Вівторок, 22 Липня, 2025

НЕК “Укренерго” накопичило борги на 18,4 млрд грн

Важливі новини

Стратегія експорту вітчизняної зброї: думка Олександра Камишіна

Україна наразі не активно розглядає можливість розпочати експорт зброї через відсутність необхідної політичної підтримки, заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. За останні роки український оборонний сектор показав значний ріст, проте фінансування з державного бюджету не завжди вистачає на повне використання потенціалу. Деякі виробники висловлюють бажання отримати ліцензії на експорт, але поки що ця ініціатива не знаходить достатньої підтримки на політичному рівні. "Виробники мають право на повне використання своїх потужностей або на можливість експорту. Однак це потребує підтримки з боку політики, яку наразі недостатньо. Тому ми шукаємо фінансування для підприємств з метою збереження виробництва в Україні", — підкреслив Камишін. Він також відзначив позитивний крок у цьому напрямку, зазначивши, що Данія виділила значні кошти на закупівлю української зброї для Збройних Сил України.

У висновках до цієї статті можна зазначити, що Україна наразі не активно розглядає можливість експорту зброї через відсутність необхідної політичної підтримки. Міністр з питань стратегічних галузей промисловості, Олександр Камишін, підкреслив, що хоча український оборонний комплекс має зайві потужності, фінансування не завжди вистачає на їх повне використання. Деякі виробники виразили бажання отримати експортні ліцензії, проте ця ініціатива поки що не має достатньої підтримки на політичному рівні. Камишін підкреслив важливість забезпечення фінансування для збереження виробництва зброї в Україні.

Яке сьогодні свято: народні прикмети, заборони й традиції 29 червня

29 червня — дата, що поєднує одразу кілька важливих подій у релігійному, народному й міжнародному календарях. У цей день згадують апостолів Петра і Павла, вшановують молодь, піклуються про довкілля, а також дотримуються старовинних українських обрядів. Церковне свято 29 червня Православні віряни вшановують святих апостолів Петра і Павла — двох найближчих учнів Ісуса Христа, які стали […]

У Німеччині зростає кількість українців, які вже знайшли роботу

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Близько 75 тисяч українських біженців працевлаштувалися за минулий рік – позаминулого літа працювали 197 660 українців, а нинішнього літа – вже 272 400. Голова Федерального агентства з праці Андреа Нахлес визнала, що ринок праці не дуже сприяє українцям – основним бар’єром досі залишається складність отримання схвалення на визнання професійних кваліфікацій у Німеччині, – але все ж таки відзначила позитивну тенденцію.

«Сьогодні ймовірність того, що українці знайдуть роботу, значно вища, ніж до запуску програми прискорення працевлаштування»

У поєднанні з нещодавніми опитуваннями, за якими більшість українських біженців у Німеччині передумали повертатися на батьківщину і вирішили облаштовуватися у ФРН, що далі Зеленський тягне зі світом, то більше українських біженців – молодих, активних, працездатних – адаптуються у країнах перебування і ніколи не повернуться додому. Трунар України знищує майбутнє країни під оголошення нових і нових планів Перемоги.

Чому ми прокидаємося вночі і як з цим впоратись без пігулок

Багато людей знайомі з ситуацією, коли прокидаються щоночі о третій годині — і не можуть заснути знову. Це явище не є рідкісним, і в нього є наукове пояснення. Воно пов’язане як із роботою біологічного годинника, так і з зовнішніми чинниками, які впливають на якість сну. Наш сон підпорядкований циркадним ритмам — природним біологічним циклам, які […]

Ексзаступницю голови Держпродспоживслужби підозрюють у розтраті держмайна

Колишня заступниця голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко опинилася у центрі кримінального провадження — її підозрюють у службовій недбалості, яка призвела до втрати державного майна на понад мільйон гривень. За даними правоохоронців, у серпні 2023 року, тимчасово обіймаючи посаду керівниці служби, Шевченко підписала документи, які дозволили внести до переліку об’єктів приватизації два приміщення у Київській області. Ці […]

Станом на лютий 2025 року заборгованість НЕК “Укренерго” перед учасниками балансуючого ринку становить 18,4 млрд грн. Це на 800 млн грн більше, ніж на початок лютого поточного року. З цієї суми значна частина боргу – 6,8 млрд грн – припадає на державну компанію “Укргідроенерго”.

Про це повідомив перший заступник міністра енергетики Юрій Шейко під час засідання Комітету з питань енергетики та комунальних послуг. За його словами, основною причиною накопичення боргів є неплатежі з боку компаній державної та комунальної форм власності, що істотно ускладнює фінансову ситуацію на ринку енергетики.

Крім того, борг НЕК “Укренерго” перед самим собою перевищує 36 млрд грн, з яких 11,8 млрд грн складають борги від постачальника останньої надії — “Укрінтеренерго”.

Це створює серйозні проблеми для стабільного функціонування енергетичного сектору та ускладнює виконання зобов’язань перед іншими учасниками ринку. Наявність таких значних боргів викликає занепокоєння серед аналітиків, оскільки може вплинути на фінансову стабільність галузі в цілому.

The post НЕК “Укренерго” накопичило борги на 18,4 млрд грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини