Субота, 19 Квітня, 2025

Словаччина продовжить підтримувати Україну незважаючи на слова Фіцо

Важливі новини

У додатку «Резерв+» звужено права багатодітних батьків на відстрочку

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Незважаючи на те, що закон про мобілізацію дає право багатодітним батькам отримати відстрочку у разі наявності 3 неповнолітніх дітей та відсутності заборгованості зі сплати аліментів, Резерв+ підтягує інформацію з реєстру багатодітних сімей, що означає, що право на відстрочку фіксується лише для тих, хто має 3 дітей в одному шлюбі.

Таким чином, батьки, у яких діти були народжені в різних шлюбах, через некоректне відображення в додатку втратили право на відстрочку.

Цікаво, що у реєстрі багатодітних сімей перебувають також ті чоловіки, які мають в одному шлюбі троє дітей віком до 23 років (у разі навчання цих дітей у ПТУ чи ВНЗ). Але закон про мобілізацію не дає відстрочення цієї категорії чоловіків.

Таким чином функція видачі відстрочок у додатку Резерв+ реалізована з порушенням законодавства двічі – не дає відстрочення батькам трьох дітей у різних шлюбах та навпаки – дає батькам трьох дітей з однієї сім’ї віком до 23 років.

10 ознак, що ваша кішка вам повністю довіряє

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Кішки — це тварини, без яких багато хто не уявляє свого життя, а за нинішніх часів — ще й суттєвий антистрес. Навряд чи знайдеться кошатник, у якого пам’ять телефону не забита фотографіями або відео улюбленця. У стосунках людина-тварина — найважливіше взаємна довіра. Як відомо, кішка — це тварина, яка сама вирішує, кого любити і кому довіряти. Якщо у вашої кішки (або кота) спостерігаються ці 10 ознак, то, як пише Сats.com, ви — щаслива людина, якій ваш улюбленець безмежно довіряє.

Кішки висловлюють прихильність і довіру тонкими способами.

Кішки — цікаві істоти, і їм подобається досліджувати, коли відбувається щось нове. Дорослі кішки також територіальні і мають звичку пильно стежити за тим, що відбувається на їхній території. Якщо ваша кішка прибіжить привітати вас, коли ви повертаєтеся додому, це хороша ознака того, що вона повністю довіряє вам. Хвіст догори в цей момент є компліментом, оскільки це зазвичай вказує на хвилювання і задоволення.

Кішки відомі своєю відособленістю та незалежністю. Однак якщо кішка (або кіт) норовить сісти вам на коліна або прилягти поруч, затишно згорнувшись, це свідчить про сильну емоційну прихильність тварини, любов до вас і безмежну довіру. Водночас деякі тварини норовлять принести ближче до “своєї” людини улюблену іграшку і навіть можуть попросити погратися з ними. Найкращий комплімент — якщо вони хочуть спати на вас. Знаходження поруч із вами, коли вони найбільш уразливі, — це явна ознака того, що ви заслужили довіру своєї кішки.

Зоровий контакт — важлива форма спілкування для кішок, і вони можуть використовувати погляди, розмір зіниць і моргання, щоб сигналізувати про різні емоції іншим кішкам і людям, якщо ви знаєте, на що звертати увагу. Якщо ваша кішка підтримує зоровий контакт з вами, коли розслаблена, і час від часу повільно кліпає, це явна ознака прив’язаності та довіри.

Іноді кішки можуть проявляти свою довіру з лишком. Якщо кішка вам довіряє, вона прагнутиме гратися з вами і покусувати вас, застосовуючи не “мисливське”, а любовне “кусь”, що відрізняється силою і тиском укусу.

Гострі маленькі кігтики кішок також можуть використовуватися для прояву ласки. У ранньому віці кішки використовують свої передні лапи, щоб м’яти своїх матерів, щоб стимулювати виділення молока, і багато дорослих кішок все ще мнуть м’які речі як форму розради. Сидіти у вас на колінах і м’яти вас своїми кігтями насправді є ознакою любові — хоча це може не відчуватися так!

Якщо ваша кішка любить ніжно бити вас головою або гладити по вашому обличчю своїм, це свідчить про велику любов, довіру і відчуття безпеки поруч із вами. У кішок є пахучі залози на щоках, лобі та підборідді, які виділяють феромони. Вони виражають безпеку і визнання.

Кішки часто є поодинокими тваринами, але якщо вони живуть у парі або групі, то будуть витрачати час на догляд за собою. Якщо ваша кішка облизує вас або гладить лапкою, ця поведінка вказує на довіру і любов. Відповідайте взаємністю, регулярно проводячи вичісування, і прихильність вашої кішки до вас буде тільки зростати.

Якщо кішка приносить вам мишей, птахів або іншу живність, спійману нею на вулиці, не лякайтеся і не сваріть кішку. Якщо пухнаста мисливиця приносить вам свою здобич, — це слід цінувати, а не засуджувати, оскільки таким чином тварина визнає ваш авторитет і хоче ділитися з вами усім, що в неї є. Відкритий живіт

Кішки лягають на спину і підставляють живіт для чухання людині тільки в тому випадку, якщо довіряють їй абсолютно. Живіт кішки — вразлива зона, і лежачи на спині з відкритим животом, ваша кішка може дати зрозуміти, що вона абсолютно розслаблена і почувається невимушено поруч із вами.

Звичайна поведінка кішки не передбачає нявкання. Замість цього вони в основному використовують мову тіла, позу і запах для спілкування. Більшість вокалізацій кішок зазвичай негативні і складаються з шипіння і гарчання.

Класичний звук “мяу” у кішки зустрічається досить рідко, зазвичай його можна почути лише тоді, коли кішка задоволена чи схвильована, або між кішкою-матір’ю та кошеням. Якщо ваша кішка вітає вас якимось захопленим звуком — наприклад, голосно нявкає, коли ви з’являєтесь вранці, це слід сприймати як знак прихильності. М’які “пискляві” звуки, звані треллю, також є ознакою того, що ваша кішка любить і приймає вас.

Хвіст кішки відіграє більшу роль у спілкуванні кішок, ніж ви можете собі уявити. Спостереження за положенням хвоста кішки може дуже швидко визначити її настрій. Високий, вертикальний хвіст — ознака задоволеності та дружелюбності, а якщо він тремтить, це ще краще! Ще одна головна ознака прихильності у кішок — це коли вони повертаються до вас спиною і попою. Вони довіряють і не бояться, що їх атакують ззаду.

Депутат підтримав масові перевірки документів ТЦК

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами Потураєва, подібні заходи не тільки виправдані, але й повинні стати регулярною практикою після будь-яких публічних чи масових подій.

“Я не вважаю перевірку документів після концерту загрозою для української культури, так само, як і після інших масових заходів. Такі перевірки мають бути постійними, і всі мають про це знати,” – зазначив нардеп.

Проте коментарі під дописом Потураєва в соцмережах розділилися: одні підтримують ідею посиленої перевірки, інші – критикують за можливе порушення прав громадян.

Звільнення командира 72-ї ОМБр: Іван Віннік звернувся до військових

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Командира 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців полковника Івана Вінніка призначили на вищу посаду. Офіцер звернувся до побратимів та подякував їм. Про це повідомили в пресслужбі бригади у Facebook.

“Панове офіцери, сержанти, солдати! Від літа 2022 до сьогодні — я мав довгий і непростий шлях. Але він не був важким, бо долав я його не сам. Поряд була вірна й вмотивована команда. Дякую кожному та кожній за ваше терпіння, волю та сили. Дякую, що слухали, чули, говорили, пропонували. Дякую за спільну боротьбу. Дякую, що були поряд. Я це дуже ціную!” — сказав Іван Віннік.

За його словами, для нього честь бути частиною “Чорних Запорожців”, тоді як звʼязок, який утворився між ними, залишиться назавжди.

“Вчіться. Боріться. Не опускайте рук і впевнено крокуйте до нашої Перемоги”, — додав він.

20 вересня в ОК “Північ” повідомили, що командира 72-ї ОМБр Івана Вінніка призначили на вищу посаду для просування по службі й передачі бойового досвіду.

“Полковник Віннік – приклад справжнього та чесного бойового офіцера, досвідченого та людяного командира. Під його керівництвом бригада пройшла непростий шлях, проте гідно тримала визначені їй напрямки оборони. Спочатку був Бахмут, потім Вугледар, де в січні-лютому 2023 року бригада змогла відбити один із найбільших наступів за час російсько-української війни”, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 вересня у ЗМІ повідомили, що бійці 72-ї ОМБр нібито відступають з Вугледара на Донбасі. Проте тоді військовослужбовці зауважили в розмові з Фокусом, що тримаються.

26 вересня боєць 72-ї ОМБр спростував вихід бригади з Вугледара Донецької області. Він зауважив, що попри важкі штурми та обставини, бійці залишаються на місці.

Українці та росіяни застосовують нові типи дронів на полі бою

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Зокрема, Україна отримує від США безпілотники, якими керував на заключному етапі атаки бортовий міні-комп’ютер Skynode, розроблений компанією Auterion. Повідомляється, що Київ отримає десятки тисяч таких комп’ютерів, які зможуть керувати дронами.

Вони мають масово з’явитися на полі бою на початку наступного року. Українські компанії вже тестують інтеграцію в дрони таких міні-комп’ютерів і готуються виробляти роботизовані безпілотники в промислових масштабах.

Вважається, що такі дрони зможуть долати російські системи РЕБ, оскільки використовують технологію «комп’ютерного зору», яку не можна погасити системами глушіння сигналу.

При цьому Росія також заявила, що використовує безпілотники з комп’ютерним управлінням. Крім того, в мережі з’явилося кілька відеороликів, на яких показано російські безпілотники з вибухівкою, керовані за допомогою довгих оптоволоконних кабелів, що дає змогу уникнути глушіння і забезпечує більш чітку відеотрансляцію.

Українські військові також масово пишуть про те, що росіяни почали застосовувати більш активно дрони на оптоволокні, які неможливо заглушити радіоперешкодами.

Також агентство Associated Press повідомляє, що Росія почала застосовувати особливо потужні «Шахеди» з термобаричними боєприпасами, які здатні пробивати товсті стіни і можуть вражати цілі всередині укріплених будівель або під землею.

Ці боєприпаси створюють потужну ударну хвилю, яка важко вражає людей навіть на деякій відстані від місця вибуху. Такі БПЛА начиняють металевими кульками, що збільшують радіус ураження.

Український фахівець з військової електроніки Сергій Бескрестнов розповів агентству, що термобаричні боєприпаси вперше були використані російськими військовими влітку цього року. Зараз, за оцінкою експерта, їх несуть від 3% до 5% усіх дронів, які запускають ЗС РФ по Україні.

При цьому з такими безпілотниками росіяни запускають пустушки, які покликані перевантажити українську систему ППО і змусити її витрачати дорогі снаряди.

Енергетична співпраця між Словаччиною та Україною продовжує розвиватися навіть у складних політичних умовах. Оператор системи передачі електроенергії Словаччини, державна компанія SEPS, підтвердив готовність забезпечувати екстрені поставки електроенергії Україні в рамках чинного контракту з українським “Укренерго”.

Зростання обсягів поставок

За 11 місяців 2024 року обсяги експорту електроенергії зі Словаччини в Україну досягли 2,43 тераватт-годин. Це втричі більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Такий ріст свідчить про поглиблення співпраці між країнами на тлі енергетичних викликів, спричинених війною.

Навесні 2024 року SEPS продовжила контракт на постачання до 150 мегават електроенергії в українську енергосистему в рамках надзвичайної допомоги. Це стало важливим елементом підтримки української енергетичної стабільності в умовах російської агресії.

Політичні погрози Фіцо

Попри заяви прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, який погрожував припинити постачання електроенергії через завершення контракту на транзит російського газу через Україну, SEPS продовжує виконувати свої зобов’язання. Це демонструє, що державна енергетична політика може працювати незалежно від політичної риторики.

Колишній міністр економіки Словаччини Карел Хірман зазначив, що постачання електроенергії в Україну здійснюють трейдери, а не держава, тому можливе припинення експорту створить напругу всередині ЄС. У свою чергу, Польща вже висловила готовність збільшити постачання електроенергії в Україну, щоб компенсувати можливі ризики.

Попри внутрішньоєвропейські суперечності, словацький SEPS підтверджує свою готовність до співпраці з Україною, забезпечуючи стабільність енергосистеми. Такий підхід демонструє важливість єдності ЄС у підтримці України на тлі агресії з боку Росії.

The post Словаччина продовжить підтримувати Україну незважаючи на слова Фіцо first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини