Середа, 23 Липня, 2025

“Перемир’я за Трампом” – які ключові питання обговорюють делегації на даний час

Важливі новини

Офіс Президента не має чіткої стратегії щодо міжнародної політики

Офіс Президента України опинився в ситуації, коли доводиться реагувати на зовнішні об’єкти без чіткої стратегії. Як повідомило наше джерело в ОП, керівник Офісу Андрій Єрмак поки що не може сформувати нову модель міжнародної політики, остання попередня стратегія буде працювати, але вже не дає очікуваних результатів. Війна внесла свої корективи: ситуація на фронті, зміни в міжнародній […]

The post Офіс Президента не має чіткої стратегії щодо міжнародної політики first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

США планують переговори між Києвом і Москвою у 2025 році

Україна та Росія можуть розпочати переговори в першій половині 2025 року. Про це повідомляє CNN, посилаючись на українських та американських чиновників. Переговори планувалися навіть у разі перемоги Камали Гарріс на виборах у листопаді 2024 року. Підготовка до можливих мирних переговорів включає фінансування для України, зокрема останній транш військової допомоги від адміністрації Байдена. Цей транш у […]

The post США планують переговори між Києвом і Москвою у 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росія може відповісти на атаки ЗСУ “особливими заходами”

У Кремлі відбулося термінове засідання після масованої атаки Збройних сил України на стратегічні аеродроми в глибині території РФ, де базується авіація повітряно-космічних сил. Про це повідомляють наші джерела. Удар ЗСУ став ще одним доказом того, що українська армія здатна уражати об’єкти глибоко в тилу противника, зокрема ті, що мають критичне значення для забезпечення ракетних ударів […]

В Україні підтримали законопроєкт про створення приватних військових компаній

За наявною інформацією, жінка, яка працювала нянею, звинувачується у неприпустимих діях щодо 4-річної дівчинки, яка перебувала під її наглядом. Ситуація набула широкого розголосу після того, як відеозапис події з'явився в мережі інтернет, викликавши хвилю обурення серед користувачів соціальних мереж та громадськості в цілому.

У висновку Міністерства оборони сказано, що у запропонованій редакції законопроєкт не узгоджується з Конституцією України, законами України “Про оборону України” та “Про розвідку”. Також він суперечить міжнародним договорам та рекомендаціям документа Монтре, в якому розкриваються питання функціонування приватних військових компаній в період збройного конфлікту. Зазначається, що Україна є однією із 17 держав, які взяли участь у його підготовці.

В міністерстві наголошують, що необхідне створення нормативно-правової бази для здійснення військово-консалтингової діяльності із залученням міжнародного передового досвіду. В Міноборони пропонують доопрацювати проєкт, залучивши до роботи над законопроєктом фахівців міноборони.

Автором законопроєкту є “слуга народу” Сергій Гривко. Документ визначає правовий статус та організаційно-правові засади діяльності міжнародних оборонних компаній, які створюються в Україні, та беруть участь у здійсненні оборонних заходів.

Зазначається, що такі компанії також надаватимуть оборонні послуги й за межами України. Проєкт Закону пропонує створити Державну службу України у справах міжнародних оборонних компаній, яка займатиметься регулюванням та управлінням у сфері діяльності міжнародних оборонних компаній. Вона підпорядковуватиметься Головному управлінню розвідки Міноборони України.

Новий державний орган контролюватиме діяльність приватних компаній, реєструватиме угоди щодо оборонних послуг, а також обліковуватиме наявне на їхньому балансі озброєння та техніку.

Якою буде погода у кінці листопада

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Початок тижня ознаменувався морозами: температура вночі опускалася до -8°C у більшості областей. Але гребінь антициклону з північного сходу забезпечив ясну погоду без опадів.

Утім, невеликий мокрий сніг із дощем спостерігався сьогодні на Луганщині, Донеччині та в Криму. Завтра дощі та мокрий сніг зачеплять захід, північ та Харківську область.

З середини тижня Україна потрапить під вплив атмосферних фронтів циклону, що проходить через Польщу та Білорусь. У четвер на заході країни прогнозуються дощі, а в Карпатах – мокрий сніг. До п’ятниці атмосферний фронт поступово ослабне, але все ж зачепить Київщину, Житомирщину, Вінниччину, Черкащину та Чернігівщину.

“У п’ятницю в цих регіонах можливі невеликі опади змішаної фази: мокрий сніг із дощем”, – зазначила Наталія Птуха.

Завдяки збільшенню хмарності нічні морози поступово зникатимуть. Якщо на початку тижня вночі було -2°…-8°C, то з четверга температура коливатиметься від +2° до -4°C. Вдень очікується до 0°…+6°C.

Вихідні принесуть нову хвилю високого тиску. Антициклон забезпечить спокійну погоду без опадів, можливо, із сонячними проясненнями.

“Цей антициклон принесе стабільність і створить зимовий настрій, але без сильних морозів”, – підсумувала синоптикиня.

Як повідомляють наші джерела, США можуть оголосити своє бачення перемир’я для України уже завтра – 29 квітня.  Водночас, “перемир’я за Трампом” наразі включає лише пропозицію припинення вогню по всій лінії фронту, з оглядом на велику кількість взаємовиключних вимог від усіх сторон процесу.

Зокрема, за інформацією наших джерел в Республіканській партії США, основні пункти, які передбачені у мирному плані Трампа, будуть відкладені “на потім”, а оголошувати будуть виключно “повне і беззастережне припинення вогню по всій лінії фронту і заборону на будь-які повітряні удари”.

Водночас, є кілька умов, які США обговорили з Росією, і про що проінформували українську делегацію,  поставивши перед фактом Володимира Зеленського. Серед цих умов наступні:

– Україна повинна провести прямі переговори з РФ

– Територіальні питання однозначно мають стати предметом і результатом переговорів

– Питання прийому України в НАТО має бути знято з повістки

– Договір про ресурси необхідно підписати в найближчі два тижні

Також наші інсайдери повідомляють, чому не відбулась друга анонсована зустріч між Дональдом Трампом та Володимиром Зеленським під час похорон Папи Римського Франциска.

Зі слів інсайдерів, українська делегація передала Кіту Келлогу зустрічні вимоги, на які, ймовірно, США не зможуть “дотиснути” Росію. Серед “нездійсненних” вимог української делегації можна зазначити наступні:

– Проведення прямих переговорів з РФ тільки після повного припинення вогню, під контролем міжнародної моніторингової місії. При цьому “проти і росіяни, і наші партнери, які не встигають сформувати місію та й загалом уникають прямої військової конфронтації з Москвою”

– Україна хоче винести “питання територій” на референдум. Таким чином має бути забезпечена легітимізація процесу та убезпечення політичного проекту Володимира Зеленського. Водночас, під питанням територіальних уступок Україна бачить виключно “питання Криму”, втрати решти територій Україна не готова визнати за жодних умов

– Щодо договору “про ресурси”, під соусом “інтереси України” команда Зеленського намагається зберегти певні напрямки для олігархів. Насамперед, наразі торги йдуть за управління портами,  видобуток нафти і газу

Окремо йде обговорення питань гарантій безпеки для України, яких наразі немає, а всі переговори з Росією і ЄС у США в глухому куті.

З плюсів, американська сторона незадоволена незговірливістю Росії щодо реалізації мирного треку, тож 29 квітня на засіданні Ради Безпеки ООН по українському питанню, США можуть змінити свою позицію по РФ на більш жорстку.

Останні новини