Понеділок, 14 Липня, 2025

Податкова роз’яснила, коли не потрібно платити податки з грошових переказів

Важливі новини

Колишній митник організував схему втечі за кордон — тепер йому загрожує 9 років

На Хмельниччині перед судом постане колишній митник, якого обвинувачують у спробі незаконного переправлення чоловіків через держкордон України. Про це повідомляє Хмельницька обласна прокуратура. 47-річний колишній головний інспектор Хмельницької митниці, за даними слідства, запропонував своїм знайомим «схему» виїзду до Румунії. Один із варіантів полягав у перевезенні чоловіків до кордону, де ті мали перетнути його в обхід […]

НАТО підтвердило підтримку України на засіданні у Києві

У суботу, 26 квітня, в Києві відбулося засідання Старшої наглядової ради Спільного центру НАТО – Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC). Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Участь у зустрічі взяли помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій Том Гоффус, заступник міністра оборони України Сергій Боєв, заступник Головнокомандувача ЗСУ бригадний генерал Олег Апостол, командир […]

Підняти імунітет допоможуть 7 напоїв

Пропонуємо вашій увазі сім смачних та корисних напоїв, які допоможуть підтримати ваше здоров'я в осінній період:

З настанням холодів багато хто з нас починає замислюватися над тим, як залишатися здоровими в сезон застуд і грипу. Один із найдоступніших і найпростіших способів зробити це — звернутися до продуктів і напоїв, що містять поживні речовини, які підтримують імунітет. Про те, які напої оптимізують імунну систему, пише Real Simple.

“Зелений чай — напій, пов’язаний з імунним здоров’ям, оскільки він багатий на антиоксиданти, так звані катехіни”, — каже дієтологиня Емі Девіс. Крім того, епігаллокатехін-3-галлат (EGCG) — рослинна сполука, що міститься в зеленому чаї, яка пов’язана з регуляцією і модуляцією імунної системи. І якщо ви чутливі до кофеїну або віддаєте перевагу ввечері пити чай, то зелений чай без кофеїну підійде ідеально.

Смузі — це смачні та прості в приготуванні напої, які можна наповнити поживними речовинами, що підвищують імунітет. Візьміть ягоди, ківі або цитрусові для отримання вітаміну С, збагачене молоко або апельсиновий сік для вітаміну D, авокадо або шпинат для вітаміну Е, насіння конопель для цинку, молочні продукти або насіння соняшнику для селену, а також йогурт або кефір для пробіотиків. Усі рослинні інгредієнти у вашому смузі також забезпечать клітковину та рослинні сполуки!

Ехінацея багата імуностимулювальним вітаміном С, селеном, цинком і рослинними сполуками. “Ехінацея, багата на антиоксиданти, має імуномодулювальні, протизапальні, антибактеріальні та противірусні властивості, що робить її потужним засобом для підтримки імунітету”, — пояснює дієтологиня Джулі Пейс. Крім того, чай з ехіноцеї має прекрасний злегка землистий, квітковий смак.

“Відомо, що імбир має протизапальні та антиоксидантні властивості, допомагаючи зміцнити імунітет”, — каже Девіс. Крім того, імбир містить безліч рослинних сполук і він не містить кофеїну. Додайте трохи меду в цей чай, щоб посилити імуностимулювальні властивості.

Матча може похвалитися цілою низкою рослинних сполук, включно з поліфенолами і сапонінами, а одна чашка містить 13% від добової норми вітаміну С, а також 4% цинку. Вибирайте листові та несолодкі варіанти для максимальної користі для здоров’я імунітету.

Кістковий бульйон має приголомшливий вплив на ваше імунне здоров’я. “Кістковий бульйон пов’язаний зі зміцненням імунної системи завдяки вмісту колагену і глютаміну, які підтримують здоров’я кишківника”, — каже Девіс. Ці поживні речовини працюють, підтримуючи цілісність слизової оболонки кишківника і здоров’я мікробіома кишківника.

Золотистий лате, який стає дедалі більш модним напоєм, містить суперфуд куркуму. “Куркума містить куркумін, який є потужною протизапальною сполукою, що підтримує імунне здоров’я, тому золотистий молочний лате став популярним варіантом”, — каже Девіс. Інші спеції, зокрема кориця, імбир і чорний перець, також містять імуностимулюючі рослинні сполуки. Ви можете легко приготувати цей напій удома, зігрівши дві чашки вашого улюбленого молока і додавши чайну ложку куркуми, скропити медом і посипати корицею, сушеним імбиром і чорним перцем.

Рекордна кількість перетинів кордону напередодні Різдва: за добу — 150 тисяч осіб

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

За даними ДПСУ, зростання фіксується на всіх ділянках, але найбільший пасажиропотік спостерігається у пунктах пропуску на кордоні з Польщею.

Водночас, суттєвої переваги в’їзду в Україну над виїздом не спостерігається.

Упродовж доби державний кордон в обидва напрямки перетнули в середньому по 75 тис. осіб. Збільшення пасажиропотоку призводить до черг

Раніше повідомлялось, що у передріздвяний період пасажиропотік на кордоні Львівщини збільшився на 25%.

Колишній заступник мера Харкова привласнив гроші на спорудження укріплень

У Харкові правоохоронці викрили злочинну організацію, яку очолював колишній заступник міського голови. За даними слідства, група осіб системно привласнювала бюджетні кошти, призначені для будівництва укріплень під час війни. Збитки держави оцінюють у понад 5,4 мільйона гривень. Як повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко, злочинна схема діяла під прикриттям легальних договорів із державою. Через пов’язані між собою […]

У 2025 році питання оподаткування грошових переказів знову стало актуальним після повідомлень у ЗМІ про те, що українці зобов’язані сплачувати податки з будь-яких надходжень на банківські картки — навіть у розмірі 1 гривні. Інформація викликала бурхливу реакцію серед громадян, однак у Державній податковій службі України заявили, що частина таких повідомлень є фейковими та не відображає дійсних норм законодавства.

Що насправді підлягає оподаткуванню?

Згідно з Податковим кодексом, податки необхідно сплачувати лише з тих переказів, які вважаються доходом фізичної особи. Це стосується, наприклад, оплати за послуги, що надаються громадянами один одному (навіть неофіційно), або регулярних грошових надходжень, які не мають ознак подарунка чи допомоги.

Водночас під оподаткування не підпадають:

  • зарплати, пенсії, стипендії, соціальні виплати та інші офіційні надходження;

  • грошові подарунки від близьких родичів першого ступеня споріднення (батьки, діти, подружжя);

  • продаж особистих вживаних речей, наприклад, через онлайн-платформи (OLX, соціальні мережі) — у випадках, коли це не систематична комерційна діяльність.

У випадку ж отримання переказів від друзів, знайомих або далеких родичів, — наприклад, на день народження, весілля чи інші особисті події — такі кошти можуть бути кваліфіковані як дохід, якщо сума перевищує 25% мінімальної зарплати. У 2025 році ця межа становить 2000 грн (при мінімалці у 8000 грн).

Які ставки податків діють?

  • Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 18%

  • Військовий збір — 1,5% (для доходів за 2024 рік) або 5% (для деяких категорій подарунків у 2025 році)

Хто зобов’язаний подавати декларацію?

Обов’язок подати декларацію про доходи мають:

  • державні службовці та посадовці органів місцевого самоврядування;

  • ФОПи на загальній системі;

  • особи, які здають майно в оренду або отримують інші специфічні доходи.

Інші громадяни можуть подавати декларацію добровільно, якщо вважають це за необхідне.

Позиція податкової служби

У Державній податковій службі України наголосили, що інформація про нібито обов’язкове оподаткування кожного переказу — фейк. Зокрема, громадян не будуть штрафувати за продаж особистих речей в інтернеті, якщо це не є системною діяльністю, що має ознаки бізнесу.

Платникам податків радять зберігати підтвердження надходжень, а в разі сумнівів — звертатися за консультацією до податкової або перевіряти інформацію через Електронний кабінет платника.

Останні новини