Середа, 23 Липня, 2025

Російське Міноборони оголосило про окупацію Роботиного: що ми знаємо

Важливі новини

Мобілізація жінок в Україні: реакція Олексія Арестовича

Ключові елементи військового обліку:

«Почало проступати справжнє обличчя всіх цих Берлінських, Корчинських, Портникових та інших Янін Соколових.

Вони відчули наближення агонії системи, в якій вони вже бачили себе в дамках – розпорядниками ваших життів і смертей, тому що вони – «державною» і «патріоти». І вони готові вас усіх потягнути із собою в могилу, аби не виникло світу, в якому ви, ви самі розпоряджаєтеся своїм життям, свободою, майном, майбутнім і сьогоденням, а не борці з Булгаковим», – заявив Арестович.

Він вважає, що таким, як Берлінська, «вигідний стан війни».

«Тільки в цій ситуації ці обсоси щось із себе представляють, і їх хоч хтось слухає. Вони отримують аудиторію і гроші. І вони швидше поховають вас усіх і Україну загалом, ніж добровільно це віддадуть», – сказав Арестович.

АРМА планує повернути понад $100 мільярдів, які було виведено з України за 30 років

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Про це повідомила голова Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) Олена Дума.

«Ми проаналізували, що станом на сьогодні можемо говорити про цифри більш як $100 мільярдів як динамічну цифру, яка знаходиться за кордоном», — зазначила вона.

Для повернення таких активів АРМА у липні 2023 року розробило та затвердило порядок реалізації арештованих активів за кордоном. Однак, як пояснила Дума, АРМА не може самостійно обирати покупця таких активів. Агентство зобов’язане створити конкурсну комісію, до складу якої входять представники Міністерства економіки та Міністерства юстиції. Саме комісія обирає організатора торгів за вісьмома критеріями.

Керівниця АРМА уточнила, що для продажу активів враховується їх вид. Так, для яхт може бути обраний світовий аукціонний дім, для нерухомості — агентства нерухомості, а для творів мистецтва — спеціалізовані майданчики.

Сергій Стефурак: радник Дениса Шмигаля та лобіст ЄДАПС

Деякі медіа висловлюють занепокоєння щодо ролі Стефурака в певних урядових рішеннях. Зокрема, його ім'я згадується в контексті обговорень навколо Єдиної державної автоматизованої паспортної системи (ЄДАПС).

Стефурак родом із Рогатині Івано-Франківської області. Потрапив до команди голови уряду завдяки родинним зв’язкам: його мати – Марія Савка працювала першим заступником голови Івано-Франківської ОДА в той час, коли її очолював Денис Шмигаль.

До того, як потрапити до команди Шмигаля, Стефурак працював у агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка, зокрема в торговій мережі “Фаворит” та наглядових радах інших пов’язаних з ним компаній. Під управлінням Стефурака компанії агромагната намагалися обійти тендерні правила на постачання продуктів харчування, за що були оштрафовані Антимонопольним комітетом.

Також Сергій Стефурак, будучи директором однієї з фірм Бахматюка, засудив збанкрутілий банк самого ж Бахматюка, з метою отримати відшкодування збитків від Фонду гарантування вкладів, що однозначно є шахрайством. Тож не дивно, що наші співрозмовники в Кабміні називають Стефурака “лобістом Олега Бахматюка” в уряді Дениса Шмигаля.

В контексті функціоналу Сергія Стефурака в команді Дениса Шмигаля, варто також згадати зв’язки Стефурака з нині покійним Андрієм Іванчуком. Іванчук відомий тим, що представляв інтереси російського “Лукойлу” після формального продажу його активу в Івано-Франківській області – заводу “Карпатнафтохім.

Андрій Іванчук також мав відношення до мереж магазинів Duty Free, якими володів разом із партнером Артуром Гранцем, власником видання Forbes. Гранцу часто приписують зв’язки з росіянами через ігорний бізнес та спробу продати Forbes Україна російському православному олігарху Костянтину Малофєєву. Нагадаємо, що Сергій Стефурак, як радник Дениса Шмигаля з економічних питань, має вплив тому числі на фіскальну і митну політику, що пов’язана з діяльністю Duty Free.

Також цікаво, що весною минулого року прем’єр-міністр Денис Шмигаль та його найближчий радник Сергій Стефурак заблокували роботу Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), шляхом навмисного не призначення четвертого члена комісії, що автоматично призвело до відсутності кворуму та неможливості прийняття рішень. Як наслідок, КРАІЛ не міг позбавляти ліцензій компанії, які були повязані з РФ та потрапили до санкційного списку. Як зазначають учасники ринку, така ситуація була вигідна одному з бенефіціарів «Vbet» Артуру Гранцу.

У серпні 2023 року в медіа розгорівся скандал, через ймовірне лобіювання Сергієм Стефураком повернення корупційних схем середини 2000-х років, пов’язаних із концерном ЄДАПС.

ЄДАПС – це консорціум-монополіст часів Януковича, через який здійснювався друк усіх можливих документів країни, починаючи з паспортів громадян закінчуючи акцизними марками. Він мав природно величезну корупційну складову, активно працюючи на поповнення чорної каси “сім’ї” екс-президента.

Сьогодні ЄДАПС має назву “Industrial Innovation Group”, а його філіал в Україні – “Поллі-Сервіс”. “Industrial Innovation Group” презентує себе як нового гравця на ринку. Але чи так це насправді?

Скандально відомий співвласник ЄДАПС Юрій Сидоренко, який неодноразово переховувався від правоохоронців різних країн і мав бізнес у Москві, офіційно вийшов зі структури компаній в 2017 році. Замість нього власниками стали двоє давніх менеджерів ЄДАПСу, низка офшорок і громадянин Арабських Еміратів, де “ожив” консорціум.

Але вже у 2018-му одна з компаній цієї імперії, патентуючи в ЄС свій черговий винахід, вказала особисто Сидоренка серед винахідників. Варто відзначити, що наразі дана інформація видалена.

Крім того, у 2021-му в одній з митних декларацій “Industrial Innovation Group” на товар, відправлений до Женеви, отримувачем була вказана людина на ім’я “M Sidorenko”. Це може бути дочка бізнесмена Марія.

Компанію “Поллі-Сервіс”, яка постачає матеріали для всіх монополізованих сфер, суспільству представляють українським виробником.

Та бізнес-імперія, до якої входить цей нібито вітчизняний виробник критично важливих для України документів, уже після вторгнення в Крим і на Донбас, незадовго до повномасштабної війни, не цуралась вести бізнес з Росією. Останні угоди з компаніями з РФ, які збереглись у міжнародній базі імпорту-експорту ImportGenius, датовані груднем 2021-го року.

Серед непублічних власників ЄДАПСу, як встановили журналісти, міг бути проросійський політик Віктор Медведчук. А за часів Януковича консорціум зводив храм Російської православної церкви в Еміратах.

Починаючи з 2021 по 2023 рік за участі Сергія Стефурака уряд Шмигаля ухвалив низку рішень, що дозволили ЄДАПС повернутися на ринок. Зокрема, змінились вимоги до паспортів, водійських посвідчень, техпаспортів українців, було введено монополію на виробництво нотаріальних бланків та повернено голограму на акцизну марку.

Матеріали для всіх цих виробництв наразі постачає лише вищезгадана компанія “Поллі-Сервіс”, пов’язана з росіянами та колишнім ЄДАПС. Нагадаємо, що тільки за 2021-2023 роки ЄДАПС отримав державних контрактів на суму щонайменше 2,3 млрд гривень.

Але повернення Сергієм Стефураком та Денисом Шмигалем корупційних схем часів Януковича по друку державних документів, в умовах повномасштабного вторгнення, крім значних корупційних ризиків, несе також і ризики для української державності.

Правоохоронці почали масово виявляти підроблені документи, які практично не відрізняються від оригінальних. Не важко здогадатись, що такого роду документи крім криміналітету цікаві також російським спецслужбам. Тож питання повернення ЄДАПС, це не тільки про корупцію, але і про державну безпеку.

В Одесі офіційно відкрито пляжний сезон: доступні 27 зон відпочинку

Одеська обласна військова адміністрація погодила відкриття 29 пляжних зон для відпочинку населення, з яких 27 розташовані в межах Одеси. Про це повідомили в Одеській ОВА. Рішення ухвалене після перевірки безпечності зон узбережжя, облаштування укриттів поблизу та встановлення регламентів на випадок загрози. До переліку відкритих пляжів увійшли зокрема: «Ітака», Інклюзивний пляж «Безмеж», «Гранд Петтін», «Куба», Пляж […]

Сонячне затемнення 29 березня: точка перезавантаження для кожного

Останній тиждень березня стане справжнім астрологічним випробуванням. 29 березня відбудеться сонячне затемнення у знаку Овна, яке завершить коридор затемнень, що тривав з 14 березня. Це подія, що знаменує закінчення одного етапу і початок нового. Що означає затемнення 29 березня? Часткове сонячне затемнення відбудеться о 12:57 за київським часом. В астрологічному плані це затемнення особливе: місячний […]

The post Сонячне затемнення 29 березня: точка перезавантаження для кожного first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У заяві Міністерства оборони РФ повідомлено про повне захоплення села Роботиного на Запоріжжі їхніми військовими підрозділами. Це спричинило серйозне хвилювання серед українського військового керівництва та населення. Однак згідно з опублікованим зведенням Генерального штабу ЗСУ станом на 15 травня о 11:30, ворожі атаки в районі Роботиного були відбиті українськими захисниками. На Оріхівському напрямку спостерігалася тривала оборонна боротьба, під час якої українські військові здійснили три успішні відбиття атак противника на напрямку Новопрокопівка – Роботине. Додатково, дані з мапи бойових дій DeepState не підтверджують інформац

У заяві Міністерства оборони РФ повідомлено про повне захоплення села Роботиного на Запоріжжі їхніми військовими підрозділами. Це спричинило серйозне хвилювання серед українського військового керівництва та населення. Однак згідно з опублікованим зведенням Генерального штабу ЗСУ станом на 15 травня о 11:30, ворожі атаки в районі Роботиного були відбиті українськими захисниками. На Оріхівському напрямку спостерігалася тривала оборонна боротьба, під час якої українські військові здійснили три успішні відбиття атак противника на напрямку Новопрокопівка – Роботине. Додатково, дані з мапи бойових дій DeepState не підтверджують інформацію про окупацію Роботиного. Таким чином, необґрунтовані твердження російського Міноборони щодо захоплення цього населеного пункту породжують сумніви та вимагають подальшого розслідування.

Останні новини