Субота, 19 Квітня, 2025

Скільки зараз коштують яйця в магазинах

Важливі новини

Близько до кінця: ЗСУ бракує снарядів для ППО

За отриманою інформацією від наших джерел в Генеральному штабі Збройних Сил України (ЗСУ), стає зрозуміло, що ситуація з артилерійськими ракетами для протиповітряної оборони (ППО) стає дедалі складнішою. Змушеність використовувати цінні ракети западних ППО для негайного захисту від масових атак російських шахтарів ставить під загрозу власні оборонні можливості. Україна перебуває в повній залежності від зовнішньої військової допомоги, а противник використовує це для вимотування наших запасів ППО та виснаження нашої армії.

Згідно з інформацією, опублікованою у The New York Times із посиланням на американських чиновників, українські війська перебувають у критичному стані, бракує зброї та боєприпасів. Системи протиповітряної оборони, які є життєво важливими для захисту цивільного населення від російських ракет, постійно піддаються нападам і виснажуються.

Нестача артилерійських ракет для систем ППО стає навіть більшою проблемою, ніж дефіцит снарядів, оскільки ракети противника неможливо збити чимось іншим, окрім систем ППО. Така ситуація вимагає негайних заходів з удосконалення внутрішнього виробництва військової техніки та важливих угод з постачання зброї від партнерів.

Отримана інформація від наших джерел в Генеральному штабі Збройних Сил України підтверджує критичну ситуацію з артилерійськими ракетами для протиповітряної оборони. Використання дорогих ракет западних ППО для захисту від атак російських шахтарів підводить нас до серйозних проблем з обороноздатністю. Наша залежність від зовнішньої військової допомоги стає очевидною, а противник використовує це для ослаблення наших оборонних зусиль. Українські війська перебувають у критичному стані через відсутність зброї та боєприпасів, а системи протиповітряної оборони, на які покладається велике значення для захисту населення, постійно піддаються нападам і виснажуються. Нестача артилерійських ракет для систем ППО вимагає термінових заходів для забезпечення безпеки країни та збереження обороноздатності перед загрозами.

Зеленський допускає приєднання України до НАТО без 5-ї статті: ризики та перспективи

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Про це він заявив під час зустрічі з єврокомісарами, які приїхали до Києва.

Президент сказав, що Україна «ніколи не піде» на запрошення до Альянсу в урізаному вигляді – «тільки повністю всіх територій».

«Але як ми говорили, ми розуміємо, що 5 поправка не може діяти під час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків втягнення їх у війну. Україна ніколи нікого не залучала в цю війну. Я маю на увазі армію членів НАТО», – сказав Зеленський.

Він також сказав, що втратить підтримку половини партнерів, якщо поставить питання про війська НАТО в Україні.

Раніше президент в інтерв’ю Sky News заявив, що Київ готовий відмовитися від повернення територій військовим шляхом, якщо Україну приймуть до НАТО.

Що ця заява означає, ми аналізували тут.

При цьому ідея вступити в НАТО без задіяння 5-ї статті не зовсім зрозуміла. Оскільки в цій статті, за якою напад на одного члена дорівнює нападу на всіх учасників НАТО, і укладений основний зміст Північно-Атлантичного військового блоку.

Не виключено, що президент мав на увазі так званий «німецький» варіант – коли гарантії 5-ї статті поширюються тільки на підконтрольну частину України і не поширюються на непідконтрольну. Тобто, якщо Україна вирішить військовим шляхом відбити захоплені території, то країни НАТО їй на допомогу не прийдуть. Тільки якщо буде напад на підконтрольну територію.

Однак, Зеленський саме так не сформулював. А тому його заява виглядає дуже дивною.

Утім, будь-який варіант вступу України до НАТО поки що виглядає суто гіпотетичним через протидію Росії та небажання країн Альянсу вступати з нею в пряме військове зіткнення.

Як не стати жертвою карткових афер

В Україні шахраї постійно вдосконалюють свої методи обману, адаптуючи їх до новітніх технологій. Як розповіла заступник голови правління Глобус Банку Анна Довгальська, карткові аферисти швидко освоюють інновації, зокрема штучний інтелект (ШІ), і використовують психологічні прийоми для маніпуляції людьми. Однією з основних тенденцій карткового шахрайства у 2025 році є використання ШІ. Зокрема, шахраї створюють дипфейки – […]

The post Як не стати жертвою карткових афер first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський і Фіцо готуються до непростих переговорів

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та президент України Володимир Зеленський можуть зустрітися найближчими днями для обговорення гострого енергетичного конфлікту. Як повідомляє видання iRozhlas, сторони активно шукають дату для проведення зустрічі. Напруженість між двома країнами зросла після рішення Києва припинити транзит російського газу через свою територію після закінчення чинного контракту. Фіцо різко відреагував, звинувативши Україну в саботажі, […]

The post Зеленський і Фіцо готуються до непростих переговорів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ваші улюблені новорічні прикраси загрожують здоров’ю

З наближенням святкового сезону аромасвічки та різнобарвні гірлянди стають незамінними атрибутами новорічного настрою. Однак ці улюблені прикраси можуть завдати шкоди здоров’ю. Експерти попереджають про ризики, пов’язані з їх використанням, зокрема токсичність матеріалів та вплив на якість сну. Свічки, виготовлені з парафіну — продукту нафтопереробки, можуть виділяти токсичні речовини, такі як толуол і бензол. Ці хімікати […]

The post Ваші улюблені новорічні прикраси загрожують здоров’ю first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Впродовж останнього року яйця в Україні подорожчали на понад 30%. Середня ціна десятка на прилавках складає 78 гривень, хоча в осінній період спостерігалося незначне зниження вартості – у межах 5-6 гривень.

Причини зниження цін восени

Експерт асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Максим Гопка пояснив, що короткочасне здешевлення могло статися через декілька факторів:

  1. Збільшення пропозиції: Зниження експортних поставок створило надлишок на внутрішньому ринку.
  2. Теплі погодні умови: Виробники зменшили витрати на обігрів приміщень для утримання птахів.
  3. Акційна політика рітейлу: Супермаркети, отримуючи товар за трохи нижчою ціною, стимулювали продаж за рахунок акцій.

Однак ці короткочасні чинники не можуть стримати загальну тенденцію до подорожчання.

Чому яйця дорожчають?

Головною причиною є собівартість виробництва. Аналітик підкреслив, що близько 70% витрат припадає на корми для птиці. У найближчі місяці значного здешевлення кормів не очікується, а навпаки, є ризик їх подорожчання.

Складні погодні умови, характерні для січня-лютого, можуть суттєво вплинути на витрати виробників:

  • При морозах до -10°C і нижче витрати на тепло зростуть, що може збільшити кінцеву вартість продукції.
  • За температури 0°C до -5°C витрати залишаться стабільними, що дозволить уникнути нового цінового стрибка.

Максим Гопка вважає, що взимку ціни на яйця можуть зрости, однак навесні очікується їхня стабілізація. Збільшення пропозиції на ринку та зниження витрат на виробництво сприятимуть поверненню до більш стабільного рівня цін.

The post Скільки зараз коштують яйця в магазинах first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини