Середа, 23 Липня, 2025

“Орєшник” не зможе збити жодна система ППО, що є в Україні

Важливі новини

Російські війська продовжують наступ на Покровському напрямку

Згідно з оновленою інформацією від карти Deep State, російські війська продовжують активні дії на Покровському напрямку. За останню добу їм вдалося здійснити просування в районі Уманського та на південь від Нетайлового. Ці події свідчать про зростаючу напруженість та ескалацію конфлікту в цьому регіоні. Російські війська продовжують активні операції, демонструючи свою наміреність розширити контрольовані їм території. У зв'язку з цим ситуація стає ще більш напруженою, а військові дії стають ще більш інтенсивними.

Рух під Нетайлово потенційно загрожує позиціям ЗСУ в Невельському. Російські пабліки пишуть, що почалися бої за сусіднє село Карлівка (там розташоване велике водосховище).

Американський «Інститут вивчення війни» повідомляє, що російські війська на цій ділянці фронту за останні три дні просунулися на захід від Очеретиного, на північний схід від Сокола і на захід від Соловйового.

Український Генштаб повідомляв, що тривають бої поблизу Сокола, Новоселівки Першої, Яснобродівки та Невельського, і «на окремих ділянках ситуація напружена».

Директори «Харківзеленбуду» та «Харківських тепломереж» підозрюються у недостовірному декларуванні

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило повні перевірки декларацій керівників двох ключових комунальних підприємств Харкова — КП «Харківські теплові мережі» та КП «Харківзеленбуд». Результати перевірок виявили масштабне приховування майна, доходів та інших активів, загальна сума яких перевищує 14 млн грн. Як повідомляє НАЗК, директор КП «Харківзеленбуд» у деклараціях за 2022 та 2023 роки не […]

Марія Іонова звернулася до суду через обмеження виїзду депутатів за кордон, Стефанчук на лаві підсудних

Марія Іонова, як народна депутатка України, висловила своє рішуче обурення щодо обмежень, які народні обранці відчувають у своїй діяльності, вважаючи їх злочинними акціями влади. Вона підкреслила важливість захищати право на працю, особливо в той період, коли захист країни має вирішальне значення. "Ми тримали цю ситуацію в тіні, оскільки вона зашкоджує інтересам держави. Для нас важливо виконувати свою роботу відповідально, особливо у Комітеті з питань закордонних справ ВР. Зміни у політичній кон'юнктурі Заходу відбулися протягом останніх п'яти років через проведення виборів у різних країнах. Ми завжди підкреслювали важливість системної роботи в міжпарламентській діяльності. На жаль, протягом цього періоду не відбулося жодного візиту", — наголосила Марія Іонова. Вона висловила переконання у важливості особистих контактів парламентаріїв з колегами з інших країн і застерегла про небезпеку втрати цього зв'язку. Марія Іонова також повідомила, що подала в суд на обмеження своєї діяльності, оскільки вважає це неприпустимим. "Зараз ми працюємо на рівні онлайн-контактів, але, коли нас запитують, чому ми не можемо приїхати на запрошення, мені доводиться пояснювати це. Я не знаю, як ще можна пояснити владі її відповідальність. Так, я подала в суд, бо на мене нападають, і я захищаюся. Я обрана представником політичної сили, і я маю захищати своє право працювати", — додала вона.

У висновку важливо зазначити, що Марія Іонова, як народна депутатка України, виступає проти обмежень у діяльності народних обранців, які, на її думку, є злочинними діями влади. Вона акцентує увагу на необхідності захищати право на працю, особливо у контексті поточної ситуації в Україні. Марія Іонова також підкреслює важливість особистих контактів парламентаріїв з колегами з інших країн та оголошує про подання позову на обмеження її діяльності. Вона вважає це неприпустимим і стверджує свою готовність захищати свої права та права народного представництва.

Відстрочка від мобілізації для людей з інвалідністю – що змінилось з 1 листопада

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно з коментарями адвокатки Тетяни Савченко, стаття 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” чітко регламентує право осіб з інвалідністю на відстрочку від мобілізації. Зокрема, це положення стосується людей із будь-якою групою інвалідності — від першої до третьої. Водночас, примусова мобілізація для осіб з інвалідністю (особливо другої та третьої груп) є незаконною. Таким чином, громадяни, що мають статус інваліда будь-якої групи, захищені від призову.

Раніше обговорювали можливість скасування відстрочки для людей з інвалідністю третьої групи. Однак такі зміни так і не були затверджені, тому люди з третьою групою інвалідності також звільнені від обов’язкової мобілізації, якщо мають необхідні підтверджувальні документи.

Людина з інвалідністю має право добровільно вступити до лав Збройних сил України. Наприклад, чоловіки з третьою групою інвалідності можуть підписати контракт із ЗСУ за власним бажанням. Для цього їм потрібно пройти медичну комісію (МСЕК), яка визначить стан здоров’я і здатність виконувати обов’язки військовослужбовця. У разі позитивного висновку медкомісії, інваліди можуть стати частиною української армії на контрактній основі.

Для осіб, що отримали інвалідність після початку повномасштабного вторгнення Росії, передбачено необхідність перекомісії для підтвердження статусу. У разі, якщо медична комісія не виявить обґрунтованих підстав для інвалідності, відстрочка втрачається, а особа може стати придатною до служби.

У листопаді також очікується, що чоловіки з інвалідністю зможуть оновлювати статус онлайн через додаток “Резерв+”. Ця функція дасть можливість уникнути відвідування військових комісаріатів і спростить процес отримання та продовження відстрочки.

Існують також випадки, коли особи з інвалідністю звільняються від необхідності проходити перекомісію для підтвердження свого статусу. До таких належать:

Люди з першою групою інвалідності також звільнені від необхідності підтверджувати статус, оскільки цей рівень інвалідності, зазвичай, пов’язаний із важкими або невиліковними захворюваннями.

МВС закликає українців до активної боротьби з корупцією у Сервісних центрах

МВС закликає громадян не мовчати, якщо вони стикаються з корупційними схемами у Сервісних центрах. Нововведення передбачає можливість повідомляти про будь-які випадки хабарництва через чат-бот або гарячу лінію. Зокрема, оперативники внутрішньої безпеки Національної поліції зазначають, що реагуватимуть невідкладно на отримані повідомлення.

Схеми корупції в Сервісних центрах, які відзначені в заяві МВС, стосуються переважно реєстрації автомобілів і отримання водійських посвідчень. Спеціалісти з внутрішньої безпеки акцентують увагу на таких негативних явищах, як продаж місць у черзі, штучне створення умов для чергування та недобросовісні практики під час іспитів з водіння.

Щодо продажу місць у черзі, зазначається, що ця практика є поширеною, а недостатність талонів може бути штучною. Так звані "бігунки" використовують цю ситуацію для отримання несправедливої вигоди, пропонуючи послуги за додаткову плату.

У контексті іспитів з водіння найпоширенішою схемою є імітація правильних відповідей за допомогою комп'ютерних програм або підказок від співробітників центрів. Також існують випадки, коли екзаменатори "не помічають" порушень правил під час практичного тестування.

Зазначається, що боротьба з такими корупційними схемами є пріоритетним завданням для правоохоронних органів, і проводяться заходи для їх ліквідації.

У висновках можна зазначити наступне:

• МВС активно закликає громадян повідомляти про випадки корупції у Сервісних центрах шляхом використання чат-бота або гарячої лінії.

• Виявлені схеми корупції включають продаж місць у черзі, штучне створення перешкод для отримання адміністративних послуг, а також недобросовісну практику під час іспитів з водіння.

• Зазначається, що правоохоронні органи активно працюють над ліквідацією цих корупційних схем та вживають заходів для запобігання їх поширенню.

• Боротьба з корупцією у Сервісних центрах є важливим напрямом діяльності правоохоронних органів і сприяє покращенню якості надання адміністративних послуг для громадян.

Україна активно застосовує ЗРК Patriot і SAMP-T для захисту від російських ракетних атак, і вони показали себе як ефективні засоби протидії балістичним і крилатим ракетам. Проте нова розробка РФ — ракета середньої та міжконтинентальної дальності “Орєшник” — може стати викликом, який ці системи не здатні подолати, повідомляє Defense Express.

Основна проблема — роздільна бойова частина

Ракета “Орєшник” оснащена роздільною головною частиною з кількома бойовими блоками індивідуального наведення та хибними цілями. Це ускладнює перехоплення, оскільки:

  • Patriot PAC-3 і SAMP-T можуть обстрілювати обмежену кількість цілей одночасно.
  • Кількість боєголовок “Орєшника” перевищує можливості ЗРК, які зараз є в Україні.
  • Основна швидкість ракети на вході в атмосферу — від 3 до 7 км/с, що створює додаткові труднощі для систем перехоплення.

Обмеження існуючих систем

Навіть такі передові комплекси, як THAAD, мають обмеження щодо одночасного обстрілу цілей, особливо при розділенні бойових частин ракети.

У теорії, системи Patriot PAC-3 і SAMP-T можуть уразити боєголовки “Орєшника”, які вже увійшли в атмосферу, але через кількість об’єктів і швидкість ракети ефективність таких дій залишається під питанням.

Єдиний ефективний метод перехоплення

Експерти зазначають, що найбільш ефективним способом боротьби з “Орєшником” є знищення ракети до розділення її бойових блоків. Це завдання можуть виконати ракети SM-3, які використовуються у складі системи Aegis — як морської, так і стаціонарної сухопутної версії Aegis Ashore.

SM-3 здатна знищувати ракети на маршовій ділянці траєкторії, що дозволяє уникнути загрози від роздільних боєголовок. Проте наразі такі системи не доступні Україні.

“Орєшник” демонструє, що Росія прагне створити зброю, здатну обходити існуючі засоби ППО. Для ефективного протистояння таким загрозам Україні потрібні не лише сучасні ЗРК, а й інтегровані системи перехоплення балістичних ракет далекої дії.

The post “Орєшник” не зможе збити жодна система ППО, що є в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини