Вівторок, 22 Липня, 2025

Пенсійна індексація в Україні: з 1 березня виплати зростуть на 10%

Важливі новини

Росія накопичує сили для штурму на Донеччині

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“Ми всі очікуємо масованого штурму, але поки що це тактика малих груп. Вони намагаються просочитися по посадках і закріпитися невеликими групами від 2 до 5 осіб”, — зазначив Борисенко.

На тлі тактичних маневрів противника, важливу роль у стримуванні атак відіграють FPV-дрони, які українські військові використовують для знищення ворога ще на підступах до передових позицій. Це дозволяє значно знизити ризики для української піхоти та забезпечує кращу захищеність фронту.

Згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, на Курахівському напрямку триває активний опір російським силам. За останню добу тут відбулося 47 бойових зіткнень. Найбільш інтенсивні спроби ворога просунутися спостерігаються поблизу населених пунктів Іллінка, Новоселидівка, Вознесенка, Новодмитрівка, Дальнє та Антонівка. Незважаючи на посилений тиск, українські захисники стійко тримають оборону та зупиняють просування противника.

Крім бойових дій, ситуацію в регіоні ускладнюють дії російської армії, яка нещодавно зруйнувала Терновську дамбу Курахівського водосховища. Руйнування цієї гідротехнічної споруди може призвести до проблем з водопостачанням і викликати додаткові гуманітарні виклики для місцевих мешканців.

Три небезпечні симптоми дефіциту вітаміну B12, які легко пропустити

Вітамін B12 відіграє критично важливу роль у підтримці здоров’я організму — він бере участь у виробленні еритроцитів, синтезі ДНК і нормальному функціонуванні мозку. Особливо з віком зростає ризик його дефіциту, що може призвести до серйозних ускладнень, зокрема ураження нервової системи. Медики наголошують: тривалий дефіцит вітаміну B12 здатен викликати незворотні зміни в організмі. Найкращими джерелами цього […]

Перспективи українського аграрного сектору: виклики та можливості

Наступна криза українського сільського господарства: реальність чи перебільшення?

Розмови серед аграріїв посилюються щодо можливого закриття європейського ринку для українського сільгосппродукту. Це викликає серйозні обурення та песимістичні прогнози щодо майбутнього аграрного сектору. Але чи настільки ситуація насправді безнадійна, як здається на перший погляд?

Невизначеність майбутнього посилює страхи та обурення серед фермерів. Вони спрогнозували, що у разі втрати доступу до європейського ринку, українське сільське господарство загине, а країна стане експортером лише сировини для виробництва конопельних товарів. Такий сценарій, за їхніми словами, приведе до монополізації цього сектору транснаціональними корпораціями, що лише поглибить економічну залежність України від зовнішніх сил.

Але, можливо, ситуація не така безнадійна. Намагаючись переглянути ситуацію більш об'єктивно, слід врахувати не лише негативні аспекти, а й потенційні можливості. Можливість диверсифікації експортних ринків, стимулювання внутрішнього споживання та розвиток внутрішнього ринку можуть стати стратегічними кроками в умовах невизначеності щодо зовнішнього експорту.

Отже, хоча виклики стоять складні, а оптимізму не вистачає, прогнози про загибель українського сільського господарства можуть бути перебільшеними. Важливо знаходити нові шляхи розвитку та діяти разом, намагаючись знайти рішення для збереження та розвитку сільськогосподарського сектору країни.

У висновках слід підкреслити, що ситуація в українському сільському господарстві має свої складнощі, проте загальний песимізм не завжди відображає реальний стан речей. Хоча можливість втрати європейського ринку може бути серйозним викликом, важливо пам'ятати про потенційні можливості для розвитку внутрішнього ринку та диверсифікації експортних шляхів. Стимулювання внутрішнього споживання та пошук нових ринків можуть допомогти зберегти стійкість українського сільського господарства. Важливо активно працювати над знаходженням імовірних рішень та спільно діяти для зміцнення та розвитку сільськогосподарського сектору країни.

