Понеділок, 14 Липня, 2025

СБУ викрила «крота» у Повітряних Силах: майор ЗСУ шпигував на фсб

Важливі новини

Ківалов обійшов закон і став найбагатшим пенсіонером України

Сергій Ківалов, президент Міжнародного гуманітарного університету, отримує рекордну для України пенсію – 246 тисяч гривень на місяць. Водночас його університет намагався спростувати цю інформацію, але замість аргументів у заяві були маніпуляції та неправдива інформація про пенсійну систему. Ще у 2020 році його виплати становили 14 тисяч гривень, але він звернувся до Пенсійного фонду із вимогою […]

The post Ківалов обійшов закон і став найбагатшим пенсіонером України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Добровольці ЗСУ, колишні в’язні, втекли з навчального центру “Десна”

Суспільство з хвилюванням реагує на недавню подію, яка сталася у навчальному центрі "Десна". За останніми звітами, шестеро ув'язнених осіб, які вирішили приєднатися до Збройних сил України, здійснили втечу зі свого місця перебування військовою формою та із зброєю. Цей інцидент викликав серйозне обурення серед громадськості та породив великий ряд питань щодо безпеки та дисципліни в армії.

“З навчального центру “Десна” втекли увʼязнені громадяни, які погодились долучитись до лав Збройних Сил України. Попередньо відомо, що вони у військовій формі та озброєні”, – пише видання.

За даними видання, увʼязнені втекли зі 169 навчального центру ім. князя Ярослава Мудрого.

Про втечу повідомило командування військової частини командирам підрозділів навчального центру. За їхніми словами, шість вʼязнів здійснили втечу, при цьому бувши у формі ЗСУ та зі зброєю.

Їхнє подальше місцеперебування не відоме.

Поки військове командування не прокоментувало інформацію.

Україна звільнила понад 2 750 ув’язнених для служби в армії, що дозволило країні мобілізувати додаткові сили в триваючій війні з рф.Очікується, що понад 4000 чоловік добровольців візьмуть участь у першому раунді подібної мобілізації.

Зараз ув’язнені-добровольці служать у частинах, які повністю складаються з колишніх в’язнів і керуються досвідченими військовими.

Словацький депутат заявив про виснаження ресурсів ЄС через підтримку України

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

«Уся Європа, весь Європейський союз, а також Сполучені Штати підтримують Україну не тільки фінансово, а й військовими засобами. Але ми виснажені, ми повністю виснажили наші ресурси в плані військової техніки, озброєнь тощо. Таким чином, фінансова і військова підтримка – це не шлях до встановлення миру в Україні», – заявив парламентарій.

При цьому Україні слід готуватися і до скорочення допомоги від США – є всі передумови для того, що після перемоги Дональда Трампа на виборах значна частина спецтехніки та зброї постачатиметься за рахунок Києва, а не безоплатно, як раніше (про це неодноразово заявляв сам Трамп).

Утім, західна допомога вже істотно знизилася. «Урізання» йде за трьома напрямками: скорочення частки грантів (тепер 80% – кредити під погані умови, хоча на початку війни було половина на половину), скорочення загального обсягу фінансування і надання більшої кількості допомоги в матеріальному вигляді, тобто мотлоху за завищеними цінами.

Наречений ведучої Лесі Нікітюк вперше висловився про батьківство

Наречений популярної української телеведучої Лесі Нікітюк, військовослужбовець Дмитро Бабчук, уперше публічно висловився про новий для себе досвід — батьківство. У сторіз Instagram чоловік поділився своїми враженнями від того, як змінилося його життя після народження сина. За словами Дмитра, йому хочеться постійно бути поруч із дитиною, однак через службу це поки що неможливо. “Взагалі добре, але […]

Тривожна атмосфера Часового Яру: огляд ситуації в Україні

Останні звіти свідчать про серйозні проблеми у Збройних Силах України (ЗСУ) у забезпеченні оборони Часового Яру через відсутність зенітних ракет. Цю тривожну ситуацію висвітлив відомий німецький журнал BILD, опираючись на аналіз Юліана Рьопке. Він проаналізував відео, на якому російський штурмовик Су-25 атакує Часів Яр, пролітаючи над селом Іванівське на низькій висоті та наближаючись до українських позицій на менш ніж трьох кілометрах. Зазначається, що не зважаючи на спроби збити літак, він успішно відвернувся, випустивши теплові пастки, і повернувся у бік Бахмута.

Рьопке підкреслив, що кілька місяців тому неможливо було уявити таку ситуацію, де російський штурмовик вільно діє над українським контрольованим містом, не зазнаючи відповідної відповіді від ПЗРК. Він висловив занепокоєння тим, що Україна очевидно не має достатньої кількості зенітних ракет для ефективного захисту.

Речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" підполковник Назар Волошин в ефірі телемарафону підтвердив, що Часів Яр залишається під контролем, але ворожа активність на Бахмутському напрямку та саме на Часів Яр зростає. Він розповів, що російські штурмовики атакують з підтримкою бойових машин піхоти та дронів, а також артилерії. На додачу до цього, російська авіація наносить удари по цивільній інфраструктурі та українських позиціях, а артилерія Збройних Сил РФ активно обстрілює з підтримкою мінометів та артилерії, зафіксовано понад 120 обстрілів протягом доби.

"Для атак на Часовий Яр та інші населені пункти Росія використовує боєприпаси корейського та китайського виробництва, більш конкретно, північнокорейського", — додав речник Операції сил об'єднаних угрупувань військ "Хортиця".

• Наразі у Збройних Силах України виникли серйозні проблеми з обороною Часового Яру через відсутність достатньої кількості зенітних ракет.

• Ворожа активність на Бахмутському напрямку, зокрема на Часів Яр, зростає, що становить загрозу для цивільного населення та українських військових позицій.

• Російські штурмовики використовують різноманітні техніки та зброю, включаючи дрони, артилерію та авіацію, для атак на Часів Яр.

• Україна не має достатнього обсягу зенітних ракет для ефективного захисту своїх територій.

• Силові структури України заявляють про збереження контролю над Часовим Яром, але наголошують на необхідності посилення оборонних заходів.

• Для подальшого зміцнення оборони України важливо вирішити проблему забезпечення зенітними ракетами та підвищити готовність до відповіді на ворожі атаки.

На Львівщині Служба безпеки України затримала майора Повітряних Сил ЗСУ, який виявився агентом російської фсб. Військовий збирав розвідувальну інформацію про українську авіаційну інфраструктуру для передачі ворогу. Про це офіційно повідомила СБУ.

За даними слідства, зрадника завербували через його колишню дружину — теж колишню військову, яка після окупації залишилась у Мелітополі й стала співпрацювати з росіянами. Саму агентурну діяльність координував офіцер елітного підрозділу «Альфа» фсб — кадровий співробітник Олександр Бєлодєдов.

Головна мета шпигуна — зібрати координати українських аеродромів, логістичних центрів, ангарів та баз технічного обслуговування бойової авіації. Ці дані окупанти планували використати для ракетних та дронових ударів по критичній інфраструктурі Повітряних Сил.

Однак плани російської розвідки були зірвані: військова контррозвідка СБУ спільно з Головнокомандувачем ЗСУ вчасно виявили й задокументували злочинну діяльність, зафіксували контакти з агентами фсб та затримали зрадника.

СБУ також провела додаткові заходи для убезпечення усіх об’єктів, до яких ворог міг намагатися отримати доступ.

Наразі майору повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій за попередньою змовою в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України). Його заарештовано. Якщо провину доведуть — йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Окремо заочно підозру у держзраді отримала його колишня дружина, яка нині перебуває на окупованій території.

Спецоперацію проводили під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.

Останні новини