Субота, 19 Квітня, 2025

Окупанти випустили 2023 БпЛА по Україні у жовтні

Важливі новини

НБУ витратив понад 34 млрд доларів на підтримку гривні у 2024 році

Національний банк України (НБУ) у грудні 2024 року продав на міжбанківському валютному ринку 5,284 млрд доларів. Це найбільший місячний обсяг продажу валюти в історії, повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт НБУ. За 2024 рік НБУ продав на міжбанківському ринку 34,822 млрд доларів, що на 6,212 млрд більше, ніж у 2023 році. такі обсяги інтервенцій дозволили […]

The post НБУ витратив понад 34 млрд доларів на підтримку гривні у 2024 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

CNN: На Покровському напрямку українські військові побоюються прориву РФ через брак особового складу

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Компенсувати брак піхоти дронами не вдається, а «помилки командування збільшуються».

«Ситуація дуже критична. У нас не вистачає піхоти, щоб битися і протриматися деякий час, поки безпілотники виконують свою роботу. Ось чому ми часто бачимо ситуації, коли противник безконтрольно проникає у вразливі зони», – каже командир підрозділу безпілотників 15-ї бригади Нацгвардії з позивним Іст.

Наприклад, Селидове, втрачене в жовтні, захищали всього шість українських позицій, тобто близько 60 солдатів, які були швидко оточені і відступали зі значними втратами.

Бійці «дали різку оцінку перспективам у цьому районі на найближчі місяці».

«Я не можу точно сказати, скільки в нас часу, якщо він взагалі є. Зараз вони (росіяни) максимально стягують свої війська на передову. І ось в один прекрасний момент вони всі підуть на штурм. Вони можуть зайти дуже далеко. За один день, скажімо. Ворог наступає, тому що на землі немає людей, які захищають свої позиції. Ніхто не хоче там сидіти. Дуже висока ймовірність, що вони не повернуться», – каже розвідник-снайпер Кащей.

Перспективу завершення бойових дій після приходу Трампа бійці оцінюють зі скепсисом.

«Заморожування цієї війни – палиця з двома кінцями. Віддамо ми землю, за яку загинули мої друзі, чи продовжимо її відвойовувати і втратимо ще більше друзів. Якщо ці два старики (Трамп і Путін – CNN) почнуть мірятися членами, Україна опиниться в центрі всього цього. Це буде неприємно», – каже боєць Котя.

На Львівщині викрили схему вивезення контрабанди

У селі Мостиська Другі на Львівщині розкрито масштабну схему контрабанди агропродукції через логістичний термінал ТОВ «Мостиська Драй Порт». Про це свідчать матеріали кримінального провадження. Схема полягала у перевалці продукції, придбаної за готівку без обліку, та її подальшому вивезенні за межі України через фіктивні угоди з іноземними компаніями. У листопаді 2024 року під час обшуків на […]

Фірма прикриття: керівник автопідприємства продавав місця в системі «Шлях»

У Західному регіоні України викрито чергову схему нелегального перетину кордону військовозобов’язаними чоловіками. За даними Спеціалізованої прокуратури, 15 квітня на Львівщині було повідомлено про підозру жителю Закарпаття, який за гроші влаштовував чоловіків до себе на фірму водіями-міжнародниками. Підозрюваний — керівник приватного автотранспортного підприємства та водночас військовослужбовець однієї з військових частин Львівської області. За версією слідства, він […]

Інтерес українців до валютних вкладів у банках знижується

У червневому звіті про макроекономічну стабільність Національного банку України було відзначено, що після зняття обмежень на обмін валюти та подальшого розміщення коштів на депозити спостерігається помітне зменшення попиту на послугу обміну гривні на іноземну валюту. Це свідчить про позитивні тенденції у фінансовому ринку та збільшення довіри до національної валюти серед населення та підприємств.

Національний банк відзначив, що такі заходи сприяли зменшенню валютних ризиків та стабілізації фінансової системи країни. Однак, існує необхідність у подальших заходах для підтримки цих позитивних тенденцій та збереження стабільності валютного ринку.

Впровадження макроекономічних заходів, спрямованих на підтримку стабільності національної валюти, залишається актуальним завданням для Національного банку України в умовах сучасних економічних викликів.

На фоні цього спостерігається зменшення обсягів строкових депозитів населення в іноземній валюті, що підтверджується даними НБУ.

За період з початку поточного року частка валютних коштів у клієнтських вкладах становить приблизно 32%, що є низьким історичним показником. Банки продовжують утримуватися від активного залучення валютних вкладів через обмежені можливості їхнього ефективного інвестування.

У зв’язку з високими ставками за активами в іноземній валюті, банки забезпечують додатковий дохід, розміщуючи кошти в низькоризикових інструментах, таких як депозити в іноземних банках та облігаціях інвестиційного класу. Однак прогнозується, що очікуване зниження ключових ставок у розвинених країнах знизить ці можливості в майбутньому.

Тому, за даними Національного банку України, банки і надалі не матимуть стимулів активно пропагувати здійснення валютних вкладень серед клієнтів.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Згідно з інформацією пресслужби Генштабу, українські захисники змогли знищити або подавити 1185 ворожих безпілотників, тоді як 738 одиниць локаційно втратили, а ще 29 БпЛА вийшли з підконтрольного повітряного простору України.

З початку 2024 року противник запустив на територію України 6987 ударних БпЛА, зокрема, ворожі дрони переважно націлювались на цивільну та критичну інфраструктуру. Ці дані свідчать про продовження агресивної тактики Росії, спрямованої на дестабілізацію ситуації в Україні та завдання шкоди мирному населенню.

У відповідь на ці атаки, українські сили продовжують вдосконалювати свою систему протиповітряної оборони, щоб забезпечити безпеку своїх громадян та зменшити можливі втрати.

Останні новини