Вівторок, 22 Липня, 2025

Скандальний Експосадовець Міноборони Лієв уникнув запобіжного заходу у справі про втрату майже 1,5 мільярда гривень

Важливі новини

27 жовтня в Україні: тепла погода без опадів, лише на сході можливості дощі

Ключові елементи військового обліку:

У Києві стовпчики термометрів покажуть +13..+15°C. Львів порадує жителів теплом – від +16 до +18°C, також без дощів. У Дніпрі та Одесі температура коливатиметься в межах +13..+15°C та +14..+16°C відповідно.

На сході, у Харкові, очікується +12..+14°C з можливим невеликим дощем. Аналогічна ситуація спостерігається в Донецьку та Луганську, де температура становитиме +11..+13°C і +10..+12°C відповідно, з невеликими опадами.

Сімферополь також буде теплим, з температурою +14..+16°C без дощів. У Бахмуті прогнозують +10..+12°C і невеликий дощ, а Мелітополь залишиться сухим з температурою +12..+14°C.

Загалом, середня денна температура по країні становитиме близько +12..+14°C, створюючи сприятливі умови для прогулянок та відпочинку на свіжому повітрі.

До збільшення ефективності мобілізації: новий інструмент – електронний кабінет для військовозобов’язаних

Україна продовжує зміцнювати свою систему мобілізації та військової підготовки, впроваджуючи передові електронні інструменти для громадян, які мають військовий облік. Один із важливих кроків у цьому напрямку — запуск електронного кабінету, який дозволить військовозобов'язаним зручно та оперативно оновлювати свої дані в Технічному центрі контролю за автомобілями (ТЦК) через Інтернет. Планується, що цей сервіс стане доступним вже цього літа.

Зараз реєстрація в електронному кабінеті для військовозобов'язаних є добровільною. Однак, в Міністерстві оборони передбачають, що у майбутньому всі громадяни, які підпадають під військовий облік, будуть автоматично зареєстровані у системі, щоб спростити процедуру актуалізації даних в ТЦК.

Згідно з новим законом про посилення мобілізації, українці, які перебувають на військовому обліку, мають 60 днів на актуалізацію своїх особистих даних. Електронний кабінет стане зручним інструментом для виконання цієї вимоги.

В електронному кабінеті військовозобов'язаного можна буде швидко та зручно внести необхідні дані, використовуючи будь-який доступний пристрій. Крім того, користувачі матимуть можливість перевірити інформацію, яка вже міститься в реєстрі "Оберіг".

Для авторизації у сервісі будуть використовуватися надійні методи, такі як BankID або "Дія.Підпис". Інформація, яка буде доступна в кабінеті, включатиме ПІБ, місце реєстрації, дату народження, сімейний стан, а також інші важливі відомості про користувача.

Однак, слід зазначити, що електронний кабінет не буде використовуватися для відправлення повісток про мобілізацію. Це питання не було врегульоване законодавством, тому розсилка повісток залишається поза межами цього сервісу.

Україна активно вдосконалює свою систему мобілізації та військової підготовки шляхом впровадження сучасних електронних інструментів для військовозобов'язаних громадян. Запуск електронного кабінету, який незабаром стане доступним, покликаний спростити процес актуалізації даних у Технічному центрі контролю за автомобілями (ТЦК) та зробити його більш зручним для користувачів. Хоча реєстрація в цьому сервісі є зараз добровільною, проте у майбутньому планується автоматичне зареєстрування всіх громадян, які мають військовий облік, з метою спрощення процедури актуалізації даних.

Закон про посилення мобілізації встановлює обов'язок українців, які стоять на військовому обліку, актуалізувати свою інформацію у ТЦК протягом 60 днів. Електронний кабінет стане важливим інструментом для виконання цієї вимоги, забезпечуючи зручний та швидкий доступ до необхідної інформації та забезпечуючи можливість перевірки даних, що містяться у реєстрі "Оберіг".

Хоча через електронний кабінет не будуть розсилатися повістки про мобілізацію, цей інструмент все ж відіграє важливу роль у підвищенні ефективності та зручності процесу мобілізації в Україні.

Київ уникнув дефолту – кредитори погодилися на суттєву знижку

Переговори велися з кількома великими інвестиційними фондами та фінансовими установами. В результаті було досягнуто компромісу, який передбачає певні поступки з боку кредиторів щодо умов обслуговування українського боргу.

Фонди, які інвестували в українські боргові зобов’язання, погодилися зробити Україні «знижку в розмірі 37%» від початкової суми кредиту – $23,3 млрд.

«У результаті кредитори недоотримують $8,67 млрд», – повідомляє Berliner Zeitung.

Український міністр фінансів Сергій Марченко заявив також, що завдяки угоді щодо зниження відсотка і продовження термінів за наступні три роки Київ заощадить $11,4 млрд.

Економісти, які вивчають вплив державних боргів на розвиток економіки, однак зазначають, що угода виявилася «порівняно скромною». Фредерік Муссо з Інституту Окленда (США) порівнює угоду «з краплею на розпеченому камені», адже «навіть із цією угодою Україна залишається економікою з третьою за величиною заборгованістю перед МВФ». У коментарі для берлінського видання він вказує, що $8,67 млрд – це «дрібниця» порівняно із сукупним боргом у $143 млрд.

Хоча через угоду український уряд уникнув банкрутства, «але для населення це що завгодно, але не гарна новина», – продовжує Муссо. Він вказує, що такі угоди завжди супроводжуються вимогами «структурної перебудови, яка включає в себе безліч дорогих заходів для українців». Серед очевидних заходів Муссо називає скорочення субсидій на газ і електроенергію для населення, пенсійну реформу, приватизацію аграрних земель і державних підприємств.

Цього разу до цього списку додасться і підвищення податків для населення, «ніби втрати важливих суспільних благ і систем соціального забезпечення було недостатньо», – коментує Муссо.

Ситуація для населення «катастрофічна». Berliner Zeitung нагадує, що Україні не вдалося досягти своєї мети на переговорах, замість знижки в 60%, якої вимагав Київ, кредитори погодилися лише на 37%. Кредитори обґрунтували свою згоду на знижку для України тим, що розраховують «мати можливість сприяти майбутньому відновленню країни на благо українського народу».

Від електронних повісток до військового квитка: нові можливості в додатку “Дія”

За нашими джерелами, Максим Федоров брав активну участь у розробці цифрової складової законопроєкту про мобілізацію. Він вніс важливі пропозиції щодо використання баз Державної служби реєстрації актів цивільного стану з метою забезпечення повної мобілізації. Згідно з цим законопроєктом, електронна повістка матиме силу доставленої, навіть у випадку, якщо адресат не перегляне її, оскільки реєстрація у електронному кабінеті призовника стане обов'язковою в усіх сферах діяльності. Також надійшла інформація, що Максим Федоров відповідає за координацію процесу впровадження електронних повісток.

Міністерство цифрової трансформації, за словами Федорова, працює над реалізацією проєкту військового квитка у мобільному додатку "Дія". Проте, він утримується від розголошення деталей, наголошуючи на конфіденційності цієї інформації на даний момент. Федоров також підкреслив, що офіційне оголошення цього проєкту найбільш доцільно буде здійснити Міністерством оборони.

У підсумку, Максим Федоров активно брав участь у розробці законопроєкту про мобілізацію, вносячи важливі пропозиції щодо використання цифрових технологій. Згідно з цим законопроєктом, електронні повістки матимуть силу доставленої, що підвищить ефективність процесу мобілізації. Також відомо, що Федоров відповідає за координацію впровадження електронних повісток.

У той же час, Міністерство цифрової трансформації розробляє проєкт військового квитка у мобільному додатку "Дія", однак деталі цього проєкту поки залишаються конфіденційними. Офіційне оголошення про цей проєкт найбільш доцільно буде здійснити Міністерство оборони.

В Одеській області чоловік побив охоронця супермаркету через чергу до каси

В одному із супермаркетів Одеської області сталася жорстока бійка, яка призвела до тяжких наслідків. 24-річний чоловік напав на охоронця магазину через зауваження щодо дотримання черги до каси. Потерпілий отримав тяжкі травми голови, повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області. Про подію, що сталася в одній із крамниць у місті Ізмаїл, повідомила касирка. На місці […]

The post В Одеській області чоловік побив охоронця супермаркету через чергу до каси first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Виправлення адвокатських зусиль у випуску експосадовця Міноборони Олександра Лієва, підозрюваного у сприянні махінаціям під час закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на суму майже півтора мільярда гривень, виявився джерелом суперечок та недорозумінь у судовій системі. Адвокат Назар Кульчицький розкрив у коментарі для “Суспільного” важливі деталі, вказуючи на те, що суд вирішив змінити запобіжний захід Лієву, замінивши ув’язнення під вартою на особисте зобов’язання та відправивши його у домашній арешт, але суддя Ярослав Шкодін зауважив, що НАБУ і САП не представили достатніх доказів для продовження утримання під вартою. Під час наступного розгляду справи знову виникли труднощі: прокурор був відсутній, а суд відмовився розглядати клопотання за згодою обвинувачення. Внаслідок цього вирішального моменту Лієв опинився без запобіжного заходу, звільнившись від ув’язнення через закінчення терміну тримання під вартою. Цей інцидент викликав обурення та зацікавленість у широкому загалі, ставши предметом глибоких обговорень щодо ефективності правосуддя в Україні.

У вищезгаданій статті відображено складний судовий процес, пов’язаний з справою експосадовця Міноборони Олександра Лієва. Виникли суперечки між сторонами, а також проблеми з представництвом прокурора на засіданні. В результаті суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу Лієву, але через відсутність достатніх доказів обвинувачення суд відмовився продовжувати його тримання під вартою. Ця ситуація викликала зацікавленість громадськості та породила дискусії щодо ефективності правосуддя в Україні.

Останні новини