Субота, 19 Квітня, 2025

НБУ прогнозує стабільність тарифів на комунальні послуги у 2025 році та поступове підвищення з 2026 року

Важливі новини

Віра Брежнєва розповіла про свої нові стосунки

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Інформація про нові стосунки співачки з’явилась після того, як блогер Богдан Беспалов заявив, що її новим партнером є 37-річний банкір Роман Буніч. Незважаючи на чутки, Брежнєва вирішила не підтверджувати цю інформацію, проте не стала приховувати свої емоції. Співачка зазначила, що після розлучення з Костянтином Меладзе, вона знову знайшла своє щастя і відчуває себе на пік гармонії, наповненою коханням.

“Я закохана. Я зараз дуже щаслива, наповнена коханням і почуваю себе найгарнішою. Так, як зараз, я себе ніколи не відчувала”, – поділилася артистка у своєму інтерв’ю.

Попри те, що Брежнєва зараз щаслива у стосунках, вона не поспішає знову ставати на шлюбний рушник. Співачка вже була заміжня двічі: за бізнесменом Михайлом Кіперманом та Костянтином Меладзе, але обидва шлюби завершились розлученнями. Відтак, Віра зараз акцентує на важливості здорових та довірливих стосунків, без поспіху.

“Я не поспішаю заміж, бо вже там була. Для того, щоб вийти заміж, треба дійсно гарно пізнати одне одного. Іноді ми поспішаємо і, на жаль, лише потім розуміємо це вже у шлюбі, що треба було “на березі” домовитися і зрозуміти, чи йдемо ми паралельно. Для мене зараз найбільша цінність – не шлюб, а круті стосунки”, – підкреслила Брежнєва.

Тепер, здається, головне для зірки – це розвиток стосунків, які повинні пройти перевірку часом, а не поспішне укладання шлюбу.

Чумо картопля різко підскочила в ціні

На конференції "Український експорт. Вікно відкривається?", що відбулася в Києві, було порушено критичне питання для вітчизняної промисловості. Олександр Каленков, очільник об'єднання підприємств "Укрметалургпром", наголосив на необхідності проведення термінових переговорів з Європейським Союзом щодо можливого перегляду термінів впровадження механізму транскордонного вуглецевого регулювання (CBAM) для України, зважаючи на форс-мажорні обставини.

Аналітики EastFruit повідомляють, що нинішні гуртові ціни на картоплю коливаються в межах 15-20 грн/кг ($0,36-0,48/кг), що на 18% дорожче порівняно з минулим тижнем. Виробники вказують на значний попит, який перевищує пропозицію, що зумовлює подальше зростання цін. Фермери обирають закладати максимальні обсяги якісної продукції для тривалого зберігання, вважаючи, що це допоможе їм уникнути збитків у майбутньому.

Ситуацію на ринку також ускладнюють повідомлення про різке зниження виробництва картоплі в північних та центральних регіонах України через посуху. Порівняно з аналогічним періодом 2023 року, коли картоплю продавали в середньому на 65% дешевше, нинішні оптові ціни є найвищими принаймні за останні 7 років.

Виробники вважають, що причина зростання цін пов’язана зі зниженням врожайності через несприятливі погодні умови під час вегетації, зокрема, спекотну та посушливу погоду, яка тривала протягом липня.

Банкова прагне зірвати “мир” на умовах Кремля

За інформацією джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак активно обговорює з європейськими лідерами потенційні кроки щодо зриву переговорного треку між командою Дональда Трампа та Кремлем. Йдеться про нову дипломатичну гру, де на кону — не лише образ України у міжнародному порядку денному, а й продовження військової допомоги від США. За словами співрозмовника, на Банковій головним […]

The post Банкова прагне зірвати “мир” на умовах Кремля first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росіяни активізували повітряну розвідку: що це означає для України

Росія вперше за пів року підняла в повітря розвідувальний літак А-50, що може бути ознакою підготовки до нового масованого удару по Україні. Таку думку висловив військовий експерт, військовослужбовець Сил тероборони ЗСУ Олександр Мусієнко в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна. За словами експерта, нинішня ситуація сприяє активізації російських атак, оскільки США тимчасово призупинили передачу допомоги Україні, а також […]

The post Росіяни активізували повітряну розвідку: що це означає для України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Закарпатті викрили масштабну незаконну вирубку лісу на 12 мільйонів гривень

На Закарпатті викрили організовану злочинну групу, яка здійснювала незаконну вирубку лісу, завдавши довкіллю збитків на понад 12 мільйонів гривень. За даними Державного бюро розслідувань (ДБР), незаконна схема діяла в Брустурянському лісомисливському господарстві. Керівник лісгоспу разом із підлеглими майстрами лісу та провідним інженером фальсифікували документи, що дозволяло вирубку дерев, які не підпадали під жодні законні рубки. […]

The post На Закарпатті викрили масштабну незаконну вирубку лісу на 12 мільйонів гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Національний банк України (НБУ) оприлюднив свої прогнози щодо тарифів на житлово-комунальні послуги, Сполучивши, що у 2025 році вони залишаються незмінними. Однак, починаючи з 2026 року, очікується поступове підвищення тарифів, що, за словами економістів, буде пов’язане з приведенням їх до економіки.

НБУ передбачає поступове зростання акцизів і тарифів на житлово-комунальні послуги, однак строки та параметри їхнього коригування залишаються невизначеними, що створює ризики для прогнозу інфляції.

Прогноз базується на припущенні, що окремі тарифи на комунальні послуги (газ, опалення та гаряча вода) залишатимуться незмінними протягом 2025 року.

Проте складний стан в енергетиці та державному бюджеті може зумовити коригування тарифів у наступних роках. Припускається, що з 2026 року можерозпочатися поступове приведення тарифів до економічно обґрунтованих рівнів

– йдеться в звіті.

Регулятор зазначає, що значне підвищення вартості енергоносіївдля швидкого усунення дисбалансів у енергетичному секторі посилить інфляційний тиск та зумовить потребу в збільшенні субсидій для населення.

Тривале відтермінування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня може стримувати інфляцію, але водночас сприятиме накопиченню квазіфіскальних дисбалансів і погіршенню фінансового стану державних енергокомпаній.

Це створюватиме додаткові загрози для інвестицій у сектор, підвищуватиме ризики нестабільності на енергетичному ринку, а ціновий тиск лише зміщуватиметься на майбутній період.

The post НБУ прогнозує стабільність тарифів на комунальні послуги у 2025 році та поступове підвищення з 2026 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини