Субота, 19 Липня, 2025

Соцопитування: більшість українців згодні завершити війну на умовах лінії фронту

Важливі новини

Зеленський може вітати перемогу Трампа на тлі розчарування у Байдені — The Economist

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За даними журналу, багато українських високопосадовців сподівалися на перемогу Трампа.

«Зіткнувшись із вибором між продовженням мінімальної підтримки або президентом-джокером, який розірве правила і майже напевно скоротить допомогу, вони були готові ризикнути», – повідомляє видання.

В приватному порядку оточення Зеленського говорить про «слабість і лицемірство» адміністрації Байдена, яка боїться ескалації з Росією і затримує навіть обіцяні пакети допомоги.

«Однак перемога Трампа може запропонувати Зеленському вихід із того, що виглядає як кривавий глухий кут у кращому випадку, а поразка в гіршому», – йдеться у статті.

Видання вважає, що «повний розпродаж України Трампом є малоймовірним, не в останню чергу через думку всередині його власної республіканської партії. Він, звісно, ​​не захоче бути автором та власником поразки України».

Натомість на підтримку Трамп може вимагати від України доступу до її природних ресурсів. При цьому ліберальні цінності його хвилюватимуть набагато менше, вважає журнал. Видання вважає, що Трамп підготує свій проект угоди вже у січні до своєї інавгурації.

Як пише видання, на даний момент українські чиновники працюють із двома публічними формулюваннями можливого «мирного плану» Трампа.

Перша, пов’язана з майбутнім віце-президентом Джеєм Ді Венсом, передбачає заморожування війни на нинішніх позиціях та нейтралітет України.

Другий план, який віддає перевагу українській владі, був викладений колишнім держсекретарем Трампа Майком Помпео в газеті Wall Street Journal. У цьому плані основна увага приділяється посиленню військової та фінансової підтримки як стримуючий фактор для Москви. При цьому зберігається перспектива вступу до НАТО. Багато може залежати від того, якому плану віддасть перевагу Трамп.

Невідомим елементом залишається Путін і те, на що він погодиться. Джерела, близькі до російського лідера, дають суперечливі сигнали щодо його готовності вести переговори: одного дня вони повідомляють про його готовність заморозити бойові дії вздовж існуючої лінії зіткнення. Другого дня наполягають на чомусь схожому на капітуляцію України», – пише The Economist.

При цьому видання наводить думку екс-міністра закордонних справ України Прістайка, який говорить про те, що найближчими місяцями росіяни можуть зробити масовані атаки на українську енергоінфраструктуру і спробують вбити керівництво країни.

Адвокат Роберт Амстердам представив звіт про напади на УПЦ та її представників: нові докази та перспективи

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив деталі звіту, який він підготував з обсягом понад 250 сторінок, що містить докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви. Він заявив про це у своєму відеозверненні, в якому відновив заклик до української влади утриматися від розгляду законопроекту 8371, спрямованого на заборону УПЦ.

"Цей законопроект є нічим іншим, як проявом мови ненависті. Напади на вірян у час війни, їх вигнання зі святих місць, а також обмеження доступу до молитвених місць — це абсолютно неприпустимі дії. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту і припинити розділяти наше населення, нацьковувати братів проти братів", — підкреслив Амстердам.

Також він підкреслив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом. "Українська православна церква не тільки не підтримує, але й активно відмежовується від ідеології "русского мира". Позиція нашої церкви стосовно ідей "русского мира" вже була висловлена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм: "Ми будуємо божий мир, а не "русский мир". Крім того, як будь-яка помісна церква, яка діє в межах власної держави, УПЦ повністю ідентифікується з Україною і закликає до її захисту від першого дня російської агресії", — підкреслив він, цитуючи заяву УПЦ.

Наприкінці Амстердам також звернувся до Сполучених Штатів з закликом підтримати Україну. "З моєї особистої точки зору, підтримка України є критично важливою для Америки, і це стосується не лише України. Як можна відкидати людей, підвішуючи їх на кожному кроці? Хто буде довіряти США після Кабула та зараз Києва?", — написав Амстердам у своєму повідомленні в соцмережі.

• Звіт, підготовлений адвокатом Української православної церкви Робертом Амстердамом, містить об'єктивні докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви.

• Законопроект 8371, спрямований на заборону УПЦ, є проявом мови ненависті і неприпустимий, оскільки він призводить до поділу суспільства та нацьковування братів проти братів.

• УПЦ активно відмежовується від ідеології "русского мира" і повністю ідентифікується з Україною, закликаючи до її захисту від зовнішньої агресії.

• Підтримка України з боку Сполучених Штатів є критично важливою як для самої України, так і для міжнародної спільноти, і відіграє ключову роль у підтримці демократії та прав людини.

Авіакомпанія Wizz Air повертається в Україну

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” проводить переговори з представниками Wizz Air щодо швидкого відновлення польотів після відкриття повітряного простору України. Зустріч відбулася з 11 по 13 лютого в Будапешті, у штаб-квартирі авіакомпанії. Під час перемовин українська сторона детально інформувала партнерів про: стан інфраструктури аеропорту; готовність аеродрому, терміналів та технічного забезпечення; відповідність сертифікаційним вимогам; кваліфікацію персоналу; безпекові аспекти […]

The post Авіакомпанія Wizz Air повертається в Україну first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Керівника Запорізького підрозділу Міноборони підозрюють у махінаціях із дровами

Керівника Запорізького квартирно-експлуатаційного відділу Міністерства оборони Івана Максименка затримано через підозру в організації закупівель дров для потреб ЗСУ за завищеними цінами. Про це повідомили правоохоронці, які кваліфікували його дії як службову недбалість, що завдала державі багатомільйонних збитків. Слідство встановило, що посадовець систематично укладав прямі договори з фізичними особами, уникаючи передбачених законом процедур закупівель. Як наслідок, […]

Американська конгресвумен закликала українців здати території та змінити президента

Конгресвумен США від Республіканської партії Вікторія Спартц, яка народилася в Україні, зробила гучну заяву щодо майбутнього української державності, фактично запропонувавши Києву піти на капітуляційні умови. У нещодавньому інтерв’ю вона заявила, що Україна “має змиритися” з тим, що частина її територій перейде під контроль Російської Федерації, оскільки, за її словами, Київ не має підстав висувати умов […]

В Офісі Президента визнають — українське суспільство дедалі більше втомлюється від війни. Як стало відомо з наших джерел, наближених до Банкової, закриті соціологічні опитування фіксують стабільне зростання антивоєнних настроїв серед громадян.

Згідно з даними, які наводить співрозмовник, понад 62% опитаних вважають прийнятним сценарій завершення війни по поточній лінії фронту. Це означає фактичне замороження конфлікту без звільнення усіх тимчасово окупованих територій, включаючи Крим.

«Ці цифри викликають серйозне занепокоєння у президента. Влада розуміє, що населення втомлене не лише від війни як такої, але й від мобілізації, відсутності чітких перспектив і постійного тиску на фронті й у тилу», — зазначив співрозмовник.

В ОП сподіваються знайти нові комунікаційні тригери для підтримки суспільного запиту на опір. Проте виявилося, що традиційні інструменти інформаційного впливу — зокрема вкиди Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (ЦІПсО) — більше не спрацьовують. Українці дедалі частіше сприймають їх із недовірою або ігнорують.

«Ми бачимо втому не лише фізичну, а й когнітивну. Люди перестали реагувати на наративи про “рішучий перелом” чи “унікальні події на фронті”. Емоційний ресурс виснажено, і це створює політичні ризики», — пояснює джерело в ОП.

Ця ситуація змушує владу переглядати інформаційну політику, шукати нові формати донесення меседжів, а також готуватися до потенційних політичних криз, зокрема на тлі майбутніх президентських виборів.

Останні новини