Вівторок, 22 Липня, 2025

Сьогодні річниця трагедії Бабиного Яру: пам’ять про жертв нацизму

Важливі новини

Депутат Андрій Волков отримав 5000 гривень державної допомоги

Депутат Миколаївської обласної ради та керівник справами виконавчого комітету Миколаївської міської ради Андрій Волков скористався державною програмою «Зимова підтримка» та отримав 5000 гривень, незважаючи на високі доходи та значні готівкові заощадження його родини. Що відомо про фінанси депутата? Згідно з декларацією, Андрій Волков не володіє власною нерухомістю чи автомобілем. Він зареєстрований у квартирі в Миколаєві […]

The post Депутат Андрій Волков отримав 5000 гривень державної допомоги first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Одесі застрелили відомого активіста Дем’яна Ганула

У п’ятницю, 14 березня, в центрі Одеси застрелили активіста Дем’яна Ганула. Інцидент стався у Приморському районі міста, повідомляють джерела OBOZ.UA. Вбивця відкрив вогонь по потерпілому та зник із місця злочину. За даними поліції, повідомлення про стрілянину надійшло на спецлінію 102 близько 10:30 ранку. За попередньою інформацією, невідомий чоловік вистрілив у перехожого в центрі міста. Слідчо-оперативна […]

The post В Одесі застрелили відомого активіста Дем’яна Ганула first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Турчинов визнав, що більшість військових у Криму здалися без бою

Колишній в.о. президента Олександр Турчинов заявив, що у 2014 році наказ на збройний спротив окупації Криму було видано, однак він не виконувався через критичний стан армії, масову зраду особового складу та відсутність підтримки з боку міжнародних партнерів. Про це політик заявив у відповідь на коментар командувача ВМС Олексія Неїжпапи. «Наказ на використання зброї я підписав […]

Діти на передовій: сім місяців у бомбосховищах за два роки війни

Протягом останніх двох років українські діти, що проживають на передових лініях, зазнали значних страждань через повітряні тривоги під час війни. Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), вони були змушені провести від 3 до 5 тисяч годин, або 4–7 місяців, у підвалах або на станціях метро. Ці тривоги спровокували сотні випадків на територіях Запорізької, Харківської та Донецької областей.

Кетрін Рассел, виконавча директорка ЮНІСЕФ, наголосила на тому, що постійні обстріли та звуки вибухів залишають дітей без можливості відновлення та призводять до психологічних проблем, таких як проблеми зі сном та посттравматичний стресовий розлад. Понад половина дітей на передових територіях стикається з цими наслідками.

ЮНІСЕФ активно надає гуманітарну допомогу та підтримку дітям та їх сім'ям в Україні, забезпечуючи доступ до освіти, медичного обслуговування та психосоціальної підтримки. Упродовж останніх двох років вони зосереджуються на забезпеченні дітей доступом до освіти та захисту їхнього здоров'я, у тому числі на передових територіях, де умови є особливо складними через війну.

Сьогодні минає два роки з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що налічує безліч трагічних наслідків для дітей та всього українського народу.

Українські діти, які проживають на передових лініях, стикаються з серйозними викликами через постійні повітряні тривоги під час війни. Протягом двох останніх років вони були змушені провести в підвалах або на станціях метро від 3 до 5 тисяч годин. Ця ситуація призвела до численних випадків психологічних проблем серед дітей, таких як проблеми зі сном та посттравматичний стресовий розлад.

Організація ЮНІСЕФ активно надає гуманітарну допомогу та підтримку дітям та їх сім'ям в Україні, зокрема, забезпечуючи доступ до освіти, медичного обслуговування та психосоціальної підтримки. Однак необхідно звернути увагу на те, що ситуація залишається надзвичайно складною для дітей, особливо на передових територіях.

Два роки минуло з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Цей час визначений трагічними наслідками для дітей та всього українського народу, і вимагає подальших зусиль для забезпечення їхнього захисту та благополуччя.

У ДПС пояснили, що робити ФОПам під час мобілізації

У Головному управлінні Державної податкової служби у Миколаївській області пояснили, що фізичним особам-підприємцям не потрібно припиняти свою діяльність у разі мобілізації. Таку інформацію оприлюднила “Судово-юридична газета”. Згідно з частиною 3 статті 39 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, державна реєстрація підприємництва не скасовується автоматично у разі призову на строкову службу, мобілізації чи укладення […]

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Розстріли в урочищі Бабин Яр розпочалися одразу після того як нацисти увійшли до Києва. Та найтрагічнішими стали 29 і 30 вересня 1941 року.

Як вважають деякі історики, приводом для розправи над євреями нацисти використали підрив радянськими диверсантами декількох будівель в центрі Києва у 20-х числах вересня.

Після цього у Києві розвісили оголошення, що всі євреї міста мають прибути 29 вересня вранці на ріг вулиць Мельникова та Дегтярівської. При цьому, взяти з собою документи, цінні речі та необхідний одяг. До початку війни у Києві жило близько 160 тисяч євреїв. На момент окупації міста нацистами їх залишилося близько 60-ти тисяч.

29 вересня 1941 року в район Бабиного Яру потягнулися величезні черги людей, які в той момент не розуміли, що на них очікує.

Їх, нібито, для чогось, реєстрували. Потім відбирали усі речі, змушували роздягнутися, і розстрілювали по 40-50 чоловік за хвилину. Розстрілювали на майже пів кілометровому відтинку яру, який починався біля пам’ятника, встановленого 1976 року, а закінчувався за теперішньою станцією метро “Дорогожичі”. Тіла присипали землею, і страта продовжувалася.

Безперервні звуки пострілів приглушували музикою та мотором літака, який літав над Бабиним Яром.

За два дні нацисти у Бабиному Яру вбили майже 34 тисячі євреїв. Виконавцем розстрілів кінця вересня була зондеркоманда 4а під орудою штандартенфюрера СС Пауля Блобеля.

Регулярні розстріли у Бабиному Яру продовжувалися і після цього. Зокрема, протягом двох років саме тут були вбиті більше 600 членів ОУН.

Точну кількість розстріляних у Бабиному Яру встановити неможливо. Вважається, що нацисти, до то як їх вибили з Києва, вбили тут близько 100 тисяч людей.

Останні новини