Четвер, 24 Липня, 2025

Прокурора ОГП судитимуть за матеріалами НАБУ

Важливі новини

Юрист Роберт Амстердам представив звіт із доказами атак на УПЦ та її каплиці та священиків

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам зробив заяву щодо своєї роботи над складанням детального звіту, який налічує понад 250 сторінок. У цьому документі зібрані переконливі докази нападів на УПЦ, на її святині та духовенство. Про це він повідомив у своєму відеозверненні, де також закликав владу України утриматися від подальшого розгляду законопроекту 8371, спрямованого на заборону діяльності УПЦ.

"Цей законопроект є лише проявом мови ненависті. Напади на вірян, їхнє вигнання зі святинь, та обмеження доступу до місць молитов – це неприпустимі дії. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту та припинити розділяти націю, спонукуючи братів до конфліктів", – відзначив Амстердам.

Він також підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом та активно відстоює свою самобутність. "Українська православна церква відмовляється від ідеології 'русского мира'. Наша церква віддана будівництву божого миру. Крім того, УПЦ повністю ідентифікує себе з державою Україна та активно захищається від російської агресії", – наголосив він, цитуючи заяву керівництва церкви.

Крім того, сьогодні Роберт Амстердам звернувся до громадськості та міжнародного співтовариства з закликом підтримати Україну у боротьбі за свою незалежність. "Підтримка України – це не лише питання для самої України, але й критично важливо для міжнародної спільноти. Чи можна вірити державі, яка підводить своїх союзників? Якщо США підтримають Україну, це буде могутній сигнал світу про непохитність наших цінностей", – зауважив він у своєму повідомленні у соціальній мережі.

• Звіт адвоката Української православної церкви Роберта Амстердама, складений на понад 250 сторінок, містить переконливі докази нападів на УПЦ, її церкви та священиків.

• Заява адвоката викликала заклик уряду України припинити розгляд законопроекту 8371, який передбачає заборону діяльності УПЦ, оскільки цей законопроект містить елементи мови ненависті та загрози релігійним свободам.

• УПЦ активно відмежовується від Московського патріархату та відстоює свою самобутність, не підтримуючи ідеологію "русского мира".

• Церква повністю ідентифікує себе з державою Україна та захищає її від агресії, що доводиться через ствердження її керівництва.

• Роберт Амстердам закликає міжнародну спільноту, зокрема США, підтримати Україну у боротьбі за незалежність та демократичні цінності, попереджаючи про можливі наслідки для міжнародної довіри до країн, які не дотримуються своїх зобов'язань.

Україна домовилася з МВФ про шостий перегляд програми EFF

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Україна та МВФ домовилися на експертному рівні про шостий перегляд Програми в межах Механізму розширеного фінансування EFF. Це дозволить нам залучити до державного бюджету ще 1,1 млрд доларів

За його словами, відповідне рішення може ухвалити Виконавча рада найближчим часом.

У Фонді відзначили наш прогрес у виконанні структурних маяків та зобов’язань. А також підкреслили, що українська економіка продовжує демонструвати стійкість”, – вкзав Шмигаль

Прем’єр подякував партнерам з МВФ та українській команді за успішну й злагоджену роботу задля зміцнення й розвитку України.

11 листопада керівництво Міністерства фінансів України, Національного банку України та експерти Міжнародного валютного фонду розпочали обговорення щодо шостого перегляду програми Механізму розширеного фінансування.

До Державного бюджету України вже надійшло шість траншів у рамках програми МВФ EFF загальним обсягом близько 8,7 млрд доларів США із 15,6 млрд доларів США, які передбачені програмою.

Інструктор військкомату заробляв на втечах військових

Правоохоронці повідомили про підозру інструктору одного з районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних сил України в умовах особливого періоду. Про це інформує  Офіс Генерального прокурора. Старший сержант підшукував військовослужбовців, які бажали уникнути служби, і за грошову винагороду допомагав їм вирішувати це питання. Зокрема, він сприяв: Втечі військових, які […]

The post Інструктор військкомату заробляв на втечах військових first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Радник Байдена заявив, що далекобійні ракети не матимуть вирішального значення для України

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

«Ми вважаємо, що жодна система озброєння не має вирішального значення в цій битві. Йдеться про живу силу, і Україні, на нашу думку, потрібно зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з погляду чисельності сил, які перебувають на передовій», – сказав радник президента США з нацбезпеки в інтерв’ю PBS News Hour.

При цьому офіційних підтверджень або спростувань того, що Києву видано дозвіл на удари далекобійними ракетами США, Салліван не озвучив.

Також Bloomberg звертає увагу, що за ймовірним рішенням Байдена не послідували аналогічні дозволи від європейців, «що є ознакою ослаблення впливу президента, який йде».

Нагадаємо, що після дозволу від США Росія остаточно затвердила свою нову ядерну доктрину і заявила, що використання Україною американських ATACMS проти РФ може спричинити ядерну відповідь.

Злочинна група на Донеччині тероризували мешканців та намагалися викрасти бізнесмена

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Оперативники СБУ виявили, що члени злочинного угруповання організовували розбійні напади і обкладали місцевих підприємців “даниною”. Їхні дії сприяли подальшій дестабілізації ситуації в регіоні, де й так панує напружене становище через військові дії.

Злочинці не зупинилися на досягнутому. Їхній план включав викрадення власника приватного медичного закладу. Мета була досить конкретною – отримати 500 тисяч доларів викупу. За попередніми даними, члени угруповання вже підготували “могилу” за межами міста, куди планували вивезти жертву.

Члени банди детально готувалися до викрадення. Вони довго і ретельно відслідковували жертву, вивчали її розпорядок дня, маршрути пересування та коло близьких осіб. Це дозволило їм максимально підготуватися до злочинного нападу і забезпечити високу ймовірність успіху.

Зловмисників затримали під час спроби викрадення потерпілого біля його помешкання. У рамках обшуку у них було вилучено значну кількість небезпечних предметів, зокрема гранати, зброю, а також знаряддя, яке могло бути використане під час злочину, такі як лопати, скотч і рукавиці. У мобільних телефонах затриманих були знайдені докази злочинних дій.

Зараз затримані члени угруповання перебувають під вартою. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Справедливість буде відновлено, а дії злочинців отримають належну юридичну оцінку.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду обвинувальний акт стосовно прокурора Офісу Генерального прокурора. Підставою для цього стали результати досудового розслідування, яке проводило Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).

Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на САП.

В липні 2024 року прокурора ОГП викрили на одержанні 170 тис. дол. неправомірної вигоди. Як встановило слідство, обвинувачений через посередника одержав від підприємця хабар за закриття кримінального провадження щодо незаконного відчуження посадовими особами майна на користь приватного товариства, а також зняття арешту з майна.

Обвинувальний акт за ч. 4 ст. 368 КК направлено до ВАКС для розгляду по суті.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

The post Прокурора ОГП судитимуть за матеріалами НАБУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини