Середа, 23 Липня, 2025

Скандал у Міноборони: Провал реформи закупівель – звинувачення Арсена Жумаділова

Важливі новини

Прокурор Андрієв Андрій вклав 1,5 мільйона доларів у ремонт двох елітних осель у Конча-Заспі

Прокурор Офісу Генерального прокурора Андрєєв Андрій не тільки ремонтує два розкішних будинки у Конча-Заспі на загальну суму 1,5 мільйона доларів кожен, але й опинився в центрі справи, яка викликає безліч запитань. Ці будинки, що знаходяться на території дитячого оздоровчого комплексу, нині перебувають у власності його родини. Намагання з'ясувати шлях придбання цієї нерухомості викликають серйозні сумніви: будинки були споруджені порушуючи містобудівну документацію, а поліція вже веде кримінальне провадження з приводу цих порушень. За статтею 190 Кримінального кодексу розглядається шахрайство в особливо великих розмірах, а щодо відповідальних осіб, то серед них ім'я прокурора Андрієва Андрія зазвичай називають першочергово.

Згідно з дослідженням, проведеним у рамках управління банкрутства, встановлено, що підприємство ЗАТ "Київгума", колишній власник дитячого оздоровчого комплексу, стало банкрутом, і на його місце було призначено управителя Кудляка. Проте, замість розвитку комплексу, він почав незаконно розпоряджатися майном, в тому числі землею та недобудованими об'єктами, що призвело до перетворення цієї території на елітне котеджне містечко. Допомігши в цьому незаконному процесі, заступник начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національної поліції України, який діє в інтересах організованої злочинності, отримав винагороду у вигляді цих двох будинків, які, зауважується, були придбані за значно заниженою ціною.

Хоча поліція намагалася провести розслідування, навіть накладаючи судовий арешт на ці ділянки, прокурор Київської місцевої прокуратури Власов (зараз прокурор Печерського району столиці) вирішив не піддавати майно конфіскації і навіть не подавати клопотання про передачу його до Агентства забезпечення позову, а натомість допоміг колезі Андрєєву. Власне, сам Андрєєв з дружиною зараз займаються ремонтом цих будинків і висловлюють свою вдячність друзям з прокуратури за підтримку.

Зате тепер виникає питання про можливе незаконне збагачення прокурора Андрієва. Національне агентство з питань запобігання корупції вже проводить перевірку щодо його декларацій та можливого незаконного збагачення. Крім того, Державне бюро розслідувань розпочало своє розслідування щодо недостовірного декларування та незаконного збагачення з боку прокурора. Схоже, що незаконні дії прокурора, які колись були приховані, тепер можуть мати серйозні наслідки, включаючи кримінальну відповідальність.

У вищезгаданій статті зазначено серйозні обвинувачення щодо прокурора Офісу Генерального прокурора Андрєєва Андрія у використанні свого посадового становища для незаконних користей. Вказано, що він із своєю сім'єю володіє двома елітними будинками, які були придбані за сумнівно низькою ціною та розташовані на території, де порушено містобудівні норми. Ці обставини породжують сумніви у тому, яким чином прокурор зумів отримати цю нерухомість.

Додатково, згідно з інформацією, поліція розпочала кримінальне провадження стосовно порушень містобудівних норм та можливого шахрайства в особливо великих розмірах. Висунуті звинувачення стосуються також інших посадових осіб, які, за передбаченням, брали участь у незаконному отриманні та використанні майна, в тому числі і прокурором.

Зазначено, що Національне агентство з питань запобігання корупції та Державне бюро розслідувань розпочали перевірку фінансових декларацій прокурора Андрієва та можливого незаконного збагачення. Це свідчить про серйозні наслідки, які можуть чекати особу, звинувачену у корупційних діях, включаючи кримінальну відповідальність.

Отже, стаття розкриває складну ситуацію, де висунуті обвинувачення проти високопосадовців вимагають ретельного розслідування та відповідної правової реакції.

Екс-спікер Повітряних сил ЗСУ підтвердив втрати літаків на військовому аеродромі в Миргороді

Ось новий розширений текст на основі наданої інформації:

Нещодавно стало відомо про інцидент на військовому аеродромі в Миргороді, який призвів до втрат літаків. Цю інформацію оприлюднив Юрій Ігнат, який раніше обіймав посаду спікера Повітряних сил Збройних сил України.

За словами Ігната, подія сталася під час проведення планових бойових навчань на базі. Хоча деталі інциденту наразі не розголошуються, сам факт втрати авіаційної техніки викликав значний резонанс у військових та експертних колах.

Військові аналітики наголошують на важливості ретельного розслідування обставин цього випадку. Вони підкреслюють необхідність вжиття заходів для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому, особливо в умовах підвищеної бойової готовності.

Експерти з питань авіації зазначають, що будь-яка втрата літаків є суттєвим викликом для Повітряних сил, особливо в контексті поточної ситуації в країні. Вони наголошують на важливості модернізації авіаційного парку та вдосконалення систем безпеки на військових об'єктах.

Представники Міністерства оборони України поки що утримуються від детальних коментарів щодо інциденту, посилаючись на необхідність проведення повного розслідування. Очікується, що офіційна інформація буде оприлюднена після завершення всіх необхідних перевірок.

Цей випадок також привернув увагу до питання прозорості у висвітленні подій, пов'язаних із діяльністю Збройних сил. Громадськість та ЗМІ закликають до більшої відкритості у наданні інформації про подібні інциденти, наголошуючи на праві суспільства бути поінформованим про важливі події у військовій сфері.

Експерти з національної безпеки підкреслюють, що подібні випадки мають стати приводом для перегляду та вдосконалення протоколів безпеки на військових об'єктах. Вони наголошують на необхідності посилення заходів щодо захисту критично важливої інфраструктури та техніки.

Водночас, військові психологи звертають увагу на важливість підтримки морального духу військовослужбовців у подібних ситуаціях. Вони наголошують на необхідності забезпечення належної психологічної підтримки для особового складу, особливо тих, хто безпосередньо пов'язаний з інцидентом.

Ситуація на аеродромі в Миргороді також привернула увагу до питання технічного стану авіаційної техніки та інфраструктури. Експерти наголошують на важливості регулярного оновлення та модернізації обладнання для забезпечення максимальної ефективності та безпеки під час виконання бойових завдань та навчань.

Загалом, цей інцидент підкреслює важливість постійного вдосконалення систем безпеки, підготовки персоналу та модернізації техніки у Збройних силах України. Він також нагадує про необхідність пильності та професіоналізму у всіх аспектах військової діяльності, особливо в умовах підвищеної готовності.

“Удар був. Є певні втрати, але зовсім не такі, як приписує собі ворог”, – написав Ігнат. Нагадаємо, росіяни заявляють про 2 знищених і 4 пошкоджених літаки.

При цьому він закликав медіа “вгамувати емоції”, маючи на увазі критику на адресу командування з приводу того, що літаки стояли просто неба.

“Коли ворог завдає удару, і що там казати, щоденно лупить по наших аеродромах, намагаючись знищити українську авіацію, й інколи досягає своєї мети, тоді ми готові розірвати в соцмережах всіх і все, що “не змогли, не пригледіли” тощо”, – написав Ігнат.

Підласа заявила, що зменшити оплату праці в антикорупційних органах неможливо, на відміну від вчителів і лікарів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами Підласи, бюджет балансується в основному за рахунок соціальних витрат, оскільки інші джерела не дозволяють цього досягти. “Освіта та медицина — це наступні категорії за витратами, і кожен з цих бюджетів вдвічі менший, ніж видатки на соціалку”, — зазначила вона, підкреслюючи, що оптимізувати ці витрати буде складно.

Вагомі скорочення видатків торкнулися Пенсійного фонду, де вони зменшилися на 34 млрд грн. “Основний тягар скорочень лягає на Пенсійний фонд. Це точка напруги, і невідомо, чи залишиться це в остаточному варіанті бюджету”, — додала депутатка. Вона запевнила, що скорочення програм Мінсоцу не вплине на людей, які отримують допомогу.

Голова бюджетного комітету також зазначила, що в бюджеті на 2025 рік зросли витрати на міністерства. Проте, на її думку, не відбулося збільшення зарплат державних службовців, а лише видатків. “Очікується зростання витрат на оплату праці на 12,3%, але це повʼязано з грейдовою системою, яка має на меті уніфікацію зарплат у державних органах”, — пояснила вона.

Вагомим питанням залишається збереження кваліфікованих кадрів у державній службі. “Ми не хотіли б їх втрачати, але прийнято рішення про уніфікацію оплати праці”, — підкреслила Підласа.

Згідно з інформацією Мінфіну, середня заробітна плата в органах влади в серпні становила близько 55 тисяч гривень, але це число значно вплинуло на відпустки та виплату “відпускних”.

«А ви підіть і спробуйте зменшити оплату праці в антикорупційних органах – це неможливо, я вам чесно і відверто це скажу. Плюс, на середнє значення сильно вплинули відпустки і виплата «відпускних», весною, наприклад, середня зарплата була нижчою», – додала Роксолана Підласа.

Директор “Ліси України” фігурує у справах про самозахоплення землі та корупцію

Вдома у генерального директора ДП “Ліси України” Юрія Болоховця наразі проходять обшуки. Про це повідомляє канал міжнародного детективного агентства ABSOLUTION. Очікуються офіційні коментарі та деталі слідчих дій. Болоховець потрапив у центр скандалів через численні звинувачення у самозахопленні землі та корупційних діях. Згідно з матеріалами розслідувань, він та його оточення нібито незаконно захопили понад 80 гектарів […]

The post Директор “Ліси України” фігурує у справах про самозахоплення землі та корупцію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Застосовано заставу у розмірі 30 млн грн для колишнього радника голови ОП

За отриманою інформацією від нашого джерела в Офісі президента, справа, що стосується Артема Шила, колишнього радника голови Офісу президента, перейшла до судів. Особисто керує питанням щодо цього Олег Татаров, який має безпосередній зв'язок з призначенням Шила на відповідну посаду. Вже раніше у приміщенні адміністрації президента були обізнані про можливий арешт Шила з боку Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Варто зазначити, що недавно Шила звільнили з посади в департаменті контррозвідувального захисту економіки Служби безпеки України.

За звинуваченням Артема Шила, його підозрюють у створенні групи, яка має відношення до привласнення 94,8 мільйонів гривень коштів АТ "Укрзалізниця". Згідно з рішенням Вищого антикорупційного суду, Шила має заплатити заставу у розмірі 30 мільйонів гривень. "Заставу у сумі 30 мільйонів гривень, визначену рішенням Вищого антикорупційного суду як альтернативу запобіжному заходу у вигляді утримання під вартою, внесено", – повідомили у Вищому антикорупційному суді в четвер.

Рішення про заставу було прийнято в контексті обвинувачень Шила, який раніше працював в Офісі президента України. Антикорупційні органи раніше розкрили діяльність організованої групи, яка заволоділа 94,8 мільйонами гривень під час закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Ця група була створена у 2021 році з метою контролю за фінансами "Укрзалізниці". "З червня по грудень 2022 року її лідер за допомогою своїх посадовців, які були під його впливом у "Укрзалізниці", організував відбір певних компаній як постачальників силових трансформаторів", – інформує прокуратура.

• Справа щодо Артема Шила, колишнього радника голови Офісу президента, перейшла до судів, де він підозрюється у створенні групи, причетної до привласнення значної суми коштів.

• Вищий антикорупційний суд встановив заставу для Шила у розмірі 30 мільйонів гривень, що є альтернативою утриманню його під вартою.

• Ця справа виникла у зв'язку з розкриттям діяльності організованої групи, яка заволоділа фінансами АТ "Укрзалізниця", та виявленням її лідера із прямим впливом на компанію.

• Прокуратура зазначає, що група була створена з метою контролю за фінансами "Укрзалізниці", її діяльність відбувалася в період воєнного стану.

• Шила також був звільнений з посади в Службі безпеки України, що свідчить про широкий розгалужений характер цієї справи та його важливість для влади.

Скандал у Міноборони: Реформа закупівель знову під питанням через дії Арсена Жумаділова

Реформи у сфері закупівель, обіцяні для Міністерства оборони, залишаються лише на папері, наголошує політичний аналітик Михайло Шнайдер. Замість очікуваних змін, про які говорив Арсен Жумаділов, член команди міністра оборони Рустема Умерова, фактично мало що змінилося, повідомляють Українські новини.

“Минуло декілька місяців, і ми вже можемо побачити, що, насправді, мало що змінилося”, — пише Шнайдер. Замість одного департаменту державних закупівель Міноборони, було створено два нові державні підприємства, які, врешті-решт, діяли під контролем тих самих осіб. “Обидва підприємства донедавна очолювала та сама людина — Жумаділов”, — зауважує Шнайдер.

Додатковою проблемою стала стимуляція закупівель через введення “0,4% від суми контрактів”, яка призводить до надмірних витрат із бюджету на суму близько 1,5 мільярда гривень. “Останнім часом ми бачили деякі дуже сумнівні покупки, такі як дорогі телевізори і мікрофони, а також закупівлю бронежилетів за завищеними цінами”, — інформує аналітик.

Новий оберт скандалу пов’язаний з торгами на постачання продуктів харчування для військових. Планувалося поділити закупівлю на дві частини, але це не відбулося. “Замість реформи ми отримали лише пусті обіцянки і зростаючий рівень корупції”, — заключає Шнайдер.

Висновки до статті про реформу закупівель у Міністерстві оборони:

• Реформи у сфері закупівель у Міноборони, які були обіцяні, не лише не були реалізовані, але також показали невдачу через дії чиновника Арсена Жумаділова.

• Замість очікуваних перетворень, було створено два нові державні підприємства, які все ще фактично перебувають під контролем тих самих осіб.

• Введення системи стимулювання через “0,4% від суми контрактів” призвело до зростання витрат бюджету на 1,5 мільярда гривень і сприяло корупційним схемам.

• Недоречні закупівлі, які включають дороге обладнання та продукти харчування, свідчать про системні проблеми у проведенні тендерних процедур.

• Необхідно негайно припинити корупційні практики, переглянути систему закупівель та забезпечити прозорість та ефективність процесів в Міністерстві оборони.

Останні новини