Вівторок, 22 Липня, 2025

Родина Романа Маселка купує нерухомість під час війни на кошти невідомого походження

Важливі новини

Україна готується до перших контактів із командою Дональда Трампа, – Арахамія

На початку лютого 2025 року у Вашингтоні відбудуться перші офіційні зустрічі представників України з командою новообраного президента США Дональда Трампа. Переговори проходитимуть у межах “Українського тижня”, який запланований на 3–8 лютого. Про це заявив лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія, передає “Інтерфакс-Україна”. Як повідомив Арахамія, мова йде саме про “контакти”, а не переговорний процес. “На початку лютого буде […]

The post Україна готується до перших контактів із командою Дональда Трампа, – Арахамія first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російські війська просунулися на кількох напрямках: аналіз DeepState

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

За даними Генштабу, найінтенсивніші бої тривають на сході країни. Окупанти зберігають високу активність на Курахівському напрямку, де зафіксовано щонайменше 35 бойових зіткнень. Також тривають запеклі бої в районах Нової Іллінки, Берестків, Вознесенки, Сонцівки, Зорі, Максимільянівки та Антонівки.

За повідомленням аналітиків DeepState, російські війська змогли просунутися в районі Часового Яру та селища Дальнє, а також захопити частини села Берестки. На Вознесенському напрямку також зафіксовано поступ ворога.

“Окупанти намагаються змінити тактику, збільшуючи інтенсивність атак. Ми бачимо значне зростання кількості обстрілів та використання дронів-камікадзе,” — зазначають у Генштабі.

Росія не припиняє завдавати ударів по українській території, спрямовуючи на об’єкти критичної інфраструктури балістичні ракети, авіабомби та дрони. За останню добу, окрім ракетних обстрілів, ворог використав 98 керованих авіаційних бомб (КАБ) та провів понад три з половиною тисячі артилерійських обстрілів.

“Інтенсивно атакує ворог українських захисників на Курахівському напрямку, намагаючись просунутися в районах Берестків, Вознесенки та Дальнього,” — повідомляє Генштаб.

У зв’язку з активними бойовими діями та ракетними ударами, мешканців прифронтових районів закликають дотримуватися заходів безпеки, ховатися у захисних спорудах під час повітряних тривог та уникати перебування на відкритих територіях.

Попри складну ситуацію на фронті, ЗСУ продовжують утримувати позиції та завдавати ударів у відповідь по ворожих силах. Генштаб наголошує на важливості єдності та підтримки військових, які захищають незалежність та територіальну цілісність України.

Нагадаємо, що російські війська систематично завдають ударів по енергетичній інфраструктурі України, намагаючись знищити критичні об’єкти перед зимовим періодом. Проте українська протиповітряна оборона продовжує активно працювати, збиваючи ворожі ракети та дрони.

Єрмак засудив ганебну поведінку нардепа Тищенка під час конфлікту з ексвійськовим у Дніпрі

Голова Офісу президента Андрій Єрмак рішуче відреагував на інцидент, що стався у Дніпрі за участю народного депутата Миколи Тищенка та колишнього військового. Єрмак засудив поведінку Тищенка, назвавши її ганебною та такою, що не відповідає високим стандартам, яких мають дотримуватися представники влади.

Єрмак наголосив на важливості відповідального ставлення до своїх обов'язків усіх державних службовців, особливо в умовах війни, коли кожен вчинок має значення для суспільства та держави. Голова Офісу президента підкреслив, що поведінка, яка принижує гідність людей, особливо тих, хто захищав країну, є неприпустимою.

Цей інцидент викликав широкий резонанс у суспільстві, викликавши обурення серед громадян і представників різних політичних сил. Багато хто висловив підтримку ексвійськовому, вказуючи на важливість поваги та шанобливого ставлення до всіх, хто служив і захищав Україну.

Єрмак закликав до проведення об'єктивного розслідування інциденту та наголосив на необхідності прийняття відповідних заходів для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому. Він зазначив, що представники влади повинні служити прикладом для громадян, демонструючи високу культуру поведінки та повагу до кожної людини.

Цей випадок став черговим нагадуванням про те, що влада не повинна бути відірвана від народу, а навпаки, повинна підтримувати й захищати його інтереси. Повага до громадян, зокрема до тих, хто захищає країну, є основою довіри та підтримки державних інституцій.

Андрій Єрмак також наголосив на важливості збереження єдності та солідарності у суспільстві, особливо у складний для країни час. Він закликав усіх представників влади пам'ятати про свої обов'язки перед народом і діяти виключно в інтересах країни та її громадян.

Про це Єрмак написав у Telegram.

“Подивився відеозапис конфлікту народного депутата Тищенка та військового. Тут нема навіть про що говорити. Поведінка народного депутата – абсолютно ганебна. Їй немає виправдань. Правоохоронним органам точно є на що реагувати”, – зазначив глава ОП.

Єрмак також зазначив, що справді давно знає Тищенка та хрестив його сина, але це було багато років тому.

“Я давно вже не сприймаю його вчинки і не розумію їх. Тому не підтримую з ним жодних стосунків. Якщо хтось забув, що кожен повинен нести за свої неадекватні дії відповідальність, незалежно від посад чи прізвищ, раджу про це згадати. Така поведінка Тищенка несумісна зі статусом народного депутата”, – сказав Єрмак.

Нагадаємо, що у Дніпрі 20 червня група невідомих напала на колишнього бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра “Сина” Павлова, коли той гуляв із дитиною. На відео видно, що до цього причетна охорона народного депутата Миколи Тищенка, з яким Павлов посперечався. Пізніше виявилося, що 20 червня Тищенко приїхав до Дніпра з групою осіб у військовій формі та здійснив рейд по “офісах”, які здебільшого організовані криміналом та функціонують під кришуванням високопосадовців української влади.

Українцям, які перебувають у Німеччині, радять якнайшвидше знайти роботу

Українським біженцям, які знайшли прихіст у Німеччині через війну, рекомендують якнайшвидше знайти роботу. Таку пораду дає видання Deutsche Welle, посилаючись на зміни в політичній ситуації в країні. Видання зазначає, що у Німеччині в економіці і в суспільних настроях останнім часом відбуваються швидкі зрушення, які в 2025 році можуть побічно і навіть прямо позначитися на українських біженцях, […]

The post Українцям, які перебувають у Німеччині, радять якнайшвидше знайти роботу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна лідирує серед імпортерів зброї, а Росія втрачає експортні позиції

Україна другий рік поспіль залишається найбільшим імпортером зброї у світі. За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), наша країна отримала найбільше військової допомоги за останні п’ять років, що стало прямим наслідком повномасштабного вторгнення Росії. За період 2020-2024 років частка України у світовому імпорті зброї склала 8,8%. Основні постачальники озброєнь: США – 45% загального […]

The post Україна лідирує серед імпортерів зброї, а Росія втрачає експортні позиції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У період неспокою та військових дій в Україні, коли масова частина населення переживає важкі економічні випробування, член Вищої ради правосуддя, Роман Маселко, разом із своїми родичами опинився в центрі гучного скандалу. Цей скандал, як повідомляє видання “Закон і бізнес”, пов’язаний із спробою надбання нерухомості за кошти, походження яких невідоме. Умови конфлікту виявилися особливо складними, оскільки вони співпали зі складною соціально-політичною ситуацією в країні.

Наступні кроки Романа Маселка та його родичів стали предметом великого суспільного обговорення та розгляду у засобах масової інформації, а також серед правозахисних організацій. Ця ситуація викликала серйозні сумніви та критику щодо дій і намірів члена Вищої ради правосуддя та його близьких. Водночас, вона підкреслила загальний клімат невпевненості і недовіри в суспільстві щодо дотримання принципів чесності та законності, особливо серед осіб, які займають ключові посади у правовій системі.

Цей епізод став важливим випробуванням для владних структур та механізмів контролю за додержанням законності в країні. Він підкреслив необхідність посилення механізмів контролю за фінансовими операціями та декларуванням майна для уникнення корупційних схем та зловживань у владних структурах. Також він відобразив важливість забезпечення прозорості та відкритості у процесі взаємодії між владними особами та громадянами, що є ключовим елементом будівництва довіри та легітимності державних інституцій.

Згідно з розслідуванням, пенсіонерка Галина Боженко, яка доводиться тіткою Роману Маселку, позичила його дружині майже 15 тисяч доларів США. Ці кошти були використані для придбання двокімнатної квартири в Києві вартістю майже 1,6 мільйона гривень. Факт позики від пенсіонерки викликав багато сумнівів та підозр серед журналістів та громадськості.

При цьому з декларації випливає, що дружина Маселка під час купівлі квартири зберегла свій доларовий депозит (майже 11,8 тисяч доларів), а офіційних коштів сім’ї, які залишилися, не вистачило б для купівлі квартири навіть з урахуванням грошей від тітки.

Також журналісти з’ясували, що тітка, маючи пенсію близько 15 тисяч грн, уже під час війни набула у власність два приміщення площею 14,7 та 11.9 м2 і дві квартири в один день площею 47,2 м2 і 100,1 м2 у ЖК «Еко-дім» у Львові. За оцінками експертів, загальна вартість такої нерухомості перевищує 150 тисяч доларів.

Згідно з поясненням Маселка, тітці дісталася спадщина від дідуся. Справді, 85-річний дідусь мав 27 рахунків у 8 банках на суму майже 1,55 млн грн. І всі ці гроші перейшли доньці у спадок. Хоча, як перевірили ЗМІ, офіційно він ніяк не міг заробити таку суму за останні 20 років свого життя.

Як уже раніше повідомляв «ЗіБ», нардепи Максим Бужанський і Кирило Нестеренко звернулися до ВРП і НАЗК із проханням перевірити сумнівні факти декларації члена ВРП.

Останні новини