Неділя, 20 Квітня, 2025

Олександр та Сергій Кацуби: “фунти” Юрія Бойко повертаються у велику гру

Важливі новини

Українські VIP, які мають елітну нерухомість у Криму

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Автори розслідування заявляють, що виявлене у Луценка, який нині підробляє у Порошенка військовим експертом, майно нажито корупційним шляхом. А отже, він має потрапити до в’язниці. При цьому в розслідуванні стверджується, що свого часу гучну квартиру Луценка в Ялті, оформлену ним на свого бухгалтера Світлану Риженко, було продано якійсь громадянці РФ у 2012. Але там інша ситуація.

По-перше, квартира Луценка в Ялті за адресою Парковий проїзд, 6-а, це квартира в ЖК «Омега» в Приморському парку. Це апартаменти в елітній багатоповерхівці, якою керували структури ялтинського ділка Сергія Карнауха. Купив квартиру у Карнауха Луценко, який має широкі зв’язки в російських і українських спецслужбах, з Медведчуком, Коломойським, екс-спікером ВР Литвином, Карнауха Луценко через спільних знайомих з «ОЗГ “Лужніковська”, саме через Бабакова, чиї інтереси Луценко не безоплатно представляв за часів Ющенка. Квартиру кілька разів переоформляли, але вона продовжує понятійно вважатися за сім’єю Луценка – тому що екс-генпрокурор, який публічно виступає проти РФ, не публічно зберігає добрі стосунки з Бабаковим та «ОЗУ “Лужніковська”. На місці це питання курирує Карнаух.

Також Карнаух, який свого часу допоміг побудувати цілий комплекс багатоповерхівок у заповідному лісі біля Лівадії спікеру ВР Литвину через ТОВ «Ренесанс-Південь», курирує і питання більшості інших цікавих українських віпів. Наприклад, один із бізнес-партнерів Карнауха і Литвина – Тетяна Дагаєва, родичка генерала МВС і «завгоспа» Кучми, яка продовжує володіти елітним житлом під Ялтою.

Вважається, що у Ігоря Коломойського, який вирішив поборотися із Зеленським і Єрмаком у надії на Трампа, у 2023-2024 забрали у РФ усі активи, зокрема кримську нерухомість дочки олігарха Анжеліки Коломойської. Але особливо улюблений Коломойським мисливський будиночок у заповіднику в горах над Ялтою поблизу Ай-Петрі в нього не забрали, охороняє цей таємний актив олігарха Карнаух.

Також віп-клієнтом Карнауха є ще один нинішній найближчий соратник Порошенка Олександр Турчинов. Ще до подій 2014 року Турчинов за участю Литвина разом із Карнаухом захопив дуже дорогу елітну землю в центрі Ялти, на ній побудували житловий комплекс за адресою вул. Руданського, 8-б. У будівлі потім відкрилося агентство нерухомості Карнауха «Ренесанс», яким заправляють браття Тюлєнєви, які нібито пізніше посварилися з Карнаухом. У 2014 Турчинов як «в.о. президента» особисто віддавав накази, що забороняють українським військовим атакувати в Криму зелених чоловічків. Після чого Турчинов із Карнаухом і російськими партнерами провернули схему – висотку на Руданського нібито націоналізували, після чого розпродали квартири в ній за викидними цінами. Гроші поділили Карнаух, Турчинов і представники Аксьонова.

Частина гарантів і бенефіціарів цих таємниць і схем досі перебуває в Києві. Це екс-начальник кримського республіканського земельного комітету Олександр Чабанов, який працював із Карнаухом і переїхав до Києва як екс-начальник майдану, який «симпатизує майдану», Олександр Чабанов, який за протекцією Кличка і Порошенка у 2014 році став топ-посадовцем Держагенства земельних ресурсів України. Це протеже Кличка і Порошенка в Криму Олександр Мочков. Він як депутат Масандрівської селищної ради і нардеп від «Удару» посилено пиляв кримську землю одночасно і в інтересах своїх «проєвропейських покровителів», і близьких Януковича. Потім займався охороною кримських таємниць як соратник професійного активіста і прокурора Віктора Чумака. Брат Мочкова веде розкішне життя в Ялті, гроші на яке бере як комунікатор між російськими та українськими віпамі з ялтинських земельних питань.

Як мобілізовані стають жертвами військових експериментів у війні

Наразі в Україні актуальна проблема поширення недостовірної інформації щодо дій Генштабу щодо стратегії утримання лінії фронту. Певні джерела поширюють чутки про те, що велика кількість мобілізованих осіб використовується на фронті лише короткий час перед їх відправленням на лінію безпеки. Ця тактика, за словами деяких джерел, спричиняє збільшення кількості поранених і загиблих серед українських військових, але про це при цьому не розповсюджується офіційна інформація.

Важливо зазначити, що такі висловлення можуть бути необґрунтованими і спричиняти паніку серед громадськості. Військові дії та використання мобілізованих осіб є стратегічною відповіддю на поточну ситуацію, проте звіти та інформація про загиблих і поранених військових піддаються контролю та розгляду відповідних військових влад.

Цифри високі. Навіть у 2022 році цифра добових втрат була меншою, ніж зараз.

Абсолютного “протипоказання” від мобілізації для українців, яким немає 25 років, не існує. Якщо громадянин має статус військовозобов’язаного, то його можуть мобілізувати і до цього віку.

Про це розповів в ефірі одного з телеканалів народний депутат України Роман Костенко.

Є різниця між призовниками та військовозобов’язаними, розповів депутат. Призовники – це люди, в яких ще немає досвіду військової служби. І в такому разі вони не підлягають мобілізації до визначеного законом віку, тобто до 25 років. Українці, які пройшли військову підготовку до 25-ти, можуть бути мобілізовані.

Військовозобов’язаними вважаються всі громадяни, які пройшли військовий вишкіл і склали присягу на вірність Україні. Таким чином, якщо людина пройшла строкову службу в армії або здобула освіту у виші на військовій кафедрі, то вона вже вважається військовозобов’язаною. І в такому разі не важливо, є їй уже 25, чи ще немає – її можуть мобілізувати.

“Наприклад, якщо ти відслужив строкову службу і тобі був 21 рік на момент 2022 року, а через три дні розпочалася мобілізація, то ти вже військовозобов’язаний, незважаючи на те, що тобі 21 рік. Ти вже проходив строкову службу. Тому, ще раз повторю, що призовників не беруть до 25 років, це протизаконно, а ті, хто набув статусу військовозобов’язаного, то їх цілком законно призивають, закон це дозволяє”, – розтлумачив нардеп.

Костенко також навів приклад із курсантами військових училищ, які закінчують навчання, як правило, у 21 або 22 роки. Однак ніхто не чекає, коли їм виповниться 25, щоб мобілізувати їх. Вони підлягають призову та відправленню в зону бойових дій одразу після закінчення військового навчального закладу.

Ще одна категорія – це військовозобов’язані громадяни, які до 25 років отримали військовий квиток із відміткою, що вони не придатні до військової служби у мирний час. Однак у воєнний час усе змінилося. І багато хто з обмежено придатних тепер став придатними. Тому їх також цілком можуть мобілізувати ще до 25 років.

Нова стратегія РФ: атака на українську енергетику через зміну тактики

У світлі зміни тактики атак Російської Федерації на українську енергетику, західні країни почали висловлювати серйозні обурення та занепокоєння. Аргументи для цього безперечні:

Росія вибирає для ударів електростанції в менш захищених регіонах, що породжує загрозу для енергетичної системи.Вибір високоточних ракет і виконання ударів таким чином, що відновлення станцій може зайняти кілька років, свідчать про намір завдати стійкої шкоди.Збільшена кількість ракет, спрямованих на об’єкти енергетики в одному регіоні, свідчить про зростання загрози.Використання дронів для атак на трансформатори підтверджує новий спосіб зрушення балансу енергопостачання.Спроби відключення від енергопостачання великих промислових районів та міст збільшують ризик настання "чорної зими". Поза тим, деякі джерела, зокрема видання Financial Times, підкреслюють, що знищення енергетичних об’єктів має стратегічну мету – зробити Україну додатковим обтяженням для Європи. Це ставить під загрозу стійкість енергетичного балансу у Європейському союзі та може призвести до серйозних проблем із постачанням електроенергії вже навіть у найближчому майбутньому. У світлі останніх подій, пов'язаних із зміною тактики атак Російської Федерації на українську енергетику, можна зробити кілька важливих висновків. По-перше, існує серйозна загроза для стабільності енергопостачання в Україні та на Заході в цілому через нові методи атак та їхні наслідки. По-друге, потенційні наслідки таких атак, зокрема "чорна зима", є реальними і можуть спричинити серйозні проблеми для жителів країни та сусідніх регіонів. По-третє, необхідно активізувати зусилля на міжнародному рівні для уникнення подальшого загострення ситуації та забезпечення безпеки енергетичної інфраструктури. Крім того, варто звернути увагу на важливість розробки та впровадження заходів з підвищення захисту енергетичних об'єктів від потенційних атак у майбутньому.

Співачка Lida Lee розповіла про проблеми зі здоров’ям

Відома українська співачка Lida Lee, справжнє ім’я якої Лідія Скорубська, нещодавно пережила термінову госпіталізацію. Артистка поділилася в Instagram кадрами, на яких вона перебуває в кареті швидкої допомоги, повідомивши про несподівану хворобу, що змусила її терміново звернутися до лікарів. О 04:37 Ліда опублікувала фото, на якому вона вже була в дорозі до медичного закладу, супроводжувана медиками. […]

The post Співачка Lida Lee розповіла про проблеми зі здоров’ям first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Суд наклав арешт на телефон директора «Інтерпайп Україна»

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Обшук проводився у рамках розслідування справи НАБУ, що стосується можливого завищення цін на закупівлю обсадних труб. Згідно з підозрами, державі могли бути завдані збитки щонайменше 18 млн грн через можливу змову між ТОВ «Інтерпайп Україна» (яке контролюється Віктором Пінчуком через офшори) і ПАТ «Укрнафта».

Під час обшуку директор ТОВ «Інтерпайп Україна» Денис Морозов, за рекомендацією свого адвоката, заблокував телефон і відмовився надати пароль доступу. Це ускладнило можливість провести огляд інформації на телефоні, що стало підставою для прийняття рішення про арешт апарату.

Суд задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і наклав арешт на мобільний телефон. Рішення полягає у тимчасовій забороні користування, розпорядження та відчуження телефону.

Досудове розслідування виявило, що вартість труб, зазначених у договорі № 23/1490-МТР від 02.08.2023 між ПАТ «Укрнафта» і ТОВ «Інтерпайп Україна», була завищена. За слідчою версією, збитки від цієї угоди можуть становити щонайменше 18 084 993,91 грн (з ПДВ). Завищення вартості товару могло бути здійснено через перепродаж між юридичними особами, що включає ТОВ «Інтерпайп НІКО ТЬЮБ», AT «Інтерпайп Новомосковський трубний завод» і ТОВ «Інтерпайп Україна», яка у свою чергу поставила товар ПАТ «Укрнафта».

Розслідування триває, і детективи НАБУ продовжують збирати докази. Прокурори готуються до подання відповідних матеріалів до суду для подальшого розгляду справи.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Після перемоги у президентській гонці Дональда Трампа, частина проросійської української еліти, наразі відсторонена від влади та корупційних потоків, відчула можливість реваншу. Зокрема, шанс на зняття санкцій та повернення контролю над нафтогазовим сектором України має підсанкційний Дмитро Фірташ, який за інформацією Time передавав юристу Трампа Руді Джуліані пакет документів, що мали дискредитувати Джо Байдена.

У разі зняття санкцій з Дмитра Фірташа він, ймовірно, разом з Юрієм Бойко буде робити спроби повернути контроль над нафтогазовим комплексом України, а керівні посади у цій сфері, як раніше, можуть дістатись братам Кацубам. Саме з надією повернутись у “велику гру” Брати Олександр та Сергій Кацуби активно відбілюють репутацію в мережі інтернет, займаються “благодійністю”, а Олександр домагається повного виправдання у своїй кримінальній справі та уже встиг стати “експертом” енергетичної галузі.

Про кримінальну справу Олександра Кацуби, у якій він визнав себе винним, а наразі домагається повного виправдання

Екс-заступник голови правління компанії “Нафтогаз Україна” Олександр Кацуба , один із фігурантів скандальної історії «вишок Бойка», оскаржує в апеляції вирок шестирічної давнини. При цьому Олександр Кацуба повністю визнав свою вину, уклавши угоду зі слідством, дав покази на інших учасників схеми та у 2017 році вийшов на волю, заплативши бюджету 100 млн. грн.

За даними ЗМІ, у судовому вироку вказано, що дії Кацуби за різними епізодами злочинної діяльності призвели до збитків держави на суму понад $1 млрд. Компенсовані 100 млн грн. за тодішнім курсом становило близько $3,5 млн або 0,35% від загальної суми збитків.

Наразі Олександр Кацуба у численних інтерв’ю заявляє про свою повну непричетність до масштабних розкрадань у Нафтогазі, наполягаючи на тому, що він лише один із “сотень менеджерів” який не приймав самостійних рішень.

Єдине, що не може пояснити сім’я Кацуб, яким чином “рядові менеджери” спромоглись заробити на розкішний спосіб життя. Тільки маєток Кацуб під Києвом більше нагадує середньовічний замок, ніж житло чиновника.

ФОТО: Маєток Кацуб під Києвом

Також в численних інтервю Александр Кацуба не згадує звідки у “рядового менеджера” Нафтогаза, який ні на що не впливав та не мав відношення до корупції гроші на гучне весілля під Парижем у Шато де Шантійі за участі таких зірок російської естради, як Лепс та Тіматі. Як вияснили журналісти, організація свята обійшлась нареченому не один мільйон Євро.

ФОТО: Весілля Олександра Кацуби у старовинному замку під Парижем

Як бачимо, висновки журналістів про те, що Сергій та Олександр Кацуби вкрали у Нафтогазі суму еквівалентну мільярду доларів США, ніяк не перебільшення, а повністю підтверджується їх способом життя. І кошти на такий спосіб життя Олександр Кацуба міг отримати виключно корупційним шляхом, так як до 2014 року обіймав посади в державних структурах та не займався приватним бізнесом

Талановитий бізнесмен, провідний експерт у галузі енергетики та власник “АЛЬФА ГАЗ” Олександр Кацуба

Водночас з видаленням згадок з мережі інтернет про старі кримінальні справи, на десятках та сайтів ми знаходимо інформацію про Олександра Кацубу, як “провідного експерта у галузі енергетики” та “власника” компанії “АЛЬФА ГАЗ”.

До проектів Олександра Кацуби, як “талановитого бізнесмена” можна віднести запуск програми мікрокредитування MyCredit, частина якої була продана банкіру Сергію Тигипко за 3 мільйони доларів.

Варто відзначити, що MyCredit – це не новий продукт, як його представляє Олександр Кацуба, таких проектів на українському ринку більш ніж достатньо. MyCredit – звичайний “швидкий кредит”, інструмент для швидкого збагачення за рахунок людей, що опинились у скруті. Особливо цинічно на цьому фоні виглядають спроби піару Кацуби на благодійній діяльності.

Наступний бізнес-проект, про який любить розповідати Олександр Кацуба, придбання у 2021 році автомобільних порталів “Автоцентр” та “Автобазару”і. Ці угоди були частиною його стратегії розвитку бізнесу у сфері лізингу, але “плани були перервані через початок повномасштабного російського вторгнення”. Водночас, повномасштабне вторгнення не завадило сотням тисячам українських підприємців успішно розвиватись та сплачувати податку навіть у воюючій державі. Але, як бачимо, така історія не про “талановитого бізнесмена” Александра Кацубу.

З приводу володіння Александром Кацубою компанією “АЛЬФА ГАЗ”, за повідомленнями наших джерел, фактично компанія може належати Юрію Бойко, а Кацуба імовірно виконує роль “фунта”, як до цього в Нафтогазі. У всякому випадку, на ринку Олександра Кацубу сприймають не як самостійного гравця, а виключно як протеже Юрія Бойко.

Волонтерська діяльність Олександра Кацуби: благодійність з Будановим та фінансування Шарія

Особливої уваги також заслужує волонтерська діяльність Олександра Кацуби, що заключається в передачі авто для ГУР Кирилу Буданову. У всякому випадку саме в такому ракурсі висвітлюється позиція Кацуби. Варто відзначити, що при цьому родина Кацуб вважається одними із самих крупних спонсорнів Анатолія Шарія, а їх дружбу можна було прослідкувати в соцмережах майже до самого повномасштабного вторгнення. Як Олександру Кацубі вдалось так швидко змінити “Шарія” на “Буданова” питання риторичне.

ФОТО: Сім’я Кацуб одні з найбільших спонсорів Анатолія Шарія

Водночас, благодійна діяльність Кацуб все таки принесла свої результати. За повідомленнями ЗМІ 6 липня 2022 року пункт пропуску “Угринів” на українсько-польському кордоні перетнув новий автомобіль Mercedes-Benz GLE 350D з номером КІ0001РІ. Цю комбінацію цифр, зокрема “0001”, пов’язують з родиною Кацуб. Журналісти з’ясували, що того дня за кермом автомобіля був старший брат Олександра Кацуби, Сергій, який також виїхав за кордон, як водій-перевізник гуманітарних вантажів і не повернувся до України.

Як бачимо, завдяки Бойко-Фірташу брати Олександр та Сергій Кацуби найближчим часом можуть повернутись у велику гру та в черговий раз з легкістю замінити Буданова на Шарія.

Останні новини