Вівторок, 15 Липня, 2025

Схеми з додатковими угодами: як змінювалася ціна електроенергії для державних установ

Важливі новини

Верховний представник ЄС не виключає відправку іноземних військових в Україну

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Досі дискусія велася навколо того, які країни готові відправити солдатів в Україну, а які ні: я вважаю, що нічого виключати не можна і в цьому питанні слід зберігати певну стратегічну двозначність”, – сказала Каллас.

Каллас підкреслила, що Європа могла б “зіграти свою роль”, якби припинення вогню дійсно було досягнуто і необхідно було б відправити війська для перевірки його дотримання.

“Вибір в цьому плані в будь – якому випадку залишається за Україною”, – зазначила вона.

Крім того, Каллас заявила, що вже “наводить мости з адміністрацією США”.

” але, коли я чую повідомлення від держав-членів, які провели переговори з адміністрацією Трампа… вони більше не говорять, що покласти край цій війні так легко. Можливо, нам слід запитати себе, чи не корисно перемир’я росіянам, щоб вони не відмовилися від своїх цілей, тому що Україні зараз важко, але ми переоцінюємо москву: їх економіка вступила у важку фазу, між санкціями , дефіцитом, інфляція, брак кадрів”, – заявила Каллас.

Вона зазначила, що тому продовжувати підтримувати Україну також “в інтересах США”, оскільки перемога Москви “посилить Китай, Іран і Північну Корею, які вже діють разом”.

В ЄС повідомляли, що ще немає консенсусу серед членів Європейського Союзу щодо відправки в Україну інструкторів для навчання українських військових.

The Times з посиланням на джерела повідомляло, що військове керівництво Великобританії зараз вивчає можливість відправки своїх інструкторів в Україну, попередньо на захід країни.

Рада (ЄС) прийняла рішення про продовження мандата місії з військової допомоги ЄС на підтримку України (EUMAM Ukraine) ще на два роки, до 15 Листопада 2026 року, з бюджетним асигнуванням в обсязі майже 409 мільйонів євро на період з 14 Листопада 2024 року до 15 Листопада 2026 року.

Parfeniuk вперше розповів про розрив стосунків із матір’ю своєї дитини

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Самі знаєте, так буває, що час все ставить на свої місця! Ми дуже любимо одне одного, бо є через кого. Але для збереження нашого морального і духовного здоров’я, щоб можна було працювати, творити, жити – треба краще відпустити”, – написав співак у своєму зверненні.

Ілля також підкреслив, що, попри розрив, вони із Сімбочкою планують залишатися в добрих стосунках заради спільної доньки Софії, якій зараз сім місяців.

“Ми на звʼязку, ми виховаємо нашу малечу в кращих тенденціях і будемо робити все для її щастя. Часто зможете побачити нас разом. Вірю, що все буде добре”, – додав Parfeniuk.

Нагадаємо, пара була разом майже два роки. Влітку 2023 року Парфенюк освідчився Сімбочці, і в березні 2024 року у них народилася донька Софія. Після розставання Parfeniuk і Сімбочка мають намір підтримувати дружні стосунки та разом виховувати свою дитину.

Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними

Сезонні респіраторні захворювання, зокрема грип, COVID-19 та аденовірус, можуть ускладнюватися пневмонією. Лікар-терапевт розповіла, як відрізнити вірусну інфекцію від серйозного запалення легень, на які симптоми варто звертати увагу та коли слід терміново звертатися до лікаря. Основні відмінності вірусної інфекції та пневмонії Вірусні інфекції зазвичай вражають верхні дихальні шляхи – ніс, горло та бронхи. Вони проявляються першінням у […]

The post Пневмонія без температури: які симптоми можуть бути небезпечними first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Камалія розповіла про стосунки з ексчоловіком після розлучення

Відома українська співачка Камалія поділилася подробицями своїх стосунків із колишнім чоловіком, мільярдером пакистанського походження Мохаммадом Захуром, після розлучення. Виконавиця розповіла, що бізнесмен категорично проти повернення їхніх спільних доньок в Україну. Як відомо, Захур забрав 11-річних Арабеллу та Мірабеллу через повномасштабне вторгнення до Лондона, Велика Британія. Там вони живуть вже майже три роки. Камалія розлучилася з […]

The post Камалія розповіла про стосунки з ексчоловіком після розлучення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Трагедія на тиловому полігоні: приховування відповідальності чи стратегічне мовчання?

Ракетний удар по тиловому полігону, що стався 1 березня 2025 року, став важливою темою для обговорення серед українських військових експертів і громадськості. Тільки 3 березня була оприлюднена заявка від Олексія Драпатого, що стосувалася цього інциденту. Однак, питання, які виникли після трагедій, зокрема відповіді щодо осіб за її межами, залишаються відкритими, що залишають додаткові сумніви щодо […]

The post Трагедія на тиловому полігоні: приховування відповідальності чи стратегічне мовчання? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Нові розслідування привернули увагу до тіньових механізмів на ринку постачання електроенергії для державних і комунальних установ. У фокусі — компанії, пов’язані з найбільшим гравцем енергетичного ринку України — Рінатом Ахметовим.

Згідно з офіційною звітністю, у 2025 році ТОВ «Д.Трейдінг» задекларувало доходи на рівні 215 мільярдів гривень, ставши абсолютним лідером серед приватних енергетичних компаній. У десятку найбільших також увійшли «Дніпровські енергетичні послуги» та «Київські енергетичні послуги» — обидві структури, що належать до енергетичного бізнесу групи ДТЕК.

Попри колосальні обсяги прибутків, у суспільстві зростають підозри щодо прозорості роботи енергокомпаній. Правоохоронні органи наразі розслідують імовірне застосування схеми каскадного підписання додаткових угод до вже укладених контрактів. Саме ці дії могли призвести до значного зростання цін на електроенергію для бюджетних установ — іноді більш ніж удвічі протягом року.

Суть схеми полягає в послідовному перегляді початкових умов постачання електроенергії: спочатку компанія виграє тендер із привабливою ціною, а згодом укладає кілька додаткових угод, які істотно підвищують вартість. У підсумку держава витрачає значно більше коштів, ніж передбачалося початково, а ринок залишається неконкурентним.

Аналітики зазначають, що подібна практика шкодить не лише держбюджету, а й спотворює сам принцип чесної ринкової конкуренції. Експерти закликають до ретельної перевірки укладених договорів, зокрема щодо умов їх зміни після підписання.

На тлі воєнного часу та високих бюджетних навантажень такі схеми викликають особливу чутливість у суспільстві. Водночас наглядові органи мають з’ясувати, чи йдеться лише про комерційні дії в межах правового поля, чи про ознаки зловживань, які потребують кримінальної оцінки.

Останні новини