Субота, 19 Квітня, 2025

Що думають українці про мирні переговори з РФ та умови для закінчення війни

Важливі новини

Співробітники СБУ та ГУР вдарили по металургійному комбінату у Липецьку: боротьба з виробництвом сировини для ядерної зброї та балістичних ракет

Удар по Новолипецькому металургійному комбінату, що відбувся у ніч на 24 лютого, представляв собою стратегічну операцію співробітників Служби безпеки України та української військової розвідки. Цей комбінат є ключовим об'єктом у металургійній галузі Російської Федерації та відіграє важливу роль у мілітаризації країни, виробляючи сировину для військових цілей, зокрема для ракет, артилерії та безпілотників.

Після виконання удару безпілотниками на комбінаті спалахнула велика пожежа, в результаті якої весь персонал був евакуйований. Особливо були ушкоджені установки для первинного охолодження неочищеного коксового газу, що призведе до припинення виробництва на тривалий період.

Власником Новолипецького металургійного комбінату є олігарх Володимир Лісін, близький співробітник диктатора Володимира Путіна та один із найбагатших людей Російської Федерації. Цей комбінат до останнього часу забезпечував сировиною компанії, які займаються розробкою ядерної зброї та балістичних ракет.

Внаслідок проведення удару по Новолипецькому металургійному комбінату українськими спецслужбами спалахнула масштабна пожежа, яка призвела до евакуації персоналу та значних матеріальних збитків. Ця стратегічна операція спрямована на припинення виробництва сировини для військових цілей, зокрема для виготовлення ракет та іншої військової техніки, що має важливе значення для забезпечення військово-промислового комплексу Росії.

Важливо підкреслити, що Новолипецький металургійний комбінат є власністю олігарха Володимира Лісіна, одного з найвпливовіших бізнесменів Російської Федерації, який тісно пов'язаний з режимом Володимира Путіна. Дії українських спецслужб є частиною стратегії протидії військовій агресії РФ та спрямовані на позбавлення її засобів для ведення війни проти України.

Черкаський прокурор “торгував” кримінальними справами: подробиці розслідування

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) ухвалила рішення про звільнення Антона Грекова, прокурора Черкаської обласної прокуратури, через передачу службової інформації стороннім особам та можливу причетність до шахрайських дій. За даними слідства, з 17 червня 2022 року до 2 квітня 2024 року Греков передав конфіденційну інформацію через WhatsApp, зокрема фотокопії офіційних документів кримінального провадження. Передача службової інформації та […]

The post Черкаський прокурор “торгував” кримінальними справами: подробиці розслідування first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київ в очікуванні головної новорічної ялинки

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

“Чи буде в цьому році встановлена новорічна ялинка? Це рішення буде прийматися радою оборони Києва наприкінці листопада з урахуванням закону про особливості воєнного стану, з урахуванням безпекової ситуації та рекомендацій відповідних органів. У випадку якщо це рішення буде прийнято, то традиційним місцем для встановлення новорічної ялинки є Софійська площа”, – розповіла Муха.

Вона зазначила, що як і минулого та позаминулого року бюджетні кошти на встановлення ялинки витрачатися не будуть.

Окрім того, за її словами, масові заходи, новорічно-різдвяні в умовах воєнного стану Київ не проводить.

Минулого року головну ялинку відкрили 6 грудня на Софійській площі.

Вона була прикрашена іграшками у формі серця синього та золотого кольорів. Також сама ялинка була з білими вкрапленнями.

Найвища пенсія серед депутатів: колишній член ОПЗЖ отримує 192 тис. грн на місяць

Найвищу пенсію серед народних депутатів України отримує 74-річний Василь Німченко, колишній член партії ОПЗЖ, а нині представник “Платформи за життя та мир”. Щомісячно він декларує пенсію в розмірі 192 136 грн. Згідно з даними НАЗК, Василь Німченко щомісяця вносить зміни у свою декларацію через високий розмір пенсії. Офіційно виплата називається “довічним грошовим утриманням”, адже він […]

The post Найвища пенсія серед депутатів: колишній член ОПЗЖ отримує 192 тис. грн на місяць first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАЗК не помітило незаконного збагачення депутатів, попри мільйонні квартири та нові авто

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За весь час існування НАЗК тільки у двох депутатів було виявлено «ознаки необґрунтованих активів чи незаконного збагачення».

Мова про Кормишкіну Ірину Валеріївну та результати перевірки її декларації за 2022 рік, а також про нардепа Бабенка Миколу Вікторовича й підсумки вивчення його декларації за 2021 рік.

Тобто, станом на кінець 2024 року, серед депутатів, які у 2023 році, багатіли на нові квартири, машини, інші активи, НАЗК поки що так і не побачило порушників антикорупційного законодавства.

І це попри той факт, що про сумнівні та вартісні активи, набуті низкою народних обранців під час війни, у ЗМІ писали дуже багато.

Наприклад, нардеп від партії «Голос» Ярослав Железняк оселився у новій столичній квартирі вартістю понад 11 млн грн, а його дружина народна депутатка Ольга Коваль почала пересуватися на новому «Лексус».

Або інший приклад: нардеп Олександр Фельдман (група “Відновлення України”) не задекларував 500 тис. гривень за проживання в готелі на Мальдівах.

Також, нещодавно стало відомо про те, що нардеп від “Слуги народу” Роман Каптєлов не вказав у своїй декларації набуту московську нерухомість та доходи дружини-громадянки РФ від державної установи у Москві.

Крім того, елітним авто BMW та ще й облігаціями на 11 мільйонів гривень у 2023 році розжився депутат-“слуга” Олександр Бакумов.

Загалом же, за даними ЕП, у третини народних депутатів під час війни з’явилися нові авто та нерухомість. І найбільше обросли цінними активами представники “Слуги народу” та бізнес-група “Довіра”.

Результати опитування відображають складність ситуації та неоднозначність громадської думки щодо шляхів вирішення конфлікту. Експерти зазначають, що такі дані потребують ретельного аналізу та врахування різних факторів, які могли вплинути на відповіді респондентів.

43.9% українців заявили, що настав час для мирних переговорів із РФ, свідчать дані опитування Центру Разумкова, які наводить видання “Дзеркало тижня”.

35% із цим не згодні, 21.1% не змогли відповісти.

При цьому більшість опитаних проти виконання умов Путіна для закінчення війни: виведення військ із чотирьох областей (проти – 82.8%) і фіксація їх за Росією (83.6%), скасування санкцій (76.9%) і нейтральний статус (58.5%).

При цьому підтримали б нейтральний статус 22%. Найбільше цей відсоток на півдні – 39%.

На запитання, на яких умовах має бути закінчена війна, 51,5% сказали, що на умовах повернення до кордонів 1991 року, 25,8% – на лінію розмежування лютого 2022 року, 9,4% – за нинішньою лінією фронту. Ще 13,2% вагалися з відповіддю.

Останні новини