Між образом і правдою: Ярослав Бондаренко у вимірах політичного промовлення

Ярослав Бондаренко, якому з дня на день присвоюється титул піарника Петра Порошенка та Віталія Кличка, сьогодні не лише є популярним уявленням журналіста, волонтера та творця "Миротворця", але також став важливим інструментом у боротьбі проти Володимира Зеленського, уликами проти якого підсипає він політичні сміття на сторінках своїх медіа. При цьому, Ярослав Бондаренко відмінно заробляє, отримуючи плату за розміщення матеріалів, що калічать честь та гідність його цілей, при цьому середній чек на його послуги складає 1500 євро за зняття поста та 6000 євро за блокування негативу на протязі року. Цільовим вибором євро є прагненням уникнути наслідків, які можуть виникнути від валютних ризиків та інфляційних коливань. Відомо, що під час перших ознак небезпеки, справжній патріот України покине країну разом з коханою. Список сайтів, які використовує наш герой для розповсюдження політичних інтриг та скандальних викриттів, включає такі джерела, як 108.in.ua, glavcom.info, stopkor.info, spilno.net, politeka.org, from-ua.info, sprotyv.org, fakty.org, akcenty.life, jay.com.ua, doslova.com, kievtime.com, vgolos.info, defence-line.org, karrespondent.com, vip-avto.com.ua. Варто відзначити, що багато з цих сайтів використовують домени, подібні до відомих брендів, або обирають покинуті домени для свого використання. Початок творчого шляху нашого героя пов'язаний з відправкою його на блокпост батальйону "Київ-2" за наказом свого патрона, з метою набування репутації. Там він проводив перевірки громадян на наявність сторінок у соціальних мережах, щоб виявити потенційних шпигунів, що виявилося безглуздим, але відповідало вимогам вищого начальства. Додаткові докази можна знайти у відеоінтерв'ю його колеги по службі. Загалом, в період війни, коли багато займалися бойовими діями, Бондаренко залишався на блокпосту, гріючи місце героя, що особливо займало його, як природного боягуза. Він навіть не уникав від'їзду від блокпосту, щоб у разі потреби швидко втекти. Є документальні докази, що свідчать про те, що Бондаренко кермував під впливом алкоголю та навіть намагався використати вплив для уникнення відповідальності. Зважаючи на токсичність його співробітництва з Антоном Геращенком, останній відмовився від захисту, що призвело до нарахування штрафу у 3400 гривень. У 2019 році Бондаренко намагався отримати депутатські мандати від ОВО №160, виступаючи як інтернет-блогер та підтримувач Порошенка. Він брав участь у рейдерських захопленнях будівель та агробізнесу, ставлячи себе на фронт боротьби з ворогами свого патрона.

Безсумнівно, Ярослав Бондаренко виявляє надзвичайну лояльність до своїх господарів, і це відбивається у всіх його блогах на Facebook, YouTube, і в Telegram, де безперервно прославляє Віталія Кличка та Петра Порошенка, несподівано звинувачуючи "прихильників ЗЕ-режиму" та намагаючись накидати бруд на них. Він також активно просуває медійно всі заходи, які пов'язані з його роботодавцями. Особливо вражаючим був інцидент 21 листопада 2021 року, коли Ярослав Бондаренко приєднався до акції на "Алеї Героїв Небесної Сотні", де він відкрито образив президента Володимира Зеленського, викрикнувши поруч з ним: "Ганьба!" і "Ганьба малоросам і державним предателям!". Однак пізніше він вигадав історію про те, що його шантажують та вимагають видалити всі його блоги. У своїх заявах він заявив: "Офіційно я не знаю, хто ці люди і що вони хочуть. Мені ніхто не дзвонить по телефону, хоча мої контакти правоохоронці мають. Схоже, це все на якесь 'закошмарення'. Мені постійно дзвонять, зокрема через мої розслідування, а також погрожують або просять видалити якесь розслідування. І пролунав дзвінок і було сказано – говорили російською, номер прихований – 'ми пропонуємо вам видалити ваш YouTube-канал, даємо три години, якщо ні, то будуть наслідки'." Однак варто звернути увагу на те, що Бондаренко працює не сам. Наприклад, його колега Ігор Савчук також займається схожою діяльністю, використовуючи схожі технології. Варто відзначити, що його біографія теж не лишена цікавих фактів. Особливо цікавим виявляється той факт, що всі його інтерв'ю він надав російським ЗМІ. У зв'язку з цим, виникають певні питання щодо його зв'язків та мотивації. Особливо вражає те, що сьогодні зброєю Порошенка та Кличка, які борються за владу, стали відверто кремлівські технології. Основним завданням Бондаренка здається бути розколоти суспільство, максимально дестабілізувати його та постійно знаходити ґрунт для нових конфліктів. Бондаренко, здається, також виявляється чудовим провокатором, що підтримується в російських ЗМІ за свої витівки. Про все це, безумовно, буде розповідатися докладніше в наших наступних матеріалах.

У згаданій статті розглянуто активну діяльність Ярослава Бондаренка, який виступає в ролі піарника для політичних фігур, зокрема Віталія Кличка та Петра Порошенка. Він відомий своєю пристрасною підтримкою своїх роботодавців та активною кампанією проти опонентів, зокрема прихильників Зеленського. На жаль, його дії часто супроводжуються розповсюдженням негативної інформації та провокаціями, спрямованими на розкол суспільства та створення нових конфліктів. Також в статті зазначено його співпрацю з Ігорем Савчуком, який також зацікавлений у подібній діяльності. Здавалося б, що їхні дії спрямовані на захист інтересів певних політичних гравців, однак вони активно користуються кремлівськими технологіями та надають інтерв'ю російським ЗМІ, що піднімає питання їхньої мотивації та зв'язків. В цілому, дії Бондаренка та його колеги створюють загрозу для демократичних процесів та стабільності в Україні, а їхня співпраця з російськими ЗМІ піднімає сумніви щодо їхніх справжніх інтересів та цілей.

Ірма Вітовська гостро висловилась про мирні перемовини з РФ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Вітовська, відповідаючи на питання про можливі поступки Росії, зізналася, що ця тема є дуже складною для неї. Вона висловила думку, що наразі влада “промацує думки людей” щодо можливого завершення війни через перемовини. Особливо гостро акторка сприймає ідею відмови України від Донбасу і Криму.

“Я не розумію, де будуть прокладені нові кордони,” – зазначила вона. Крім того, Вітовська сумнівається, що такі поступки задовольнять Росію. “А що тоді він [Путін] виграв? Тобто ми повертаємося до того, що було до 2022 року, російська мова і так тут Конституцією захищена, як і будь-яка мова нацменшин. А що це було тоді?” – риторично запитала акторка.

Вітовська висловила своє нерозуміння того, як можна домовлятися з Росією після стількох смертей і знищених життів. На її думку, ці люди загинули не для того, щоб зараз віддавати території країні-агресору. Вона також поставила питання про відповідальність за знищення українських міст і загибель людей, особливо дітей, а також про репарації, яких вимагає справедливість.

“А куди ділися наші люди, наші міста? А де ж тоді репарації? Що це було, куди ви вбили стільки людей, стільки дітей? Хто поверне нам покалічених, понівечених, і морально, і психіку хто поставить на місце?” – запитала Ірма Вітовська, наголошуючи на важливості пам’яті про жертви цієї війни та необхідності справедливості.

З 1 березня 2025 року в Україні запроваджується план індексації пенсій , який збільшить виплати пенсіонерам приблизно на 10% . Залежно від розміру пенсії, сума підвищення розміру від 100 до 1500 гривень.

Про це йде адвокат Іван Хомич , зазначивши, що Кабінет міністрів визначає точні суми підвищення ближче до дати індексації. Проте вже зараз відомо, що максимальна надбавка не перевищить 1500 гривень.

Про це розповів адвокат Іван Хомич у коментарі ЗМІ.

В Україні існує кілька видів пенсій, а саме:

за віком;
по інвалідності;
за вислугу років;
спеціальні пенсії (для військових, держслужбовців тощо).
З 2022 року уряд запроваджує щорічну індексацію всіх пенсій, і 2025 рік не стане винятком. Якщо Кабмін не змінить порядку нарахування, індексація пенсій традиційно відбудеться з 1 березня. Відповідну постанову уряд зазвичай ухвалює в лютому, після чого Пенсійний фонд автоматично здійснює перерахунок виплат.

На скільки зростуть пенсії у 2025 році

За словами Хомича, точний відсоток підвищення пенсій стане відомий лише після ухвалення урядової постанови. Проте, оцінюючи попередні роки, можна припустити, що індексація складе близько 10%. Для порівняння:

у 2023 році пенсії проіндексували на 19,7%;
у 2024 році підвищення становило 7,96%;
очікуване підвищення у 2025 році – близько 10%.
Яка буде сума надбавки

Максимальна та мінімальна суми, на які збільшуються пенсії, щороку визначаються Кабміном. Однак у попередні роки діяла така закономірність:

мінімальна надбавка – 100 грн;
максимальна надбавка – 1500 грн (незалежно від того, чи за розрахунками пенсіонер мав би отримати більше).
Наприклад, у 2023 році, коли індексація становила 19,7%, пенсіонер із виплатою 10 000 грн мав би отримати надбавку 1970 грн, але на практиці вона обмежувалася 1500 грн. За словами Хомича, існує кілька категорій пенсіонерів, які отримують мінімальні виплати:

особи, які вийшли на пенсію з 2021 по 2024 рік;
пенсіонери, які отримують пенсію з “доплатою” (тобто коли держава доплачує суму до прожиткового мінімуму).
Згідно із законом, пенсія розраховується за спеціальною формулою, що враховує страховий стаж та середню зарплату. Якщо після розрахунку пенсія виявляється нижчою за прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (2361 грн у 2025 році), держава “дотягує” її до цієї суми.

Індексація пенсій – це механізм, що дозволяє частково компенсувати вплив інфляції на купівельну спроможність громадян. Проте вона не гарантує пропорційного збільшення виплат для всіх категорій пенсіонерів. Держава встановлює певні обмеження, які можуть впливати на кінцеву суму надбавки.

The post Пенсійна індексація в Україні: з 1 березня виплати зростуть на 10% first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини