Понеділок, 14 Липня, 2025

Парламент схвалив перший крок до покарання за сексизм у ЗСУ

Важливі новини

Відеодокази: Генерал Вітюк і розстріли на Майдані з погляду “Беркуту”

У 2014 році голова Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк став учасником неабияких подій на Майдані, коли зняв відео, яке демонструє розстріли протестувальників «Беркутом». Цю фактичну інформацію підтвердили офіс генерального прокурора та колишній керівник департаменту розслідувань злочинів Майдану, Сергій Горбатюк. Відзначено, що на одному з відео, знятому з боку «Беркуту», видно чоловіка у цивільному одязі, який фіксує моменти стрільби учасників протесту. Цей чоловік, як виявилося, є співробітником Служби безпеки України, однак під час допиту він не надав жодної корисної інформації для слідства. Екс-керівник департаменту розслідувань, Сергій Горбатюк, вказав на причетність до цих подій Іллі Вітюка, який тоді працював оперативником СБУ. Зазначено, що Вітюк не звертався до слідчих протягом тривалого часу, і лише в 2019 році його вдалося допитати. Важливо зазначити, що 20 лютого 2014 року під час зіткнень на вулиці Інститутській загинули 48 людей, а ще 80 отримали поранення. Дослідження показало, що родина Іллі Вітюка володіла значними майновими активами. Під час публікації розслідування співробітники Солом’янського ТЦК намагалися вручити повістку журналісту "Слідства.Інфо" Євгенію Шульгату. Цю ініціативу здійснив працівник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, якого очолює сам Ілля Вітюк. Відгукнувшись на цей випадок, Генштаб змусив начальника Солом’янського ТЦК змінити посаду, а сам Ілля Вітюк був відсторонений від виконання обов'язків та направлений на фронт.

У висновку можна відзначити, що вказана стаття свідчить про важливість та складність подій, які відбувалися під час Майдану 2014 року. Інформація про участь голови Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка у відеозйомці розстрілів на Майдані підтверджує серйозність та комплексність того часу. Важливою є також реакція на публікацію цієї інформації з боку владних структур, що свідчить про залученість суспільства до вирішення проблем минулого та забезпечення правопорядку в сучасній Україні.

Лікаря з Білої Церкви затримали за хабар у 40 тис. грн

На Київщині лікаря з Білої Церкви затримали за підозрою у зловживанні впливом. Він запропонував військовослужбовцю за винагороду внести в медичні документи неправдиву категорію придатності до військової служби, що дозволило б йому залишитися в тилу. За свої “послуги” зловмисник оцінив 40 тисяч гривень. До лікаря звернувся військовослужбовець з проханням пройти медичний огляд. З’ясувавши, що пацієнт є […]

The post Лікаря з Білої Церкви затримали за хабар у 40 тис. грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська компанія WEST AUTO HUB продає розкішіні авто росіянам

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Емоційний допис відомого львівського активіста Івана Спринського перед початком повномасштабного вторгнення тоді, у вже далекому 2022-му – майже нікого не зацікавив. Події які відбуваються останніми роками просто змивають інформаційним потоком все, що не стосується війни Росії з Україною. Так тонули повідомлення про зловживання голів МСЕК, так зникали з поля зору громадськості факти корупції прокурорів, керівників ТЦК, та й узагалі чиновників різних рівнів. Бо “не на часі”. І тільки фото та відео з десятками мільйонів доларів та євро, розкладені по матрасах таких “героїв” під час обшуків, – змушують владу хоч щось робити. Але вже глобально. Як було свого часу зі звільненням усіх воєнкомів. Або, нещодавно, з ліквідацією усіх медико-санітарних комісій країни.

Встежити за усіма ділками в такій великій країні, – звісно непросто. Тим більше, коли деякі правоохоронці, які мають у цей відповідальний момент виявляти максимальну принциповість – далі думають про особистий зиск. Та просто “обілечують” людей, які мали б сидіти в буцегарні.

У випадку з WEST AUTO HUB, спрацював саме це принцип. Високі покровителі в МВС та Верховній Раді, надприбутки від торгівлі дорогими автівками з Європи, які у розпал війни тисячами завозилися під виглядом гуманітарного вантажі. Все це дало можливість власникам компанії стимулювати чиновників на покривання злочинної діяльності власників волинської фірми. Апетити Дмитра Мельника та його партнера Сергія Мостенця зростали безмірно. А совість розчинялася в мільйонах валюти. І зрештою, хлопці вирішили, – а чого б не заробити торгівлею на крові?

ДОВІДКА

Згідно офіційих джерел Головним слідчим управлінням СБ України порушено кримінальну справу № 42022000000001549 від 04.11.2022 за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України. Згідно з матеріалів кримінальної справи ТОВ «Інвест Партнерс» та група компаній що проводять свою господарську діяльність під брендом «West Auto Hub» та займаються збутом нових та вживаних автомобілів, зокрема: ТОВ «Авто Вест Груп» (код ЄДРПОУ 38966022, зареєстроване за адресою: Волинська обл., с. Струмівка, вул. Рівненська, буд. 74) ТОВ «АВГ Транс» (код ЄДРПОУ 43491568, зареєстроване за адресою: Волинська область, с. Струмівка, вул. Рівненська, буд. 74), ТОВ «АВГ КАРС» (код ЄДРПОУ 41400897, зареєстроване за адресою: Волинська обл., с. Струмівка, вул. Рівненська, б. 74), ТОВ «АВГ РЕНТ» (код ЄДРПОУ 43676854, зареєстроване за адресою: Волинська обл., с. Струмівка, вул. Рівненська, б. 74) (далі за текстом – компанія «West Auto Hub») та пов’язані з ними особи під час дії військового стану в Україні впровадили протиправний механізм із закупівлі транспортних засобів в офіційних українських дилерів автомобілів задля їх вивезення за межі держави, та з метою подальшого продажу на території російської федерації через суб`єкти господарювання держави-агресора. Чим порушили Постанову КМУ № 187 від 03.03.2022 року та режим санкцій запроваджений США, Європейським Союзом та Великою Британією, щодо обмеження операцій з російською федерацією на суму, що перевищує еквівалент 50000 Євро.

Суть звинувачень українських правоохоронців – посадові особи та власники волинської компанії закупили як мінімум десяток престижних авто, зокрема марки BMW, і через підставних осіб продали їх до Росії. Цим, прямо порушили постанову Кабміну № 187, якою заборонено торгівлю з державою-агресором.

ПРОСТО БІЗНЕС?

До війни власникам “ВЕСТ АВТО ХАБУ” завжди вдавалося виплутатися від усіх звинувачень на свою адресу. Хоча підозри щодо їх протиправної діяльності виникали у правоохоронців неодноразово. Приміром, як заявляв свого часу екс-нардеп, волинянин Ігор Лапін, – фірма Дмитра Мельника широко використовувала схему з нелегальним завезенням вживаних автівок з допомогою так званих “митних майданчиків”. Це коли техніка, за помірну плату митниками на кордоні, транзитом ввозилася на територію усе того ж West Auto Hub в с. Струмівка, що біля Луцька.

Нині, цей скромний ще років 5 тому митний майданчик – виглядає так.

За інформацією з офіційного сайту компанії, такі центри є в найбільших українських регіонах Заходу та у Києві. І що наштовхує на певні роздуми, усі ці, фактично, торгові майданчики з продажу автомобілів приватними особами, – інтегровані з державними сервісними центрами МВС. І що менш кидається у вічі – на території цих автосалонів завжди присутні представники української митниці. Так-так, ви прочитали точно – на території приватної компанії, в західних регіонах України, що межують з державними кордонами, для зручності ведення бізнесу цієї компанії, постійно працюють державні установи. І якщо подивитися коментарі простих громадян, що мали необережність оформлювати продаж чи купівлю автівки в таких регіональних сервісних центрах МВС, стає зрозуміло, що працюють саме на користь WAH. Менеджери компанії завжди мають перевагу в оформленні документів. Усім іншим – черга, на кілька днів очікування. Доки віп-клієнтам “Веставтохабу” буде оформлено техпаспорт та всі необхідні документи – під ключ.

У чому ж секрет такої вибіркової любові МВС та держмитниці до цієї фірми? Чим таким особливим вирізняються її власники?

ДАХ ВЛАДИ?

За рік до початку великої війні в ЗМІ з’явилася цікава інформація. Нині ув’язнений олігарх Ігор Коломойський раптом продає одне зі своїх успішних інтернет-видань “The Бабель” маловідомим бізнесменам з Луцька. При тому, що продає за номінальною вартістю. Власниками ЗМІ стали усе ті ж Дмитро Мельник, Сергій Мостенець, а оперативне управління ресурсом відійшло до бізнесмена з Луцька, співвласнику IT-компанії “Ідейл” Вадиму Махомеду. Махомед з’явився в цьому переліку зовсім не випадково. Його дружина Ольга, як свідчать офіційні джерела – одна з топ-менеджерів того ж “Вест авто Хабу” та споріднених з компанією Дмитра Мельника фірмочок. А коли переглянути портфоліо успішних проектів компанії “Ідейл”, де керує Вадим Махомед, то там ви одразу побачите як розробку порталу самого “Вест Авто Хабу”, так і великої кількості компаній що належать опальному олігарху. Включно з сайтом “1+1 медіа”. Випадковість, – не думаю, – як казав головний пропагандист Кремля Кисєльов.

Участь у медійних проектах тепер дає волинським махінаторам значні переваги перед колегами. На сторінках тепер підконтрольного інтернет видання, та дружніх до нього часто мелькають відомі нардепи. Звісно у позитивному сенсі. Тож все, що стосується саме автомобільного бізнесу цих людей, завжди має підтримку частини влади. Варто згадати лишень дивне рішення української влади тимчасово відкрити кордони для безмитного завезення більш як мільйона автівок у 2022 році – у розпал російської агресії. Тоді це страшенно обурило владу дружньої нам Польщі. Створило купу прецедентів, з затримкою важливих вантажів, і військових теж, – на кордоні. І геть зіпсувало наш імідж в очах західних союзників.

Хто ж нажився на цьому? Не треба ходити до ворожки. А просто подивитися, як у важкі роки війни, наче гриби після дощу мало не у кожному місті з’явивлися представництва WAH.

ДЕРЖАВНА ЗРАДА?

Як саме, нехай і специфічний, український бізнесмен Дмитро Мельник зважився на зраду державних інтересів? Журналісти мали б задати це питання йому особисто. Бо фіційно провадження СБУ щодо його компанії, не коментують. Пан Дмитро завжди при спробі з ним зв’язатися, що він не може говорити, і нічого не буде коментувати ЗМІ. І звісно, має таке право… – як громадянин іншої країни. У власника кількох успішних українських компаній, як виявилося, вже давно паспорт громадянина Словаччини. Він офіційно зареєстрований у м. Жиліна, які члени його родини, та співвласники його фірм.

Саме це, вочевидь, і стало лазівкою для торгівлі з державою-агресоркою. Формально Дмитро Мельник та його друзі – громадяни країни яка відома своїм поблажливим ставленням до бізнесу з еРеФією. А фактично, та ж компанія, що офіційно працює в Україні була спіймана СБУ на поставці дорогих “Мерседесів”, “БМВ” та “Бентлі” з “Мазераті” російським посадовцям. Мабуть щоб їм було комфортніше віддавати накази про щоденне вбивство та катування українських громадян.

Для довідки, аби не було сумніву у викладеному. З витягу провадження СБУ:

На момент здійснення злочину посадовими особами юридичних осіб, а також їх бенефіціарами були:

ТОВ «Інвест Партнерс» (LLC INVEST PARTNERS)

В період порушення санкційного режиму керівником компанії був:

Мельник Дмитро Олександрович,

бенефіціари:

Махомед Ольга Володимирівна

Мостинець Юлія Олександрівна

Мельник Яніна Євгенівна

ТОВ «Авто Вест Груп» В період порушення санкційного режиму керівником компанії був:

Борецький Вадим Іванович

Мельник Ірина Олександрівна (представник)

бенефіціари:

Мельник Дмитро Олександрович Словаччина, місто Жиліна

Зінченко Інеса Василівна ТОВ «АВГ Транс» (LLC AWG TRANS).

В період порушення санкційного режиму керівником компанії був: Драла Давид Андрійович.

Чи будуть покарані волинські горе-бізнесмени. Бо нині вони, начебто, надійно захищені від українських правоохоронців паспортами громадян ЄС. Та чи так це? Цього разу, Дмитру Мельнику, Сергію Мостенцю, та їхнім подільникам не поталанило. Бо вчинили вони вже злочин навіть за законами ЄС. А все тому, що Європейським Союзом давно запроваджено санкційні обмеження щодо резидентів рф та їх операцій і майна. Зокрема, для експорту з ЄС до Росії прямо заборонені предмети розкоші, до яких, серед іншого, відносяться розкішні автомобілі, вартістю більшою від 50-ти тисяч євро.

Зеленський ввів санкції проти Дмитрука, Онищенка і продюсера Star Media

Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження чергових персональних санкцій проти фізичних і юридичних осіб, які, за словами глави держави, ведуть бізнес на окупованих територіях і «допомагають виправдовувати агресію». Серед фігурантів — народні депутати-втікачі Артем Дмитрук та Олександр Онищенко, а також продюсер і власник Star Media Владислав Ряшин. Указ оприлюднено на сайті Офісу президента. Всього […]

Державні реєстри України почнуть відновлювати роботу з понеділка

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За її словами, відновлення роботи реєстрів триватиме близько двох тижнів, і найперше буде поновлено функціонування спадкових реєстрів. Мін’юст також запевнив, що дані українців не постраждали, оскільки всі реєстри мають резервні копії інформації, що була актуальною до моменту атаки. Проблеми можуть виникнути лише з даними, що вносилися в реєстри безпосередньо під час хакерського вторгнення. В таких випадках буде ухвалено окремі рішення, зазначила Стефанішина.

Міністерка підкреслила, що не існує загрози витоку даних. “Всі реєстри будуть відновлені в тій формі, в якій вони працювали до атаки”, — сказала вона. Водночас у зв’язку з хакерським нападом тимчасово було зупинено роботу системи Резерв+, хоча загроз для неї не зафіксовано, і було необхідно посилити захист.

У найближчі два тижні основну увагу приділятимуть відновленню реєстрів, що забезпечують облік дій нотаріусів, а також реєстрів прав на нерухоме майно та юридичних осіб, які є важливими для укладання угод. Це дозволить уникнути хаосу в нотаріальних діях і забезпечити стабільність у правовому середовищі.

Міністерка юстиції також повідомила, що разом із СБУ та іншими відповідними органами вже вживаються заходи для з’ясування всіх деталей атаки. Встановлюються можливі вразливості в системах, щоб у майбутньому уникнути подібних інцидентів.

Стефанішина зазначила, що ще за місяць до атаки було призначено аудит підприємства, яке керує реєстрами. Цей аудит стане основою для подальших заходів, спрямованих на зміцнення системи. Міністерка також пообіцяла, що хакерська атака, яка, за даними СБУ, готувалася протягом кількох місяців, допоможе удосконалити роботу реєстрів і посилити їх безпеку.

Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт №13037, який передбачає посилення протидії сексуальним домаганням, дискримінації та іншим формам насильства за ознакою статі у Збройних силах України.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, «за» проголосували 274 народні депутати.

Документом пропонується розширити поняття військової дисципліни та чітко закріпити обов’язок кожного військовослужбовця не допускати будь-яких проявів дискримінації, у тому числі вербальних і невербальних дій. Командири, своєю чергою, будуть зобов’язані негайно реагувати на правопорушення проти статевої свободи та недоторканості.

Також передбачається, що військовослужбовці зможуть подавати скарги та заяви про дискримінацію не лише за службовою вертикаллю, а й безпосередньо до органів правопорядку, досудового слідства чи інших державних структур — навіть із порушенням вимог підпорядкованості.

Ще одна новела — заборона притягати до дисциплінарної відповідальності військовослужбовця лише через факт повідомлення про дискримінацію чи насильство.

Окремо запроваджується нова підстава для усунення військовослужбовця від виконання обов’язків — у випадку, якщо його дії чи бездіяльність сприяли вчиненню правопорушення проти статевої свободи чи недоторканості.

Документ також передбачає проведення службового розслідування для встановлення причин і умов, що сприяли вчиненню таких правопорушень.

У Збройних силах України сьогодні служить понад 70 тисяч жінок. Законопроєкт має на меті посилити їхній захист і підвищити загальний рівень безпеки та військової дисципліни.

Останні новини