Вівторок, 15 Липня, 2025

Президент Зеленський позбавлений повної інформації про фронтову ситуацію

Важливі новини

Трамп висунув Пем Бонді на посаду глави Міністерства юстиції США

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

CNN вважає, що у Бонді набагато більше шансів пройти через узгодження Сенату, ніж було у Гетца.

Під час першого терміну Дональда Трампа Бонді вела його захист на процесі про імпічмент після його телефонної розмови із Зеленським у 2019 році.

Під час цієї розмови Трамп, як заявляли демократи, просив Зеленського сприяти розслідуванню корупційних зв’язків сім’ї Байденів в Україні.

Виступаючи в Конгресі Пем Бонді детально описувала зв’язки сина Байдена з Україною. Вона заявляла що його посада в українській газовидобувній компанії Burisma «була частиною корупції» тодішнього віцепрезидента Байдена.

Бонді тоді присвятила Україні півгодинну промову на слуханнях. І як пишуть американські ЗМІ, досить глибоко розбиралася в цьому питанні.

До корпоративного конфлікту у Запоріжжі підключили ТЦК

Під час захоплення офісного приміщення в Запоріжжі, одна із сторін конфлікту через зв’язки з головою Запорізької ОВА Іваном Федоровим залучила працівників ТЦК. Мова йде про захоплення офісного приміщення чорними ріелторами Михайлом Прасолом і Ярославом Грішином на Соборному проспекті, яке належить місцевій підприємиці Ользі Перетятко. Спочатку вхід до приміщення був заблокований людьми у піксельній формі, які […]

Чому в Україні важко знайти конструкторів, стоматологів і автоелектриків

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За даними дослідження платформи OLX Робота, у жовтні 2024 року найважче було знайти конструкторів на виробництві. На 39 вакансій припало лише 60 відгуків. Незважаючи на це, роботодавці пропонують доволі високу медіанну зарплату – 28 750 грн, що суттєво перевищує середню зарплату по країні, яка за даними Держстату у другому кварталі становила 20 964 грн.

Другою складною вакансією стала позиція стоматолога. При медіанній зарплаті у 30 000 грн на платформі OLX було лише 197 відгуків на 110 вакансій.

Схожі труднощі виникають із пошуком автоелектриків, попит на яких залишається стабільно високим уже другий рік. На 149 вакансій у жовтні було лише 296 відгуків, хоча зарплата цих спеціалістів зросла до 35 000 грн, у порівнянні з 27 500 грн торік.

У сфері краси та здоров’я також спостерігається дефіцит кадрів. Наприклад, для вакансій тренерів (медіанна зарплата 17 500 грн) було лише 290 відгуків на 107 вакансій.

Ще однією проблемною позицією стала роль технолога у виробництві. На 67 відкритих вакансій було лише 204 відгуки, при цьому середня зарплата становить 22 500 грн.

Аналітики OLX Робота зазначають, що низький інтерес до цих спеціальностей зумовлений кількома факторами:

Дефіцит кадрів водночас відкриває нові можливості для спеціалістів. Менша конкуренція дозволяє кандидатам обирати кращі умови працевлаштування, зокрема вищі зарплати або комфортніші графіки.

Експерти радять роботодавцям переглядати підходи до пошуку персоналу: інвестувати у навчання новачків, пропонувати гнучкі умови роботи та адаптувати заробітні плати до рівня, який відповідає реаліям сучасного ринку.

В Україні загострюється криза хлібопекарської галузі: заводи на межі зупинки

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Тому існують великі ризики перебоїв із постачанням хліба в магазини, особливо в регіонах.

За словами президента Всеукраїнської асоціації пекарів і голови компанії “Київ Хліб” Юрія Дученка, ще з весни почали розганятися ціни на борошно. У підсумку вони підвищилися вже на 50%. Якщо у квітні пекарі купували борошно по 10 гривень за кілограм, то зараз змушені платити вже по 15 гривень. Очікується, що восени цінники на борошно злетять до 16 тисяч.

Крім того, борошномелам у липні масово відключали електроенергію, тож вони були змушені працювати на генераторах, що сильно вдарило по собівартості продукції.

“Борошняна” частка в собівартості хліба простих рецептур, за оцінками Дученка, сягає 40%.

Але, крім борошна, дорожчають й інші складові (цукор, соняшникова олія, пакувальні матеріали тощо). Скажімо, за сировинною групою (крім борошна) зростання цін від початку року перевищило 20%.

Водночас хліб у червні, за даними Держстату, зріс у ціні лише на 1,1%.

“Більшість основних виробників хліба і в червні, і в липні спрацювали в мінус або, в кращому разі, в нуль”, – каже Дученко.

Державного регулювання цін на хліб в Україні вже немає. Але, як розповіли “Стране” на одному з хлібозаводів, є вимога роздрібних мереж – підвищувати цінники не більше ніж на 5% на місяць.

Тому ставити вищі цінники хлібопекарі просто не можуть.

При цьому, за розрахунками Дученка, з урахуванням збільшених витрат хліб уже найближчим часом має подорожчати на 15-20%.

“Крім борошна, є ще безліч інших чинників, які впливають на собівартість. У нас зросли витрати на персонал, оскільки багатьох чоловіків мобілізують, доводиться підвищувати зарплати. Дорожчає також логістика. Ми ж, виходить, навіть не на крок, а на кілька кроків відстаємо від реалій ринку. Тому заганяємо себе в мінуси. Так триває з місяця в місяць, і перекривати касові розриви вже просто нічим. Альтернативи такі, що вже до вересня буде нічим розраховуватися з постачальниками і платити людям зарплати”, – розповідає керівник одного з регіональних хлібозаводів.

При цьому хліб в Україні залишається локальним продуктом. Тобто, якщо в місті зупиниться хлібозавод, почнуться перебої з хлібом і в місцевому роздробі, і в сусідніх селах.

“Ситуація на сьогодні така, що питання навіть не в тому, за скільки буде хліб, а в тому, чи буде він узагалі”, – каже керівник хлібозаводу.

Він також розповів, що багато замовників, особливо державних, не розраховуються вчасно за поставлений хліб. Зокрема, за постачання для армії заборгованість може сягати 4 місяців.

Укрзалізниця запускає новий міжнародний маршрут

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

З Києва поїзд №27/28 відправлятиметься щовечора о 19:57, прибуваючи до Чопа о 07:50 ранку. Тут пасажири зможуть здійснити пересадку на поїзд №617/961, який вирушає о 09:59 і прибуває до Братислави о 19:33.

Зворотній маршрут з Братислави розпочнеться об 11:27. Після пересадки в Чопі на поїзд №28/27 о 22:38, прибуття до Києва відбудеться о 10:01 ранку.

Загальна вартість квитків на весь маршрут Київ – Братислава через Чоп становить близько 2 200 грн. Вартість квитка на поїзд Київ – Чоп буде приблизно 700 грн, а на поїзд Чоп – Братислава – близько 1500 грн.

“Пересадка між поїздами добре узгоджена. Пасажири зможуть купити обидва квитки одним кліком через мобільний додаток або на офіційному сайті Укрзалізниці”, – зазначили в перевізнику.

Новий маршрут дозволяє з’єднати Київ, Львів та Мукачево з Братиславою та іншими великими містами Словаччини, такими як Кошице, Жиліна, Трнава, Тренчин і Попрад. Це також відкриває широкі можливості для подорожей до більшості міст Чехії, зокрема до Праги.

Цей новий залізничний маршрут не тільки забезпечує зручне та доступне сполучення між Україною та Словаччиною, але й відкриває нові можливості для подорожей по Центральній Європі. Пасажири зможуть швидко та зручно дістатися до таких міст, як Прага, завдяки новому залізничному сполученню.

Президент Володимир Зеленський виявив обурення відносно неотримання повної інформації про ситуацію на фронті, наголосивши, що генерали Збройних Сил України тримають його відокремленого від суттєвих даних, занурюючи в “теплу інформаційну ванну”. Сучасна ситуація породжує безліч питань до високопосадовців української армії та командувачів, зокрема, стосовно мотивів, що стоять за легкістю, з якою російським військам вдалося прорвати оборонні позиції на Харківщині, незважаючи на те, що Збройні Сили України успішно відбили їх в Харківській області.

Бійці на передовій звинувачують місцеву владу у саботажі та неправдивому представленні ситуації, стверджуючи, що протягом півтора року вона не змогла побудувати мінні загородження та оборонні споруди. Згідно з інформацією одного з урядовців, Зеленський почав підозрювати, що не отримує всієї необхідної інформації з фронту.

У інтерв’ю для The Economist командир спецпризначенців Денис Ярославський відзначив, що під час боїв на Харківщині практично відсутні були перші лінії оборони та фортифікаційні споруди.

Модель управління на регіональному рівні в Україні не відрізняється від російської. Місцеві керівники приховують інформацію від Києва про свої невдачі в управлінні… Вони створюють для президента альтернативну реальність, яка не відображає справжніх подій.

Останні новини