Вівторок, 15 Липня, 2025

НАЗК виявило порушення в декларації працівника ТЦК з Білої Церкви

Важливі новини

Шмигаль пообіцяв покращення в енергосистемі України

За словами глави уряду, енергетична безпека є фундаментальним елементом національної безпеки та економічного розвитку України. Він підкреслив, що модернізація енергетичної інфраструктури та диверсифікація джерел енергії є пріоритетними напрямками роботи Кабінету Міністрів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що з 20-х чисел липня в українській енергосистемі має покращитись ситуація. Уряд продовжує децентралізацію енергетики та надає програми підтримки для різних категорій споживачів.

Денис Шмигаль у Facebook анонсував позитивні зміни в енергетичній сфері для Українців з 20 липня. “Ситуація в енергетиці має покращитися вже з 20-х чисел цього місяця. Продовжуємо децентралізацію енергетики. Маємо програми підтримки для домогосподарств, ОСББ, малого та середнього бізнесу, великого бізнесу, аби всі могли встановити додаткову генерацію”, — повідомив Шмигаль.

За його словами, уряд надає гранти та пільгові кредити для сонячних панелей, вітряків та міні-ТЕЦ. Те, що в Україні у 20-х числах липня будуть вимикати менше світла для населення заявляв член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.

За його словами, це пов’язано з виведенням з ремонту низки енергетичних об’єктів, зокрема і атомних. Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко також підтверджує, що після 20 липня зміняться графіки постійних відключень світла. Однак менше вимикатимуть електроенергію за умови, що Росія не буде атакувати енергосистему України.

Росіяни наближаються до Курахового: чи зможуть українські військові втримати позиції

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Якщо окупанти зможуть захопити Курахове, Жирохов прогнозує, що їхні наступні дії можуть бути спрямовані на рух до Костянтинівки. Це місто разом із сусідніми Слов’янськом і Краматорськом є стратегічно важливими як з військової, так і з медіаперспективи для Росії. Проте аналітик не вважає, що росіяни будуть намагатися просуватися далі вглиб території України, оскільки для них важливо закріпитися на вже захоплених позиціях і зміцнити контроль на напрямку Курахове-Костянтинівка.

22 листопада аналітик Юліан Рьопке повідомив, що російські війська вже захопили близько 25% Курахового. Він підкреслив, що ситуація в місті є абсолютно критичною для українських захисників, і це підтверджує складність оборони. Водночас у Генштабі Збройних сил України заявили, що Сили оборони будуть тримати оборону стільки, скільки зможуть, сподіваючись на можливість утримати місто.

Окрім того, в районі Часового Яру зафіксована активізація ворожих сил, де окупанти збирають великі угрупування і тестують різні тактики для прориву української оборони.

19 січня: свята, традиції та цікаві факти

19 січня – особливий день, що об’єднує традиції, релігійні події та міжнародні свята. Цього дня в Україні та світі відзначають одразу кілька важливих подій, а віряни згадують святого преподобного Макарія Єгипетського. Яке церковне свято 19 січня 19 січня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Макарія Єгипетського. Він був одним із видатних діячів раннього […]

The post 19 січня: свята, традиції та цікаві факти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Київській області поліція підозрює п’ятьох працівників Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації в розкраданні коштів на відновлення зруйнованого житла

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як ідеться в повідомленні, серед підозрюваних – ексзаступник голови Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, колишній начальник відділу та троє її працівників.

Вони уклали низку договір із підрядником, однак власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

У Нацполіції розповіли, що для відновлення житлових будинків адміністрація уклала низку прямих договорів із фіктивним підприємством, яке нібито спеціалізується на ремонті та житловому будівництві.

Кошторис цих угод становив від 100 тис грн до 500 тис грн. Загалом підприємство отримало на свої рахунки з бюджету понад 6 млн гривень.

Підрядник мав реставрувати десятки пошкоджених будинків за лічені місяці – заміна даху, вікон, фасаду тощо. Однак чиновники вносили до актів виконаних робіт відомості про їхні обсяги та вартість, які не відповідали дійсності, після чого підписували документи.

У результаті, постраждалі власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

На сьогодні лише за шістьма угодами, укладеними з лютого по травень 2023 року, сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн.

Поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності. За попередніми оцінками, сума завданих збитків може сягати десятків мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів у Києві та Київській області поліцейські вилучили 150 тисяч доларів, службову документацію фінансово-господарської діяльності, печатки, комп’ютерну техніку, автомобілі, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило порушення на понад 1,2 млн грн у декларації головного спеціаліста Білоцерківського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Дмитра Некраша. Про це повідомляє редакція 368.media з посиланням на звіт перевірки декларації посадовця за 2023 рік.

За даними НАЗК, Некраш, який працював у відділі ресурсного забезпечення та комплектування в смт Володарка на Київщині, подав декларацію з численними недостовірними відомостями.

Зокрема, в документі були неправильно вказані паспортні дані самого Некраша, його дружини Ангеліни та доньки Поліни. Ці дані не дозволяють ідентифікувати особу за межами України, що є порушенням.

Посадовець також не задекларував житловий будинок площею 100 м², яким користується, хоча офіційно він належить іншій особі — Іванку Є.Ю. Також не було вказано право власності на земельну ділянку площею 3,8 га в Кіровоградській області, якою володіє сам декларант. Усі ці порушення тягнуть на суму 132 тис. грн.

У розділі про транспорт Некраш “забув” згадати про автомобіль Ford Transit 1996 року, який належить його дружині. Окрім того, він задекларував придбання автомобіля KIA K5 (2013 року) за лише 3 тис. грн, хоча його ринкова вартість становить близько 400 тис. грн. Джерела походження коштів на цю покупку встановити не вдалося.

Найбільший резонанс викликала покупка Некрашем автомобіля Porsche Cayenne 2011 року — згідно з декларацією, він заплатив лише 7,3 тис. доларів (близько 300 тис. грн), хоча середньоринкова вартість такого авто перевищує 21 тис. доларів. Операцію здійснено 13 листопада 2024 року.

Попри значний обсяг недостовірної інформації, НАЗК кваліфікувало дії Некраша як адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 172-6 КУпАП — подання недостовірних відомостей у декларації. Ознак кримінального правопорушення у звіті не вказано.

Останні новини