Середа, 23 Липня, 2025

ООН і Захід розглядають варіант введення миротворців в Україну

Важливі новини

На Волині виявлено злочинну групу, що привласнила бюджетні кошти на ремонті військових об’єктів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Восени минулого року квартирно-експлуатаційний відділ (КЕВ) Міноборони на Волині уклав 4 договори з приватним підприємством на ремонт приміщень для потреб одного з військових підрозділів у регіоні. На ці роботи було виділено майже 10 млн грн.

Оборудку організував керівник компанії-підрядника, який залучив до протиправної діяльності посадовця КЕВ та керівника підприємства, яке здійснює нагляд за виконанням робіт.

До актів виконаних робіт директор підприємства впродовж 2023 року вносив неправдиві дані. Зокрема, завищував вартість матеріалів, вказував роботи, яких насправді підприємство не виконувало.

Готувати фальсифіковані акти допомагав керівник підприємства з нагляду за виконанням робіт, а підписував їх начальник КЕВ. Після цього кошти надходили на рахунки підрядника. Через такі махінації бюджету було завдано збитків на понад 2,2 млн грн.

Посадовця та двох керівників приватних підприємств обвинувачують у службовому підробленні та привласненні майна (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України)

Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Під час досудового розслідування було відшкодовано усі завдані збитки.

Процесуальне керівництво здійснювала Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Депутат Київради викрив нову схему розкрадання коштів на будівництві Подільського мосту

Голова бюджетної комісії Київради Андрій Вітренко заявив про чергову корупційну схему, пов’язану з фінансуванням будівництва Подільського мосту. За його словами, нове виділення 1,18 млрд грн з міського бюджету — це не інвестиція в інфраструктуру, а ще один етап “перекачування коштів у приватні руки”. Депутат від фракції “Слуга народу” повідомив про свої підозри в соцмережах, коментуючи […]

Трагедія на півдні Німеччини: смерть української біженки, зникнення матері та немовляти

У місті Гоккенгайм поблизу річки Рейн було виявлене тіло 27-річної української біженки, що підтвердило факт її жорстокого вбивства. Зараз правоохоронні органи активно розшуковують матір та новонароджену доньку жінки, які зникли безвісти. За інформацією видання Bild, тіло жінки було виявлене 7 березня на військовому пункті пропуску на річці Рейн. Після судмедекспертизи встановлено, що українку підозрювали у вбивстві. Раніше вона була зареєстрована як зникла безвісти, і поліція здійснювала пошуки. Разом із жінкою зникли її немовля, якому лише п’ять тижнів, а також 51-річна мати. Згідно з відомостями, загибла проживала з донькою та матір’ю в будинку для біженців у районі Рейн-Неккар. Обидві жінки та новонароджене дитя зникли 4 березня. Поліція вважає матір, ідентифіковану як Марина Стеценко, одним із ключових свідків у справі, оскільки вона, ймовірно, була останньою, хто бачив загиблу. Наразі правоохоронними органами проводиться розслідування спеціальної комісії з метою встановлення точних обставин цього злочину. Станом на 13 березня поліція отримала близько 50 повідомлень, проте жодної інформації про особу вбивці не знайдено.

Висновки: Трагічна подія на півдні Німеччини, пов'язана із загибеллю української біженки та зникненням її матері та немовляти, викликає серйозне занепокоєння. Зараз поліція активно здійснює розшукові дії та розслідування для встановлення обставин цього страшного злочину. Відомості про події ще не повністю розкриті, але ізвістно, що ця трагедія стала результатом жорстокого насильства. Намагання знайти відповідальних за цей злочин є важливим кроком у забезпеченні правопорядку та безпеки, а також виявленні справедливості для жертв та їх родин.

Постачальники зброї можуть уникнути штрафів за затримки поставок

В Україні планують ухвалити законопроєкти, які скасовують штрафи для постачальників зброї, що затримують поставки на фронт. Про це повідомив голова Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін у своєму Facebook. Законопроєкти №12202 та №6013 передбачають скасування штрафів для постачальників, якщо затримка поставок триває більше ніж 30 днів. Шабунін зазначив, що ці законопроєкти лобіюються в інтересах великих […]

The post Постачальники зброї можуть уникнути штрафів за затримки поставок first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Виробництво 155-мм снарядів для України: прогноз початку виробництва від “Укроборонпрому

Українська зброя: від відсутності до процвітання.

Українська зброя: з минулого в майбутнє.

Українська оборонна промисловість: виклики та перспективи.

Український військово-промисловий комплекс: виклики та стратегії вирішення.

У результаті викладених у тексті відомостей можна зробити кілька висновків. По-перше, Україна активно розвиває свою військово-промислову галузь, спираючись на співпрацю з західними компаніями та власні потужності. По-друге, агресивна політика Росії у напрямку українських військових заводів свідчить про значний вплив України на регіональну безпеку та стабільність. По-третє, незважаючи на труднощі, з якими стикаються українські виробники зброї, вони активно працюють над збільшенням виробництва та захистом своїх підприємств. Таким чином, Україна виявляє впевнений курс у зміцненні своєї обороноздатності та готовності до викликів, що можуть виникнути у майбутньому.

Світові лідери обговорюють можливість створення двох окремих миротворчих місій для України: одна під егідою ООН, друга – із військовими контингентами країн Заходу. Про це повідомляє італійська газета La Repubblica з посиланням на джерела.

Згідно з попередніми планами, перша місія під патронатом ООН може складатися з військових контингентів країн Азії та Південної Америки, зокрема Індії, Бразилії, Індонезії та Саудівської Аравії. Передбачається, що ці сили контролюватимуть лінію зіткнення між українськими та російськими військами. Однак уже зараз Індонезія спростувала, що отримувала запит на розміщення своїх миротворців.

Другий контингент складатиметься з військових із західних країн, які будуть розміщені на кордоні України з Європейським Союзом. Ймовірно, їхня роль полягатиме у зміцненні безпеки та контролі за ситуацією на заході країни.

За повідомленнями джерел, США готові надати всебічну підтримку для реалізації цього плану, включно з постачанням сучасного обладнання, супутникового моніторингу, радарних систем та іншої логістичної допомоги.

Цей проєкт викликає неоднозначні реакції. З одного боку, залучення міжнародних миротворчих сил може зменшити ризики подальшої ескалації. З іншого – виникають питання щодо реальної ефективності таких місій та їхньої взаємодії з українськими військовими.

The post ООН і Захід розглядають варіант введення миротворців в Україну first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини