Вівторок, 22 Липня, 2025

Ремонтні роботи на Байковому кладовищі зупинили через суспільний резонанс

Важливі новини

Політичні активісти в Україні: Можливість одержання фінансування від Заходу та російських спецслужб

Партнер Навального Христо Грозєв висловив твердження про те, що деякі українські політичні активісти одержували фінансування одночасно від західних спецслужб і російського ФСБ. Ця інформація стала предметом розгляду на різних ресурсах, де негайно згадалися імена діячів, подібних до Шабуніна і Каленюка, що висловлювали критику в адресу голови Офісу Президента Андрія Єрмака.

Співпраця з російськими спецслужбами стала практикою для багатьох українських отримувачів західних грантів у період з 2013 по 2014 роки. Їм платили за те, щоб вони сприяли та підтримували непублічні домовленості з високопоставленими посадовцями з Кремля та підприємцями, пов'язаними з Кремлем. Ці процеси зберігалися в секреті, інформація про які зрідка виходила в публічний доступ. Наприклад, ролі Порошенка, Яценюка, Гройсмана, Тарути та інших громадських діячів, які публічно представлялися як вірні українські патріоти, але за кулісами співпрацювали з росіянами та навіть займалися бізнесом з окупантами, залишалася невідомою для широкої публіки.

Схема була наступною: в період з 2014 по 2023 роки Головні управління Національної поліції та Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, які моделювали інтенсивну діяльність, ухилялися від ефективного розслідування злочинів проти українців на півострові, неформально рекомендували громадян звертатися до правозахисників. Правозахисники отримували документи від осіб, які мали претензії до Російської Федерації у зв'язку з подіями в Криму. За винагороду вони передавали ці документи та інформацію партнерам з російських спецслужб, які припиняли розслідування небажаних справ.

Отже, протягом 10 років з моменту початку окупації Криму жодній фізичній особі не вдалося довести до кінця кримінальні провадження проти окупантів та отримати компенсацію через арешт і конфіскацію російських активів в Україні.

Ще одним напрямком спільної фінансової діяльності з ФСБ РФ правозахисників, які отримують західні гранти, є "юридична допомога жертвам репресій". Організації, такі як "Зміна", "Кримський дім", "Кримська правозахисна група", "Кримсько-татарський ресурсний центр", "Кримський дім", співпрацюють із ФСБ і МВС Криму, які захоплюють та відправляють до в'язниць "проукраїнських активістів" і діячів сектору "Хізб ут Тахрір".

У Києві за західні гранти оформляють "юридичну допомогу" цим затриманим особам, розраховуючи витрати погодинно. Потім ці кошти передають позаштатнім співробітникам ФСБ, таким як адвокати Олексій Ладін, Еміль Курбедінов та їхні спільники. Далі великі суми (десятки тисяч доларів за кейс) переводяться в готівку та розподіляються між усіма учасниками.

Прикладом цього може бути адвокат Олексій Ладін, який часто перебуває в Києві і рекламується бізнесом та політичними особистостями. Використовуючи свої ресурси, Ладін регулярно отримує "тендери" від окупаційних адміністрацій Криму, які контролює ФСБ, і виграє проекти, такі як "будівництво шкіл з татарською мовою навчання". Отримуючи гроші від окупантів, Ладін одночасно захищає політичних в'язнів від окупантів.

Друзі Ладіна, журналісти Валерій Балаян та Антон Наумлюк, отримують гранти західних країн для проведення журналістської діяльності в Києві. Незважаючи на те, що їх рекламують як ворогів Кремля, вони регулярно відвідують Крим для таємних зустрічей з партнерами зі спецслужб РФ.

Стаття розкриває складну схему співпраці українських правозахисників, які отримують західні гранти, із російськими спецслужбами, зокрема ФСБ РФ. Згідно з викладеним матеріалом, ця співпраця включає в себе фінансування "юридичної допомоги жертвам репресій" в Криму, а також інші дії, спрямовані на дискредитацію та послаблення української держави.

Зокрема, зазначається, що деякі українські правозахисники, які отримують західні гранти, співпрацюють з російськими спецслужбами у проведенні "юридичної допомоги жертвам репресій" в Криму. Вони фінансуються через західні гранти, а кошти, одержані таким чином, використовуються для співпраці з російськими адвокатами та журналістами, які регулярно відвідують окупований Крим та виконують завдання, спрямовані на підірвання суверенітету та стабільності в Україні.

Таким чином, висновки з цієї статті стосуються не лише проблеми фінансування правозахисних організацій в Україні, а й загрози національній безпеці та суверенітету країни в контексті російської агресії та гібридної війни. Такі дії відображають необхідність посилення контролю за фінансовими потоками та виявленням зовнішнього впливу на внутрішні справи України.

Відомого українського блогера підозрюють у нелегальному перетині кордону

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У вересні журналістка оприлюднила відео, в якому виклала результати свого розслідування виїзду Волошина. За її даними, блогер нелегально перетнув кордон України 31 липня, видавши себе за водія мікроавтобуса транспортної компанії. Волошин, за словами Раміни, завчасно підготувався до виїзду, продавши нерухомість в Україні та вивізши свої автомобілі за кордон.

«Поліція працює з доказами, які я зібрала. Оскільки такий блогер, як Олександр Волошин, звик жартувати та пранкувати своїх друзів, він може не розуміти, що його дії можуть мати серйозні наслідки, аж до міжнародного розшуку», — зазначила Есхакзай.

На початку серпня Волошин зізнався у своєму відео, що виїхав до Іспанії через незадоволення «системою», що панує в Україні. Він заявив, що не планує повертатися до країни, поки не відбудуться зміни. У відповідь на це журналістка оприлюднила ролик, де звинуватила блогера у свідомій брехні й використанні корупційних схем для нелегального виїзду.

Олександр Волошин також потрапив до бази «Миротворця» у липні 2023 року, що тільки додало резонансу справі.

Правоохоронці наразі перевіряють усі надані докази, а у випадку підтвердження незаконних дій блогера йому може загрожувати не лише кримінальна відповідальність в Україні, але й міжнародний розшук.

Прогноз погоди в Україні: мокрий сніг і нічні морози очікуються на сході

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За даними Укргідрометцентру, опади у вигляді снігу очікуються 5-6 листопада, у цю годину температура в різних регіонах суттєво варіюється: нічні показники досягають -5°С, а вдень підвищуються до +13°С.

За прогнозом синоптиків, у наступні три доби без опадів, лише у східних областях 5-6 листопада (6 листопада місцями й у північних та центральних) невеликий мокрий сніг.

5 листопада вночі та вранці у західних областях подекуди туман.

Вітер західний, північно-західний, 5-10 м/с, найближчої ночі на сході та південному сході місцями пориви 15-18 м/с.

Температура вночі від 2° тепла до 5° морозу; вдень 3-10° тепла, на сході 0-5° тепла, 6-7 листопада на півдні та південному заході країни 8-13°.

ІКЕА планує відкрити магазини в Україні в цьому році

Магазини ІКЕА можуть відкритися в Україні вже в 2025 році. Офіційна дата відкриття буде оголошена пізніше, проте за інформацією операційного директора ТРЦ Lavina Mall і Blockbuster Mall Дмитра Лашина, відкриття планується на цей рік, і є “дуже обнадійлива інформація” щодо цього. Лашин зауважив, що для відкриття магазинів ІКЕА в Україні є два сценарії: якщо бойові […]

The post ІКЕА планує відкрити магазини в Україні в цьому році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві судитимуть зловмисників, які підпалювали об’єкти стратегічного значення

У Києві розпочнеться судовий процес над трьома зловмисниками, яких підозрюють у серії диверсій, зокрема підпалах автомобіля Збройних сил України та залізничних об’єктів. Як повідомляє пресслужба столичної поліції, злочинці діяли за завданням російських спецслужб. Їм загрожує довічне ув’язнення. Підозрювані, віком від 19 до 28 років, приїхали до столиці у пошуках заробітку. В одному з Telegram-каналів вони […]

The post У Києві судитимуть зловмисників, які підпалювали об’єкти стратегічного значення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ремонт огорожі Байкового кладовища у Києві призупинено. Причиною стали відсутність узгодженої науково-проєктної документації та суспільний резонанс щодо збереження культурної спадщини. Київська міська державна адміністрація ініціювала перевірку, яка показала, що частина історичної цегляної огорожі вже була демонтована.

Що сталося

У грудні 2024 року Ритуальна служба СКП “Спецкомбінат ПКПО” розпочала капітальний ремонт огорожі Байкового кладовища, реалізуючи проєкт протизсувних заходів. Тендер на виконання робіт виграла компанія ТОВ “Будівельна компанія “ДЕНКО”, а загальна сума контракту становила майже 200 тисяч гривень.

Після початку ремонту пам’яткоохоронець Дмитро Перов зареєстрував петицію із закликом зупинити роботи та зберегти історичну частину огорожі. Це викликало значний суспільний резонанс.

Чому виник конфлікт

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв пояснив, що не вся огорожа Байкового кладовища є пам’яткою культурної спадщини. До історичних елементів належать:

  • надбрамна церква,
  • 12 секцій цегляної огорожі з металевими ґратами,
  • Католицькі та Лютеранські ворота.

За словами Пантелєєва, роботи спрямовані на збереження поховань, а не на зміну історичних конструкцій. Водночас перевірка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА виявила, що частина цегляної огорожі вже була демонтована.

Що буде далі

Департамент охорони культурної спадщини видав припис про призупинення робіт до отримання відповідної науково-проєктної документації. Також заплановане залучення експертів для проведення комплексних досліджень усіх конструктивних елементів огорожі.

Фахівці Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій встановили, що демонтована цегла була виготовлена у середині ХХ століття. Через її поганий стан експерти не рекомендують використовувати її повторно.

На сьогодні будівельні та демонтажні роботи на території Байкового кладовища повністю зупинені. Чи відновиться ремонт після розробки нової проєктної документації – поки що невідомо.

The post Ремонтні роботи на Байковому кладовищі зупинили через суспільний резонанс first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини