Середа, 23 Липня, 2025

Скільки коштуватиме відновлення та зміцнення оборони України

Важливі новини

У Голосіївському районі ярмарки працюють з порушеннями при мовчазній згоді влади

У Голосіївському районі Києва щотижня проходять ярмарки згідно з графіком, затвердженим виконавчим органом Київської міської ради. Але за фасадом організованості ховається системна безвідповідальність, зловживання та пряме нехтування нормами. За даними за перший квартал 2025 року, з 10 738 доступних торговельних місць було фактично зайнято лише 7 067 — це трохи більше ніж 65%. Участь у […]

Українцям пропонують «примусово продавати» облігації для фінансування армії

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Коментар економічного експерта Данила Моніна: «Гетманцев фонтанує ідеями якщо не податками, то іншими способами в примусовому порядку забрати гроші у населення в обов’язковому порядку, посилаючись на досвід Ізраїлю.

На 2025 рік в України є 50 млрд доларів грантів і бездефіцитний бюджет за фактом. Навіщо нарощувати держборг внутрішніми зобов’язаннями в цьому випадку? Та й підняття податків типу 11416-д теж у цьому сенсі видається непотрібним. Але ідея низько прибуткових з обслуговування, але індексованих облігацій з наростаючим тілом без обов’язковості – цілком хороша.

Хоча я б запропонував індексувати на зростання курсу долара. І тоді для населення це було б як 5% у валюті, що є дуже привабливим, без обов’язковості і цілком було б затребуване.

Я проти обов’язковості, бо ми для бідного населення зменшуємо на 7% його дохід для купівлі товарів і послуг і це сильніше вдарить по бідних верствах населення».

В Україні суттєво зросли зарплати: де платять найбільше

В Україні, попри складні економічні умови, зарплати в окремих галузях демонструють суттєве зростання. За даними Держстату, у 2024 році найбільші прирости середніх зарплат зафіксовані в трьох секторах: Поштова та кур’єрська діяльність – зарплати зросли на 37,4%, досягнувши середнього рівня 15 560 грн. Будівництво – зростання на 35,8%, при цьому середня зарплата тут становить 16 106 […]

The post В Україні суттєво зросли зарплати: де платять найбільше first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Дніпропетровщині селяни натрапили на артефакти після обміління водойми

У селі на Дніпропетровщині літня посуха призвела до несподіваного археологічного відкриття. Коли місцева водойма сильно обміліла, її дно оголило старовинні предмети — уламки кераміки та металеві артефакти. Першими їх помітили селяни, які й повідомили фахівців. На місце виїхали спеціалісти з IN SITU — відділу археології Дніпропетровського національного історичного музею, які підтвердили: знайдене має історичну цінність […]

Військовий: “Підозра Шабуніну — це сигнал усім, хто паразитує на ЗСУ”

Підозра, яку Державне бюро розслідувань вручило голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну, стала предметом жорсткої критики з боку ветеранів російсько-української війни. Зокрема, ветеран із позивним “Сталкер” назвав це «важливим сигналом» для всіх, хто прикривається армією задля особистих вигод. “Підозра Шабуніну – важливий сигнал усім мобілізованим ухилянтам із тилового батальйону “Невидимка”: не можна паразитувати на ЗСУ”, […]

Відбудова України після війни та зміцнення її армії обійдеться у 205 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття, а загальні витрати на підвищення обороноздатності Європи можуть сягнути трильйонів доларів. Витрати на зміцнення армії України, зокрема, оцінюються в 175 мільярдів доларів. Ці кошти будуть витрачені на модернізацію збройних сил, підготовку до миротворчих операцій та поповнення стратегічних запасів.

Сума витрат на відновлення та зміцнення армії залежатиме від різних факторів, зокрема, від того, скільки територій буде необхідно захищати після завершення бойових дій, а також чи буде розгорнуто миротворчий контингент чисельністю 40 тисяч військових. Це обійдеться додатково в 30 мільярдів доларів. Однак українська влада вважає, що для належного захисту країни необхідно більше військових сил.

Окрім України, значну частину витрат понесе Європа, яка повинна зміцнити свою оборону. Витрати на оборону країн-членів ЄС зростуть до 3,5% від їхнього ВВП, і основні кошти підуть на поповнення запасів артилерії, будівництво протиповітряної оборони, створення ракетних систем і зміцнення східних кордонів ЄС. Це не лише зміцнить обороноздатність України, але й підготує Європу до можливих загроз з боку Росії.

Якщо Європа фінансуватиме ці витрати за рахунок боргових зобов’язань, це може призвести до додаткових 2,7 трильйона доларів боргу для п’яти найбільших європейських членів НАТО впродовж наступного десятиліття. Це викликає занепокоєння щодо економічних наслідків, і Європа стоїть перед важливим вибором.

Зміцнення оборонного сектору потребуватиме значного перегляду бюджетних стратегій, що може вплинути на інші сфери економіки, такі як охорона здоров’я, освіта та соціальне забезпечення. Крім того, ЄС стикається з політичними викликами, зокрема, щодо використання заморожених російських активів на суму 300 мільярдів доларів для фінансування відбудови України.

На фоні зростаючих фінансових зобов’язань Європи, президент США Дональд Трамп висловив свою позицію, заявивши, що Європа повинна взяти на себе основний тягар допомоги Україні. “Дивіться, між нами є океан. Вони цього не мають”, – підкреслив Трамп, зазначивши, що для Європи ця війна має набагато важливіше значення, ніж для США.

The post Скільки коштуватиме відновлення та зміцнення оборони України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини