Субота, 19 Квітня, 2025

Ще немає підозр у справі загибелі військовослужбовців 128-ї бригади, слідство продовжує розслідування

Важливі новини

Україна закликає ЄС обмежити підтримку біженців, щоб стимулювати їх повернення на батьківщину

Україна закликає країни Європейського Союзу переглянути політику підтримки українських біженців, які виїхали через війну. За даними видання El Pais , українська влада пропонує зменшити допомогу біженцям і обмежити доступ чоловіків призовного віку до консульських послуг, щоб заохотити їх повернення на батьківщину. Водночас Київ прагне не втратити зв’язок із тими, хто за новим законом зможе мати […]

The post Україна закликає ЄС обмежити підтримку біженців, щоб стимулювати їх повернення на батьківщину first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

З 1 травня українці почнуть отримувати нові квитанції за обслуговування газових мереж у будинках

Із 1 травня 2025 року частина українців, зокрема мешканці багатоквартирних будинків, почнуть отримувати окремі рахунки за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Про це повідомили на порталі ТОВ «Газорозподільні мережі України». Йдеться про ті будинки, де вже впроваджено нову модель технічного обслуговування газових систем. Раніше ці витрати були включені до загальних тарифів або покривалися колективно, проте тепер […]

Правоохоронці проводять слідчі дії у будівлі КМДА через справу 2009 року

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) повідомили про обшуки у будівлі установи, які проводять правоохоронні органи в межах розслідування щодо можливих зловживань із комунальним майном столиці у 2009 році. “Сьогодні, 7 лютого, у приміщеннях Київської міської державної адміністрації проходять обшуки на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва від 28 січня 2025 року. Слідчі дії здійснюються […]

The post Правоохоронці проводять слідчі дії у будівлі КМДА через справу 2009 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Велика Британія підтвердила право України на використання Storm Shadow

Ініціатором обговорення цього питання став депутат від Консервативної партії Джеймс Картлідж. Його звернення до теми використання ракет Storm Shadow підкреслило важливість цього питання для британської зовнішньої політики та оборонної стратегії.

Парламентський заступник держсекретаря з питань оборони Люк Поллард запевнив, що позиція Великобританії щодо Storm Shadow не змінилася. Він зазначив, що уряд продовжує надавати військову допомогу Україні, підтримуючи її право на самооборону від незаконної агресії Росії відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Нещодавні заяви нового прем’єр-міністра Британії Кейра Стармера також були уточнені. Він заявив, що Україні було дозволено використовувати Storm Shadow для ударів по військових цілях на території Росії. Президент Володимир Зеленський під час саміту НАТО у Вашингтоні подякував Великій Британії за можливість атакувати ворожі об’єкти.

Стармер наголосив, що використання цих ракет має відповідати міжнародному гуманітарному праву, і остаточне рішення щодо їхнього застосування має приймати Україна.

Спочатку новий британський прем’єр Кір Стармер не підтвердив дозвіл на використання ракет Storm Shadow проти Росії. Водночас міністр оборони Великої Британії Джон Хілі заявив, що Україна може використовувати ці ракети на території Росії.

Заплутана ситуація виникла через те, що після вступу на посаду прем’єр-міністр Стармер запропонував послабити обмеження на використання Storm Shadow, що стало зміною політики. Джерела в Міністерстві оборони пояснили, що Велика Британія мала узгодити це рішення з Францією, яка є співвиробником цих ракет, та іншими ключовими союзниками НАТО, перш ніж дозволити Україні використовувати ракети проти Росії.

Львів’янин, який постачав автівки посадовцям «Газпрому», причетний до компанії, що експортує підсанкційний білоруський калій – ЗМІ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

На початку травня 2023 року Служба безпеки України повідомила про ліквідацію масштабної схеми нелегальних постачань преміум-автівок до Росії. Згідно з даними СБУ, Віталій Бобир з серпня 2022 по березень 2023 року переправив до Росії 45 автомобілів на суму понад 3 мільйони євро. Авто купувалося в українських автосалонах, оформлювалося на підконтрольні компанії і переправлялося через територію Євросоюзу до Білорусі, а звідти – до Росії. Серед замовників були топ-менеджери «Газпрому» і співробітники телеканалу Russia Today.

Після обшуків у бізнесмена було знайдено документи і печатки компаній з України, Кіпру та Білорусі, зокрема печатку Dimicandum Invest Holding LTD. Сам Бобир стверджує, що ці документи сфабриковані і заперечує будь-яку причетність до схеми.

Dimicandum Invest Holding LTD, заснована в 2012 році, наразі фігурує у справі про порушення санкцій ЄС. У 2023 році компанія отримала контракт з «Білоруськалієм» на перевалку 3,5 мільйона тонн калійних добрив на причалах Балтійського судномеханічного заводу, що є третиною річного експорту білоруського підприємства до санкцій. За ці послуги Dimicandum мала отримати понад 68,6 мільйона доларів США.

Згідно з документами, які отримали журналісти, частина добрив перевантажувалася в Санкт-Петербурзі і далі відправлялася до Китаю, Індонезії та Бразилії. Водночас існують підозри, що Dimicandum Invest Holding LTD використовувалася як «прокладка», щоб приховати реальну суму угоди.

«Білоруськалій» підпадає під санкції США з серпня 2021 року та ЄС з червня 2022 року. Кіпрська компанія, що надає послуги цьому підприємству, порушує ці санкції. Експерти зазначають, що таке порушення може призвести до вторинних санкцій США, що охоплюють будь-які угоди з підсанкційними компаніями, незалежно від країни.

Розслідування виявило, що Dimicandum Invest Holding LTD пов’язана з високопосадовцями Білорусі, зокрема з Віктором Шейманом, колишнім керівником Управління справами президента Білорусі. Генеральний директор «Білоруськалію» і фінансовий директор Dimicandum є колишніми чиновниками, пов’язаними з Шейманом.

Згідно з розслідуванням, Андрій Свиридов, фінансовий директор Dimicandum, є екс-заступником Шеймана. Попри його заперечення, документи і підписи свідчать про його причетність до угоди.

Розслідування поки що не надало жодних обвинувачень особам, які можуть мати відношення до загибелі військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади у Запорізькій області. Незважаючи на інтенсивну роботу правоохоронних органів та спеціальних служб, розкриття цієї трагедії залишається поки що недосяжною метою. Влада обіцяє зробити все можливе для того, щоб привести винних до відповідальності та надати справедливого суду. Але доти, поки немає конкретних доказів та підтверджень, справа залишається в тумані невизначеності, а близькі та рідні загиблих воїнів продовжують чекати на справедливість.

“У цьому кримінальному провадженні проводиться комплекс слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою забезпечення повного, всебічного, ефективного та неупередженого дослідження обставин вчинення кримінальних правопорушень і закінчення досудового розслідування у розумні строки”, – йдеться в документі.

Розслідування триває за фактами державної зради і недбалого ставлення до військової служби. Журналісти, з матеріалів судового реєстру, дізналися, що слідчі ДБР вилучили мобільний телефон та два ноутбуки у командира реактивної артилерійської батареї.

“На цій техніці, як зазначає слідство, встановлено шпигунське програмне забезпечення, за допомогою якого міг статися витік інформації про місце розташування військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Частина з них була задіяна у заході з нагородження до Дня ракетних військ і артилерії, коли Росія нанесла прицільний ракетний удар по українських захисниках”, – зазначається в матеріалі.

Також було допитано заступника командира розвідувальної роти з морально-психологічного забезпечення, який входив до кола військових, що знали про нагородження військовослужбовців 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади 3 листопада 2023 року.

За його словами, у середині жовтня 2023 року він зіткнувся з проблемами входу в акаунт у месенджері Signal, де пізніше публікувалися дані про нагороджених осіб. Свідок зазначив, що змінив сім-карту і увійшов до групи в Signal з новим номером. Він також звернув увагу на те, що в акаунті з його попереднім номером змінився нікнейм на “ivan75hz”, хоча він цього не робив. Наразі суд арештував телефон цього військового.

Крім того, щодо командира 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади полковника Дмитра Лисюка було складено протокол про військове адміністративне правопорушення за ч. 2 статті 172-16 Кодексу про адмінправопорушення (“Бездіяльність військової влади”). Військовослужбовцю закидалося те, що протягом 3-7 листопада 2023 року він не повідомив (ані усно, ані письмово) про загибель військових керівнику Запорізької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони. Таким чином командир бригади порушив дисциплінарний статут ЗСУ та внутрішні інструкції Міноборони, стверджує слідство, – додали журналісти.

Ця справа розвалилася в суді, оскільки прокуратура не зібрала достатньо доказів (не відібрала пояснень у полковника Лисюка, не вказала свідків). Нагадаємо, 4 листопада у 128-й бригаді сталася трагедія – окупанти завдали удару по українських військовослужбовцях в одному з прифронтових сіл Запорізької області під час шикування для вручення нагород із нагоди дня ракетних військ та артилерії.

У Закарпатській області оголошено триденну жалобу за загиблими воїнами. 128-ма бригада підтвердила загибель 19 воїнів через ракетний удар РФ. У ДБР повідомили, що Міноборони розслідує дії посадовців, які організували шикування бійців 128-ї бригади.

Останні новини