Четвер, 29 Травня, 2025

Польща хоче заробити на відновленні України та створити найбільший логістичний хаб у Європі

Важливі новини

В Харкові викрили схему з підробки документів для ухилянтів від мобілізації

Служба безпеки України (СБУ) викрила масштабну схему підробки документів у Харківській медико-соціальній експертній комісії (МСЕК), яка дозволяла ухилянтам від мобілізації отримувати фальшиві висновки про інвалідність. За даними слідства, внаслідок цієї схеми майже 500 осіб змогли уникнути призову, отримати «бронь» та користуватися соціальними виплатами. Хабарі за отримання підроблених довідок варіювались від 2 до 5 тисяч доларів. […]

The post В Харкові викрили схему з підробки документів для ухилянтів від мобілізації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Федоров оголосив про запуск 5G в Україні

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

“Запускаємо пілотний 5G в Україні. У трьох містах протестують сумісність 5G з військовим обладнанням. Пілот триватиме два роки та пройде у два етапи. Під час випробувань НКЕК та Український державний центр радіочастот перевірять, чи обладнання 5G не впливає на роботу військових мереж”, – розповів Федоров.

Він підкреслив, що технологія 5G здатна передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G, відкриваючи нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях. Це є важливим кроком до повноцінного запуску 5G в Україні, який планується завершити до 2030 року.

Зміни до постанови також дозволять операторам використовувати частоти 2100 МГц не лише для 3G, але й для технологій 2G та 4G. Крім того, припинення використання частот 694–862 МГц для аналогового та цифрового телебачення звільнить ці частоти для мобільного зв’язку, що сприятиме розширенню 5G-мережі.

Суддю Верховного суду підозрюють у держзраді

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Владислав Шипович, попри офіційний запит, досі не надав пояснень щодо:

Під підозрою також опинились інші судді ВС: Олена Білоконь, Євген Синельников та Наталія Сакара. До них є питання щодо:

Цей випадок став черговим викликом для довіри до судової системи України. Підозри в державній зраді судді Верховного Суду, навіть до завершення розслідування, можуть завдати шкоди репутації ВС.

Правозахисники наголошують, що незалежність суддів має бути збережена, але критика з боку преси є необхідною в демократичному суспільстві. У цьому контексті журналістські розслідування виконують роль “сторожового пса демократії”.

Очікується, що найближчими днями слідство надасть додаткові деталі. Тим часом громадськість уважно стежить за розвитком ситуації, яка може мати далекосяжні наслідки для судової системи України.

Українська опозиція розкритикувала виплату “тисячі Зеленського”

Ключові елементи військового обліку:

Нардеп від «Євросолідарності» Ірина Геращенко заявила, що це «відверте знущання» на тлі підняття податків, мізерних зарплат у бюджетній сфері та браку грошей на армію.

«Усю соціальну сферу утримують наші партнери, і це не триватиме вічно… Ми просимо гранти, кредити і допомогу по всьому світу, і ці кредити десятиліттями будуть віддавати ще наші діти й онуки. І в цей час чергова Зе- тисяча? Really?» – пише Геращенко.

Її однопартієць Володимир Ар’єв припустив, що «соціологія у влади настільки погана, що треба вдаватися до банального підкупу громадян, особливо охочої до шари частини населення».

«Крок 1: забрати в людей тисячі гривень із зарплат підвищенням податків, пояснюючи потребами армії. Крок 2: віддати тисячу з панського плеча президентської милості. Крок 3: розповісти в телемарафоні про те, як Зеленський піклується про народ», – пише Ар’єв.

Він також очікує стрибок інфляції через додаткову емісію грошей на ці цілі – за заявою Ар’єва, влада може додрукувати до 30 мільярдів гривень. Він задається питанням, чому ці гроші не спрямовуються на потреби армії.

Нардеп від тієї ж партії Олексій Гончаренко теж критикує ідею «тисячі».

«Як вам ідея про те, щоб тисячу роздавати? Особливо, коли військові доплати не підвищують, Гетманцев в істериці кричить, як треба збирати податки з усіх, бо в бюджеті не вистачає грошей. Виплати матерям із дітьми 860 грн. Виплати ВПО 2000 грн. Пенсії мізерні. Але по тисячі роздамо абсолютно всім. Що це за цирк?», – пише Гончаренко.

Головред «Цензора» Юрій Бутусов заявив, що влада «забирає гроші у солдатів на фронті заради підкупу виборців» і назвав ідею Зеленського «злочином проти оборони держави».

«Якщо вважати, що по тисячі отримає 30 або 40 мільйонів українців, то це потрібно близько 30-40 мільярдів гривень… За 40 мільярдів можна всю українську армію на півроку повністю забезпечити всіма типами дронів, усі підрозділи. Чому військові повинні продовжувати жебракувати на озброєння і захист України в інтернеті, якщо в бюджеті є гроші?», – пише Бутусов.

“Національний кешбек” допомагає українцям заощаджувати на комунальних послугах

В Україні стартувала програма “Національний кешбек”, яка дозволяє громадянам отримувати 10% від витрачених коштів на покупку українських товарів та послуг і використовувати їх для сплати комунальних платежів, зокрема газу. Як це працює? Програма проста у використанні: для початку потрібно оформити спеціальну картку (віртуальну або фізичну), прив’язати її до своїх покупок і почати купувати товари українського […]

The post “Національний кешбек” допомагає українцям заощаджувати на комунальних послугах first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив про прагнення Варшави активно брати участь у повоєнному відновленні України не лише з гуманітарних чи політичних міркувань, а й заради економічної вигоди. Відповідну заяву він зробив під час пресконференції в місті Славкув, де розташований один із найбільших польських контейнерних терміналів.

«Немає нічого поганого в тому, щоб чесно сказати: ми хочемо заробити великі гроші на відновленні України. Ми хочемо допомогти, але і хочемо заробити на цьому. Саме тому нам потрібен цей хаб, цей сухий порт», – наголосив Туск.

За його словами, Польща планує масштабне розширення терміналу в Славкуві, реалізоване в п’ять етапів. Загальний бюджет проєкту оцінюється в один мільярд євро. Після завершення модернізації логістичний об’єкт повинен стати найбільшим сухопутним хабом у Європі.

Термінал у Славкуві вже зараз відіграє ключову роль у перевезенні вантажів між Західною Європою та Україною. Розширення його можливостей дозволить Польщі стати основним логістичним партнером Києва у питанні відбудови інфраструктури, а також перерозподілу міжнародної допомоги.

Останні новини