Понеділок, 14 Липня, 2025

НАЗК перевіряє дотримання антикорупційного законодавства Андрієм Задорожнім через конфлікт із дитячим садком

Важливі новини

Інтенсивні бої на Покровському та Новопавлівському напрямках

Український Генштаб сьогодні повідомив про значну активність на фронті, зафіксувавши 47 боєвих стикань з початку доби. Найбільша інтенсивність боїв спостерігалася на Покровському напрямку, де зафіксовано 21 зіткнення. Це свідчить про загострення ситуації в регіоні та підтверджує активність обох сторін у конфлікті. Військові аналізують ситуацію та вживають заходів для стабілізації лінії фронту і забезпечення безпеки мирного населення.

На фронті з початку доби сталося 47 боєзіткнень, з них 21 – на Покровському напрямку, активізувався ворог на Новопавлівському напрямку, на Харківському напрямку – без активних дій ворога, повідомили у Генштабі ЗСУ у зведенні на 11 годину 21 червня.

“Від початку цієї доби вже відбулося 47 бойових зіткнень. Противник здійснив два ракетні удари чотирма ракетами, п’ять авіаційних ударів із застосуванням дев’яти КАБів, понад 400 разів обстріляли позиції наших військ та населені пункти. 21 раз атакував дронами-камікадзе, – повідомили у Генштабі.

Ситуація за напрямками, за даними Генштабу, наступна:

На Харківському напрямку ворог активних дій не проводив. Менше з тим за минулу добу в цьому районі ворог втратив 88 окупантів загиблими та пораненими.

На Куп’янському напрямку від початку доби відбулося вже три бойові зіткнення в районах Степової, Новоселівки, Піщаного і Стельмахівки. Одне боєзіткнення триває. За минулу добу ворог втратив на Куп’янському напрямку до 90 осіб.

Наразі на Лиманському напрямку наші захисники відбивають три атаки окупантів поблизу Греківки та Невського. Ситуація контрольована.

На Сіверському напрямку за сьогодні ворог вже сім разів намагався атакувати наші позиції поблизу Верхньокам’янського, Спірного, Виїмки та Роздолівки. П’ять боєзіткнень тривають.

Від початку доби агресор здійснив три спроби наблизитися до наших позицій поблизу Часового Яру та Кліщіївки. Бої тривають, ситуація контрольована.

На Торецькому напрямку ворог намагається прориватися в районі Торецька. Атака триває.

На Покровському напрямку українські захисники вживають заходів щодо недопущення просування російських військ в глибину нашої території. Від початку доби вже відбулось 21 бойове зіткнення неподалік Новоолександрівки, Воздвиженки, Сокола та Новоселівки Першої. Шість спроб ворога покращити власне становище вже зазнали невдачі, 15 – тривають. На Покровському напрямку, за уточненою інформацією, за минулу добу ворог зазнав втрат: 302 окупантів вбитими та пораненими.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбивають дві атаки ворога в районі Парасковіївки. Ситуація під контролем українських захисників.

Активізувався ворог на Новопавлівському напрямку. Тривають бої в районах Водяного та Урожайного. За сьогодні вже відбито одну штурмову дію поблизу Урожайного. Втрат позицій та територій недопущено.

На Оріхівському напрямку російський агресор двічі намагався вибити наших захисників з позицій в районі Малої Токмачки. Одну атаку успішно відбито, іще один бій триває.

На решті напрямках активних наступальних дій, як повідомляється, окупанти не проводили.

“Сили оборони України вживають усіх необхідних заходів для стримування наступу противника та виснаження його бойового потенціалу”, – наголосили у Генштабі.

Зведення за минулу добу

За даними Генштабу, протягом минулої доби відбулося 149 бойових зіткнень.

Загалом, за добу, що минула ворог завдав по позиціях наших військ та населених пунктах 1 ракетний удар, із застосуванням 9 ракет, 45 авіаційних ударів (зокрема, із застосуванням 70 КАБів), здійснив понад 3000 обстрілів, у тому числі 99 із застосуванням реактивних систем залпового вогню.

За добу, що минула, Повітряні сили та ракетні війська і артилерія Сил оборони України уразили 12 районів зосередження особового складу та ОВТ, три артсистеми та чотири засоби ППО.

ППО України: проблеми та виклики в умовах війни

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Так, з початку листопада ЗСУ повідомили про 1105 російських безпілотників. У середньому щодня на територію України залітали 85 безпілотників порівняно з 11 на день у червні. За даними київського Центру з протидії інформаційним загрозам, до жовтня ЗСУ нібито вдавалося збивати щонайменше три чверті (77%) російських безпілотників щомісяця.

При цьому, за підрахунками західних експертів, зараз відсоток перехоплення безпілотників українською ППО не перевищує 56%. Це свідчить про те, що ППО України просто не справляється з кількістю атак.

Примітно й те, що останнім часом в Україні спостерігається зростання кількості атак безпілотників у світлий час доби. Отже, дрони призначені для того, щоб їх можна було виявити і використовувати засоби ППО. Причому, величезна кількість безпілотників покликана просто перевантажити українську систему ППО, змусивши її витратити і без того дефіцитні протиракети.

Судді ліквідованого ОАСК отримують мільйони з бюджету – ЗМІ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Зокрема, увагу привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК.

З початку 2022 року судді ОАСК, які не брали участі в судовому процесі, отримали понад 99 мільйонів гривень. Це викликало обурення, адже паралельно з цим районні та Господарський суди Києва витратили більше 76 мільйонів гривень на оплату праці суддів, які також не працювали під час війни.

Офіційна інформація з ОАСК свідчить, що, незважаючи на ліквідацію, в суді залишилося 47 суддів, які протягом 2,5 років отримали близько 95 мільйонів гривень. Ці суми включають зарплату для суддів, які формально не мають повноважень, але продовжують бути у штаті суду.

Після набуття чинності закону 15 грудня 2022 року, всі справи були передані до нового Київського міського окружного адміністративного суду, а ОАСК припинив свою діяльність. Тим не менш, судді продовжували отримувати заробітну плату, хоча й не виконували свої обов’язки. Наприклад, голова суду Павло Вовк, не розглядаючи жодної справи в 2023 році, заробив близько 1,9 мільйона гривень, порівняно з 2 мільйонами гривень у 2022 році, коли суд ще функціонував.

У Україні наразі існує більше 480 суддів, які фактично не виконують своїх обов’язків, проте продовжують отримувати заробітну плату. Кожен з них обходиться бюджету в середньому в понад 1,2 мільйона гривень на рік. Це викликано різними причинами, включаючи закінчення терміну повноважень, реорганізацію суду, відсторонення за правопорушення, мобілізацію до армії, затримки з прийняттям присяги або проходженням суддівської підготовки.

Також, важливо зазначити, що причини неактивності суддів можуть бути пов’язані із затримками в адміністративних процесах або особистими обставинами, такими як декретна відпустка, хоча остання причина рідко призводить до значних витрат на утримання суддів.

СБУ затримала агентурну групу ФСБ у Києві, Харкові та Чернігові

На конференції "Український експорт. Вікно відкривається?", що відбулася в Києві, було порушено критичне питання для вітчизняної промисловості. Олександр Каленков, очільник об'єднання підприємств "Укрметалургпром", наголосив на необхідності проведення термінових переговорів з Європейським Союзом щодо можливого перегляду термінів впровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання (CBAM) для України, зважаючи на форс-мажорні обставини.

За інформацією силовиків, усі затримані були завербовані через російські Telegram-канали, де шукали швидкого заробітку. Один із фігурантів навіть використовував фальшиві документи ветерана правоохоронних органів, щоб не викликати підозр під час перевірок.

В обмін на фінансову винагороду російські спецслужби доручили агентам проводити приховану фотофіксацію локацій військових об’єктів. Зокрема, їх цікавили місця розташування військової техніки, особового складу та пунктів управління Збройних Сил України.

Діяльність ворожої групи координував кадровий співробітник військової контррозвідки ФСБ, особу якого вже встановили українські спецслужби. Усі троє агентів були затримані на місці злочину під час проведення розвідки поблизу військових об’єктів.

Слідчі СБУ вже повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Усіх затриманих взято під варту, і їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Переговори з Угорщиною про права меншин перенесені

Переговори між Україною та Угорщиною щодо прав національних меншин, які мали відбутися 12 травня, були перенесені з ініціативи угорської сторони. Про це повідомило Міністерство юстиції України на своїй офіційній сторінці у Facebook. Йшлося про чергову зустріч експертних груп, які було створено після попередніх домовленостей у Будапешті. Ці групи мали обговорити 11 рекомендацій, висунутих Угорщиною, з […]

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Таку відповідь надали в агентстві на запит «ЗіБ».

У листі зазначається, що НАЗК вже розпочато «моніторинг та контроль за виконанням актів законодавства з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності народного депутата України Задорожного Андрія Вікторовича щодо обставин, які описані у вашому зверненні».

Раніше начальник ГУ ДСНС у м.Києві Сергій Кривошликов повідомив на запит редакції, що нардеп, якому не подобається, що мами взимку підвозять дітей на машинах, а не ведуть пішки по морозу, вимагав перевірки діяльності закладу, використовуючи свій мандат.

Також зазначалося, що «співробітником ГУ ДСНС здійснено вихід на місце та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з директором закладу дошкільної освіти UMAMI щодо дотримання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки».

Суть конфлікту, що виник в голови Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин А.Задорожного із дитячим садочком, полягає в тому, що останній розташований поруч із розкішним маєтком на Подолі по вул.Гончарній, де мешкає нардеп. Специфікою садочка є те, що в ньому впроваджуються програми розвитку дитини з наймолодшого віку. Й, зрозуміло, що мами привозять дітей до закладу на автомобілях.

Проте, на думку нардепа, це неприпустимо. Й для припинення «неподобства», що полягає в користуванні загальною вулицею звичайними мамами, він направив депутатські звернення з вимогою провести перевірку дитячого садка.

«ЗіБ» звернувся до НАЗК з проханням перевірити наявність у діях А.Задорожного складу адміністративного правопорушення передбаченого ст.1727 Кодексу про адміністративні правопорушення, а також ознак складу злочину що передбачений ст.364 КК («Зловживання владою або службовим становищем»), прийняти відповідні рішення та скерувати матеріали для розгляду за компетенцією.

Крім того, окремим листом редакція просила НАЗК повідомити, чи внесений до щорічних декларацій, з моменту обрання народним депутатом, А.Задорожним маєток у м.Києві по на вулиці Гончарній, 8, в якому він фактично проживає.

Останні новини