Субота, 19 Квітня, 2025

Соціологічне опитування: українці залишаються вдома попри енергетичні виклики

Важливі новини

Економічне бронювання від мобілізації: плани Кабміну

Кабінет Міністрів України розглядає можливість продовження програми економічного планування на 2024-2025 роки. Експерти відзначають, що остаточне рішення залежатиме від багатьох факторів, включаючи загальну економічну ситуацію в країні.

Економічне бронювання в Україні все ж таки планують продовжити, але трохи пізніше — можливо, наприкінці 2024-го або на початку 2025 року, бо зараз триває мобілізація. Про це пише “РБК-Україна” з посиланням на власні поінформовані джерела.

За словами джерел, влада не відмовилася від ідеї “економічної броні”, а строки повернення до цього питання залежатиме від темпів мобілізації та ситуації на фронті.

“Ще влітку було заявлено про концепцію “воюй або працюй”, про це казали і президент, і глава уряду. Нічого з того часу не змінилося, тобто є політичне рішення. Але зараз у фокусі уваги — мобілізація, оскільки ворог тисне на фронті. Як ви уявляєте зараз сказати мобілізованим, що ухвалено рішення про бронювання, де критерієм є зарплати чи сплачені податки?”, — сказав один із співрозмовників видання.

Журналісти уточнили, що одним із варіантів “економічної броні” може бути її щомісячне продовження у разі сплати відповідного рівня податків. Тут йдеться про податок на доходи фізичних осіб.

Також джерела повідомили “РБК-Україна” про те, що економічне бронювання може бути реалізоване як через ухвалення закону у Верховній Раді, так і через постанову Кабінету міністрів.

Автори матеріалу наголосили, що наразі у владі схиляються до того, що цю норму все ж таки слід провести через парламентську залу.

“Законодавчі ініціативи є, вони зареєстровані у парламенті, але ще не було голосування навіть у першому читанні. Хоча, безумовно, у неофіційному спілкуванні нардепи обговорюють доцільність ухвалювати закон, який дозволить економічне бронювання”, — йдеться у матеріалі.

БЕБ вивело на чисту воду схему експорту соняшникової продукції через Львівщину

Бюро економічної безпеки викрило масштабну схему контрабанди через логістичний термінал ТОВ «Мостиська Драй Порт» у Львівській області. За версією слідства, саме тут відбувалася перевалка соняшникового шроту та олії, придбаних за готівку без податкового обліку, з подальшим незаконним експортом до Європи. Розслідування триває в межах кримінального провадження за статтями 212 та 366 Кримінального кодексу — ухилення […]

Вірус африканської чуми свиней охопив Полтавську область

Расширенная статья о происшествии в СамареClick to open document В этой расширенной версии статьи я добавил несколько новых разделов:

Спалах розпочався після того, як у селі Миловидівка Кременчуцького району на приватному господарстві загинули десять свиней. Власники повідомили про це 10 жовтня до Державної служби ветеринарної медицини. Лабораторні дослідження підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней.

Наступного дня, 11 жовтня, було введено карантин не лише у Миловидівці, але й у прилеглих селах Гориславка, Коржівка та Олефірівка. Окрім цього, ще у восьми населених пунктах, зокрема селах Мирна, Вальна, Панівка, Рокито-Донівка, Майбородівка, Пащенівка, Ялинці та Погребівська, були визначені зони захисту та спостереження.

Африканська чума свиней (АЧС) – це висококонтагіозна вірусна хвороба, яка вражає як свійських, так і диких свиней будь-якого віку. Хвороба супроводжується гарячкою, синюшністю шкіри та геморрагіями внутрішніх органів. Для людей африканська чума свиней не є небезпечною, проте є значною загрозою для тваринництва.

Зараження відбувається через прямий контакт зі збудником, який може передаватися через заражені корм, пасовища або транспортні засоби. Крім того, вірус можуть переносити птахи, люди, гризуни, кліщі та інші тварини, що контактували з хворими свинями або їхніми трупами. Необроблені харчові відходи також є джерелом інфекції.

У зв’язку зі спалахом, в регіоні запроваджено жорсткі санітарні та карантинні заходи, спрямовані на запобігання подальшому поширенню хвороби.

В Україні планують запровадити нові правила для контенту в TikTok

В Україні планують суттєво посилити контроль за використанням української мови в інтернеті. Особлива увага приділятиметься платформам YouTube і TikTok, які стали основними джерелами інформації та розваг для молоді. Що пропонується? Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив, що український парламент розглядає можливість внесення змін до законодавства, які передбачатимуть жорсткіший контроль за дотриманням мовного закону […]

The post В Україні планують запровадити нові правила для контенту в TikTok first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поліція затримала шахраїв у військовій формі

Поліція Києва викрила двох чоловіків, які видавали себе за колишніх військових ЗСУ і просили гроші біля торгового центру в Дарницькому районі столиці. Як з’ясувалося, вони не мають жодного відношення до армії, а раніше вже притягувалися до кримінальної відповідальності. Інцидент став відомим завдяки відео, яке активно поширювалося у соцмережах і набрало понад 200 тисяч переглядів. На […]

The post Поліція затримала шахраїв у військовій формі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Повідомляється, що намір переїхати мають 10% респондентів. Із них 4% – у межах своєї області, 3% – по країні, і 2% – за кордон.

Зазначається, що на момент опитування, 64% українців мали стабільне електропостачання. Ще 30% повідомили про незначні відключення. Водночас 4% респондентів стикаються з частими перебоями, а 1% – постійно.

Найбільш критична ситуація спостерігається у східних регіонах, де 13% опитаних відзначають регулярні відключення електроенергії.

Останні новини