Середа, 23 Липня, 2025

Сьогодні відзначають Міжнародний день проти використання дітей-солдатів

Важливі новини

Уніфікована методика закупівель: новий курс у відбудові України

Україна готує єдину методику закупівель у цивільному будівництві: що це означає для відновлення країни

Українська держава планує впровадити єдину методику закупівель супутніх послуг та робіт у цивільному будівництві для проєктів відновлення. Ця ініціатива, яку зазначила голова комітету Верховної Ради Олена Шуляк, покликана забезпечити якість та ефективність будівельних проектів, а також враховувати думку професіоналів у цій галузі. Розробку нових стандартів проводитимуть у співпраці з представниками ринку та експертами. Очікується, що це сприятиме покращенню якості послуг і експертизи в цій сфері.

У процесі розробки методики враховуватимуться інтереси урбаністичної та архітектурної спільноти, а також забезпечиться відкритий конкурентний відбір учасників на державні замовлення. Запровадження цифрової екосистеми відновлення України DREAM покликане спростити управління проектами відбудови та забезпечити їхній моніторинг від етапу відбору до завершення реалізації.

Україна активно працює над впровадженням єдиної методики закупівель у цивільному будівництві для проєктів відновлення. Ця ініціатива, яка здійснюється у співпраці з представниками ринку та експертами, має на меті забезпечити якість та ефективність будівельних проектів. Важливою складовою процесу є врахування думки урбаністичної та архітектурної спільноти. Запровадження цифрової екосистеми DREAM сприятиме спрощенню управління та моніторингу проектів відбудови. Такий підхід дозволить залучити всіх зацікавлених сторін до відновлення країни на рівних умовах та забезпечить покращення якості послуг і експертизи у цій галузі.

Репер-утікач Потап вирішив розважати Захід російськими хітами

Колишній популярний український репер і продюсер Олексій Потапенко, більш відомий як Потап, зробив несподівану заяву про можливе повернення до України. Тим часом артист, який наразі перебуває за кордоном, кардинально змінив імідж і псевдонім, ставши Slavic Balagan. У своєму Instagram Потапенко опублікував фото з аеропорту, оголосивши, що вирушає до США. Причину переїзду з Європи, де він […]

The post Репер-утікач Потап вирішив розважати Захід російськими хітами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Компанія екс-мера Житомира Володимира Дебоя отримала бронь від мобілізації

Військовий експерт Костянтин Машовець висловив свою аналітичну оцінку щодо гіпотетичного сценарію значного збільшення військової присутності на території України. На його думку, такий крок несе в собі суттєві ризики та виклики для ініціаторів.

Журналісти видання 360UA NEWS з’ясувували, як компанія топового регіонала та фігуранта низки корупційних скандалів Володимира Дебоя опинився в списках Кабміна.

На перший погляд наявність ПФ “ГАРДЕ” в списках Кабміну виглядає логічно – ще до початку повномасштабного вторгнення, у 2021 році Володимир Дебой значився в команді консультантів у проєкту НЕФКО “Енергоефективність малих та об’єднаних громад України”. Наразі ПФ “ГАРДЕ” приймає участь у проєктах НЕФКО в рамках грантової програми дій “Підтримка ЄС для нагальних потреб розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні”.

Водночас журналістів нашого видання зацікавив неоднозначний бекграунд Володимира Дебоя, який важко увязується з його теперішнім заняттям.

Володимир Дебой – топовий функціонер Партії Регіонів, за часів мерства в Житомирі потрапив у гучний корупційний скандал: перш ніж зайнятися “енергоефективністю” Дебой, користуючись службовим положенням, намагався перевести обслуговування житла від ЖЕКів до своїх кишенькових фірм.

Також, за час своєї каденції Володимир Дебой “прославився” на всю Україну тим, що через рік після обрання мером хотів купити для власного користування позашляховик Тoyota Highlander за 600 тис. грн бюджетних коштів.

ПФ “ГАРДЕ”, яка належить матері Володимира Дебоя – Людмилі Дебой за каденції мера Дебоя також не раз була засвічена в різного роду корупційних оборудках, з використанням адмінресурсу. До 2016 року основним видом діяльності ПФ “ГАРДЕ” значилось “обслуговування напоями”, а деякі об’єкти що належали фірмі, під час мерства Дебоя перетворилися з “кіосків” у “тимчасові павільйони громадського харчування”, як зруб на ул.Черняховского. Крім того, фірма намагалася узаконити земельні ділянки під колишніми МАФами.

Також через мережу МАФів Дебоя вірогідно вівся збут незаконно виготовлених тютюнових виробів без марок акцизного збору, в зв’язку з чим у 2021 році пройшли обшуки на іншому підприємстві яким володіє сім’я Дебоя – ТОВ “Житомирпиво”. Нагадаємо, в 2021 році Володимир Дебой уже співпрацював з НЕФКО.

ПФ “ГАРДЕ” – від “розливайок” до діяльності в сфері “енергоефективності” та “розміщенню ВПО”

Приватна фірма «Гарде» була заснована ще в 1994 році, одним з напрямків її роботи була реалізація продукції українських виробників, в тому числі і Житомирського пивзаводу. Наприкінці 2016 року ПФ “ГАРДЕ” змінила основний вид діяльності: з “обслуговування напоями”, на “діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах”.

З 2021 року в пресі починають з’являтись публікації, де Володимир Дебой та ПФ “ГАРДЕ” фігурують разом з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) в проектах по впровадженню програм з енергоефективності та розміщення внутрішньо переміщених осіб в Україні.

На думку опитаних нами експертів, цікавість Володимира Дебоя до грантових проектів НЕФКО може бути більш прагматичною, чим здається на перший погляд. Адже через НЕФКО в Україну заходять європейські грантові кошти на мільйони євро, фактичними розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування. В такій схемі, присутні ті ж самі корупційні ризики, що і при освоєнні бюджетних коштів. Власне кажучи, добре знайоме для Володимира Дебоя середовище.

Для прикладу розглянемо реалізований за участі НЕФКО проект переобладнання приміщення гуртожитку у “смарт квартири” для ВПО в Чорткові, на Тернопільщині. За повідомленням Чортківської міської ради, для переобладнання гуртожитку в смарт квартири для 40 сімей було потрачено 1 млн 960 тис. євро. Прості розрахунки показують, що фактично невеличка однокімнатна смарт квартира обійшлась у 50 тисяч євро.

Для порівняння, повноцінна двокімнатна мебльована квартира в Чорткові вартує біля 33 000 євро. А мебльовану однокімнатну квартиру у новобудові можна придбати за 27 000 євро.

За інформацією наших джерел, в таких кейсах корупційна складова можлива за рахунок залучення місцевих підрядників, які завищують ціни на виконання робіт та закупівлю будівельних матеріалів. Зазвичай, підрядника надає місцева влада, а компанії на кшталт “ГАРДЕ” допомагають оформити всі необхідні документи для отримання грантової допомоги.

Аритмія: ранні симптоми, які не можна ігнорувати

Аритмія — це загальна назва для низки порушень серцевого ритму, які можуть бути як помірними, так і потенційно смертельно небезпечними. На ранній стадії ці стани можуть проявлятися неочевидними симптомами: болем у грудях, раптовою слабкістю, запамороченням або зниженням тиску. Про це в інтерв’ю розповіла лікар-кардіолог. Аритмії — це не лише нерівномірне серцебиття. Вони включають такі стани, […]

Associated Press: Кремль розраховує на поступки США і тисне на Україну

Президент Росії Володимир Путін продовжує завдавати ракетних і дронових ударів по Україні, одночасно декларуючи відкритість до мирних переговорів. Однак, як зазначає Associated Press, кремлівський лідер погодиться на припинення війни лише на власних умовах, а тим часом намагається утримати прихильність Дональда Трампа, не переходячи меж у своїх висловлюваннях на адресу США. Попри агресивні дії Росії, Путін […]

Сьогодні, 12 лютого, відзначається Міжнародний день проти використання дітей-солдатів, який покликаний привернути увагу до проблеми залучення неповнолітніх до збройних конфліктів.

Що сьогодні за церковне свято

12 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого Мелетія, архієпископа Антіохійського. Він народився в IV столітті в місті Мелітіна в Малій Вірменії. Він був відомим аскетом і архієпископом Антіохії від 360 до 381 року. Мелетій спочатку був єпископом Севастії у Вірменії. Він був призначений на цю посаду 358 або 359 року. Пізніше, 360 року, він став архієпископом Антіохії, змінивши Евдоксія, який перейшов на Константинопольський престол. Мелетій був відомим противником аріанства, що призвело до його скидання на Антіохійському соборі 361 року за наказом імператора Констанція II. Проте він продовжував боротися за нікейську віру і був відновлений на своїй кафедрі під час правління імператора Юліана. Він був одним із председателів II Вселенського собору 381 року. Помер в Константинополі того ж року.

Що не можна робити 12 лютого

  • Забороняється йти в гості після заходу сонця.
  • Про інших людей не можна думати погано.
  • Цього дня не слід позичати гроші.

Народні прикмети і традиції на 12 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: стало тепліше — в березні буде гарна погода;
  • завірюха чи туман — літо буде дощовим;
  • почав танути сніг — в теплі місяці чекайте на хорошу риболовлю;
  • багато зірок на нічному небі — буде багатий урожай.

Селяни вже починали виносити посівне насіння на мороз, щоб його “загартувати”. Вважалося, що ця процедура допомагає отримати міцні і здорові проростки.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 12 лютого

Які сьогодні іменини: Антон, Євген, Марія, Олексій.

Талісманом людини, народженої 12 лютого, є сардонікс. Камінь, який носили, щоб позбутися страху. А ще вірили, що сардонікс допомагає жити без депресії.

Цього дня народилися:

  • 1904 рік — український перекладач, педагог, літературознавець Юрій Мушак;
  • 1919 рік — український художник Зеновій Кецало;
  • 1932 рік — український літературознавець Василь Яременко.

Пам’ятні дати 12 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 12 лютого:

  • 1502 рік — оприлюднюють указ королеви Кастилії Ізабели, яким заборонялося сповідувати іслам;
  • 1541 рік — Педро де Вальдивія засновує нинішню столицю Чилі Сантьяго;
  • 1832 рік — Еквадор анексовує Галапагоські острови;
  • 1918 рік — у Коростені Мала Рада УНР приймає Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави;
  • 1924 рік — мумію Тутанхамона виймають з гробниці через 15 місяців після її відкриття;
  • 1931 рік — у присутності папи Пія XI та Гульєльмо Марконі розпочинає мовлення Радіо Ватикану;
  • 1936 рік — в Музеї українського мистецтва у Києві відкривається перша виставка народного мистецтва України;
  • 1939 рік — в автономному Закарпатті відбуваються перші вибори до Сойму Карпатської України;
  • 1946 рік — Вінстон Черчилль вперше промовляє улюблену фразу всіх політиків: “No Comments” (“Без коментарів”);
  • 1947 рік — Dior представляє революційну колекцію New Look, що допомогла відтворити Париж як центр світу моди;
  • 1949 рік — в Кіто, після загальної паніки, що виникла через трансляцію іспаномовної адаптації “Війни світів”, натовп спалює радіостанцію і місцеву газету;
  • 1960 рік — у Києві стає до ладу перший український ядерний реактор;
  • 1992 рік — Україна встановлює дипломатичні відносини з Латвією;
  • 1992 рік — Демократична Соціалістична Республіка Шрі Ланка визнає незалежність України;
  • 2002 рік — у Гаазі починається суд над Слободаном Милошевичем.

Який сьогодні день в Україні і світі

12 лютого в Україні і світі святкують День сексуального і репродуктивного здоров’я. До ініціатив долучаються медичні установи, громадські організації, психологи, активісти та освітяни. У цей день можуть проводитися лекції, безкоштовні медичні консультації, флешмоби та кампанії у соцмережах. Ця тема особливо важлива для молоді, оскільки саме сексуальна грамотність допомагає уникати небажаних наслідків і сприяє загальному добробуту суспільства.

Також 12 лютого Міжнародний день проти використання дітей-солдатів. Також відоми як “Червоний день рук”. Він спрямований на привернення уваги до проблеми вербування дітей у збройні конфлікти та захист прав неповнолітніх у зонах воєнних дій. Ця дата обрана, тому що 12 лютого 2002 року набрав чинності Факультативний протокол до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах. Документ забороняє використання осіб до 18 років у війнах. Активісти, політики та небайдужі люди в усьому світі залишають відбитки своїх червоних долонь на плакатах і стінах як знак протесту проти експлуатації дітей у війнах.

А ще 12 лютого Міжнародний день шлюбних агентств. Це свято присвячене роботі агентств, які допомагають людям знайти свою другу половинку, а також популяризації культури знайомств і серйозних стосунків. Дата була обрана невипадково – напередодні Дня святого Валентина, коли тема кохання стає особливо актуальною. Свято заснували, щоб визнати внесок шлюбних агентств у створення міцних сімей та допомогу самотнім людям у пошуку партнера.

The post Сьогодні відзначають Міжнародний день проти використання дітей-солдатів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини