Вівторок, 22 Липня, 2025

Податкова наклала рекордну кількість штрафів на ФОПів: що стоїть за цією тенденцією

Важливі новини

Погода в Україні: мінлива хмарність та дощі в Карпатах

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Вітер південний, південно-східний, 9 жовтня на сході країни західний, 5-10 м/с.

Температура вночі 9 жовтня 4-9°, у південній частині та західних областях, 10 жовтня в Україні, крім східних та північно-східних областей, 7-12°, на узбережжі морів до 16°; вдень 17-22°, на півдні країни до 24°, 9 жовтня у північно-східній частині 14-19°.

У столичному регіоні 9-10 жовтня очікується суха погода. Температура у Києві вночі 9 жовтня 6-8°, 10 жовтня 9-11°; вдень близько 20°. По області вночі 9 жовтня 4-9°, 10 жовтня 7-12°; вдень 17-22°.

11 жовтня в Україні переважно без опадів, лише у західних областях пройдуть дощі (вночі місцями). 12 жовтня вночі в західних областях, вдень на Правобережжі (місцями і на Чернігівщині) дощі, на решті території без опадів.

Температура вночі 9-15°, у східних, північно-східних (12 жовтня і у західних) областях 6-11°; вдень 17-23°, 12 жовтня у більшості північних, Вінницькій, Черкаській областях 13-19°, в західних областях 9-15°.

У Києві та області сухо, лише вдень 12 жовтня очікується дощ. Температура у столиці вночі 12-14°, вдень 11 жовтня 19-21°, 12 жовтня 16-18°. На Київщині вночі 9-14°, вдень 11 жовтня 17-22°, 12 жовтня 14-19°.

Свята 19 лютого: День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування канату

Сьогодні відзначають День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування каната. Кожне з цих свят має свою унікальну історію та символізм. 19 лютого у 1992 році Верховна Рада України ухвалила Постанову, якою офіційним символом країни став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, […]

The post Свята 19 лютого: День Державного герба України, Всесвітній день китів і дельфінів та Міжнародний день перетягування канату first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Шахраї у Києві маскуються під представників ООН, щоб обкрадати пенсіонерів

Останнім часом кібер-злочинці в Україні стали все більш винахідливими у своїх шахрайських схемах. Якщо раніше вони використовували підступні методи, маскуючись під співробітників банків для обдурювання пенсіонерів, то останнім часом вони вирішили використати навіть найбільш чутливу тематику — допомогу від ООН. Малозабезпечені верстви населення, здебільшого пенсіонери, стали головними жертвами цих кибер-аферистів.

За даними Національної поліції, зловмисники активізували свою діяльність у месенджерах, зокрема у Viber, розсилаючи масові повідомлення про міжнародну благодійну допомогу для населення України. У звичайних смс та у месенджері Viber потенційні жертви отримували пропозиції отримати фінансову допомогу від ООН на певну суму. Для отримання цієї допомоги, людям пропонувалося перейти за посиланням у повідомленні та зв’язатися з "уповноваженим працівником Ощадбанку". Зловмисники, виступаючи в ролі співробітників банку, просили потерпілих назвати персональні дані своєї банківської картки та CVV-код, після чого із зазначених карток знімали всі гроші.

Згідно з інформацією, надійшлою до столичної поліції, за останні дні до правоохоронців звернулися кілька потерпілих з Печерського району Києва, повідомивши про крадіжку грошей з їхніх банківських рахунків загалом на суму близько 60 тисяч гривень. У всіх випадках злочинці надіслали жертвам повідомлення про фінансову допомогу від ООН та надали посилання на сайт для подальших інструкцій. Після цього, під приводом перевірки особистих даних, шахраї, видаючись за співробітників банку, отримували доступ до банківських карток потерпілих та знімали гроші.

Національна поліція розпочала розслідування за статтею 190 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання за шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки, навіть у воєнний час. У разі виявлення шахрайського call-центру, зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Висновки стосовно цієї статті є такі:

• Кібер-злочинці постійно вдосконалюють свої шахрайські схеми, використовуючи навіть найбільш чутливі теми, такі як благодійна допомога від ООН, для обдурювання малозабезпечених верств населення, зокрема пенсіонерів.

• Національна поліція активно розслідує подібні випадки та вживає заходів для припинення діяльності кібер-злочинців, оскільки це загрожує фінансовій безпеці громадя

В Ірпені вперше планують знести незаконні багатоповерхівки екс-мера Володимира Карплюка

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Останній суд, апеляційний, ми виграли. Будемо рухатися далі. І, можливо, в Ірпені буде перший прецедент на демонтаж багатоповерхового будинку», – заявив він.

За словами мера, наступним на демонтаж буде незаконно побудований ринок Карплюка на набережній.

Для того, щоб його побудувати, подільники Карплюка підробили документи про зміну цільового призначення землі. Правоохоронні органи та прокуратура чомусь роками не помічали самоуправство та нехтування Карплюком законів. Але тепер він підсудний і підозрюваний у низці кримінальних справ.

Про його кримінальний шлейф відомо навіть у США – американці скасували йому візу на в’їзд. Також виявилося, що Карплюк пов’язаний із проросійською сектою «АллатРа», яка виправдовувала вбивства росіянами українців у Бучі та Ірпені.

“Сходка” кримінальних авторитетів: у Києві повідомили про підозру “злодіям у законі”

Офіс генерального прокурора повідомив про підозру організатору злочинної “сходки” та двом “злодіям у законі”, які координували поширення злочинного впливу в Україні. За даними слідства, підозрювані обговорювали методи контролю над виправними установами Києва та Київської області, а також питання розподілу “общака” та вирішення конфліктів у кримінальному середовищі. Хто організував “сходку” Серед підозрюваних — “злодії в законі” […]

The post “Сходка” кримінальних авторитетів: у Києві повідомили про підозру “злодіям у законі” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як повідомляє Опендатабот, у результаті фактичних перевірок накладено ще 8 983 штрафні санкції, що стало рекордним показником за останні п’ять років. Загалом, кількість рішень про накладання штрафів виросла, що свідчить про посилення контролю над обігом підакцизних товарів та дотриманням трудового законодавства серед підприємців.

При цьому середня сума штрафу у 2024 році зменшилась майже в 2,5 рази порівняно з 2021 роком, досягнувши рівня 14 700 гривень. Це вказує на те, що хоча перевірки стали більш регулярними, державні органи стали обережнішими у нарахуванні санкцій.

Для порівняння, у 2020-2021 роках у середньому ухвалювалося близько 5800 рішень на рік, а загальна сума штрафів досягала 210 мільйонів гривень. Минулого року кількість рішень залишалася стабільною, однак сума штрафів зменшилася в 1,5 рази.

Камеральні перевірки, що проводяться податковою службою, ґрунтуються на даних, зазначених у податкових деклараціях, і спрямовані на виявлення помилок у звітності, завищення або заниження податків. Такий підхід дозволяє фахівцям виявляти порушення ще на етапі подачі документів, не здійснюючи фізичної перевірки підприємця.

Варто зазначити, що найбільша кількість камеральних перевірок за останні п’ять років була проведена в 2020 році – 33 882 перевірки. Однак у 2021 році їхня кількість зменшилася майже вдвічі, але сума штрафів зросла на 1,6 рази, досягнувши 14,57 млн грн.

Загалом, у 2023 році податкова служба зафіксувала найбільшу суму узгоджених штрафів за результатами камеральних перевірок, яка склала 21,96 млн грн – на 1,5 рази більше, ніж у 2021 році.

Останні новини