнером для держав Близького Сходу та Африки у постачанні критично необхідного продовольства. Міністр запросив оманську сторону взяти участь у третьому Продовольчому саміті, який відбудеться цьогоріч у Києві”, – зазначили у МЗС.

Сторони, як повідомляється, “погодилися, що російська агресія проти України призвела до негативних глобальних наслідків, зокрема загострення цілої низки криз: продовольчої, енергетичної, безпекової та інших”.

Сибіга поінформував співрозмовника про ситуацію на полі бою та Формулу миру як єдиний шлях до відновлення всеосяжного, справедливого та тривалого миру. Він висловив вдячність оманській стороні за принципову підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, принципів Статуту ООН.

Очільник МЗС також поінформував про російський терор проти української енергосистеми та озвучив пріоритетні потреби нашої держави в енергетичній підтримці напередодні зими.

Міністри окремо погодилися із важливістю започаткування діяльності двосторонньої міжурядової комісії, проведення її першого засідання. Вони обговорили можливість направлення взаємних бізнес-місій для вивчення можливостей співпраці та створення постійно діючого механізму бізнес-ради для розвитку двосторонньої торгівлі.

Сторони приділили увагу перспективам нарощування договірно-правової бази для зміцнення торговельних звʼязків, укладення угод про уникнення подвійного оподаткування та преференційну торгівлю.

Сибіга також запросив оманську сторону взяти участь у наступній конференції з відновлення України та відігравати активну роль у відбудові нашої держави. Сторони приділили окрему увагу розвитку співпраці в культурно-гуманітарній сфері.

Верховна Рада розглядає ідею створення військової поліції

Під час останнього пленарного засідання Робочої групи, що входить до складу Комітету Верховної Ради з правоохоронної справи, відбулася важлива подія — заступниця голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Мар’яна Безугла, презентувала дороблений законопроект, спрямований на створення системи військової юстиції в Україні. Цей ініціативний крок має значний вагомий вплив на зміцнення законності та правопорядку у країні, забезпечуючи військовим правоохоронцям адекватний правовий статус і захист їх прав і свобод. Нова система військової юстиції має стати важливим інструментом у забезпеченні військової дисципліни, ефективності та прозорості в роботі військових судів, що в свою чергу підвищить рівень довіри громадян до військових структур та загальної безпеки в державі.

У законопроекті визначається статус військової поліції, її правові засади, загальна структура та особовий склад, порядок застосування заходів фізичного впливу та вогнепальної зброї, а також правовий та соціальний захист її працівників.

Під час презентації законопроекту також виступили голова Комітету Сергій Іонушас та інші члени робочої групи. Ініціатори законопроекту вважають, що це сприятиме підтриманню правопорядку та військової дисципліни у Міністерстві оборони України, Збройних Силах та Державній спеціальній службі транспорту.

Очікується, що розроблений законопроект буде зареєстровано та розглянуто Комітетом у найближчий час.

Раніше, 22 травня, у першому читанні Верховна Рада схвалила законопроект №10311 щодо вдосконалення правових засад застосування заходів примусу військовослужбовцями Національної гвардії. Він передбачає надання права військовослужбовцям Нацгвардії застосовувати засоби примусової зупинки автомобіля, водій якого не виконав їхніх законних вимог або намагається уникнути контролю на КПП.

В Україні змінилися правила подачі заяв на відстрочку від мобілізації

В Україні військовозобов’язані громадяни, які хочуть отримати відстрочку від мобілізації, повинні особисто звертатися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП). Вони мають подати заяву про відстрочку разом з військово-обліковим документом. Цей процес був уточнений після змін, внесених до Постанови Кабінету Міністрів №560. З 16 січня 2025 року вступили в силу нові правила, […]

The post В Україні змінилися правила подачі заяв на відстрочку від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Президент підписав закон, згідно якого 17-річних юнаків будуть вносити у базу призовників

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №4197-ІХ, який вносить зміни до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Документ передбачає оновлення порядку взяття громадян України на військовий облік призовників та проведення їх медичного огляду під час базової загальновійськової підготовки. Про це повідомляє сайт Верховної Ради. Відповідно до закону, кожного року з 1 січня до 31 липня […]

The post Президент підписав закон, згідно якого 17-річних юнаків будуть вносити у базу призовників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У грудні 2024 року Національний банк України зафіксував історичний рекорд із продажу своїх золотовалютних резервів. За даними нового звіту регулятора, обсяг проданих валютних коштів на міжбанківському ринку становив $5,3 мільярда.

Це максимум не тільки за час великої війни – попередній пік було зафіксовано в червні 2022 року в розмірі $3,99 млрд. Але також це найбільший показник за всю історію публічних спостережень НБУ, яку Нацбанк оновлює щомісяця з початку 2012 року. До повномасштабного вторгнення регулятор фіксував свої пікові валютні продажі під час фінансової кризи в жовтні 2014 року – $3,2 млрд/міс. Зараз у 1,7 раза більше.

За підсумками листопада-2024 золотовалютні резерви НБУ становили $39,9 млрд, і чиновники обіцяли їх сильно наростити за підсумками року завдяки міжнародній допомозі, яка складається не тільки з грантів, а й кредитів. Однак ніхто не уявляв, що нацбанківці з такою швидкістю нарощуватимуть розтрату валютного держзапасу. Навіть керівництво самого НБУ робило заспокійливі заяви.

Нагадаємо, що під час пресконференції 12 грудня 2024 року валютний заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій запевняв, що ситуація на валютному ринку контрольована, і великих валютних продажів із валютного запасу регулятора не передбачається. Він говорив, що НБУ планує вкластися в $3,5-4 млрд у грудні.

Цей прогноз не було реалізовано, і навіть при цьому офіційний курс гривня/долар у грудні девальвували з 41,6 грн/$ до 42,04 грн/$.

The post Нацбанк встановив рекорд із продажу долара для підтримки гривні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини