Середа, 23 Липня, 2025

Після введення ліміту на перекази з картки на картку обсяг транзакцій впав на 80 мільярдів

Важливі новини

Скільки коштуватиме відновлення та зміцнення оборони України

Відбудова України після війни та зміцнення її армії обійдеться у 205 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття, а загальні витрати на підвищення обороноздатності Європи можуть сягнути трильйонів доларів. Витрати на зміцнення армії України, зокрема, оцінюються в 175 мільярдів доларів. Ці кошти будуть витрачені на модернізацію збройних сил, підготовку до миротворчих операцій та поповнення стратегічних запасів. Сума […]

The post Скільки коштуватиме відновлення та зміцнення оборони України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Графіки відключення електроенергії ймовірно будуть введені по всій країні (ДЖЕРЕЛА)

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Як повідомляють наші джерела у НЕК “Укренерго”, від завтра по всій країні ймовірно будуть введені графіки відключення електроенергії.

Таке рішення було прийнято на екстреному засіданні НЕК “Укренерго”, після масштабних обстрілів РФ об’єктів енергетичної інфраструктури України. За інформацією джерел, електроенергія із столичного регіону буде “розподілятись по системі”.

Нагадуємо, раніше Президент України Володимир Зеленський повідомив, що ворог запустив близько 120 ракет і 90 дронів, метою ворога була енергетична інфраструктура. Сили ППО знищили понад 140 повітряних цілей.

Чому Трамп має перемогти: долю виборів в США вирішать 93 голоси штатів, що вагаються

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Специфіка американської системи виборів дуже цікава: в боротьбі головне взяти 7 штатів, що вагаються. Поки що соціологія показує невелику перевагу Трампа у всіх 7-ми штатах, що вагаються, але ключовим для Трампа може стати Арізона, яка найсильніше потерпає від мігрантів з Мексики.

Наразі є розуміння, що Трампу вистачить 56 голосів виборців у тих штатах, хто вагається, водночас з імовірністю 85 відсотків 45 голосів він отримає від Пенсільванії – Мічигану – Вісконсину, а ще 11 дає якраз Арізона.

Республіканці зробили ставку на ці 4 штати і схоже, що демократи їм програють начисто. Але до дня “Х” може статись що завгодно. На цей випадок республіканці підготували стандартну кампанію і готуються до можливої “бомби” від демократів. Навіть прогнозують напрямки можливої атаки: сексуальний скандал, корупція, “договорняки “з Путіним або хвороба Трампа.

В реальності, ніхто в штабі республіканців не знає, яку саме з цих карт розіграють демократи. Тому їхні технологи констатують “неготовність”, заряджають ЛОМів таких як Ілон Маск і Такер Карлсон для гучних заяв на кшталт “відібрати червону кнопку у Байдена”.

Ще одним маркером, що вказує на перемогу Трампа, є повна апатія до виборчої кампанії демократів подружжя Обам. Вони до останнього не підтримували кандидатуру Камали Гарріс і наразі залишаються “холодними” до їх кампанії.

Барак та Мішель Обами вважають висування Гарріс помилкою, та на наступні вибори готуватимуть Мішель на пост президента. Як повідомляють наші джерела у Вашингтоні: “все, що роблять Обами для виборів – це імітація”.

Крім того, про імовірну перемогу Трампа свідчить спокій республіканців, відсутність підготовки силового сценарію захисту результатів та початок переговорів із претендентами на основні посади в уряді.

Окремо маємо відмітити ігнорування частиною світових лідерів контактів із командою Байдена. До прикладу, італійці, поляки, нідерландці та французи знизили рівень контактів із адміністрацією США, а британці готуються до тяжких переговорів із республіканцями по новій розстановці сил в Європі.

Заступник голови ВР звернувся до Трампа із проханням допомогти провести вибори в Україні

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Корнієнко підкреслив, що в Україні, на відміну від Сполучених Штатів, можливість перевиборів обмежена, особливо під час війни. Він зазначив, що українським депутатам потрібна підтримка міжнародної спільноти для завершення війни, що дозволить провести вибори.

“На жаль, ми у Верховній Раді не можемо змінитися, як вони (Конгрес), але ми дуже хотіли б, щоб американські політики всі, починаючи з Дональда Трампа, обраного президента, і закінчуючи Конгресом, Сенатом, щоб вони зробили максимум для того, щоб ми могли переобратися. Це наше прохання, як депутатів, до них”, – сказав Корнієнко

Корнієнко зауважив, що під час воєнного стану вибори в Україні проводити не можна. Тому мирне врегулювання та відновлення безпеки в країні є критично важливими для відновлення виборчих процесів і демократичних процедур.

Школи в Україні зачиняються через епідемію та тривожні листи з погрозами

З 10 лютого в декількох українських містах школи переходять на дистанційне навчання. Причини такого рішення – стрімке зростання кількості випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та отримання анонімних погроз безпеці учнів. Влада повідомляє, що за останній тиждень кількість візитів до лікарів через симптоми ГРВІ зросла на 20,4%. Загалом зафіксовано понад 1500 випадків звернень. Через це […]

The post Школи в Україні зачиняються через епідемію та тривожні листи з погрозами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Обсяг переказів з картки на картку в Україні впав з 250 до 170 мільярдів гривень на місяць. Причина — введені Нацбанком обмеження, які зачепили не лише сумнівні операції, а й змусили ринок адаптуватися до нових правил. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Олійник, передає «Укрінформ».

За його словами, різке зниження транзакцій спостерігається серед клієнтів, які не можуть пояснити мету платежів або походження коштів.

«Це сигнал, що обмеження почали працювати. Тіньовий сектор втрачає інструменти для обходу контролю», — зазначив Олійник.

Регулятор готує законопроєкт про реєстр дропів — осіб, через яких масово здійснюють фіктивні чи нелегальні перекази. Після внесення до реєстру таким особам обмежать фінансові операції, включаючи звичайні «перекиди» з картки на картку. Проте виключення з реєстру буде можливим, якщо клієнт доведе свою непричетність до тіньових схем.

Очікується, що реєстр дропів може запрацювати вже через пів року після ухвалення закону. Зараз документ готується до розгляду у профільному комітеті Верховної Ради.

Хронологія обмежень

  • 1 жовтня 2024: НБУ ввів обмеження — не більше 150 тис. грн на місяць на перекази з картки на картку.

  • 10 грудня: Банки підписали меморандум про саморегулювання — ліміт знижено до 50 тис. грн.

  • 1 лютого 2025: Набула чинності нова політика банків — оцінка клієнтів за ризиками.

  • 1 квітня 2025: НБУ скасував регуляторне обмеження, але банки продовжують використовувати ліміти за домовленістю.

Паралельно регулятор скасував вимогу власноручного підпису при відкритті чи закритті банківського рахунку. Замість цього клієнти можуть використовувати електронні підписи та цифрові засоби ідентифікації.

Останні новини