Середа, 23 Липня, 2025

Повітряні сили готуються до ударів Росії на річницю вторгнення

Важливі новини

Скандал навколо заяви депутата Гуріна про ветеранів: нардеп публічно вибачився

Народний депутат від “Слуги народу” Дмитро Гурін потрапив у скандал через допис із закликом відмінити пільги для ветеранів. Про це пише видання 360ua.news. На заяву Гуріна відреагували військові, зокрема командир відділення 24-го штурмового батальйону “Айдар” Станіслав Бунятов з позивним “Осман”. Пізніше  під тиском громадськості Дмитро Гурін вибачився перед військовими: “Громадо, занесло, написав х*йню, вибачаюсь. Я так само […]

У Чернівцях двоє підлітків побили студента та зняли це на відео

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Співробітники поліції, як вказано, встановили та задокументували протиправні дії неповнолітніх, причетних до інциденту, який стався 14 грудня в гуртожитку Чернівецького фахового навчального закладу. Також триває ретельна перевірка події, яку здійснюють ювенальні поліцейські спільно із освітянами.

“Правоохоронці встановили, що двоє жителів обласного центру, віком 14 і 17 років, ймовірно, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, потрапили до кімнати 16-річного студента. Хлопець самостійно їх впустив через вікно гуртожитку”, – повідомили у поліції.

Під час спілкування між неповнолітніми виник конфлікт, під час якого молодший із гостей почав наносити мешканцю гуртожитку удари, а старший знімав побиття на мобільний телефон.

Наразі у межах кримінального провадження проводяться необхідні процесуальні дії та призначені відповідні експертизи.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, співробітники ювенальної поліції проводять профілактичну роботу з учасниками події та представниками закладу освіти.

“За результатами всебічного і обʼєктивного розслідування буде надана остаточна правова кваліфікація події”, – вказали у поліції.

Проблема зупинення обстрілів Харкова: аналіз факторів, що впливають на ефективність ЗСУ

Збройні сили України перебувають у напруженій ситуації, спробуючи стримати натиск ворожої авіації, яка безжально обстрілює Харків та його околиці. Однак, їхні можливості обмежені через відсутність дозволу на використання сучасних систем протиповітряної оборони у повітряному просторі Росії, над якою проводяться атаки.

Російські літаки, уникаючи будь-яких моральних та етичних обмежень, непримиренно обстрілюють цей регіон, застосовуючи навіть планерні бомби та ракетні удари, з метою ослаблення оборонної позиції України та примусування цивільного населення до евакуації. Експерти з Institute for the Study of War (ISW) підкреслюють, що Росія використовує свій повітряний простір як базу для атак на Харків та його область, оскільки держави Заходу не надають дозволу на використання своїх систем протиповітряної оборони для захисту від атак від країни-агресора.

Відомо, що ефективне використання систем протиповітряної оборони в районі Харкова допомогло б Україні утримувати ворожу авіацію від атак. Однак, це можливо лише за умови отримання дозволу від західних партнерів на використання зенітних ракетних комплексів у повітряному просторі Росії.

Останнім часом, Росія інтенсивно атакує Харківську область, навіть здійснюючи контрнаступ. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в разі отримання двох зенітних ракетних комплексів Patriot для розгортання в районі Харкова, українські сили зможуть ефективно протистояти атакам та захистити місто від потенційної загрози. Однак, це лише можливо при умові спільної дії та підтримки від міжнародних союзників.

У висновку слід зазначити, що ситуація з обстрілами Харкова є дуже серйозною та вимагає негайних заходів для захисту мирного населення та територіальної цілісності України. Збройні сили України виявили велику відвагу та готовність до відстоювання своєї країни, але їхні можливості обмежені через відсутність дозволу на використання сучасних систем протиповітряної оборони у повітряному просторі Росії.

Для успішного протистояння атакам та захисту міста Харкова необхідне спільне зусилля та підтримка від міжнародних союзників. Зокрема, отримання дозволу на використання зенітних ракетних комплексів у повітряному просторі Росії може значно збільшити ефективність захисту. Також важливо врахувати необхідність подальшого міжнародного тиску на Росію для припинення агресії та відновлення мирного діалогу.

2024 рік став найплішим у Києві: нові температурні рекорди

2024 рік став рекордним для Києва за температурними показниками. За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, середня температура в столиці склала +11,4°C, що на 2,4°C вище за норму. Це зробило 2024 рік найтеплішим за всю історію спостережень. “За даними спостережень метеостанції обсерваторії середньорічна температура 2024 року у столиці становила +11,4°С, що на 2,4°С вище […]

The post 2024 рік став найплішим у Києві: нові температурні рекорди first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Якою буде погода у кінці листопада

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Початок тижня ознаменувався морозами: температура вночі опускалася до -8°C у більшості областей. Але гребінь антициклону з північного сходу забезпечив ясну погоду без опадів.

Утім, невеликий мокрий сніг із дощем спостерігався сьогодні на Луганщині, Донеччині та в Криму. Завтра дощі та мокрий сніг зачеплять захід, північ та Харківську область.

З середини тижня Україна потрапить під вплив атмосферних фронтів циклону, що проходить через Польщу та Білорусь. У четвер на заході країни прогнозуються дощі, а в Карпатах – мокрий сніг. До п’ятниці атмосферний фронт поступово ослабне, але все ж зачепить Київщину, Житомирщину, Вінниччину, Черкащину та Чернігівщину.

“У п’ятницю в цих регіонах можливі невеликі опади змішаної фази: мокрий сніг із дощем”, – зазначила Наталія Птуха.

Завдяки збільшенню хмарності нічні морози поступово зникатимуть. Якщо на початку тижня вночі було -2°…-8°C, то з четверга температура коливатиметься від +2° до -4°C. Вдень очікується до 0°…+6°C.

Вихідні принесуть нову хвилю високого тиску. Антициклон забезпечить спокійну погоду без опадів, можливо, із сонячними проясненнями.

“Цей антициклон принесе стабільність і створить зимовий настрій, але без сильних морозів”, – підсумувала синоптикиня.

В Україні, де кожен день приносить нові виклики, військові та цивільні з готовністю зустрічають загрозу з боку Росії. Керівник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ, Юрій Ігнат, зазначив, що вже три роки військові щодня очікують на можливі масовані удари РФ, особливо у день важливих дат, таких як річниця повномасштабного вторгнення 24 лютого. І хоча російська армія має свій чіткий план дій, визначаючи, які об’єкти будуть атакувати, керівник зазначає, що ситуація на полі бою постійно змінюється.

“Це те, що відбувається завжди”, – підкреслив Ігнат. “Новий рік, будь-яка символічна дата для окупанта чи символічна дата для України, як День незалежності, завжди можуть стати причиною для атак”. Він додав, що останні три роки це стало буденним явищем для України.

У зв’язку з цими постійними загрозами, Ігнат звернув увагу на важливість підготовки кожної родини до екстрених ситуацій. Зокрема, він наголосив на необхідності курсів надання першої медичної допомоги, які допомагають врятувати життя у випадку травм або нещасних випадків.

“Кожна родина повинна мати план на випадок екстреної ситуації. Коли приходить критична ситуація, треба знати, де знаходиться аптечка, як діяти, як надати першу допомогу”, – зазначив він. Тактична медицина та навчання дітей і підлітків на таких курсах є важливими кроками в підготовці до непередбачуваних ситуацій.

Незважаючи на те, що говорити про конкретні дати російських атак складно, Ігнат пояснив, що Росія має чітко визначені стратегічні плани і коригує свої удари залежно від різних факторів, включаючи погодні умови. Ці фактори значною мірою впливають на вирішення, коли і куди завдати удару, тим самим ускладнюючи планування з боку України.

У той час, коли країна готується до можливих нових атак, ситуація на місцях також не залишається спокійною. За інформацією з місць подій, 23 лютого Росія знову здійснила масовану атаку на Україну, завдавши ударів по Києву та інших містах. У Києві протягом ночі пролунали потужні вибухи, внаслідок яких уламки збитих дронів впали в кількох районах столиці.

У Кривому Розі, за даними голови Ради оборони міста Олександра Вілкула, одна людина загинула, а четверо отримали поранення, з яких один перебуває в критичному стані. На Запоріжжі також були вибухи, і поранена 53-річна жінка. В Одеській області пожежа, викликана обстрілами, забрала життя трьох людей.

Усі відповідні служби працюють над ліквідацією наслідків цих атак. Ці події вкотре наголошують на важливості бути готовими до будь-якої екстреної ситуації і підтримувати належний рівень цивільної оборони.

Ігнат акцентував увагу на тому, що навіть попри постійну небезпеку, українці не повинні залишатися в стані паніки. Важливо мати план дій, знати, як діяти при атаках та бути психологічно готовими до того, що війна продовжується вже кілька років.

“Жити в такий час вимагає постійної готовності. Це важливо не тільки для військових, але й для кожного українця”, – зазначив він.

The post Повітряні сили готуються до ударів Росії на річницю вторгнення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини