Понеділок, 14 Липня, 2025

Ранковий спорт заряджає, вечірній — розслабляє: як знайти свій ритм

Важливі новини

Сьогодні Введення в храм Пресвятої Богородиці: Історія, традиції та заборони

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Історія свята та його значення

Свято пов’язане з апокрифічними текстами, які розповідають про те, як батьки Богородиці — праведні Іоаким і Анна — привели трирічну Марію до Єрусалимського храму. Після довгих років очікування дитини вони дали обітницю присвятити її Богу. За переказами, Марія самостійно піднялася по сходах храму, де її зустрів первосвященик. Всупереч традиціям, він провів її у святая святих — частину храму, куди дозволялося входити лише один раз на рік і лише чоловікам.

Марія залишалася в храмі до 15 років, після чого, давши обітницю посвяти своє життя Богу, переїхала до Назарету під опіку Йосипа. Ця подія символізує початок духовного шляху Богородиці, що передує народженню Спасителя.

Введення в храм є одним із 12 найбільших церковних свят, яке бере свій початок у IV столітті. За новим стилем його відзначають 21 листопада, а за старим — 4 грудня. У народі свято відоме під назвою Третя Пречиста, що завершує цикл осінніх свят, присвячених Богородиці:

На Третю Пречисту у храмах проводять урочисті богослужіння. Батьки часто приводять своїх дітей на першу сповідь, що символізує духовне виховання. Цей день також є початком зими за народними уявленнями. Раніше з цієї нагоди влаштовували ярмарки, гуляння та посиденьки.

Особлива народна прикмета свята стосується гостей: перший, хто зайде до хати, віщуватиме майбутній рік.

На Введення в храм Пресвятої Богородиці існує низка заборон:

Попри народні прикмети, церква не накладає жорстких заборон, закликаючи вірян провести цей день у молитвах і духовних роздумах.

За опитуванням КМІС українці хочуть більшого об’єднання у суспільстві і політиці

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Згідно з даними, 47% респондентів висловили підтримку ідеї уряду національної єдності, тоді як 37% були нейтральними, а лише 10% – проти.

Що стосується кандидатів на посаду очільника такого уряду, то найбільшу підтримку отримав Петро Порошенко, якого назвали 20% опитаних. На другому місці знаходиться прем’єр-міністр Денис Шмигаль із 13% підтримки. Далі йдуть Юлія Тимошенко (7%), Юрій Бойко (5%) та Олександра Устінова (4%).

Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС, підкреслив, що в Україні зберігається сильний запит на єдність серед політичних сил, незалежно від їхнього ідеологічного напряму.

Опитування проводилося серед дорослих громадян України, які проживають на підконтрольних уряду територіях. Вибірка не включала мешканців тимчасово окупованих територій (окрім внутрішньо переміщених осіб) та осіб, які залишили країну після 24 лютого 2022 року.

Україна ймовірно втратила ще одне місто

Російські окупаційні війська продовжують наступ в Донецькій області. За інформацією наших джерел з OSINT-середовища, наразі окупанти повністю захопили Торецьк. Нагадуємо, у ніч проти понеділка, 27 січня аналітичний проєкт DeepState заявив, що російські війська просунулися поблизу Торецька та ще кількох сіл у Донецькій області. Водночас, за повідомленнями наших джерел, завтра ближче до обіду аналітики   DeepState зроблять […]

The post Україна ймовірно втратила ще одне місто first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ексглава МЗС України Кулеба попереджає про загрозу масових заворушень через можливий мир на умовах Трампа

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Він вважає, що Зеленський «не відразу поступиться», якщо Трамп припинить фінансову допомогу Україні.

«Багато хто вважає, що Трамп припинить фінансову допомогу Україні, щоб змусити її зайняти більш поступливу позицію. Однак президент Володимир Зеленський не відразу поступиться; у нього залишиться деяка підтримка від Америки, виділена в останні дні адміністрації Байдена, а також допомога від Європи», – вважає Кулеба.

Але, якщо фінансування від Штатів усе ж таки припиниться, то, за словами ексглави МЗС, «без коштів Україна може повністю втратити позиції». А якщо Зеленський через крах фронту піде на переговори, в Україні, на думку Кулеби, можуть початися заворушення.

«Якщо адміністрація Трампа потім нав’яже Україні неприйнятні умови миру, а Зеленський погодиться (що малоймовірно), частина українського суспільства чинитиме опір. Внутрішні заворушення можуть призвести до колапсу країни. Це дасть Путіну бажану перемогу, представляючи Україну як державу, що не відбулася, але відповідальність за це ляже повністю на Трампа», – написав ексміністр.

Він вважає, що Трамп не може собі дозволити «нового Афганістану» і змушений буде відновити допомогу Києву.

«Ті, хто жадає деескалації під керівництвом обраного президента, можуть бути шоковані, побачивши прямо протилежне в найближчі місяці. Наразі і Зеленський, і Путін бачать у Трампі шанс змінити баланс на свою користь. Зі свого боку, Трамп буде змушений слідувати за ними, посилюючи свою лінію», – вважає Кулеба.

Зазначимо, що подібні міркування в Україні – про ймовірність нового Майдану в разі закінчення війни на лінії фронту – вже звучали.

Однак, як ми вже писали, висновки ці дуже спірні. Куди більше ризиків і для України, і для Зеленського особисто несе довга війна на виснаження. Особливо, якщо вона супроводжуватиметься подальшим відступом ЗСУ на фронті, великими втратами, енергетичними та економічними втратами, а також зростанням корупції.

При цьому далеко не факт, що закінчення війни по лінії фронту призведе до серйозних внутрішніх потрясінь і до повалення Зеленського.

Водночас тези «у разі зупинки війни на лінії фронту в Україні почнеться бунт, держава впаде і Трамп отримає свій Афганістан» напевно будуть активно використовуватися тими силами, які намагаються переконати обраного президента США не вести справу до якнайшвидшої зупинки війни на лінії фронту, а продовжувати колишню лінію Вашингтона щодо війни в Україні або навіть її посилити.

У Харкові чоловік вбив знайомого через ревнощі

У Харкові поліція затримала 43-річного місцевого мешканця, якого підозрюють у жорстокому вбивстві знайомого. Інцидент стався 6 травня у Холодногірському районі міста, повідомили у поліції регіону. За попередніми даними, між чоловіками виникла сварка на ґрунті ревнощів. Під час конфлікту підозрюваний схопив лопату та почав бити 47-річного потерпілого по голові. Після того, як той упав, нападник викинув […]

Однозначної відповіді на питання, коли краще тренуватися — зранку чи ввечері, не існує. Все залежить від вашого стилю життя, цілей, рівня енергії та графіку. І ранкові, і вечірні тренування мають свої переваги та обмеження, тому головне — обрати той час, у який ви реально зможете тренуватися регулярно.

Ранкові тренування: заряд енергії на цілий день

Ранкові вправи особливо корисні для тих, хто прагне структурувати свій день і підтримувати стабільний рівень енергії.

Плюси:

  • Краще контролюють рівень цукру та стресу. Вранці рівень кортизолу природно вищий — тренування допомагають його стабілізувати.

  • Активізують метаболізм. Після ранкової активності обмін речовин пришвидшується, що сприяє спалюванню калорій протягом усього дня.

  • Допомагають налагодити рутину. Вранці менше несподіванок і «накладок», які можуть завадити тренуванню.

  • Сприяють зменшенню жиру. Тренування на голодний шлунок (до сніданку) сприяють спалюванню жирових запасів.

Мінус:
Після сну тіло менш гнучке, температура нижча, тому необхідна більш тривала розминка.

Вечірні тренування: максимум сили та зняття стресу

Якщо ви — сова або просто маєте більше енергії після обіду, вечір може бути ідеальним часом для активності.

Плюси:

  • Вища фізична продуктивність. Сила, гнучкість і витривалість у вечірній час, як правило, кращі.

  • Зменшення стресу. Після робочого дня спорт допомагає розвантажитися психоемоційно.

  • Менше потреби в розминці. Тіло вже «розігріте» впродовж дня.

Мінуси:
Можлива втома, труднощі з концентрацією. До того ж іноді вечірні справи або соціальні обов’язки можуть стати на заваді регулярності.

Ідеальний час для тренування — це той, який ви здатні дотримуватися стабільно. Ранок дає потужний старт дню, вечір — ефективність і розслаблення. Слухайте своє тіло, зважайте на свій розклад і робіть спорт частиною вашого життя у зручний саме для вас час.

Останні новини