Середа, 23 Липня, 2025

Нові правила мобілізації та військової підготовки запрацювали з 1 травня

Важливі новини

Збірна України — серед лідерів чемпіонату Європи з фехтування 2025 року

Збірна України показала яскраві результати на Чемпіонаті Європи з фехтування 2025 року, здобувши 2 золоті та 1 срібну медалі. Історичну перемогу у індивідуальній шпазі здобув Роман Свичкар — він став першим українцем за останні 30 років, який виграв «золото» на цьому престижному турнірі. Відмінно виступила й Аліна Комащук, яка завоювала срібло у особистому заліку. Жіноча […]

Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними

Сезонні респіраторні захворювання, зокрема грип, COVID-19 та аденовірус, можуть ускладнюватися пневмонією. Лікар-терапевт розповіла, як відрізнити вірусну інфекцію від серйозного запалення легень, на які симптоми варто звертати увагу та коли слід терміново звертатися до лікаря. Основні відмінності вірусної інфекції та пневмонії Вірусні інфекції зазвичай вражають верхні дихальні шляхи – ніс, горло та бронхи. Вони проявляються першінням у […]

The post Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський пообіцяв ракети вітчизняного виробництва

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

На засіданні Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який представив детальну інформацію про фронтову ситуацію, зокрема в Покровському, Торецькому і Харківському напрямках. Головком ЗСУ наразі перебуває на передовій та тримає ситуацію під особистим контролем.

Крім того, розвідка доповіла про прогнози розвитку ситуації на фронті та найближчі цілі російських військ. Це дозволяє українському командуванню краще планувати свої дії та реагувати на можливі загрози.

Однією з ключових рішень засідання стало спрямування додаткового фінансування на ракетну програму України. Міністр оборони Рустем Умєров, віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров та міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін доповіли про потреби Сил оборони в дронах і ракетах до кінця року, а також про динаміку їх виробництва.

«Рішенням Ставки спрямовано додаткове фінансування на нашу ракетну програму. Ми плануємо збільшити виробництво ракет власного виробництва. Також обговорили питання насичення зброєю та технікою додаткових бригад. Активно працюємо з партнерами», – зазначив Володимир Зеленський.

В Україні також активно працюють над розширенням виробництва дронів. Заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості Анна Гвоздяр повідомила, що країна має потенціал для виробництва понад трьох мільйонів дронів за рік. Це стане можливим завдяки достатнім виробничим потужностям та співпраці з міжнародними партнерами.

ЄС повертає мита на українські аграрні товари: новий розворот – Головне Відтранспортне

Євросоюз пішов на зустріч своїм фермерам, вживаючи заходи, які мають вплинути на імпорт сільськогосподарської продукції з України. Згідно з повідомленням телеканалу Das Erste, на великі партії деяких українських сільськогосподарських товарів незабаром знову будуть стягуватися мита.

Представники Європарламенту та країн-членів ЄС досягли попередньої угоди щодо нових правил імпорту аграрної продукції з України. Однак ця угода ще потребує схвалення від країн-членів та парламенту ЄС.

Нові правила будуть застосовуватися лише до певних продуктів харчування з України, таких як м'ясо птиці, яйця, цукор, вівсяні крупи, кукурудза та манна крупа, а також мед. Ці сільськогосподарські товари можуть бути ввезені в ЄС безмитно лише до певної кількості, після чого необхідно буде сплатити митні збори.

Головна мета цієї угоди — підтримка фермерів у ЄС. Проте деяким країнам-членам Євросоюзу цього здається недостатньо. Наприклад, Угорщина виступила за можливість безмитного імпорту української пшениці лише до певної кількості.

Голоси також лунають зі сторони Франції, яка закликає до посилення митних правил. Хоча наразі ці правила не поширюються на пшеницю, Єврокомісія може вжити заходів, якщо ціни на пшеницю в ЄС раптово знизяться через український імпорт.

Вплив українського імпорту на ринок ЄС є предметом активних дискусій. Після схвалення Європарламентом і країнами ЄС нові правила почнуть діяти з 6 червня і будуть в силі протягом року. Нинішні митні пільги для України закінчуються влітку, і якщо до цього часу не буде затверджено нову постанову, пільги будуть скасовані без заміни.

У вищезгаданій статті висвітлено ситуацію, пов'язану з введенням Євросоюзом нових правил імпорту сільськогосподарської продукції з України. Зокрема, зазначено, що на деякі українські аграрні товари незабаром знову будуть стягуватися мита. Угода про нові правила ще має бути схвалена країнами-членами ЄС і Європарламентом. Нові правила стосуватимуться лише певних продуктів харчування з України та обмежать безмитний імпорт до певної кількості.

Ця ініціатива має на меті захистити інтереси фермерів у Європейському Союзі, але викликає дискусії серед країн-членів ЄС. Деякі країни, як Угорщина і Франція, висловлюють побоювання та закликають до посилення митних правил. Наразі важко прогнозувати точний вплив українського імпорту на ринок ЄС, але сподіваються, що введені заходи забезпечать рівні умови для всіх учасників ринку.

Нові правила набудуть чинності після схвалення та будуть в дії протягом року. За необхідності, Євросоюз може вжити додаткових заходів для регулювання ситуації на ринку. Це важливий етап у взаємодії України з ЄС у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією.

Колишньому керівнику Держгеокадастру на заході України оголосили підозру: роздавав землю без згоди громад

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому начальнику Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області, який нині обіймає таку саму посаду в іншій західній області. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем під час незаконного розподілу земель на понад 2 мільйони гривень. За інформацією ДБР, у 2020–2021 роках посадовець підписав серію наказів, які дозволили передати у […]

З 1 травня 2025 року в Україні починають діяти важливі нововведення щодо мобілізації громадян, а також вводяться зміни для деяких категорій мобілізованих. Зокрема, це стосується військовозобов’язаних, які мають обмеження за станом здоров’я, нових типів відстрочок і базової військової підготовки.

Хто підлягає мобілізації з 1 травня?

З початком травня у військо будуть призивати чоловіків віком від 18 до 60 років з досвідом військової служби, а також громадян віком від 25 до 60 років без попереднього військового досвіду. При цьому враховуватимуть стан здоров’я: повністю придатні до служби, придатні для тилових та спеціалізованих завдань або придатні для служби лише в окремих військових закладах і підрозділах.

Також призову підлягають особи, які перебувають на військовому обліку, зняті з нього (за умови, якщо причина зняття вже минула) та навіть виключені з обліку – якщо добровільно пройдуть військово-лікарську комісію і отримають позитивний висновок.

Окремі категорії громадян можуть бути мобілізовані виключно за власним бажанням – це люди з інвалідністю, звільнені з полону, засуджені, які отримали умовно-дострокове звільнення, та особи віком до 25 років, які пройшли базову загальновійськову підготовку.

Базова військова підготовка та зміни для «обмежено придатних»

З травня значно скорочується період базової військової підготовки для військовозобов’язаних, що раніше належали до категорії «обмежено придатні». Тепер замість 45 днів вони проходитимуть підготовку лише протягом 30 діб. Навчання передбачає зниження фізичних навантажень, а також формування окремих навчальних підрозділів для цих військовослужбовців.

Окремо з 1 вересня 2025 року базова загальновійськова підготовка стане обов’язковим елементом навчання у всіх українських вишах, незалежно від форми власності.

Обов’язкове проходження ВЛК для військовозобов’язаних з позначкою «обмежено придатний» має завершитися до 5 червня 2025 року, тому травень фактично стане останнім місяцем для повторного медогляду. Направлення на ВЛК можна отримати через мобільний застосунок «Резерв+» або безпосередньо у ТЦК. Після огляду людині буде присвоєно новий статус – придатний або непридатний, залежно від стану здоров’я.

Нововведення мають чітко визначити категорії придатності військовозобов’язаних та оптимізувати систему підготовки особового складу для виконання завдань ЗСУ.

Останні новини