П’ятниця, 25 Липня, 2025

Шевченківська премія: оголошено номінантів цього року

Важливі новини

Автопарк еліти: хто з депутатів їздить на Ferrari, Lamborghini та Maybach

Поки українці збирають гроші на дрони та бронежилети, окремі народні обранці — на розкішні авто. У 2025 році найбільш гучною покупкою серед парламентарів стала Audi Q8 вартістю 5 млн грн. Її власником став Сергій Магера — нардеп і колишній член забороненого “Опозиційного блоку”. Але це лише вершина айсберга, адже у Верховній Раді — справжній автопарк […]

У Байдена хотіли після перемоги Трампа запросити Україну до НАТО, але потім відмовилися від цієї ідеї

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Намагаючись посилити підтримку Києва на тлі побоювань, що Трамп поведе справу до переговорів, адміністрація Байдена «розглядала можливість публічно закликати до офіційного запрошення Києву вступити в НАТО».

Але за підсумком у Білому домі вирішили відмовитися від цього, «враховуючи малу ймовірність успіху в короткостроковій перспективі».

Більш життєздатною вважається ідея двосторонніх угод з безпеки.

Також, пише агентство, хоча Байден і намагається зараз направити максимальну допомогу Києву напередодні свого відходу з влади, можливості президента США обмежені.

Більшу частину грошей, що залишилися, можна використати тільки для зброї, яка вже є в запасах Пентагону. Але занадто сильне скорочення цих запасів поставить під загрозу власну оборону США, йдеться в статті.

“Тимчасове управління” від Путіна: нова спроба маніпулювати мирними процесами в Україні

Володимир Путін знову виступив із провокаційною заявою, запропонувавши обговорити можливість введення “тимчасового управління” в Україні. За словами російського лідера, таке управління можна було б здійснити під егідою ООН та за участі інших країн, включаючи США та європейських партнерів Росії. Путін запевнив, що таке управління було б необхідним для проведення “демократичних виборів”, а під його контролем […]

The post “Тимчасове управління” від Путіна: нова спроба маніпулювати мирними процесами в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Путіну не доповіли про українське вторгнення, хоча у розвідки були такі дані

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Ніхто не поінформував про можливе вторгнення в Курську область російського диктатора володимира путіна, хоча розвідка знала про це за два тижні. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами людини, близької до кремля, командувач російської армії валерій герасимів і високопосадовці, мабуть, проігнорували попередження розвідки про те, що “українські солдати” збираються біля кордону із західною Курською областю Росії, за два тижні до початку наступу, і ніхто не поінформував президента володимира путіна.

Як пише Bloomberg, оборонні сили всередині Росії були захоплені зненацька і не чинили первісного опору наступу.

Джерело повідомляє, що герасимів навряд чи буде відсторонено з посади в короткостроковій перспективі, але терпіння кремля щодо його дій у війні закінчується.

Bloomberg зазначає, що представник кремля дмитрій пісків не відповів на прохання прокоментувати ситуацію.

Контекстросія оголосила надзвичайний стан у Курській області, оскільки вона бореться третій день, щоб відобразити вторгнення, яке, за словами Герасімова, склало нібито близько 1000 українських солдатів за підтримки танків та бронетехніки.

Він повідомив путіну на телевізійній зустрічі в середу, що росія розгорнула війська, авіаудари та артилерію, щоб спробувати зупинити наступ.

Російський диктатор путін через добу відреагував на події в області курсу і звинуватив Україну в масштабній провокації.

Прес-секретар Білого дому Карін Жан П’єр підтвердила, що США не було попереджено про операцію в Курській області перед її проведенням. Однак адміністрація США планує звернутися до України для отримання детальної інформації про мету та характер прориву.

Відійшов у вічність видатний Геннадій Москаль: втрата для України

Україна втратила видатного політика, колишнього керівника Закарпатської та Луганської облдержадміністрацій, колишнього народного депутата та генерала Геннадія Москаля, який помер у віці 73 років. Причиною його смерті стала тяжка хвороба. За словами парламентарів, політик пішов з життя вранці 17 березня. "Після важкої хвороби помер Геннадій Москаль. Вічна пам'ять. Співчуття родині. Він займав багато державних посад, був справжнім патріотом та талановитою особистістю", — написав Княжицький у соціальних мережах. Геннадій Москаль народився 11 грудня 1959 року в селі Задубрівка Чернівецької області. Він був генерал-лейтенантом поліції, кандидатом юридичних наук та доцентом. На позачергових парламентських виборах 2007 року був обраний народним депутатом від партії "Наша Україна – Народна самооборона", у 2012 році був вдруге обраний до Верховної Ради від партії "Батьківщина". У березні 2015 року він очолив Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію. З липня 2015 по червень 2019 року він був керівником Закарпатської облдержадміністрації. Його внесок у розвиток держави та його патріотизм завжди будуть пам'ятатися та шануватися.

Українська політична сцена зазнала втрати у зв'язку із смертю Геннадія Москаля — відомого політика та громадського діяча. Він відзначався своїм патріотизмом та активною громадською позицією. За свою кар'єру він обіймав численні посади, включаючи керівництво облдержадміністраціями. Смерть Москаля стала великою втратою для української політики та суспільства в цілому. Його служба і внесок у розвиток країни завжди будуть пам'ятатися та вшановуватися.

Комітет з національної премії України імені Тараса Шевченка оприлюднив список культурних діячів, номінованих у восьми категоріях, що пройшли до третього туру конкурсу. Підбиття підсумків відбудеться у березні, коли з цих кандидатів буде обрано переможців, які отримають найвищу державну нагороду за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва.

Зміни в номінаціях та нові правила

2024 рік приніс кілька нововведень, зокрема додавання нової категорії – “Декоративно-прикладне мистецтво”, що стало логічним кроком у відображенні ширшого спектру культурної діяльності в Україні. Проте, не обійшлося й без змін у вже існуючих номінаціях. Так, в категорії “Театральне мистецтво” з переліку претендентів були виключені дві вистави: опера “Діалоги кармеліток” Василя Вовкуна та вистава “Червона рута” Максима Голенка. Причина виключення “Діалогів кармеліток” пов’язана з порушенням термінів подачі заявок – прем’єра відбулася після встановленого граничного терміну.

Номінанти Шевченківської премії 2024

У категорії “Література” до третього туру потрапили роботи таких авторів, як Юрій Іздрик, Світлана Поваляєва, Мар’яна Савка та інші. Їхні твори охоплюють різноманітні жанри та теми, від поезії до прози, що дозволяє чітко відобразити широту літературного процесу в Україні.

В категорії “Літературознавство та мистецтвознавство” презентовано видання, що присвячені історії української літератури та її зв’язкам з іншими культурними традиціями, зокрема, робота Валерія Бітаєва, Владислава Корнієнка та Юрія Мосенкіса, яка розкриває багатовікову літературну спадщину України.

Публіцистика та журналістика представлена роботами Олександра Зінченка та Павла Казаріна, що висвітлюють важливі історичні та соціальні процеси, важливі для сучасного розвитку країни.

У сфері “Музичного мистецтва” цього року на премію подані такі знакові колективи та особистості, як гурт “Пиріг і Батіг” з альбомом “Зелений” та композитори Богдана Півненко і Олексій Шимко, чия музика залишає глибокий слід у культурному житті України.

Візуальні мистецтва традиційно привертають увагу вітчизняних та міжнародних глядачів своїми унікальними та емоційно насиченими творами. Виставка Віри Баринової “Крик мовчання” та інші роботи українських художників відображають складні соціальні та політичні теми, актуальні для нашого часу.

Кіномистецтво в цьому році відзначається повнометражним фільмом “Довбуш” Олександра Саніна, який уже став знаковим явищем у українському кінематографі.

Переможці будуть оголошені в березні

Усі ці талановиті митці продовжують рухатися до перемоги в одній з найпрестижніших національних премій, яка визнана не лише в Україні, але й за кордоном. Вручення Шевченківської премії традиційно відбудеться до 9 березня – Дня народження великого українця Тараса Шевченка.

Кандидати, які дійшли до цього етапу, вже здобули значну підтримку серед культурної спільноти та громадськості. Премія є важливою відзнакою, що підкреслює не лише майстерність митців, але й їхній внесок у збереження та розвиток національної ідентичності та культури України.

The post Шевченківська премія: оголошено номінантів цього року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини