Вівторок, 22 Липня, 2025

Підготовка до невдач: як українців забезпечити в “чорну зиму

Важливі новини

Еліта на колесах: Розквіт ринку преміум-автомобілів в Україні

За перші місяці поточного року автомобільний ринок України продовжує радувати своїм жвавим зростанням, особливо у сегменті преміум автомобілів. Згідно з повідомленням асоціації "Укравтопром", продажі легкових авто преміум класу зросли на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягнувши позначки понад 2800 нових одиниць. Найбільш популярними брендами в цьому сегменті залишаються BMW, Lexus і Audi.

Курйозно, що половина усіх елітних автомобілів була придбана жителями трьох ключових регіонів країни – Києва, Дніпропетровської та Одеської областей. Загалом же продажі легкових автомобілів взагалі зростають шаленими темпами, збільшившись на 49% і досягнувши цифри в 16 660 одиниць.

Не зважаючи на загальне збільшення в обсязах продажів, варто відзначити зниження частки преміальних автомобілів на ринку з 25% до 17%. Українці все ще вірять в якість та надійність автомобілів Toyota, які залишаються лідерами за популярністю серед автолюбителів країни.

Цей тренд свідчить про поступове зростання інтересу споживачів до автомобілів вищого класу, що може бути пов'язано як із зростанням економічного рівня країни, так і з розширенням асортименту преміальних моделей, доступних на ринку України.

Згідно з аналізом ситуації на автомобільному ринку України, можна зробити наступні висновки:

• Преміальні автомобілі продовжують збирати популярність серед українських споживачів, що свідчить про поступове підвищення економічного рівня країни.

• Бренди, такі як BMW, Lexus і Audi, залишаються лідерами у сегменті преміум автомобілів.

• Жителі Києва, Дніпропетровської та Одеської областей виявляють особливий інтерес до преміальних авто, що може бути пов'язане з їх вищим рівнем доходу та статусом.

• Загальний обсяг продажів легкових автомобілів в Україні значно зросли, що може свідчити про покращення економічної ситуації в країні.

• Незважаючи на збільшення загального обсягу продажів, частка преміальних автомобілів на ринку зменшилася, що може бути пов'язане з розширенням асортименту доступних моделей інших брендів та зміною у споживчих уподобаннях.

Ці висновки підкреслюють не лише тенденції на ринку автомобілів України, а й ширший контекст економічного розвитку країни та уподобань споживачів.

Запрошення до Саміту миру: обговорення необхідності розмаїття представництва країн

Наше джерело в Офісі Президента розкрило, що Росія відмовляється від участі в організації саміту в Швейцарії за пропозицією миру від Зеленського. Міністерство закордонних справ активно працює над залученням лідерів країн Глобального Півдня, але багато з них відмовляються приймати участь на рівні перших осіб. Публікація мирного плану Ердогана в українських ЗМІ та соціальних мережах мала за мету вплинути на позицію представників Глобального Півдня щодо формули миру від Зеленського, а також продемонструвати наявність альтернативного шляху для розв'язання конфлікту.

Заступник керівника Офісу Президента, Ігор Жовква, відзначив важливість широкого представництва країн світу на майбутньому Саміті миру, запланованому у Швейцарії. Результати переговорів між президентами України та Швейцарії визначили місце та час проведення саміту, і зараз триває активна робота над організаційними аспектами події, зокрема, підготовка запрошень для держав-учасниць.

Жовква підкреслив необхідність розгляду широкого спектру країн для участі у Саміті миру. Це охоплює не лише представників Китаю, а й інших країн Глобального Півдня, таких як Індія, Південна Африка, Саудівська Аравія та Бразилія, а також інші країни з Латинської Америки, Африки та Азії. Жовква нагадав, що ця ініціатива є спільною для України та Швейцарії, і важлива співпраця з партнерами в Європі. Президент України активно взаємодіє з європейськими лідерами для залучення їх до участі у Саміті миру, наголошуючи на значенні їхніх зусиль та впливу на лідерів країн Глобального Півдня.

Жовква також зауважив, що на останній зустрічі радників з національної безпеки у Давосі були присутні представники 84 країн, тому очікується, що кількість учасників на Саміті в Швейцарії буде ще більшою. Глобальний саміт миру — це міжнародна подія, яка відбудеться у Швейцарії на рівні лідерів країн-учасниць Української формули миру. Він запланований на 15-16 червня. Посол Китаю в Швейцарії, Ван Шитін, також заявив про можливість участі від КНР.

У висновку важливо підкреслити наступне:

• Незважаючи на спроби Росії зірвати організацію саміту в Швейцарії, Україна та її партнери активно працюють над забезпеченням широкого представництва країн на майбутній події миру.

• Зусилля МЗС та інших відомств України спрямовані на залучення лідерів країн Глобального Півдня, а також підтримку співпраці з європейськими партнерами для успішної реалізації саміту.

• Важливість широкого представництва країн світу на саміті підтверджена Ігорем Жовквою, який наголосив на необхідності включення учасників з різних частин світу, включаючи Латинську Америку, Африку та Азію.

• Очікується, що Саміт миру, запланований на червень, стане важливою міжнародною подією, де обговорюватимуться ключові питання міжнародної безпеки та співпраці.

• Підтримка Китаю у можливій участі в саміті відображає зацікавленість різних країн у спільному пошуку мирного розв'язання конфліктів та підтримці міжнародної стабільності.

Демократи ймовірно програють, якщо висунуть кандидатом Камалу Гарріс

З наближенням літніх Олімпійських ігор у Парижі увага світової спільноти прикута до спорту. Це спонукає нас звернути погляд на вітчизняний спортивний сектор та його нещодавнє керівництво. Наше розслідування зосереджується на діяльності колишнього міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта.

Нагадаємо, напередодні Байден оголосив про вихід із президентських перегонів і висунув замість себе віцепрезидентку Камалу Гарріс.

Але формально кандидатури у демократів поки що немає: голосування за кандидата має відбутися на з’їзді Демократичної партії, який відкриється у Чикаго 19 серпня.

Водночас, експрезидент США Барак Обама разом з іншими провідними демократами утримався від підтримки висунутої Джо Байденом Камали Гарріс. Зокрема, утрималися лідер більшості в Сенаті Чак Шумер та лідер демократів в Палаті представників Хакім Джеффріс.

Нелегальний експорт зерна завдає шкоди економіці України через фіктивні компанії

Нелегальний експорт зерна через фіктивні компанії є надзвичайно шкідливим для української економіки. Ця недобросовісна практика, яка залишається однією з головних загроз економічній стабільності країни, не лише спричинює втрати у бюджеті, але й викликає серйозні збої у функціонуванні аграрного сектору.

Шляхом створення фіктивних фірм, що зареєстровані на ім'я посередників, зловмисники укладають угоди з фермерами на закупівлю їхнього врожаю, а потім нелегально вивозять зерно за кордон. Цей обхідний механізм, незважаючи на заборони та контрольні заходи з боку влади, продовжує діяти, підточуючи основи національної економіки.

Негативні наслідки такої діяльності не обмежуються лише фінансовими втратами для державного бюджету. Вони також включають в себе втрати для місцевих громад, що розраховують на доходи від продажу зерна, а також збільшення тіньового сектору економіки, що підриває прозорість та ефективність господарювання.

Урядові органи повинні активізувати заходи для боротьби з цим явищем, зміцнюючи контроль за реєстрацією підприємств, посилюючи митний контроль та вдосконалюючи механізми виявлення та покарання порушників. Тільки таким чином можна запобігти подальшим втратам для економіки та зберегти стабільність у сільському господарстві та економіці загалом.

Заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький розповів про найпоширенішу схему “чорного” експорту зерна в ефірі телемарафону «Єдині новини». За його словами, для зниження нелегального експорту зерна в Офісі генерального прокурора діє міжвідомча група з протидії кримінальним порушенням на ринку зерна.

«Наша група працює на попередження, щоб нелегально зерно не виходило з країни. Ми контролюємо правоохоронні органи та координуємо їх для швидкого реагування, якщо зерно нелегально купується за готівку, не сплачуються податки і намагаються вивезти його за підробленими документами за заниженою вартістю», – заявив Вербицький.

Ситуація з неповерненням валютної виручки за експорт зерна в Україну покращується. За даними НБУ, у вересні 2023 року ця сума становила 8 мільярдів доларів, а станом на червень 2024 року вона знизилася до 3 мільярдів. Таким чином, надходження до бюджету за останній рік зросли на 1 мільярд доларів.

За даними The Economist, за останні два роки через угоди з зерном Україна недоотримала близько 3 мільярдів доларів надходжень. Порушення логістичних ланцюгів через російські обстріли створили для фермерів умови для “оптимізації” податків. Зменшення внутрішнього ринку через виїзд близько 6,5 мільйонів українців (15% довоєнного населення) та мобілізацію працівників сільського господарства також сприяють ухиленню від сплати податків. Наразі близько 40% урожаю зернових уникає оподаткування.

Для боротьби з “чорним зерном” Бюро економічної безпеки України (БЕБ) аналізує дані для пошуку підозрілих вантажів та покращує обмін інформацією між слідчими та митницею. Уряд також послаблює валютний контроль, зокрема покращуючи офіційний курс обміну, щоб зменшити привабливість виведення коштів за кордон. Податкові надходження вже почали зростати, але до повної перемоги над “чорним зерном” ще далеко.

Нагадаємо, для боротьби з тіньовим експортом зернових та олійних культур Міністерство аграрної політики працює над встановленням мінімальних експортних цін на агропродукцію. Крім того, розробляється система простежуваності продукції та прогнозованості врожаю.

Адвокат УПЦ Роберт Амстердам презентує об’єктивний звіт про напади на церкви та священнослужителів

У своєму відеозверненні адвокат Української Православної Церкви, Роберт Амстердам, розкрив обсяг звіту, який налічує понад 250 сторінок та містить докази систематичних нападів на УПЦ, її святині та духовенство. Він знову висловив заклик до влади України утриматися від розгляду законопроекту 8371, який націлений на заборону діяльності УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті.

"Цей законопроект — лише інструмент для розділення нашого суспільства та націковування брата проти брата," — підкреслив Амстердам. Він також наголосив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом та активно відстоює свою незалежність, відмежовуючись від ідеології "русского мира".

"Українська Православна Церква прагне до будівництва божого миру, а не "русского мира"," — наголосив він, цитуючи заяву Блаженнішого митрополита Київського Онуфрія. Також, зазначивши, що УПЦ повністю підтримує державу Україну та її захист від російської агресії.

Крім того, Роберт Амстердам звернувся до Сполучених Штатів Америки з закликом підтримати Україну. "Підтримка України — це не лише питання для України, це питання для всього світу. Як ми можемо довіряти США після Кабула та зараз Києва?" — написав він у соціальній мережі Х.

У висновку важливо відзначити, що звіт, зібраний адвокатом УПЦ Робертом Амстердамом, свідчить про серйозні загрози та напади на Українську Православну Церкву, її святині та священнослужителів. Заклик до влади України утриматися від прийняття законопроекту 8371 є важливим кроком у захисті релігійної свободи та запобіганні дискримінації на релігійній основі.

Додатково, ствердження адвоката про незалежність УПЦ від Московського патріархату та активну підтримку держави України в контексті російської агресії підкреслює важливість ідентичності та патріотизму у діяльності Церкви.

Нарешті, заклик до підтримки України з боку США відображає важливість міжнародної солідарності та підтримки демократичних цінностей, включаючи релігійну свободу, права людини та територіальну цілісність.

Сценарій “чорної зими”, що вже попереджував українців минулої зими, у 2024-2025 роках набуває надзвичайної актуальності, оскільки теплова та енергетична інфраструктура вже на межі виснаження. Міста загрожує перетворення на “темні плями”, де перебувати буде неможливо. Українські експерти неустанно б’ють на сполох, наголошуючи, що знищення Трипільської теплової електростанції, попереднє руйнування Дніпровської гідроелектростанції та інших об’єктів генерації означають, що в країні вже найближчим часом виникне катастрофічний дефіцит електроенергії (простий приклад – недостача енергії виникне вже з першими спекотними днями, коли люди вмикають кондиціонери). Це ще без урахування подальших можливих атак на енергетичну систему України, які, ймовірно, будуть тривати. Ще більше, відновлення генераційних потужностей до настання зими не є реальним за жодних умов. Завдані шкоди надзвичайно серйозні, а зруйновані об’єкти не можна відремонтувати в найближчі роки. Отже, якщо торік Російська Федерація атакувала електропідстанції, то їх можна було швидко відновити (просто переставивши трансформатор, наліпивши дротів, заклеївши скотчем апаратуру тощо). А от щодо генерації – це набагато серйозніша проблема. Якщо не буде можливості підтримувати рівень електроенергії, то у містах можуть просто припинити працювати насоси каналізації.

Висновки до цієї статті наголошують на критичності ситуації, пов’язаної з можливим настанням “чорної зими” в Україні. Зруйновання енергетичної і теплової інфраструктури створює серйозну загрозу для життя і здоров’я населення, а також для функціонування міст. Відновлення інфраструктури до настання зими неможливе, що ставить під загрозу нормальне функціонування електропостачання та інших важливих систем у містах. Необхідні невідкладні заходи для запобігання катастрофічним наслідкам “чорної зими” та забезпечення безпеки та комфорту для українського населення.

Останні новини