Вівторок, 15 Липня, 2025

Що не можна робити 15 липня: народні прикмети та обряди

Важливі новини

Несправність опалення спричинила пожежу в Ірпені

У готельно-ресторанному комплексі в Ірпені Київської області сталася пожежа, викликана несправністю системи опалення. Вогонь спалахнув у приміщенні котельні, що призвело до евакуації п’яти відвідувачів закладу та травмування одного співробітника. За інформацією Головного управління Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій у Київській області, повідомлення про пожежу надійшло о 09:07 ранку. Оперативно прибувши на місце, […]

The post Несправність опалення спричинила пожежу в Ірпені first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

До 4 лютого всі “обмежено придатні” військовозобов’язані мають пройти ВЛК

Згідно із законодавством, ухваленим у березні 2023 року, громадяни України, які раніше отримали статус “обмежено придатний до військової служби”, зобов’язані пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 4 лютого 2025 року. Ця вимога була встановлена через скасування статусу “обмежено придатний”, що тепер виключає поділ придатності до служби на категорії. Як пояснив адвокат Дмитро Дончак, повторний медичний […]

The post До 4 лютого всі “обмежено придатні” військовозобов’язані мають пройти ВЛК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Кадрові роковини на Банковій: Оновлення у РНБО та Офісі Президента – Хто Зазнав Втрат?

Джерело в Офісі Президента розповіло, що кадрові перестановки є лише передумовою перед впровадженням нових норм та принципів. За інформацією, що надійшла відтуди, Андрій Єрмак активно готується до реформування Кабінету Міністрів, ймовірно, з метою захисту національних інтересів від зовнішнього впливу, особливо після 20 травня. Останнім часом в Офісі Президента та в Раді національної безпеки і оборони України відбулись значні зміни в кадровому складі. Цей процес розпочався зі зміни секретаря РНБО і завершився відстороненням першого помічника Президента.

У вівторок, 26 березня, Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Олексія Данілова з посади секретаря РНБО, призначивши на його місце Олександра Литвиненка, колишнього керівника Служби зовнішньої розвідки, а на посаду Литвиненка було призначено Олега Іващенка. Президент пояснив, що ці зміни націлені на модернізацію відомства, зокрема, для покращення співпраці з розвідкою. Після відсторонення Данілова, він залишився частиною команди влади.

Вчора, 29 березня, Зеленський оголосив, що екс-секретар РНБО отримає посаду посла в Молдові, але відповідний указ поки що не був оприлюднений. Також у п’ятницю, 29 березня, були опубліковані укази про звільнення двох радників глави Офісу Президента Андрія Єрмака. Їхні посади отримали Олена Ковальська та Ірина Мудра. Проте це було лише початком.

Сьогодні Зеленський звільнив Сергія Шефіра з посади першого помічника. Також сьогодні свої посади втратили позаштатні радники президента, уповноважена президента з питань прав захисників та уповноважена з питань волонтерської діяльності. Сергій Никифоров, речник президента, пояснив, що ці кадрові зміни пов'язані з оптимізацією штатної структури. Варто згадати, що Володимир Зеленський раніше неодноразово висловлював своє намірення провести реорганізацію у складі урядової команди з метою зекономити кошти на оборону. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також зазначив, що кількість міністерств може бути скорочена на третину.

У зазначеній статті відображено значні кадрові зміни, які відбулися в Офісі Президента та Раді національної безпеки і оборони України. Зокрема, відбулися зміни на посаді секретаря РНБО, що спровокувало ланцюжок перестановок у цьому відомстві. Володимир Зеленський також звільнив частину свого радницького складу та першого помічника президента.

Ці зміни, зокрема, пояснюються стратегічними цілями модернізації відомств, зміцненням співпраці з розвідувальними службами та оптимізацією штатної структури. Важливо відзначити, що такі перетворення в кадровому складі стали передумовою для подальших системних реформ та ефективного використання ресурсів країни, зокрема, у сфері оборони.

США мають план щодо завершення війни в Україні — Валерій Чалий

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Американці, коли приїжджали до Києва, пропонували Зеленському бути більш гнучким у Вашингтоні. По суті, від нього очікували обговорення можливих територіальних компромісів», – заявив Чалий.

Чалий вважає, що у США є план щодо війни в Україні. Його основні пункти:

– не допустити прямого зіткнення з Росією; – не допустити залучення НАТО; – «не допустити російської перемоги над Україною, щоб Україна збереглася, нехай не в території, але як суверенна, незалежна країна».

«Так, це план не про перемогу України», – прокоментував Чалий.

Він також вважає, що влада України може протистояти цьому лише «ескалацією» і залученням інших країн у війну.

«Треба робити так, щоб інші країни теж були в цій війні. Я впевнений, що мир настане після ескалації, а не навпаки. Тобто якщо ми покажемо ескалацію зі свого боку, і що на нашому боці поляки, литовці, французи, якщо не боятимемось мати пілотів із цих країн – французів на «Міражах», американських ветеранів на F-16, якщо створимо таку бригаду тристоронню і задіємо на кордоні, Путін почне кричати. Покажемо, що дороги назад немає, тоді вони в Росії почнуть шукати, куди спрямувати все це», – заявив експосол.

Нагадаємо, останнім часом західна преса все частіше пише, що Зеленський готовий на припинення війни по лінії фронту за певних умов. В ОП це весь час заперечують і говорять тільки про можливість виходу на кордони.

Адвокати і судді зливали інформацію про слідчі дії фігурантам справ НАБУ

У справі адвокатської компанії «Гарантія ваших прав», очолюваної Дмитром Борзих, виявлено далеко не єдиний випадок витоку інформації з Єдиного державного реєстру судових рішень. Як заявив в інтерв’ю ZN.UA директор НАБУ Семен Кривонос, мова йде про масову й системну компрометацію доступів до ЄДРСР, зокрема з боку суддів і посадовців. За його словами, ситуація значно серйозніша, ніж […]

Церковне свято

15 липня за новоюліанським календарем православні віряни вшановують пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира Великого. Саме цього дня в Україні тепер відзначають День хрещення Русі, присвячений рішенню князя Володимира, яке стало поворотним моментом в історії: запровадження християнства як державної релігії сприяло розвитку писемності, культури й цивілізаційному вибору України.

За старим стилем у цей день згадують Покладання чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні, що вшановується як свято охорони міста й віри.

Свято в Україні

Цього дня також відзначається День української державності, який збігається з церковною датою і символізує тяглість української історії та державності від часів Русі до сьогодення.

Крім того, 15 липня — День миротворця та День працівників металургійної галузі. Це ще один привід привітати тих, хто захищає мир і будує промислову потугу України.

Також 15 липня народилися видатні українці, зокрема журналіст, публіцист і політик Володимир Мартинець та відома феміністка й громадська діячка Мілена Рудницька.

Міжнародні події

На міжнародному рівні 15 липня — це Всесвітній день навичок молоді, запроваджений ООН. Його мета — привернути увагу до проблеми безробіття серед молоді й стимулювати роботодавців інвестувати в молодих фахівців.

Також 15 липня — день народження низки відомих діячів: художника Рембрандта ван Рейна, філософа Жака Дерріди, письменниці Айріс Мердок, а також акторів Фореста Вітакера і Діани Крюгер.

Народне свято

У народному календарі цей день був частиною літнього періоду, коли селяни активно займалися збором урожаю, викопували першу молоду картоплю, доглядали за худобою. Молодь у цей час прагнула знайти пару й побратися до початку жнив.

Одним із традиційних обрядів дня було окроплення рідних святою водою, що символізує очищення та наслідує обряд хрещення. За повір’ям, такий ритуал дарує щастя на весь рік.

Що не можна робити 15 липня

Згідно з народними прикметами та церковними звичаями, у цей день заборонено:

  • сумувати або скаржитися на життя;

  • працювати на землі, особливо з гострими знаряддями;

  • займатися прибиранням;

  • вживати алкоголь.

Також зважайте на народні прикмети:

  • якщо вода в річці зацвіла — чекайте спеку;

  • жовте листя на деревах — до ранньої осені;

  • багато калини — зима буде сувора;

  • вечірній туман — прикмета дощу.

Останні новини