Середа, 23 Липня, 2025

ПриватБанк блокує картки “Нацкешбеку”: як клієнтам розблокувати кошти

Важливі новини

Зіткнення з медіа: Гуменюк покидає посаду речника Сил оборони Півдня

Уранці 19 квітня Наталію Гуменюк відсторонили від посади начальника Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня. Цю інформацію оприлюднили у соціальній мережі Facebook за відомством Генштабу Збройних Сил України. Згідно з повідомленням, Генеральний штаб провів ротаційні заходи, що стосувалися керівника Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня. Рішення про завершення відрядження та виключення Гуменюк із складу цього угрупування було прийнято з 19 квітня. Наразі не розголошено, хто замінить її на цій посаді. Триває відбір відповідного фахівця. Водночас, Центр стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня продовжить працювати в звичайному режимі та забезпечуватиме співпрацю з медіа, які мають відповідну акредитацію у ЗСУ.

Нагадаємо, що 16 квітня на порталі Інституту масової інформації з’явилася заява від спільноти журналістів “Рух “Медіа за усвідомлений вибір”, у якій медійники висловили своє непокоєння щодо обмеження доступу на південний фронт. Вони наголосили на тому, що така ситуація ускладнює роботу з доведенням до громадськості злочинів, скоєних окупантами. Тому медійники висловили пропозицію щодо звільнення Наталії Гуменюк з посади. У відповідь 17 квітня Наталія Гуменюк відкинула звинувачення, заявивши, що діє у повній відповідності до наказу №73, виданого головнокомандувачем ЗСУ в березні 2022 року та зміненого в лютому 2024 року, а також керується іншими розпорядженнями командування.

За останнім повідомленням, Наталію Гуменюк відсторонили від посади начальника Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня. Це рішення Генерального штабу Збройних Сил України було прийнято у зв'язку з проведенням ротаційних заходів. Хоча ще не відомо, хто замінить її на цій посаді, триває відбір відповідного фахівця. Попри це, Центр стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня продовжить працювати з медіа, які мають відповідну акредитацію у Збройних Силах України. Ця ситуація виникла після заяви журналістів щодо обмежень доступу на південний фронт та їхньої пропозиції щодо звільнення Гуменюк з посади. У своїй відповіді вона зазначила, що діє відповідно до встановлених наказів та розпоряджень командування.

Польські фермери заблокували рух українських вантажівок біля КПП «Медика – Шегині» до кінця року

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як повідомляє Держмитслужба України, блокування відбувається «шляхом постійного переміщення громадян пішохідним переходом перед пунктом пропуску з польського боку».

Відомство нагадує, що поляки збиралися впускати в Україну по одній вантажівці на годину, а випускати лише машини масою менше ніж 3,5 тонни. Великі фури до Польщі проїжджати не зможуть.

Рух автобусів і легкових автомобілів в обидва напрямки обмежувати протестувальники не збиралися.

Термін блокування – попередньо до кінця року.

Схеми на митниці крадуть сотні мільйонів гривень з бюджету

У лютому 2025 року українська митниця не змогла виконати бюджетний план, недодавши до казни 2,2 млрд гривень, що становить недовиконання на 4,4%. Це негативний показник, але як зазначає Ярослав Железняк, ситуацію можна виправити, зокрема шляхом вирішення певних схем, що існують на митниці. Зокрема, одна з найбільш очевидних проблем — це схема «перекиду в бусах» на […]

The post Схеми на митниці крадуть сотні мільйонів гривень з бюджету first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Пентагон аналізує процес мобілізації через ТЦК: що він виявляє?

За інформацією, отриманою від нашого джерела в Офісі Президента, стає зрозуміло, що Пентагон висловив сумніви щодо здатності Збройних Сил України забезпечити військову мобілізацію у зв'язку з проблемами в резерві і відмовою українців вступати до Територіальних центрів кваліфікації. Західні країни активно стежать за цим процесом та реагують на скандальні ситуації, що виникають із загостренням суспільної обстановки. Примусове призовання чоловіків до військкоматів породило враження, що українське населення втомилося від війни. Тим не менш, загальна мобілізація лише посилиться, а новий законопроєкт поставить перед громадянами вибір: між життям та цифровим рабством. Територіальні центри кваліфікації працюватимуть у цілодобовому режимі. Рішення видано Кабінетом Міністрів, про що повідомив його представник у Верховній Раді, Мельничук. Нові правила дозволяють: ▪️ розглядати справи про адміністративні правопорушення; ▪️ накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення; ▪️ організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів і психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями призовників і резервістів.

У результаті аналізу надходженої інформації можна зробити кілька висновків. Перш за все, спостереження Пентагону щодо ситуації з мобілізацією в українських Збройних Силах свідчить про серйозні турботи щодо здатності України відповідати на виклики безпеки. Відмова деяких громадян вступати до Територіальних центрів кваліфікації може відображати загальний рівень невдоволеності і надмірного стресу, пов'язаного з тривалою війною. Однак прийняття нових законодавчих змін, які стимулюють та контролюють мобілізаційні процеси, свідчить про зусилля уряду у забезпеченні обороноздатності країни. Важливою є також активна участь українських інституцій у вирішенні проблем та наданні підтримки тим, хто відділяється на захист країни.

Погроза Російського Вторгнення: Чи Збільшується Ймовірність Нападу на Харків?

За останніми аналітичними матеріалами ISW, військові експерти вважають, що імовірність сухопутної операції з боку Російської Федерації проти Харкова в найближчий час досить мала. Проте, згідно з американськими аналітиками, це може змінитися вже цієї весни, враховуючи активну підготовку РФ до створення стратегічних резервів та перегрупування сил на фронті. Аналіз показує, що загроза можливого наступу російських військ на Харків або Суми змушує Збройні Сили України переглянути розподіл обмеженого особового складу та техніки для будівництва оборонних укріплень у цих регіонах.

Російські збройні сили демонструють здатність мобілізувати значні ресурси, сподіваючись на прорив на ділянках фронту, які вони обирають самі. Крім того, існує ймовірність використання російськими військами раніше вразливих ділянок фронту, особливо через перенесення живої сили та техніки Збройних Сил України. З цими потенційними загрозами перед ЗСУ виникає необхідність у посиленні оборонної стратегії та удосконаленні координації дій для забезпечення безпеки Харкова та суміжних областей.

На підставі аналізу американських та міжнародних джерел можна зробити наступні висновки:

• Імовірність сухопутної операції Російської Федерації проти Харкова в найближчий час оцінюється як невелика, але не можна виключати можливості змін у цьому плані в найближчі місяці.

• Підготовка РФ до створення стратегічних резервів та перегрупування сил на фронті свідчить про потенційну загрозу для Харкова та суміжних областей, зокрема через можливе використання раніше вразливих ділянок фронту.

• Національні оборонні сили України повинні підсилювати оборонну стратегію та удосконалювати координацію дій для забезпечення безпеки регіону.

• Враховуючи потенційні загрози, важливо продовжувати міжнародну співпрацю та залучати підтримку союзників для зміцнення оборонної потужності та збереження миру та стабільності на території України.

Клієнти ПриватБанку почали масово скаржитися на блокування віртуальних карток «Нацкешбеку», відкритих для отримання фінансової допомоги в межах державної програми «Зимова єПідтримка». У банку пояснили, що обмеження пов’язані з виконавчими провадженнями, та розповіли, як клієнтам можна повернути доступ до коштів.

Про це повідомляється на порталі “Мінфін”.

Державний “ПриватБанк” почав блокувати віртуальні картки “Нацкешбеку”, оформлені для участі в програмі “Зимова єПідтримка”, через виконавчі провадження. Одна з клієнтських скарг стосується ситуації, коли банк заблокував не лише віртуальну картку, а й інші рахунки клієнта.

Клієнт розповів, що відкрив картку “Нацкешбеку” для отримання 1 тисячі гривень фінансової допомоги, проте банк заблокував її, посилаючись на арешт через заборгованість, яку чоловік вважає безпідставною. Він також звинуватив банк у недобросовісності.

ПриватБанк блокує картки "Нацкешбеку": як розблокувати кошти

Скарга клієнта на ПриватБанк. Джерело: Мінфін

Офіційна позиція ПриватБанку

ПриватБанк відреагував на скарги, заявивши, що діє в межах законодавства та виконує вимоги щодо арешту коштів на підставі листів від виконавчої служби.

“Це означає, що у вас є заборгованість перед виконавчою службою. Зв’яжіться з виконавцем для вирішення цього питання,” — пояснили в банку.

В установі зазначили, що обмеження можуть бути зняті лише після отримання відповідного повідомлення про зняття арешту. За процедурою, банк має розблокувати рахунок протягом 3–10 днів після надходження документів.

Як розблокувати кошти

Для зняття арешту клієнтам необхідно:

  1. Звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця, який ініціював провадження.
  2. У разі врегулювання заборгованості отримати офіційний документ про зняття арешту.
  3. Надати цей документ у банк для розблокування рахунків.

ПриватБанк нагадує, що керується постановою НБУ від 21.01.2004 № 22, яка регламентує порядок виконання вимог виконавчих служб.

The post ПриватБанк блокує картки “Нацкешбеку”: як клієнтам розблокувати кошти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини