Неділя, 20 Квітня, 2025

Народні депутати обходять закони України і отримують найбільші пенсії

Важливі новини

Стратегічна оборонна лінія під Харковом: таємниці організації та стратегії військового керівництва

Героїчна боротьба робітників поблизу Харкова продовжується незважаючи на постійні атаки Збройних Сил Російської Федерації. Ці нескорені серця, не зважаючи на втрати серед своїх, не припиняють зводити лінію оборони, щоб захистити рідну землю. Україна встановлює оборонні споруди на відстані 10 кілометрів від російсько-українського кордону в Харківській області. Робітники, лишені спеціальної техніки, спираються лише на свої лопати, але навіть під час цього непереборного наполегливого зусилля вони стикаються зі страшними атаками плануючих бомб російських сил. Журналіст Пол Ронцгеймер, заступник головного редактора Bild, особисто відвідав цю зону, де відбувається встановлення оборонних споруд, і підкреслив, що працівники працюють у найнебезпечнішій зоні, зовсім не маючи належного обладнання для будівництва. За словами журналіста, російські війська систематично обстрілюють робітників, що призводить до численних жертв. На відеозаписі, зробленому німецьким кореспондентом, видно групу з 4-5 мужніх сердець, які віддано використовують свої лопати для будівництва оборонних споруд. Висловлюючи свої співчуття і надію, експерт Bild, професор Карло Масали з Мюнхенського університету бундесверу, висловив обурення щодо можливого наступу з боку Краматорського напрямку. Він висловив сумніви щодо можливості успішного встановлення оборонних споруд з боку Харківщини. За думкою експерта, Харків, так само як і Маріуполь, може бути наступною ціллю російських атак, що змусить до реорганізації влади та евакуації мирних мешканців.

У світлі непереборної відданості та жертовності робітників, які неустанно будують оборонні споруди під Харковом навіть під постійними атаками з боку російських сил, виокремлюються кілька важливих висновків. По-перше, ця боротьба є яскравим прикладом героїзму та відданості українського народу у захисті своєї країни. По-друге, необхідно надати робітникам належну підтримку та необхідне обладнання для збереження їхнього життя та здоров'я під час виконання небезпечних робіт. По-третє, зусилля української армії та населення на передовій підкреслюють необхідність міжнародної підтримки та об'єднання у зусиллях зупинити агресію Росії та зберегти мир і стабільність в регіоні.

Через брак військових на фронті, підрозділи ППО відправляють людей до піхоти

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

“Це досягає критичного рівня, коли ми не можемо бути впевнені, що ППО функціонуватиме належним чином… Ці люди знали, як працює ППО, дехто пройшов навчання на Заході та мав реальні навички. Тепер їх відправляють на фронт воювати, для чого в них немає жодної підготовки”, – заявило одне з джерел через страх, що ситуація становить ризик для безпеки України.

Як зазначається, є побоювання, що ці солдати ризикують видати важливу інформацію, якщо їх захоплять росіяни на фронті.

Крім того, за словами джерел, зростаючі вимоги щодо таких переведень ускладнюють належне управління підрозділами ППО.

“Це триває вже рік, але стає все гірше і гірше. У мене вже залишилося менше половини [від повної чисельності]. Останніми днями приїжджала комісія, і вони хочуть ще десятки. У мене залишилися ті, кому за 50, і поранені”, – заявив офіцер, який працює в системі ППО.

Акцентується, що на тлі відмови президента України Володимира Зеленського знижувати мобілізаційний вік до 18 років українська армія щосили намагається знайти достатньо людей, щоб заповнити прогалини на фронті.

“Люди, яких ми отримуємо зараз, не схожі на тих, хто був там на початку війни. Нещодавно ми отримали 90 осіб, але тільки 24 з них були готові висунутися на позиції. Решта були старі, хворі або алкоголіки. Місяць тому вони ходили Києвом або Дніпром, а тепер вони в окопі і ледь можуть тримати зброю. Погано навчені і погано екіпіровані”, – сказав один солдат зі 114-ї бригади територіальної оборони України.

Коментуючи можливе зниження мобілізаційного віку, боєць заявив, що 18-річні – це ще діти:

“У Києві ще достатньо людей, яких можна мобілізувати, але вони не хочуть іти”.

Нагадаємо, як раніше писав УНІАН, президент України Володимир Зеленський заявив, що зниження мобілізаційного віку в Україні не є пріоритетом, тому що головне завдання – підвищити технологічність армії:

“У нас мобілізаційний вік із 25 років. Він такий і був. Від деяких лідерів ми чули сигнали, що – давайте знижуйте вік мобілізації. Я вважаю, що на сьогодні – це нечесна розмова. І я це публічно і не публічно лідерам говорив”.

Шахраї використовують благодійні організації для обману українців

У мережі активізувалася нова шахрайська схема, спрямована на обман українців через продаж військового спорядження за зниженими цінами. Зловмисники створюють фальшиві оголошення про продаж автотранспорту, дронів та іншого військового обладнання, прикидаючись представниками благодійних організацій, які нібито допомагають армії. Після того, як люди здійснюють оплату, шахраї блокують їхні контакти та зникають, залишаючи жертв без грошей. “Зловмисники розміщують […]

The post Шахраї використовують благодійні організації для обману українців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Андрій Шевченко увійшов до Зали слави італійського футболу

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як повідомили в Італійській федерації футболу, Андрій Шевченко був номінований у категорії “Іноземні футболісти” та отримав свою нагороду на урочистій церемонії в Коверчано.

Також до Зали слави увійшли із італійський футболіст, колишній тренер “Роми” Даніеле Де Россі, тренер збірної Італії Лучано Спаллетті, Ар’єдо Брайдом, Роберто Бонінсеньєм, Валентиною Джачінті, Агостіно Ді Бартоломеєм, Вінченцо Д’Аміко та Манліо Скопіньо. На церемонії Шевченко зачитав свого листа, якого адресував Італії та “Мілану”. “Це лист від української дитини, яка мріяла потрапити до тебе.

Наша перша зустріч відбулася по телевізору, і я відразу ж закохався в тебе. Я побачив Мальдіні, Барезі, Марадону, Платіні, Ван Бастена, Баджо, Віаллі та завмер, як завмирають перед найбільшими творами мистецтва. Я бачив пристрасть людей, майже релігію. Я бачив повні стадіони з історією. Моя перша поїздка за кордон у дитинстві була в Італію, спершу до Риму, а потім до Агрополі на турнір. Мене відразу вразило все в людях, особливо щедрість. Мені було добре тут і я подумав:

Я маю повернутися сюди будь-що-будь”. Так і сталося. Дорогий “Мілан”, спасибі тобі за те, що повірив у мене. Ти одразу ж, з першого дня, дав мені відчути себе членом своєї сім’ї. Ми багато виграли разом, і я познайомився з незвичайними людьми, особливо з сім’єю Берлусконі, Адріано Галліані, Арієдо Брайдою, сім’єю Мальдіні. Міланістами стають з першого дня і назавжди

Шевченко зазначив, що “увійти до Зали слави італійського футболу — величезний привілей, і за це я дякую всім моїм партнерам по “Мілану”, керівникам клубу і його вболівальникам”.

Коверчано, де я перебуваю сьогодні, — це не тільки батьківщина Італії, воно відоме всюди. Звідси вийшли всі найвидатніші тренери, і я хотів би сказати вам, хлопцям зі збірної Італії, одну річ: італійський футбол люблять у всьому світі. Захищайте його і шануйте. Нарешті, я хотів би сказати спасибі всій Італії за те, що вона підтримала Україну в найскладніший момент нашої історії. Те, що для інших є нормою, для нас — надія. Надія на те, що ми все ще тут, кожен день і назавжди. Італія, я люблю тебе

Андрій Шевченко розпочинав футбольну кар’єру у київському “Динамо”, за яке дебютував 8 листопада 1994 року, вийшовши на заміну в матчі проти донецького “Шахтаря”. З “Динамо” Шевченко 5 разів ставав чемпіоном України та тричі вигравав Кубок України.

Влітку 1999 року італійський “Мілан” заплатив за Андрія 25 млн доларів. 29 серпня 1999 дебютував у Серії “А” в матчі проти “Лечче”, а у першому ж сезоні став найкращим бомбардиром Серії “А”, забивши 24 м’ячі в 32 іграх чемпіонату. Загалом Шевченко виступав за “Мілан” з 1999 по 2006 рік, де завоював медалі чемпіонату Італії, Кубка Італії, а також переміг у Лізі Чемпіонів. У 2004 році Шевченко отримав Золотий м’яч.

У 2006 році Шевченко перебрався до англійського “Челсі” за 30,8 млн англійських фунтів. Цей трансфер англійські вболівальники називали одним із провальніших. Не зумівши закріпитися у складі “пенсіонерів”, Шевченко на рік повернуся до “Мілану” в оренду. 32-річний гравець не зміг вибороти місця у стартовому складі і більшість ігрового часу проводив у матчах Кубка УЄФА, Кубка Італії, або після виходів на заміну у поєдинках Серії “А”.

Загалом у 322 матчах за “Мілан” Шевченко забив 175 голів та віддав 45 результативних передач. У серпні 2009 року стало відомо, що Шевченко повертається до київського “Динамо”, де провів три роки, і в 2012 році після домашнього Євро-2012 завершив кар’єру футболіста.

З 2016 по 2021 рік Шевченко очолював збірну України, з якою пробився до 1/4 Євро-2020. Після завершення кар’єри у збірній, Шевченко очолив італійський “Дженоа”, де пропрацював лише рік, і був звільнений через погані результати. У січні 2024 року Андрія Шевченка обрали новим президентом Української асоціації футболу. За відповідне рішення проголосували делегати на позачерговому Конгресі УАФ.

Ракетна атака по Україні, пошкоджені житлові будинки та дитяча лікарня “Охматдит”

Такі події мають значний вплив на цивільне населення та інфраструктуру країни. Пошкодження житлових будинків, інфраструктури та особливо дитячої лікарні викликає серйозне занепокоєння з точки зору гуманітарної ситуації.

Він відзначив, що усі служби задіяні, щоб врятувати якнайбільше людей.

Сьогодні вранці, 8 липня, російські окупанти обстріляли Київ, що призвело до серйозних наслідків для міста. За інформацією Київської міської державної адміністрації, мешканці почули кілька сильних вибухів, що призвело до руйнування і значних матеріальних збитків.

У різних районах міста – Солом’янському, Дніпровському, Дарницькому, Деснянському, Шевченківському та Голосіївському – зафіксовано падіння уламків, що призвело до пошкоджень житлових і офісних будівель. Зокрема:

На місцях події працюють усі оперативні служби для ліквідації наслідків та надання допомоги постраждалим.

Президент України Володимир Зеленський у своєму офіційному Telegram-каналі осудив атаку і закликав міжнародну спільноту діяти рішуче для припинення російської агресії.

“І весь світ має використати всю свою рішучість, щоб нарешті припинити російські удари. Вбивства – це те, що несе Путін. Тільки разом ми зможемо принести справжній мир і безпеку”, – заявив Зеленський.

Українські народні депутати, навіть пішовши на заслужений відпочинок, продовжують користуватися своїм особливим статусом. Законодавча база, яку вони самі створювали, дозволяє їм отримувати пенсії, розмір яких часом перевищує будь-які уявлення про справедливість.

Як нардепи отримують космічні пенсії?

Найбагатший пенсіонер в Україні — ексдепутат Сергій Ківалов. Він скористався старою нормою закону “Про статус народного депутата”, що дозволяла отримувати до 90% зарплати працюючого парламентаря. Цей закон вже не чинний, але через суд Ківалов зміг обійти стандартні розрахунки. Його пенсія базується не на депутатській зарплаті, а на заробітній платі з його власного приватного вишу, яку перед судовим розглядом він штучно підвищив у 5,2 раза.

Інші екснардепи, такі як Олександр Борзих, також домоглися збільшення своїх виплат через суд. Наприклад, він отримав довідку про зарплату працюючого секретаря комітету Верховної Ради, яка складає понад 68 тис. грн, і відсудив 90% цієї суми для своєї пенсії. Тепер його щомісячна пенсія сягає 61 752 грн.

Навіть ті, хто мають чималі доходи, як Борзих, що володіє двома квартирами та новеньким автомобілем Volkswagen Tiguan вартістю 1,7 млн грн, продовжують судитися з Пенсійним фондом.

Рекорди суддів: довічні виплати на мільйони

Ще більші виплати отримують судді у відставці. Василь Німченко, нинішній депутат і колишній суддя Конституційного суду, щомісяця отримує 192 136 грн. Це довічне грошове утримання, яке не підлягає скороченню.

Серед чинних депутатів пенсії більш скромні: наприклад, Юрій Бойко має пенсію в розмірі 20,4 тис. грн, а Микола Скорик — 11,8 тис. грн. Проте це радше виключення, ніж правило.

Кабінет міністрів у 2025 році ухвалив постанову про застосування коефіцієнтів для зниження надмірно високих пенсій. Виплати, що перевищують 10 прожиткових мінімумів (23,6 тис. грн), тепер підлягають зменшенню за прогресивною шкалою.

Наприклад, пенсія Сергія Ківалова у 246 тис. грн після застосування коефіцієнтів знизиться до значно меншої суми.

Проте це рішення може стати тимчасовим. Уже зараз деякі суди розглядають позови щодо скасування цих коефіцієнтів. Якщо Верховний Суд вирішить, що зменшення пенсій є незаконним, це може відкрити шлях до нової хвилі “пенсійних рекордів”.

Проблема депутатських пенсій залишається болючим питанням для українського суспільства. У той час, як більшість пенсіонерів ледве зводять кінці з кінцями, екснардепи через суди отримують виплати, які більше схожі на зарплати топменеджерів. Рішення Кабміну про коефіцієнти — лише часткове вирішення проблеми. Чи зможе держава навести лад у цій системі, покаже час.

The post Народні депутати обходять закони України і отримують найбільші пенсії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини