Середа, 23 Липня, 2025

Скандали та провали: як «Укрнафта» під керівництвом Корецького не виконала планові показники

Важливі новини

Розкішна спадкоємиця: як колишній сільський депутат Микола Греченюк тендерами забезпечує принцесу Беатрису із Закарпаття

Українська принцеса: як дочка сільського депутата з Закарпаття живе у розкішних замках і виграє державні тендери

У 2015 році під час депутатських обов'язків Микола Греченюк та його близькі отримали у Підвиноградові кілька земельних ділянок, дотримуючись законів країни. Після тривалих судових процесів вони відстояли своє право на ці ділянки. Микола Греченюк, крім того, має значний бізнесовий успіх у сфері тендерів, а його донька Беатриса насолоджується розкішним життям, демонструючи його на своєму Instagram. Також варто зазначити, що чоловік Беатриси, Андрій Петьовка, є членом відомої політичної родини і також займає значну позицію в бізнесі та громадському житті.

У 2015 році, коли Греченюк був депутатом сільської ради від Партії регіонів, його рідні та наближені особи отримали в Підвиноградові щонайменше чотири земельні ділянки. Таким чином вони реалізували своє право на безкоштовне отримання землі, гарантоване кожному українцю Конституцією. Так, за рішенням сільської ради ділянки отримали Греченюк Беатриса Миколаївна (дочка), Греченюк Михайло Васильович (брат), Крайнер Михайло Михайлович (за даними ЗМІ, водій Греченюка), Крайнер Маріанна Олександрівна (дружина водія Греченюка). Суди з приводу виділення цих земельних ділянок тривали аж до 2021 року. Але своє право на землю зазначені особи таки відстояли. Сам Микола Греченюк має в Підвиноградові чотири земельні ділянки та будинок. Його дочка Беатриса загалом три ділянки та власний маєток. Окрім ФОПа, Микола Греченюк також є засновником ТОВ «Лігаспецбуд», якому теж щастить із тендерами. Так, за даними «Прозоро» ця фірма була учасником щонайменше 124 конкурсів і загалом виграла підрядів на суму близько 370 млн гривень. Чесно кажучи, суми не надто захмарні, якщо порівняти з іншими «тендерними воротилами». Але це не заважає дочці Миколи Греченюка Беатрисі (чи Беатрікс, як вона вказується в реєстрах) жити своє краще життя тут і зараз. Сумки Hermes, автівка Porshe, відпочинок в Парижі, Дубаї, на Сардинії та гірськолижних курортах, прикраси найдорожчих брендів світу. Все це Беатриса показує в своєму Instagram, не відстаючи від подружок, серед яких сестра опального розкрадача армії Романа Гринкевича – Ольга, та колишня дружина народного депутата від «Слуги народу» Миколи Тищенка Алла Барановська. Чоловіком Беатриси є не менш відома особистість. Андрій Петьовка – син народного депутата Василя Петьовки, який є двоюрідним братом іншого нардепа Івана Балоги. Петьовки хоча й мають давню ненависть до Балог, однак це не заважає обидвом родинам керувати рідним краєм з особливим розмахом. Так, у 2008 році Мукачівська міська рада передала в оренду компанії дружини Петьовки найвідоміший замок Закарпаття «Паланок». Ймовірно, що Беатриса Греченюк цілком може мати в ньому й свої покої, як «справжня принцеса». У своєму Instagram дочка Греченюка також вказує, що є дизайнером інтер’єрів. Зокрема, вона показувала підписникам свій дім, дизайн в якому нібито зробила сама. Ще одним бізнесом Беатриси є ресторан Darlin’ restobar в Мукачевому. У меню розкішні блюда, як-то Філе міньйон із фуа-гра та дорогі вина.

У вищезазначеному матеріалі висвітлено приклад надмірного володіння земельними ділянками та успішного участі у державних тендерах деяких осіб з родин та наближених колах впливових політиків на Закарпатті. Зазначено, що діти і зяті народних депутатів мають доступ до ресурсів, які забезпечують їх багатство та розкішний спосіб життя. Також піднімається питання можливого зв'язку цього багатства з контрабандою через Закарпатську область. У контексті загальної проблеми корупції та недостатньої прозорості в державних закупівлях, подібні випадки свідчать про необхідність посилення контролю та відкритості в управлінні державними ресурсами.

Як ділитися паролями з родиною безпечно: нові можливості Apple і Google

У сучасному цифровому світі, де більшість сервісів вимагає авторизації, родини дедалі частіше стикаються з питанням — як зручно і безпечно ділитися паролями для спільного доступу до акаунтів. Apple та Google запропонували зручне рішення — створення сімейних груп у вбудованих менеджерах паролів. Про це повідомляє британське видання The Sun. Що таке сімейні групи паролів Ідея проста: […]

Третя штурмова бригада залучає ув’язнених до служби – Максим Жорін

Залучення ув'язнених, які виявили бажання служити, є важливим кроком у розвитку та реабілітації суспільства. Цей процес стає не лише можливістю для самореалізації осіб, які виправляються, але й вагомим внеском у зміцнення обороноздатності країни. За словами заступника командира бригади Максима Жоріна, залучення ув'язнених стало окремим напрямком для Третьої штурмової бригади (3 ЗШБр), що свідчить про новаторський підхід до використання резервів у суспільстві для підвищення ефективності оборонних сил.

“Це було вірне рішення, надати їм нарешті таку можливість”, – вважає він.

Крім того, Жорін зазначив, що після набрання чинності Законом про мобілізацію до бригади в рамках рекрутингової кампанії стало приходити більше добровольців.

“Зараз відсоток, який ми закриваємо за рахунок мобілізованих, став меншим. Але серед мобілізованих все ще є велика кількість адекватних, перспективних бійців та представників важливих для війська професій. Ми намагаємося призначати людей на посади відповідно до їхніх навичок і знань”, – розповів Жорін.

Він додав, що багато хто хоче бути штурмовиками, але для багатьох ця роль не підходить: “Тому шукаємо для них інші посади”.

НАБУ та САП оголосили підозру народній депутатці України

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) повідомили про підозру чинній народній депутатці України у внесенні недостовірних даних до електронної декларації. Мова йде про Ірину Кормишкіну. Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НАБУ. За даними слідства, у декларації за 2023 рік вона не зазначила дані про будинок й дві […]

The post НАБУ та САП оголосили підозру народній депутатці України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Адвокат Роберт Амстердам презентує доказову базу: напади на УПЦ та її священиків під лупою

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам висловив глибоку обуреність, заявивши, що володіє об'єктивним звітом, що налічує понад 250 сторінок, наповнених доказами нападів на УПЦ, на її священнослужителів та церковні споруди. Цю інформацію він публічно виклав у своєму відеозверненні, в якому закликав українську владу відмовитися від подальшого розгляду законопроекту 8371, спрямованого на заборону діяльності УПЦ.

"Цей законопроект, — наголосив Амстердам, — є нічим іншим, як проявом мови ненависті. Напади на вірян, їх вигнання з храмів, а також відмова у доступі до місць богослужінь є абсолютно неприпустимими. Уряд повинен зупинити розгляд цього законопроекту та припинити політику розділення та конфронтації серед населення".

Додатково, адвокат підкреслив, що УПЦ не має жодного зв'язку з Московським патріархатом, і навіть виокремив позицію Блаженнішого митрополита Київського Онуфрія, який чітко заявив: "Ми не будуємо жодного "русского мира". Ми будуємо божий мир". Водночас, адвокат наголосив, що УПЦ повністю ідентифікує себе з Україною та її захистом, особливо під час російської агресії.

Додатково, сьогодні Роберт Амстердам закликав до підтримки України зі сторони Сполучених Штатів Америки, підкреслюючи критичне значення підтримки для обох країн. "Підтримка України є критично важливою для Америки, не тільки для України. Як ми можемо довіряти США після того, що сталося в Кабулі і зараз у Києві?", — запитав він у своєму повідомленні в соціальній мережі "Х".

У вищезгаданій статті висвітлено позицію адвоката Української православної церкви Роберта Амстердама стосовно законопроекту 8371, спрямованого на заборону діяльності УПЦ. Він підкреслив важливість мирного співіснування та висловив обурення щодо проявів мови ненависті й нападів на церкву та її вірян. Також було зазначено, що УПЦ не має зв'язку з Московським патріархатом і є повністю ідентифікованою з державою Україною. Амстердам закликав до зупинки розгляду законопроекту та наголосив на важливості підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки. Висновок статті полягає в необхідності збереження права на релігійну свободу та миру в Україні, а також у важливості міжнародної підтримки в цьому питанні.

Державна компанія «Укрнафта» у 2024 році провалила ключові показники своєї діяльності, незважаючи на рекордний інвестиційний бюджет у 26 мільярдів гривень. Відставання від планів, корупційні скандали та сумнівні кадрові рішення керівництва викликають дедалі більше запитань щодо ефективності менеджменту.

Як зазначає політичний оглядач Михайло Шнайдер, замість обіцяних 30 нових свердловин, із яких у 2024 році планували передати в експлуатацію 19, компанія зуміла ввести в дію лише 9. Ще одна свердловина перейшла з минулого року, а фактичні обсяги видобутку з нових свердловин значно поступаються плановим показникам:

  • на 92% менше видобутку нафти й конденсату,
  • на 42% менше видобутку природного газу.

Експерт зазначає, що проблема не у фінансуванні: у 2024 році «Укрнафта» отримала колосальний бюджет у 650 мільйонів доларів. Однак замість інвестування у власний буровий флот, компанія не закупила заплановані два важкі бурові верстати.

Натомість було придбано 140 нових автомобілів, серед яких Toyota Camry, Corolla, Hilux, Hyundai Staria, Renault Duster та Opel Zafira.

Ще однією серйозною проблемою стало зловживання підрядників, які займаються бурінням. За словами експерта, компанії не дотримуються технологічних норм, що призводить до неефективного використання коштів.

Крім того, правоохоронці зацікавилися діяльністю Володимира Гришаненка – до недавнього часу заступника директора «Укрнафти» з розвідки та розробки родовищ.

За даними слідства, компанія уклала договори на пів мільярда гривень на проведення гідравлічного розриву пластів, а сам Гришаненко, як вважає слідство, вимагав відкат у розмірі до 50% прибутку підрядників.

Після обшуків у Гришаненка керівник «Укрнафти» Сергій Корецький лише понизив його у посаді, але не звільнив. Шнайдер вважає, що це пов’язано із тим, що Гришаненко володіє чутливою інформацією щодо фінансових махінацій.

Попри корупційні скандали, Корецький продовжує керувати не лише «Укрнафтою», а й «Укртатнафтою». Це дає йому змогу контролювати перевірки з боку податкових органів, Державної аудиторської служби та НАБУ, а також створювати позитивний інформаційний фон у ЗМІ.

Проте цього року вперше його діяльність оцінюватиме незалежна Наглядова рада.

«Оцінка керівнику компанії, яка провалила видобуток і буріння, стане водночас і оцінкою самої Наглядової ради», – резюмує Шнайдер.

Від її рішення залежить, чи залишиться Корецький на посаді після масштабних фінансових провалів.

Нагадаємо, 22 січня 2025 року кінцем бенефіціаром української дочки китайського ТОВ “Бейкень Енергетика”, яке розроблятиме родовища для “Укрнафти” раптово став засновник Concorde Capital Ігор Мазепа, який має кримінальну справу за земельні махінації.

The post Скандали та провали: як «Укрнафта» під керівництвом Корецького не виконала планові показники first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини