Середа, 23 Липня, 2025

Скандал навколо 155-ї бригади: Юрій Бутусов викрив недоліки у формуванні та забезпеченні

Важливі новини

Веніславський розповів чи варто чекати прийняття закону про демобілізацію найближчим часом

Попри заяви Міністерства оборони України про готовність законопроєкту щодо демобілізації, його реалізація залишається відкритим питанням. Народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський заявив, що масового звільнення військовослужбовців у найближчі три місяці очікувати не варто. Це пов’язано із низкою факторів, які впливають на прийняття рішень у цьому питанні. На сьогоднішній день кількість особового складу Збройних сил […]

The post Веніславський розповів чи варто чекати прийняття закону про демобілізацію найближчим часом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Погода 21 червня: мокро, похмуро і прохолодно в більшості областей

21 червня в Україні прогнозують дощову і прохолодну погоду — без опадів обійдеться лише на заході та подекуди на півдні. Стовпчики термометрів по всій країні в суботу коливатимуться в межах +19°…+21°, трохи тепліше буде лише в Закарпатській області та на півдні — до +23°…+24°. На заході день пройде без опадів, буде мінлива хмарність. У Закарпатті […]

Українська діаспора: майбутнє двомільйонної спільноти за кордоном

Станом на кінець січня 2024 року за кордоном через війну перебуває 4,9 млн українців, що створює величезний соціально-економічний виклик як для України, так і для країн, які надають притулок. За даними Центру економічної стратегії, серед них переважно представлені жінки та діти, які змушені були покинути свої домівки через військові дії.

Найбільша частка українських біженців у Європі знаходиться в Німеччині та Польщі, а за їхніми межами також велике число осіб знайшло притулок у США, Великій Британії та Канаді. Однак, необхідно врахувати, що деякі країни поступово скорочують витрати на біженців та посилюють умови для їхнього перебування, що створює додаткові труднощі для переселенців.

Згідно з розрахунками Центру економічної стратегії, кількість українців, які можуть залишитися за межами країни, може сягати від 1,4 млн до 2,3 млн осіб в залежності від подальшого розвитку ситуації. Це вимагає від уряду та міжнародної спільноти комплексних заходів для надання допомоги біженцям, а також стратегій для подальшої інтеграції їх у нові суспільства.

Українські біженці, які змушені покинути свої домівки через військові дії, створюють серйозні виклики для України та країн, які надають їм притулок. Незважаючи на підтримку кількох країн, таких як Німеччина, Польща, США, Велика Британія та Канада, багато інших країн поступово зменшують допомогу та умови для біженців. Це ставить під загрозу добробут та безпеку тих, хто шукає притулок.

Згідно з оцінками, кількість українців, які можуть залишитися за межами країни, значною мірою залежить від подальшого розвитку ситуації. Це вимагає негайних дій з боку уряду та міжнародної спільноти для забезпечення допомоги біженцям та розробки стратегій їхньої подальшої інтеграції у нові суспільства. Важливо забезпечити, щоб кожна країна приймала відповідальність і діяла згідно з принципами гуманітарності та прав людини, щоб забезпечити безпеку та гідне життя для всіх біженців.

У Харкові викрито масштабну корупційну схему на будівництві укриття для Височанського ліцею №2

За участі керівництва Харківської обласної військової адміністрації, департаменту капітального будівництва та Височанської селищної ради була розіграна корупційна схема при будівництві укриття для Височанського ліцею №2. Загальна сума контракту перевищує 130 мільйонів гривень, з яких завищення становить понад 21 мільйон. Підрядником стала компанія «Житлобуд-3», відома як одна з фаворитів харківської влади. Розслідування виявило низку порушень, зокрема […]

Росія вже двічі застосвувала гіперзвукову ракету “Циркон” проти України: висновки КНДІСЕ

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Напередодні 1000-го дня повномасштабної війни росія посилила обстріли по території України застосовуючи практично всі відомі засоби ураження, які використовувалися з початку воєнної агресії. У результаті обстрілів 16-17 листопада експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було встановлено застосування російської гіперзвукової ракети 3М22 Циркон. Це другий випадок підтвердження нашими спеціалістами факту використання такого типу зброї

За словами очільника Київського НДІСЕ, “Циркон” є новою розробкою російського військово-промислового комплексу. Відповідна ракета була прийнята на озброєння у січні 2023 року, а вже у лютому 2023 року експерти вперше зафіксували її застосування на території України.

У відкритих джерелах росія заявляє, що 3М22 “Циркон” має розвивати швидкість до 9 Махів та бути майже невразливою, однак військам протиповітряної оборони України вдається її успішно ліквідовувати. Тобто як у випадку з “Кинджалом” є всі факти того, що показники і характеристики переоцінені. Водночас навіть після збиття, частини та уламки російською зброї також можуть нести небезпеку, тому реагування на тривоги – зона відповідальності усіх громадян особисто

Застосування “Циркону”, на думку експертів, є черговим сигналом для всього світу про готовність росії використовувати нову зброю навіть проти цивільних об’єктів. Це виклик для міжнародної спільноти, яка має посилити санкції та підтримку України у протистоянні цій агресії.

“Наші спеціалісти працювали на місці подій. Застосування “Циркону” підтверджується маркуванням на частинах та уламках зброї та характерними технічними ознаками, властивими саме цьому типу ракет. Проводитимуться також лабораторні дослідження з аналізу складу матеріалів”, − підсумував Рувін.

КНДІСЕ продовжує залишатися на передовій наукової боротьби за справедливість і правду, документуючи злочини агресора та допомагаючи захистити нашу країну. Злагоджені дії всіх служб та єдність наближають нашу перемогу, а підготовлена доказова база стане основою для міжнародних судів і трибуналів, щоб винні понесли відповідальність.

Додамо

Раніше у Київському науково-дослідному інститутісудових експертиз (КНДІСЕ) повідомили, що під час атак по території України, які відбулися 26-29 жовтня, росіяни застосували ударні безпілотники із термобаричною бойовою частиною.

Варто зазначити, що росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці КНДІСЕ розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї. Ворог використовує не лише західні компоненти. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю.

Крім того, експерти КНДІСЕ встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі.

Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив факти про неналежне формування та забезпечення новоствореної 155-ї механізованої бригади «Анна Київська», яка наразі воює під Покровськом. Ця інформація викликала широкий резонанс, а Державне бюро розслідувань вже заявило, що проводить розслідування за фактами перевищення службових повноважень та дезертирства.

Про це написав Юрій Бутусов у Facebook. Його слова підтвердила радниця із комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

 “ДБР дійсно вивчає факти, викладені у ЗМІ, в рамках кримінально провадження, порушеного за ст 426-1 та ст 408 Кримінального кодексу України. Розслідування триває. Говорити про якісь попередні результати поки ще рано”, – сказала Сапьян.

31 грудня Бутусов виклав низку фактів щодо обставин формування та функціонування 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, яка вступила у бій під Покровськом і зазнає там значних втрат.

Створення 155-тої бригади “Анна Київська” є частиною масштабного проєкту влади щодо формування 14 нових бригад, для яких Україна має знайти людей, а міжнародні партнери – озброєння.

За розрахунками МО та ГШ, вартість проєкту однієї такої нової бригади визначена близько 900 мільйонів євро.

Але з самого початку виявилось, що у ОК “Захід” нема ні командних кадрів, ні солдат, ні озброєння, ні ресурсів для створення нового з’єднання. Формування 155-ї бригади з перших днів було суцільним організаційним хаосом буквально в усіх компонентах, зазначає журналіст.

Це призвело до великих втрат через самовільне залишення частини з самого початку формування.

У жовтні 155-та бригада виїхала на навчання у Францію. Туди направили 1924 військовослужбовця, з них досвід військової служби понад рік був лише у 51, досвід до року – у 459 військовослужбовців, а більшість, 1414, були тільки зараховані на службу і служили менше 2 місяців, близько 150 людей були направлені до Франції навіть без проходження БЗВП. У Франції втекли близько 50 військових бригади.

Водночас більша частина військовослужбовців, яких направили у Францію, готувались. Не втекли і понад 4000 набраних без відбору з ТЦК людей, які зайшли на поповнення бригади у вересні-листопаді, розповідає журналіст.

З 15 листопада рядовий склад бригади почали повертати в Україну, штаб бригади прибув до України 30 листопада, але познайомитися зі своїми новими 4 тисячами підлеглих, які чекали у навчальному центрі, провести заплановані додаткові навчання з тими, хто не зміг отримати усіх необхідних знань, комбриг Рюмшин не встиг. За відсутності штабу бригади та комбатів, командування ОК “Захід” та КСВ почали перекидати ненавчених та не злагоджених людей у район Покровська.

Комісія командування Сухопутних військ звинуватила у втечі 50 військовослужбовців бригади у Франції командира бригади Рюмшина, який ніби-то не приділяв часу спілкуванню з особовим складом. За кілька днів його відсторонили від посади, також було відсторонено кілька офіцерів штабу, одного з комбатів, і призначено нових командирів, які взагалі не мали ніякого розуміння щодо стану справ у бригаді, пише журналіст.

В результаті хаос в управлінні тільки посилився, керованість стала значно гіршою, і за перший тиждень грудня ще до вступу у бій у бригаді сталось ще 198 СЗЧ, а з першого дня виконання бойових завдань почались значні втрати людей через погану керованість та навченість, наголошує Бутусов.

Журналіст повідомляє і про те, що бригаду не забезпечили необхідним озброєнням. Зокрема жодного дрону для виконання бойових завдань бригада від держави не отримала. Також, за даними Бутусова, повністю були відсутні засоби РЕБ. Бригаді в міру сил допомагали волонтери.

Всі 120 мм мінометні міни виробництва підприємства Мінстратегпрому, які видали бригаді, виявились бракованими.

При цьому Бутусов наголошує: більшість воїнів 155-ї механізованої бригади на фронті намагаються чесно виконувати свої обов’язки, але у результаті злочинного ставлення до життів воїнів, 155-та бригада з перших днів несе значні втрати.

Журналіст звинуватив політичне та військове керівництво держави в непродуманому піар-ході та закликав до відповідальності.

“Державне бюро розслідувань порушило у грудні кримінальну справу щодо обставин формування 155-ї механізованої бригади “Анна Київська”, яка вступила у бій під Покровськом. Справа на контролі верховного головнокомандувача В. Зеленського, міністра оборони Р. Умерова та головнокомандувача ЗСУ О. Сирського. Один з відповідальних за формування бригади керівників помер від сердцевого нападу, а комбриг звільнений одразу після вступу бригади у бій. До того, як бригада зробила перший постріл, її самовільно залишило 1700 військовослужбовців.

…Це дійсно злочин, але злочин не солдат та офіцерів – а злочин керівників Ставки верховного головнокомандувача, Міноборони та Генштабу, які продовжують розтрачати життя та державні кошти на нові проєкти, замість посилення досвідчених та боєздатних бригад. І намагаються зняти з себе відповідальність, переклавши її руками ДБР на поставлених у безвихідне становище офіцерів, яким доводиться відповідати за погано організований вищим керівництвом політичний проєкт”, – сказав Бутусов.

The post Скандал навколо 155-ї бригади: Юрій Бутусов викрив недоліки у формуванні та забезпеченні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини