Середа, 23 Липня, 2025

Ракетний удар по стрільбищу в Сумській області: загинули 6 військових

Важливі новини

Чому розслідування катастрофи F-16 затягується

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Фахівці досліджують інформацію з бортового самописця, а також проводять судово-медичні та товарознавчі експертизи. У ДБР наголосили, що до завершення всіх експертиз неможливо говорити про конкретні причини аварії або про можливу відповідальність посадовців чи пілота.

У вересні головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський заявляв, що результати розслідування стануть відомі незабаром. Проте донині тривають експертизи та збір даних, а про остаточні висновки поки не повідомляють.

Журналісти Breaking Defense з посиланням на джерела в Україні зазначили, що серед можливих сценаріїв катастрофи обговорюється версія, за якою літак потрапив у хмару уламків після перехоплення російської ракети. Передбачається, що ці уламки могли пошкодити двигун і важливі системи F-16, внаслідок чого літак розпався. Імовірно, пілот не встиг катапультуватися, що призвело до фатальних наслідків.

29 серпня Генеральний штаб ЗСУ підтвердив втрату винищувача F-16, який раніше брав участь у перехопленні крилатих ракет. У Повітряних силах повідомили, що Олексій Месь героїчно виконував завдання, знищивши три ракети та один ударний дрон.

Розслідуванням обставин катастрофи займається спеціальна комісія Міністерства оборони України за участі американських партнерів. За день після трагедії Президент України Володимир Зеленський звільнив генерал-лейтенанта Миколу Олещука з посади командувача Повітряних сил ЗСУ. Це рішення, за словами міністра оборони Рустема Умєрова, не було пов’язане з авіакатастрофою F-16.

Остання масована атака на енергосистему України показала нову стратегію Росії

25 грудня Україна пережила чергову масовану атаку на свою енергосистему. Це була вже 13-та атака на енергетичні об’єкти з початку року. Російські війська завдали ударів по теплоелектростанціях (ТЕС) та важливих підстанціях, що спричинило серйозні пошкодження обладнання на об’єктах компанії ДТЕК. Зокрема, були особливо потужні удари по Бурштинській ТЕС та підстанціях західних областей. Росіяни атакували також […]

The post Остання масована атака на енергосистему України показала нову стратегію Росії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

З “Слуги народу” збираються піти ще 40 депутатів – джерела

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Зокрема, близько 40 народних обранців готові скласти свої повноваження та покинути країну. Це може призвести до значних змін у балансі сил у парламенті та посилити політичну нестабільність, що серйозно вплине на діяльність уряду і президента Зеленського.

У відповідь на потенційні загрози Офіс Президента почав вживати заходи для обмеження руху “ненадійних” депутатів за кордон. Це частково є спробою контролювати ситуацію та не дозволяти потенційним “відступникам” впливати на політичний процес, перебуваючи за межами України. Одним з варіантів, які обговорюються в ОП, є введення обмежень на виїзд депутатів, які можуть бути частиною цього розчарованого крила фракції.

Відхід цілої групи депутатів може мати серйозні наслідки для “Слуги народу”. Якщо значна частина депутатів вирішить покинути парламент, це поставить під загрозу стабільність коаліції та уряду, що, в свою чергу, ускладнить прийняття важливих законопроектів та проведення реформ. Тиск на депутатів також може означати спробу стабілізувати ситуацію всередині фракції, уникнувши подальших розколів.

Банкова терміново шукає можливість домовитися з Дубінським

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Однією з основних пропозицій, яку обговорюють у ОП, є можливість домовленості з Дубінським про його вихід із ситуації, де він, за умовами, може повернути свої фінансові активи і бути випущений з-під арешту. В обмін на це нардеп погодиться працювати в пулі Офісу Президента, зберігаючи певну лояльність до Зеленського, але в обмеженому форматі — з м’якою критикою президента. Такий компроміс дозволить обом сторонам зберегти свої позиції, уникнувши ескалації конфлікту.

Однак, якщо Дубінський відмовиться від цієї пропозиції, в Офісі Президента, ймовірно, готові вжити більш радикальних заходів. Джерела зазначають, що в такому випадку можливе збільшення тиску на нього, у тому числі шляхом посилення умов утримання в СІЗО. Тиск з боку влади може стати серйозним фактором у вирішенні справи, оскільки Дубінський, маючи значний політичний вплив, може створити певну небезпеку для поточної політичної ситуації в Україні.

Зокрема, можливе повернення Дубінського до політичної арени в ролі лояльного до президента політика чи публічної фігури з критичними зауваженнями, може стати ще однією спробою Банкової зміцнити свою політичну позицію, попри неприємні звинувачення та скандали.

У Міноборони анонсували нові функції в Резерв+ для призовників

У мобільному застосунку для військовозобов’язаних Резерв+ найближчим часом з’являться два нових типи відстрочок від служби. Крім того, вже влітку 2025 року українці зможуть сплачувати штрафи за порушення правил військового обліку просто через застосунок – і при цьому отримати знижку 50%. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону. Що […]

У Сумській області внаслідок російського ракетного удару по стрільбищу загинули шестеро українських військових, ще десятеро дістали поранень. Про це повідомила пресслужба Національної гвардії України.

Трагедія сталася 20 травня під час проведення занять на полігоні однієї з військових частин. На місці події вже розпочато службове розслідування. Командира частини відсторонено від виконання обов’язків.

У Нацполіції додали, що в межах слідства буде надано правову оцінку діям усіх посадовців, які ухвалювали відповідні рішення щодо організації заходів у день удару.

Це вже не перший випадок удару по місцях підготовки військових. На початку березня командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий повідомляв про російський ракетний удар по полігону, внаслідок якого загинуло понад 20 військовослужбовців. Тоді також було усунуто начальника центру підготовки підрозділів та командира частини.

Цього разу ситуація повторилася — і знову із численними жертвами серед особового складу. У суспільстві посилюються вимоги до ретельного розслідування та персональної відповідальності командування за безпеку на таких об’єктах.

Останні новини