Вівторок, 15 Липня, 2025

Опитування КМІС показує рекордну довіру українців до Зеленського

Важливі новини

Без бойової повістки з ТЦК мобілізація неможлива, навіть після ВЛК

Попри чутки, мобілізація громадянина безпосередньо в медичному закладі неможлива — навіть якщо він пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК) і отримав висновок «придатний». Про це повідомляє Новини.Live із посиланням на юридичний портал «Юристи.UA». Згідно з чинним законодавством, процес мобілізації має проходити виключно за участі територіального центру комплектування (ТЦК). Ключовою умовою є наявність бойової повістки, яку уповноважені вручати […]

У Києві посадовця державної установи підозрюють у розтраті понад 2 млн гривень

Шевченківська окружна прокуратура міста Києва повідомила про підозру посадовцю Державної інноваційної фінансово-кредитної установи у справі про розтрату майна в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України). За даними досудового розслідування, йдеться про виконувача обов’язків голови правління установи, який, порушуючи урядові нормативи, протягом майже двох років незаконно погоджував виплати заробітної плати працівникам, які […]

Раціон жінки, яка планує вагітність: що їсти, щоб покращити фертильність

Коли жінка мріє стати мамою, вона часто переглядає своє життя повністю: розпорядок дня, звички, і найперше — харчування. Їжа не вирішить усі питання фертильності, але може суттєво підвищити шанси на зачаття. Які продукти варто включити до щоденного раціону — читайте далі. Молочні продукти: обов’язковий елемент щоденного раціону Молоко, сир, йогурт — це не лише джерела […]

Податки за кермом: що чекає власників авто в Україні у 2024 році?

Обов'язковий транспортний податок для власників авто в Україні у 2024 році: розміри, умови та особливості оподаткування

Українська система оподаткування автомобілів: порядок сплати транспортного податку у 2024 році

Дотримання правил та порядку сплати транспортного податку в Україні: що необхідно знати власникам авто

Чинне податкове законодавство в Україні встановлює ряд обов’язків для платників податків, які мають автомобілі, що підпадають під оподаткування. Одним із таких обов’язків є подання органу контролю відомостей про зміну місця проживання протягом місяця з дня виникнення змін. Це може бути зроблено шляхом подання відповідної заяви за формою 5ДР. Важливо зауважити, що у випадку невиконання цього обов’язку, податкове повідомлення-рішення вважатиметься правомірно врученим за попереднім місцем реєстрації особи.

Для фізичних осіб, що мають легкові автомобілі, обов’язок сплатити транспортний податок виникає протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Зокрема, якщо авто було придбано посередині року, оподаткування здійснюється пропорційно до кількості місяців до кінця року, починаючи з місяця, коли виникло право власності на автомобіль.

Щодо юридичних осіб, вони повинні самостійно розраховувати та сплачувати авансові внески щокварталу, до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом. Такі внески відображаються у річній податковій декларації. Якщо автомобіль придбано та продано протягом одного місяця, обов’язок подання декларації та сплати податку не виникає.

Також важливо зазначити, що у в

У випадку, якщо платник податків самостійно сплачує податок, але з порушенням встановлених строків, на нього буде застосовано штраф у розмірі 5% від погашеної суми податкового боргу у випадку затримки сплати до 30 календарних днів включно після останнього дня строку сплати грошового зобов'язання. У разі затримки на понад 30 календарних днів штраф становить 10% від погашеної суми податкового боргу. Крім того, при порушенні строків сплати податкових зобов'язань нараховується пеня за кожен календарний день прострочення, включаючи день погашення, у розмірі 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діє на кожний такий день.

У вищезазначеній статті відображено важливі аспекти щодо сплати транспортного податку в Україні та супроводжуючих цей процес правових норм. На платників податків покладається обов'язок своєчасно подавати інформацію щодо зміни свого місця проживання та вчасно сплачувати податок. В разі порушення встановлених строків сплати податку передбачені штрафи та пеня, що мають стимулювати вчасну та дисципліновану сплату податків. Такі норми спрямовані на забезпечення ефективної роботи податкової системи та збільшення надходжень до бюджету країни. Важливою є також правомірність застосування штрафів та пені у разі невиконання податкових обов'язків, що забезпечує рівність перед законом та відповідність законодавству України.

На Одещині загинули двоє дітей через пожежу: попередня причина — гра з вогнем

У селі на Одещині сталася трагедія — внаслідок пожежі загинули двоє хлопчиків. Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, займання сталося в господарській споруді, де діти, ймовірно, гралися з вогнем. Пожежа розгорілася стрімко, охопивши приміщення за лічені хвилини. Попри оперативне прибуття рятувальників, врятувати дітей не вдалося — вони загинули ще до прибуття екстрених служб. […]

За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), президент Володимир Зеленський залишається найбільш довіреним політиком в Україні. У травні 2025 року йому довіряють 74% громадян, що на 10% більше, ніж у лютому минулого року.

Дослідження також виявило помітне зниження довіри до інших публічних осіб, включаючи деяких політиків, які ще донедавна мали суттєву підтримку.

Кому довіряють найбільше

Окрім Володимира Зеленського, позитивний баланс довіри має лише телеведучий Сергій Притула – 50% українців йому довіряють, 38% – ні. Попри це, показники Притули впали: у лютому 2024 року йому довіряли 61%, а баланс довіри становив +28%. Зараз – лише +12%.

Мер Києва Віталій Кличко зберігає стабільний, хоч і негативний баланс: 43% довіри, 47% недовіри (баланс -4%).

Падіння рейтингів

Суттєво просіла довіра до Петра Порошенка – з 31% до 25%, при цьому недовіра зросла до 70%, що дає йому один з найгірших балансів – -45%.

Юлії Тимошенко довіряють лише 14%, не довіряють – 80% (баланс -66%).

Найгірші показники мають:

  • Олексій Арестович – 7% довіри, 79% недовіри, баланс -72%

  • Юрій Бойко – 7% довіри, 72% недовіри, баланс -65%

  • Євген Мураєв – 6% довіри, 47% недовіри, баланс -41%, водночас 43% взагалі не знають, хто він.

Хто втрачає упізнаваність

Інтересно, що в опитуванні зросла частка тих, хто не знає Дмитра Разумкова – з 27% до 34%. Довіра до нього впала з 35% до 27%, а баланс з позитивного (+2%) став негативним (-5%).

Також частина опитаних перестала ідентифікувати Арестовича – таких стало 10%, хоча ще рік тому було лише 4%.

Кого не було в рейтингу

У списку КМІС відсутній колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, якого раніше багато соціологічних центрів включали в подібні опитування.

Методологія опитування

Опитування проводилось з 2 по 12 травня 2025 року серед 1010 респондентів по всій території України, за винятком окупованих районів. Похибка не перевищує ±3,4%.

Загальна тенденція свідчить: суспільна підтримка Зеленського зростає, водночас довіра до інших політиків падає або тримається на низькому рівні, навіть серед традиційних лідерів довоєнного часу.

Останні новини